"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30401 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

scarr wrote: 28/10/2021 19:25
foxlife wrote: 28/10/2021 19:19

kako mislis da se mimoidju 2 auta ako je slijepa ulica a jedno auto normalno prolazi?
vjerovatno je zbog toga zvato
i policajac ti je ispravno rekao
jedino je mozda problem sto je drsko odgovorio
al posto ti prenosis pricu pitanje je sta je drsko
Fino sam napisao da nijedno parking mjesto nije označeno u toj ulici, a Boga mi nije nesto ni okolo označeno. Znam se vozat po 15 minuta u radijusu 3 ulice da bih se parkirao, a da trazim oznaceno mjesto onda slobodno se mogu kutarisat auta jer je to nemoguća misija. Koliko često se dešava da se u slijepoj ulici mimoilaze 2 automobila? U ti ulicu ulazi samo onaj ko živi tu i vrlo rijetko ćeš imat potrebu da se mimoilazis. Nije sve u zivotu crno i bijelo
pa upravo zato sto nije oznaceno zato je i kacio naloge i upravo zbog ovoga sto sam rekao dvosmjerna je ulica
znam to jer je tu ceska ambasada
bar je bila a vjerovatno je i sada
dovolno je jednom da se mimoilazis problem je
i da u ovom slucaju jeste crno bijelo jer ljudi tu nisu ostavljali prostor sa garazu i sl nego su "morali" zid podici cm od ulice
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#30402 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

foxlife wrote: 28/10/2021 19:28
scarr wrote: 28/10/2021 19:25

Fino sam napisao da nijedno parking mjesto nije označeno u toj ulici, a Boga mi nije nesto ni okolo označeno. Znam se vozat po 15 minuta u radijusu 3 ulice da bih se parkirao, a da trazim oznaceno mjesto onda slobodno se mogu kutarisat auta jer je to nemoguća misija. Koliko često se dešava da se u slijepoj ulici mimoilaze 2 automobila? U ti ulicu ulazi samo onaj ko živi tu i vrlo rijetko ćeš imat potrebu da se mimoilazis. Nije sve u zivotu crno i bijelo
pa upravo zato sto nije oznaceno zato je i kacio naloge i upravo zbog ovoga sto sam rekao dvosmjerna je ulica
znam to jer je tu ceska ambasada
bar je bila a vjerovatno je i sada
dovolno je jednom da se mimoilazis problem je
i da u ovom slucaju jeste crno bijelo jer ljudi tu nisu ostavljali prostor sa garazu i sl nego su "morali" zid podici cm od ulice
građani :lol:
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#30403 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scarr »

foxlife wrote: 28/10/2021 19:28
scarr wrote: 28/10/2021 19:25

Fino sam napisao da nijedno parking mjesto nije označeno u toj ulici, a Boga mi nije nesto ni okolo označeno. Znam se vozat po 15 minuta u radijusu 3 ulice da bih se parkirao, a da trazim oznaceno mjesto onda slobodno se mogu kutarisat auta jer je to nemoguća misija. Koliko često se dešava da se u slijepoj ulici mimoilaze 2 automobila? U ti ulicu ulazi samo onaj ko živi tu i vrlo rijetko ćeš imat potrebu da se mimoilazis. Nije sve u zivotu crno i bijelo
pa upravo zato sto nije oznaceno zato je i kacio naloge i upravo zbog ovoga sto sam rekao dvosmjerna je ulica
znam to jer je tu ceska ambasada
bar je bila a vjerovatno je i sada
dovolno je jednom da se mimoilazis problem je
i da u ovom slucaju jeste crno bijelo jer ljudi tu nisu ostavljali prostor sa garazu i sl nego su morali zid podici cm od ulice
Pa nek označe onds jebena mjesta, i onda ce moci reci parkiraj na oznaceno mjesto a ne ovako jer nemas gdje parkirat, da ima oznaceno mjesto, pa da platim pa da me uvijek ceka mjesto to bi bila banja i btw nije meni zakacen nnalog, tako da nemam razlog da serem neosnovano.Vecina tih ljudi u kucama imaju garaže, najvise se referiram na zgrade, a bila je situacija gdje nikom ne smeta za prolaz, parkiran ispred zgrade i nalog na brisacu. Nikakva ceska ambasada nije u toj ulici, ne znam za prije
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#30404 Re: "Majstori" parkiranja

Post by shandrprcSA »

scarr wrote: 28/10/2021 19:25 Fino sam napisao da nijedno parking mjesto nije označeno u toj ulici, a Boga mi nije nesto ni okolo označeno. Znam se vozat po 15 minuta u radijusu 3 ulice da bih se parkirao, a da trazim oznaceno mjesto onda slobodno se mogu kutarisat auta jer je to nemoguća misija. Koliko često se dešava da se u slijepoj ulici mimoilaze 2 automobila? U ti ulicu ulazi samo onaj ko živi tu i vrlo rijetko ćeš imat potrebu da se mimoilazis. Nije sve u zivotu crno i bijelo
ti drota pitas umjesto da si otisao u MZ pa neka naprave dopis prema opštini da vam ocrtaju mjesta za parkiranje
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30405 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

scarr wrote: 28/10/2021 19:33
foxlife wrote: 28/10/2021 19:28

pa upravo zato sto nije oznaceno zato je i kacio naloge i upravo zbog ovoga sto sam rekao dvosmjerna je ulica
znam to jer je tu ceska ambasada
bar je bila a vjerovatno je i sada
dovolno je jednom da se mimoilazis problem je
i da u ovom slucaju jeste crno bijelo jer ljudi tu nisu ostavljali prostor sa garazu i sl nego su morali zid podici cm od ulice
Pa nek označe onds jebena mjesta, i onda ce moci reci parkiraj na oznaceno mjesto a ne ovako jer nemas gdje parkirat, da ima oznaceno mjesto, pa da platim pa da me uvijek ceka mjesto to bi bila banja i btw nije meni zakacen nnalog, tako da nemam razlog da serem neosnovano.Vecina tih ljudi u kucama imaju garaže, najvise se referiram na zgrade, a bila je situacija gdje nikom ne smeta za prolaz, parkiran ispred zgrade i nalog na brisacu. Nikakva ceska ambasada nije u toj ulici, ne znam za prije
bila ceska ambasada kad udjes od logavine sa desne strane ne sjecam se mozda 3-4 kuca
doduse to je bilo prije 10 i vise godina kad su bile vize i to nebitno
zasto bi oznacili parking mjesta ako je ulica dvosmjerna?
jednosmjerna ne moze postati ako je slijepa jel tako
u potoklinici koliko me sjecanje sluzi nema zgrada nego su sve kuce (oprosti ako grijesim i neka me neko ispravi ako grijesim oko zgrada)
tu ne racunam zgrade u osalim ulicama
i sta znaci nikom ne smeta za prolaz?
parkiran ispred zgrade gdje je zabranjeno parkiranje?

ne smeta nikom ni ako parkiras ispred bbi-a recimo pa ajde parkiraj :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30406 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

sad vidim da je ceska ambasada kod pivare
nebitno to ne mijenja poentu
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#30407 Re: "Majstori" parkiranja

Post by shandrprcSA »

scarr wrote: 28/10/2021 19:39 Image

Edit: jos kad bih znao sliku zalijepit :lol:
sad je mnogo jasnije :D
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#30408 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scarr »

@foxlife eto ti zgrade
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30409 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

dobro si imaju ove dvije zgrade na kraju ulice do stepenica sa desne strane
do mene je u pitanju zgrada jer sam ja sa druge strane dolazio do ambasade jednom mozda prosao do stepenica
jos vise poenta da ne bude samo jedna traka a sa jedne strane da bude parking

i nisam znao da je potoklinica i sa druge strane muse cazima prema pehlivanusi sad vidjeh da je i to nastavak ulice
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#30410 Re: "Majstori" parkiranja

Post by c0de »

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#30411 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

To su oni modeli sto im oznake na kolovozu ne znace apsolutno nista. :thumbup:
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#30412 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dimu1927 »

foxlife wrote: 28/10/2021 19:21 zaboravih napisati dimuu da imam ja brojeve saobracajne policije u svim stanicama tako da direktno njima ja javim da ne ometam ove kriminal fazoni
ma 100%, onda i oni bolje uprate problematicne lokacije na svom rejonu ako se neko prijavljuje cesto, pa nekad i sami reaguju a ne samo po pozivu
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#30413 Re: "Majstori" parkiranja

Post by invincible1921 »

Mi imalo problem ko drustvo jer je auto nakav mit...cim napunis 18 Daj da polaze i svi idu autom bilo kuda, auto se predstavlja kao potreba a realno auto je 90% ljudi luksuz...

Kao eto siromasna drzava...kad se npr u KS pogleda kolicina auta i vrsta istih, bgm daleko smo mi od siromasne drzave.

Ja sam mogao prisutit sebi auto od 20/30k ko iz pic.ke al vozio sam corsu 2003 pet godina(doduse fkt sam je odezavao)...jer sta ce meni neki pasat ili slicno od 20k kad jedino za sta mi auto sluzi je odlazak na udaljenije lolacije po gradu...udaljenije od mene.Medjutim kao sto rekoh stanje svijesti je takvo da MORAS IMATI AUTO,MORAS...a kad ga vec imas onda daj sto bolje mozes, zrtvuj sve sto mozes da bi poveco budzet za auto.

Al ljudino ako nemas za parking, za gorivo, sto vozis onda? Problem je sto se kod saobracaja prolazi linijom manjeg otpora..npr cekaju se zastare i slicno.

Ovi sto ce me sad ubjedjivat da je auto ipak potreba, da li bi imali TV da ne mozete platit struju. Krov nad glavom, hrana,struja, voda i hajmo rec intetent su dns potreba...auto nije.

Vozim evo 5/6 godina i nikad nikad svjesno nisam napravio prekrsaj..a pogotov parking. Uvijek prkiram na mjesta koja su predvidje a za to...pa ako treba i platim, radije cu platit nego se parkitat negdje na trotar. Ako nemam para necu ni ic autom taj dan i tjt

Da svi urade koliko je do nijih prekrsaja ne bi ni bilo...al jok treba sr.at drugom pozivat se na zakon, pa kad zakon pricepi tebe onda AAA DJE MENE NADJE BAKIR POKRADE MILIOJE TI MENI PISES PARKING
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30414 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

invincible1921 wrote: 29/10/2021 10:36 Mi imalo problem ko drustvo jer je auto nakav mit...cim napunis 18 Daj da polaze i svi idu autom bilo kuda, auto se predstavlja kao potreba a realno auto je 90% ljudi luksuz...

Kao eto siromasna drzava...kad se npr u KS pogleda kolicina auta i vrsta istih, bgm daleko smo mi od siromasne drzave.

Ja sam mogao prisutit sebi auto od 20/30k ko iz pic.ke al vozio sam corsu 2003 pet godina(doduse fkt sam je odezavao)...jer sta ce meni neki pasat ili slicno od 20k kad jedino za sta mi auto sluzi je odlazak na udaljenije lolacije po gradu...udaljenije od mene.Medjutim kao sto rekoh stanje svijesti je takvo da MORAS IMATI AUTO,MORAS...a kad ga vec imas onda daj sto bolje mozes, zrtvuj sve sto mozes da bi poveco budzet za auto.

Al ljudino ako nemas za parking, za gorivo, sto vozis onda? Problem je sto se kod saobracaja prolazi linijom manjeg otpora..npr cekaju se zastare i slicno.

Ovi sto ce me sad ubjedjivat da je auto ipak potreba, da li bi imali TV da ne mozete platit struju. Krov nad glavom, hrana,struja, voda i hajmo rec intetent su dns potreba...auto nije.

Vozim evo 5/6 godina i nikad nikad svjesno nisam napravio prekrsaj..a pogotov parking. Uvijek prkiram na mjesta koja su predvidje a za to...pa ako treba i platim, radije cu platit nego se parkitat negdje na trotar. Ako nemam para necu ni ic autom taj dan i tjt

Da svi urade koliko je do nijih prekrsaja ne bi ni bilo...al jok treba sr.at drugom pozivat se na zakon, pa kad zakon pricepi tebe onda AAA DJE MENE NADJE BAKIR POKRADE MILIOJE TI MENI PISES PARKING
bravo al rijetki su koji ovo provode a znaju
mnogi znaju za ovo al opet daj da ja vozim neku masinu da me vide itd
doduse neki ovo i ne kontaju nego su skroz u drugom filmu
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30415 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

nlt wrote: 28/10/2021 18:29 Prihvatis da kad zivis u gradu i budes svjestan da je parking kriza i onda nema kukanja. Grad je takav da je iz svakog naselja relativno blizu tramvaj. ( Makar ovi sto po zgradama zive). Znači ne trebaju svima automobili. Kafa je u gradu 2 KM, kutija cigara 5 KM, nargila 5 KM sumnjam da je jeftinije. I to sve nije skupo. Parking 1 KM-skup. :?
Tačno, ali onda nema kukanja ni sa jedne ni sa druge strane, vidiš auto na trotoaru, zaobiđeš ga.

Što se tiče parkinga, ja mogu dati 600KM na cvike, ali niko nema pravo da me reketira svojim zelenaškim cijenama.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30416 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

invincible1921 wrote: 29/10/2021 10:36 Mi imalo problem ko drustvo jer je auto nakav mit...cim napunis 18 Daj da polaze i svi idu autom bilo kuda, auto se predstavlja kao potreba a realno auto je 90% ljudi luksuz...

Kao eto siromasna drzava...kad se npr u KS pogleda kolicina auta i vrsta istih, bgm daleko smo mi od siromasne drzave.

Ja sam mogao prisutit sebi auto od 20/30k ko iz pic.ke al vozio sam corsu 2003 pet godina(doduse fkt sam je odezavao)...jer sta ce meni neki pasat ili slicno od 20k kad jedino za sta mi auto sluzi je odlazak na udaljenije lolacije po gradu...udaljenije od mene.Medjutim kao sto rekoh stanje svijesti je takvo da MORAS IMATI AUTO,MORAS...a kad ga vec imas onda daj sto bolje mozes, zrtvuj sve sto mozes da bi poveco budzet za auto.

Al ljudino ako nemas za parking, za gorivo, sto vozis onda? Problem je sto se kod saobracaja prolazi linijom manjeg otpora..npr cekaju se zastare i slicno.

Ovi sto ce me sad ubjedjivat da je auto ipak potreba, da li bi imali TV da ne mozete platit struju. Krov nad glavom, hrana,struja, voda i hajmo rec intetent su dns potreba...auto nije.

Vozim evo 5/6 godina i nikad nikad svjesno nisam napravio prekrsaj..a pogotov parking. Uvijek prkiram na mjesta koja su predvidje a za to...pa ako treba i platim, radije cu platit nego se parkitat negdje na trotar. Ako nemam para necu ni ic autom taj dan i tjt

Da svi urade koliko je do nijih prekrsaja ne bi ni bilo...al jok treba sr.at drugom pozivat se na zakon, pa kad zakon pricepi tebe onda AAA DJE MENE NADJE BAKIR POKRADE MILIOJE TI MENI PISES PARKING
Pazi ovo, masa raje ne plaća RTV taksu, a ima za struju.

A ne plaćaju zato što ne žele finansirati četničku propagandu.
Al ljudino ako nemas za parking, za gorivo, sto vozis onda?
A ovakva politika nam je protjerala pola miliona ljudi zadnjih 6 godina.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#30417 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

auto je nuzno, kome nije nek ne pametuje i nek se trkelja tramvajem i cao

Ne mozes uredjivat drzavu krenuvsi od obicnog covjeka, mislim po forumasima mozes, isjekli bi komsiju a baketu govno pojeli
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30418 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

S4mpion wrote: 29/10/2021 12:59
nlt wrote: 28/10/2021 18:29 Prihvatis da kad zivis u gradu i budes svjestan da je parking kriza i onda nema kukanja. Grad je takav da je iz svakog naselja relativno blizu tramvaj. ( Makar ovi sto po zgradama zive). Znači ne trebaju svima automobili. Kafa je u gradu 2 KM, kutija cigara 5 KM, nargila 5 KM sumnjam da je jeftinije. I to sve nije skupo. Parking 1 KM-skup. :?
Tačno, ali onda nema kukanja ni sa jedne ni sa druge strane, vidiš auto na trotoaru, zaobiđeš ga.

Što se tiče parkinga, ja mogu dati 600KM na cvike, ali niko nema pravo da me reketira svojim zelenaškim cijenama.
Ako vidis auto na trotoaru ( ako je nepropisno parkiran) prijavis ga, sad ce i viber broj biti i posaljes sliku.

Ako mozes dati za cvike 600 KM onda mozes platiti i parking.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#30419 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Hajvan »

ili izvijacem izbusit dvije gume, dijagonalno
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30420 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

avijon wrote: 29/10/2021 13:10 auto je nuzno, kome nije nek ne pametuje i nek se trkelja tramvajem i cao

Ne mozes uredjivat drzavu krenuvsi od obicnog covjeka, mislim po forumasima mozes, isjekli bi komsiju a baketu govno pojeli
I ja sam da se ako nista negdje gdje najmanje smetaju da se ocrta po trotoarima parking mjesta i sve gdje moze bes smetanja ikome da stoji auto dozvolio, ali da se pocnu praviti podzemne garaze gdje god mogu u gradu ( a ne da gradjani svaku podzemnu garazu blokiraju pravljenje) i kad se zavrsi gradski prevoz da bude kako treba. Onda ukines ta privremena parking mjesta i stavis kaznu za nepropisno parkiranje 500 KM jer si obezbjedio parking mjesta dovoljno po gradu.
Last edited by kakaljin on 29/10/2021 13:20, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30421 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

Hajvan wrote: 29/10/2021 13:15 ili izvijacem izbusit dvije gume, dijagonalno
To je vec unistavanje tudje stvari i podlijezes sankcijama i kazni
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#30422 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

foxlife wrote: 28/10/2021 15:20
S4mpion wrote: 28/10/2021 15:19

Da li može ili mora?
ako mora jel to mora biti mercedes audi i sl? ili moze i punto 206 corsa?
Gdje će punta,206,corsu parkirati ispred šiša bara? Mora mercedes, auti i sl.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#30423 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 29/10/2021 12:59
nlt wrote: 28/10/2021 18:29 Prihvatis da kad zivis u gradu i budes svjestan da je parking kriza i onda nema kukanja. Grad je takav da je iz svakog naselja relativno blizu tramvaj. ( Makar ovi sto po zgradama zive). Znači ne trebaju svima automobili. Kafa je u gradu 2 KM, kutija cigara 5 KM, nargila 5 KM sumnjam da je jeftinije. I to sve nije skupo. Parking 1 KM-skup. :?
Tačno, ali onda nema kukanja ni sa jedne ni sa druge strane, vidiš auto na trotoaru, zaobiđeš ga.

Što se tiče parkinga, ja mogu dati 600KM na cvike, ali niko nema pravo da me reketira svojim zelenaškim cijenama.
shvatas li ti da auto na trotoaru smeta?

ko te reketira?
ne moras parkirati na taj parking trazi besplatni
to sto je najblizi besplatni kilometar od tog mjesta je do tebe a ne do reketiranja
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#30424 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Hajvan »

kakaljin wrote: 29/10/2021 13:16
Hajvan wrote: 29/10/2021 13:15 ili izvijacem izbusit dvije gume, dijagonalno
To je vec unistavanje tudje stvari i podlijezes sankcijama i kazni
ako debil moze parkirat na plocniku i meni, te mojem djetetu i/ili paraplegicarima, uskratiti neometan prolazak, cime on krsi zakon, te podlijeze sankcijama i kazni, a vidimo da ih niko ne kaznjava, po cemu ste zakljucili da moj kazneni (i zakonom kaznjivi) odgovor na nekaznjeno krsenje zakona ce biti sankcionisan?
Maoda I ja prodjem bez kazne 666 puta, ko i debili sto dobijaju (selektivno) kazne

krsis zakon ti, krsimo ga svi onda
to je jedino ispravno
svak svoju pravdu nek ganja na ulici
dok nam ne dosadi i ne uvidimo da su zakoni tu da se postuju
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30425 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

kakaljin wrote: 29/10/2021 13:16
avijon wrote: 29/10/2021 13:10 auto je nuzno, kome nije nek ne pametuje i nek se trkelja tramvajem i cao

Ne mozes uredjivat drzavu krenuvsi od obicnog covjeka, mislim po forumasima mozes, isjekli bi komsiju a baketu govno pojeli
I ja sam da se ako nista negdje gdje najmanje smetaju da se ocrta po trotoarima parking mjesta i sve gdje moze bes smetanja ikome da stoji auto dozvolio, ali da se pocnu praviti podzemne garaze gdje god mogu u gradu ( a ne da gradjani svaku podzemnu garazu blokiraju pravljenje) i kad se zavrsi gradski prevoz da bude kako treba. Onda ukines ta privremena parking mjesta i stavis kaznu za nepropisno parkiranje 500 KM jer si obezbjedio parking mjesta dovoljno po gradu.
Jesi li?

Nije stvar samo parking mjesta, nego jesi li ga učinio dostupnim?

Ne možeš uzimat' 1-2KM po satu i govoriti da si parking učinio dostupnim.
Locked