"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#31101 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

kakaljin wrote: 04/12/2021 19:12
Raigor Stonehoof wrote: 04/12/2021 18:48 onaj, znakovi sa crnim fontom, zutom pozadinom i crvenim krugom znace MAKSIMALNA DOZVOLJENA BRZINA a ne BRZINA KOJOM SE MORAS KRETATI + 10kmh

to forumskim tupanima ne ide u glavu

ima nesigurnih vozaca, frisko s polaganja, pa i starijih osoba, koje ne mogu ispostovati ove sumahere, to ne znaci da im nije mjesto na cesti

ja s tim nemam problema, sve dok vozi istom brzinom konstantno, a ne ubrzava na ravninama gdje ga mogu prestici
Tema je parkiranje,

Vozi ti koliko god hoćeš kada budeš sam na cesti ali Ako ti neko dolazi iza tebe i hoće da ide onoliko koliko piše na tom znaku sto govoriš onda se po propisu moraš skloniti da prodje taj iza tebe, ako ne želiš da ideš brzinom koja piše na znaku. Ti nemaš pravo određivati onome iza koliko da vozi. Za to postoji znak koji govori koliko se vozi a sve preko toga tu je policija da sankcionise po zakonu.

I molim te da ne vrijeđaš druge forumase.
:thumbup: To je to, neka svako vozi prema svojim mogucnostima, ali neka ima postovanja prema drugim ucesnicima u saobracaju i propusti one koji su brzi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#31102 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

Ateista wrote: 05/12/2021 09:34

:thumbup: To je to, neka svako vozi prema svojim mogucnostima, ali neka ima postovanja prema drugim ucesnicima u saobracaju i propusti one koji su brzi.
Za to je potreban kucni odgoj a sa kucnim odgojem dolazi i do saobracajne kulture.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#31103 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mali_balon »

kakaljin wrote: 04/12/2021 19:12
Raigor Stonehoof wrote: 04/12/2021 18:48 onaj, znakovi sa crnim fontom, zutom pozadinom i crvenim krugom znace MAKSIMALNA DOZVOLJENA BRZINA a ne BRZINA KOJOM SE MORAS KRETATI + 10kmh

to forumskim tupanima ne ide u glavu

ima nesigurnih vozaca, frisko s polaganja, pa i starijih osoba, koje ne mogu ispostovati ove sumahere, to ne znaci da im nije mjesto na cesti

ja s tim nemam problema, sve dok vozi istom brzinom konstantno, a ne ubrzava na ravninama gdje ga mogu prestici
Tema je parkiranje,

Vozi ti koliko god hoćeš kada budeš sam na cesti ali Ako ti neko dolazi iza tebe i hoće da ide onoliko koliko piše na tom znaku sto govoriš onda se po propisu moraš skloniti da prodje taj iza tebe, ako ne želiš da ideš brzinom koja piše na znaku. Ti nemaš pravo određivati onome iza koliko da vozi. Za to postoji znak koji govori koliko se vozi a sve preko toga tu je policija da sankcionise po zakonu.

I molim te da ne vrijeđaš druge forumase.
sta rece onako sav ponosan I pun znanja.....
cuj misko ja cu vozit koliko hocu ili onako kako se osjecam sigurno a da pri tome ne ugrozavam druge ucesnike u saobracaju, osim ako znakom nije drugacije regulisano.....cuj ti on bi da mu se neko skloni..... :lol: e svasta.....
vec je receno, taj znak odredjuje maksimalno dozvoljenu brzinu a ne brzinu kojom treba da se vozi....dakle mozes ispod ali ne smijes iznad.....
dobro smo mi ko sve ima vozacku
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66146
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31104 Re: "Majstori" parkiranja

Post by _BataZiv_0809 »

oruzana_pobuna wrote: 04/12/2021 18:52
Raigor Stonehoof wrote: 04/12/2021 18:48 onaj, znakovi sa crnim fontom, zutom pozadinom i crvenim krugom znace MAKSIMALNA DOZVOLJENA BRZINA a ne BRZINA KOJOM SE MORAS KRETATI + 10kmh

to forumskim tupanima ne ide u glavu

ima nesigurnih vozaca, frisko s polaganja, pa i starijih osoba, koje ne mogu ispostovati ove sumahere, to ne znaci da im nije mjesto na cesti

ja s tim nemam problema, sve dok vozi istom brzinom konstantno, a ne ubrzava na ravninama gdje ga mogu prestici
dabogda se usro iza takvog i nemogo oprat auto

Imaš upozorenje


Ostali, preselite ovu raspravu na Sta vas nervira kod vozaca. Hvala.
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#31105 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

Ateista wrote: 05/12/2021 09:30
Piaty wrote: 04/12/2021 16:40 Uf sta ovo bi ovdje?

Ne znam, a vala ja bih ovu temu skroz zatvorio. Pa mislim ono, jeste problem to parkiranje ali niko nije poginuo ili bivao povrijedjen od pogresnog parkiranja.
Ljudi ginu zbog majmuna koji brzo voze.
Ja odnedavno ponekad pocnem lazno blinkati kada vidim veliku kolonu koja se krece u mom pravcu i mislim da na taj nacin koliko-toliko doprinosim sigurnosti u saobracaju. Neka konta da ga ramer negdje ceka iako ga zapravo nema. Stitim tako i njega i ovog na kojeg bi mogucno naletio. Ma goni ih...previse ih je.
Ljudi ginu zbog budala koji ne znaju voziti, a ti takvim blicanjem samo doprinosis dodatnom usporavanju i ugrozavanju saobracaja, kako mi samo idu na neku stvar takvi likovi, vozi kako hoces i gledaj svoja posla.
Kad smo već kod tog blicanja, ono je opravdano jedino ako vozače u nadolazećim vozilima upozoravaš na neposrednu i neočekivanu opasnost na cesti ili na mogućnost da naiđu na opasnu situaciju.

Čemu blicanje vozaču koji prođe pored znaka ograničenja brzinom mnogo većom od maksimalne dozvoljene? Da se taj put izvuče pa će sljedeći put, kad ne bude policije, ubiti nekoga?

Jednom me je lik u naseljenom mjestu na ograničenju 40 (ja sam vozio 50) pretekao kao da stojim, vjerovatno bar duplo većom brzinom. Neko mu je blicao jer je iza krivine bila patrola (postavljena baš da bi hvatala takve) i on je pored njih prošao regularan, možda i 10 ispod ograničenja. A ja sam mogao nepažnjom na sekundu-dvije voziti 51 baš u trenutku kad me snima radar i bio bih (opravdano) kažnjen zbog prekoračenja od 11 km/h, dok on (neopravdano) ne bi iako je ni 100 m ranije vozio 50+ preko.

Ako stoji znak ograničenja (+ još si u naseljenom mjestu), čemu blicanje da bi izbjegao kaznu? Time samo doprinosimo kršenju zakona, jer se prekršioci oslanjaju na druge da ih upozore i time izbjegnu zaslužene sankcije.
Locked