"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4876 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Qler »

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#4877 Re: "Majstori" parkiranja

Post by duboka_misao »

Image motorĐija mlad ga je taman parkirao :D za ostale ni ne sumnjajte da stoje.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#4878 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vnm »

pa ovaj sa RAV4 svako malo mora da klema. prosle sedmice je bio parkiran malo dalje i nije bilo mjesta da ovako stane ispred njega, pa mu se haver parkirao u traku tako da sam morao preko trotoara da prodjem. :)
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#4879 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ja1977 »

Image
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#4880 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v »

veliki!

Meni se sad desila gkupava situacija. Ulazim na parking gdje je zbog neke glupe zardinjere inace tijesan ulaz i na samom ulazu novi C3 nekako ukoso i nikako parkiran knap da se moze proci. Odmjerim ja da mogu proci i krenem lagano i bas kad je prednji lijevi blatobran bio na nisanu najisturenijeg coska C3 njemu se pale rikverc svjetla i ja brze-bolje blicnem da prikoci i da me ne udari. Valjda je on/a skontao/a da blicam jer ne mogu proci pa je, umjesto da je samo stao/la i pustio/la me da prodjem, krenuo/a naprijed i direkt se prednjim branikom nabi na onaj zuti ivicnjak. Meni pravo bi zao, al ko bi mogao predpostaviti da ce tako nesto napraviti
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#4881 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sinergija »

Qler wrote:Image
pa sta radi vise policija. sto ovo ne kaznjava. kakvo im je opravdanje za ovo.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4882 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

nema znaka da je zabranjeno parkiranje, ne zajebavam se, ozbiljan sam

umjesto da su kreteni donijeli zakon po kome je parkiranje zabranjeno na svim mjestima gdje nije parking oni imaju zakon da je parkiranje dozvoljeno na svim mjestima gdje nema znaka da je zabranjeno
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4883 Re: "Majstori" parkiranja

Post by holowey »

quarterback wrote:nema znaka da je zabranjeno parkiranje, ne zajebavam se, ozbiljan sam

umjesto da su kreteni donijeli zakon po kome je parkiranje zabranjeno na svim mjestima gdje nije parking oni imaju zakon da je parkiranje dozvoljeno na svim mjestima gdje nema znaka da je zabranjeno
to bi dovelo do apsurda da je zabranjeno sve za sto ne postoji izricita dozvola, tako da bi mozda i disanje bilo zabranjeno :-) mislim da bi se takvim zakonima moglo napuniti vijecnicu pa da opet nedostaje prostora da se smjesti nastampanih zakona koji nesto dozvoljavaju :lol:

sve za sto u zakonu ne postoji izricita zabrana je dozvoljeno, a to sto je nekome mrsko postaviti znakove (ili mu je bilo u interesu promijeniti clan/stav zakona) to je drugi par cipela...
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4884 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Logovan »

Qler wrote:Image
Reci mi da je fotoshop, molim te. :roll: Majke mi moje, ne vjerujem vlastitim očima. Bezobrazluk, bahatost, drskost...
Hendrix
Posts: 4083
Joined: 27/02/2004 00:00

#4885 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Hendrix »

Pratim lika kako se parkira tačno ispod znaka (tačno iznad krova auta, na ogradi) na kojem piše izričito i strogo da je zabranjeno parkiranje na trotoaru na tom dijelu...genijalno. Nonšalantno izađe i gleda ono jel ga fino uparkiro, sve super i ode lagano.

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4886 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drndalo »

Mislim da malo UK2 ulja preko haube, krova i vrata moze poslati poruku...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4887 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

holowey wrote:
quarterback wrote:nema znaka da je zabranjeno parkiranje, ne zajebavam se, ozbiljan sam

umjesto da su kreteni donijeli zakon po kome je parkiranje zabranjeno na svim mjestima gdje nije parking oni imaju zakon da je parkiranje dozvoljeno na svim mjestima gdje nema znaka da je zabranjeno
to bi dovelo do apsurda da je zabranjeno sve za sto ne postoji izricita dozvola, tako da bi mozda i disanje bilo zabranjeno :-) mislim da bi se takvim zakonima moglo napuniti vijecnicu pa da opet nedostaje prostora da se smjesti nastampanih zakona koji nesto dozvoljavaju :lol:

sve za sto u zakonu ne postoji izricita zabrana je dozvoljeno, a to sto je nekome mrsko postaviti znakove (ili mu je bilo u interesu promijeniti clan/stav zakona) to je drugi par cipela...
hajd razmisli da li je lakse oznaciti sa 100 znakova sve parkinge ili je lakse postaviti 10.000 znakova za zabranjeno parkiranje na svaki trotoar, svaki park, metar asfalta ili trave...

mojne svega ti
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#4888 Re: "Majstori" parkiranja

Post by holowey »

quarterback wrote:
holowey wrote:
quarterback wrote:nema znaka da je zabranjeno parkiranje, ne zajebavam se, ozbiljan sam

umjesto da su kreteni donijeli zakon po kome je parkiranje zabranjeno na svim mjestima gdje nije parking oni imaju zakon da je parkiranje dozvoljeno na svim mjestima gdje nema znaka da je zabranjeno
to bi dovelo do apsurda da je zabranjeno sve za sto ne postoji izricita dozvola, tako da bi mozda i disanje bilo zabranjeno :-) mislim da bi se takvim zakonima moglo napuniti vijecnicu pa da opet nedostaje prostora da se smjesti nastampanih zakona koji nesto dozvoljavaju :lol:

sve za sto u zakonu ne postoji izricita zabrana je dozvoljeno, a to sto je nekome mrsko postaviti znakove (ili mu je bilo u interesu promijeniti clan/stav zakona) to je drugi par cipela...
hajd razmisli da li je lakse oznaciti sa 100 znakova sve parkinge ili je lakse postaviti 10.000 znakova za zabranjeno parkiranje na svaki trotoar, svaki park, metar asfalta ili trave...

mojne svega ti
cuo si za izraz "rupa u zakonu"? izreka postoji jer je sve sto nije izricito zabranjeno - dozvoljeno... ti bi da obrnes situaciju da sve sto nije izricito dozvoljeno postaje zabranjeno... ako ti budes u stanju da smislis nacin na koji ce se zauvijek onemoguciti zaobilazenje zakonskih rjesenja, siguran sam da ce ti zakonodavci sirom svijeta biti zahvalni... ovako, doveo bi do situacije da se tvoja odredba zloupotrebljava kako kome pase (i opet ne bi bio zadovoljan)
BiTa
Posts: 55
Joined: 13/09/2012 15:34

#4889 Re: "Majstori" parkiranja

Post by BiTa »

Ma ima i još gorih stvari po pitanju parkiranja u Merkatoru. kada se debili parkiraju na pješački prolaz ili stane pred ulaz u Merkator i ti ne možeš da izađeš, a ni da uđeš. Jednom neki papak tako se parkirao i sjedi u autu i još reče da to nije za pješake, već za automobile
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#4890 Re: "Majstori" parkiranja

Post by smurf »

zlo87 wrote:
Qler wrote:Image
Reci mi da je fotoshop, molim te. :roll: Majke mi moje, ne vjerujem vlastitim očima. Bezobrazluk, bahatost, drskost...
A vidis da je nasao debelu hladovinu svom ljubimcu :D
quarterback wrote:nema znaka da je zabranjeno parkiranje, ne zajebavam se, ozbiljan sam

umjesto da su kreteni donijeli zakon po kome je parkiranje zabranjeno na svim mjestima gdje nije parking oni imaju zakon da je parkiranje dozvoljeno na svim mjestima gdje nema znaka da je zabranjeno
I kakav ba znak ovdje, u parku? To je pjesacka zona, mora se uzverati na trotoar. Samim tim je u zabranjenoj zoni, to se kod polaganja vozackog tretira kao "zgazio pjesaka".
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#4891 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ja1977 »

Meni se cini da to samo zavisi od volje policajca.
Ja sam covjeka zakacio na parkingu, zvali policiju, kazna 100 KM. :x
Frajer nije imao toliko stete na autu
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#4892 Re: "Majstori" parkiranja

Post by smak »

Image

Image

Svrakino

parkirani ko da je parking zona jbt
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4893 Re: "Majstori" parkiranja

Post by poznanik »

Lud i ponosan wrote:Sarajevo grade, sta ti papci rade?! :x

Na izuzetno frekventnom trotoraru na M. Dvoru:
Image

Ulica Valtera Perića – zapriječen prolaz pješacima:
Image
Image
Image

Još jedan junoša koji se kurči ulicom Valtera Perića:
Image
Image
sarajevomd
Posts: 706
Joined: 12/12/2010 20:42

#4894 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sarajevomd »

smak wrote:Image

Image

Svrakino

parkirani ko da je parking zona jbt
Tako je uvijek :)
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#4895 Re: "Majstori" parkiranja

Post by HaHaHa2 »

i bit ce tako sve dok se ne vrati kaznena odredba
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#4896 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bosnianidiot »

U ovoj ulici Valtera Perica je katastrofalno stanje.
Bio sam svjedok da su policajci naplatili kaznu stranom drzavljaninu, jer je autom zakacio drugo vozilo pokusavajuci skrenuti u jednu od sporednih ulicica. Iako je to vozilo bilo "regularno" parkirano na pjesackom prelazu, policajcima nije ni na pamet palo kazniti gospodju koja je bila parkirana na pjesackom, lakse po strancima :x
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#4897 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

bosnianidiot wrote:U ovoj ulici Valtera Perica je katastrofalno stanje.
Bio sam svjedok da su policajci naplatili kaznu stranom drzavljaninu, jer je autom zakacio drugo vozilo pokusavajuci skrenuti u jednu od sporednih ulicica. Iako je to vozilo bilo "regularno" parkirano na pjesackom prelazu, policajcima nije ni na pamet palo kazniti gospodju koja je bila parkirana na pjesackom, lakse po strancima :x
Dok se građani ne organizuju i ne krenu bušiti gume svim ovim debilima što se parkiraju po trotuarima i pješačkim prelazima ili da se podnese tuža sudu protiv nadležnih policajaca za nesavjestan rad.
mrki09
Posts: 144
Joined: 07/04/2010 11:21

#4898 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mrki09 »

Nova Breka - moderno parkiranje - naravno da pjesaci moraju da zaobidju po blatu...

Image

A kad je ovo mjestasce za ljubimca zauzeto, onda se parkira u "garazu"

Image

Image

Mahala kaze da gazda ima kafanu u gradu.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4899 Re: "Majstori" parkiranja

Post by johntra »

Ovo je slučaj za murije i pauka i to baš ofiran...Mada, sumnjam da gazda nije uticajan, ali je ovo pravi papanluk i odavno ovako nešto nisam vidio...Pošalji ovo i na onu FB stranicu...
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4900 Re: "Majstori" parkiranja

Post by hopi »

pa šta reći, možda prosuti po autu kočionog ulja, brzo i efikasno je, možda shvati poruku.
Locked