"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#26 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Skyfox »

atko wrote:
Skyfox wrote: A uprava Mercatora ne cini nista da sprijeci to nepropisno parkiranje :x
Ipak je prvo do tih "majstora" koji parkiraju pa tek onda do merkatora ... merkator ne moze prevaspitavati ljude, obezbjedili su uredne parkinge u svojim objektima ali kulturu oni ne djele to se treba ponjeti iz kuce ;)

Ne mogu da shvatim da je nekome bitno tih 20 ili 50 metara pa se natakari na sama vrata ... i onda se uhvatim da razmisljam kako bi trebalo po logici stvari ... ali logika u ovoj vukojebini nema sta da trazi ... mi smo balkanci s tim se pomiri i zivi ;)

slazem se al ja bi na mjestu uprave Mercarora makar preko razglasa prozivao vlasnika registarski tablica da se skloni. Mada kako znat da je neko invalid
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#27 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sarayewo »

Vrlo jednostavno. Automobili invalida imaju onu naljepnicu... Svako k'o ima zvanican invaliditet dobija naljepnicu kad registruje auto.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#28 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Qler »

sarayewo wrote:Vrlo jednostavno. Automobili invalida imaju onu naljepnicu... Svako k'o ima zvanican invaliditet dobija naljepnicu kad registruje auto.
dosta ih ne stavlja naljepnicu.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#29 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Skyfox »

Skyfox wrote:
slazem se al ja bi na mjestu uprave Mercarora makar preko razglasa prozivao vlasnika registarski tablica da se skloni. Mada kako znat da je neko invalid
previdio sam to
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#30 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dimu »

Qler wrote:
dosta ih ne stavlja naljepnicu.

a izvini zasto ne stavljaju naljepnicu ?

hoce da parkiraju na oznacenim mjestima al je ofirno staviti naljepnicu da svijet ne vidi jel ?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#31 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Qler »

dimu wrote:
Qler wrote:
dosta ih ne stavlja naljepnicu.

a izvini zasto ne stavljaju naljepnicu ?

hoce da parkiraju na oznacenim mjestima al je ofirno staviti naljepnicu da svijet ne vidi jel ?
psiha.
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#32 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

al je zato psiha onaj koji je stavio invalid naljepnicu na novog mercedesa izlazi iz auta zdrav ko dren ( moze li mi neko objasniti sta je dren)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#33 Re: "Majstori" parkiranja

Post by chuchumbamayumbe »

scooter21ba wrote:al je zato psiha onaj koji je stavio invalid naljepnicu na novog mercedesa izlazi iz auta zdrav ko dren ( moze li mi neko objasniti sta je dren)
Ja mislim da to ima veze sa drenjkom?!
:?:
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#34 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sarayman »

chuchumbamayumbe wrote:
scooter21ba wrote:al je zato psiha onaj koji je stavio invalid naljepnicu na novog mercedesa izlazi iz auta zdrav ko dren ( moze li mi neko objasniti sta je dren)
Ja mislim da to ima veze sa drenjkom?!
:?:
Dozvolite da vas malo naruzim.. Kakvi drenjci i bakraci? Ne zacatavajte mi temu, vec aparat u ruke i uslikajte kojeg umjetnika. Hocemo slike "majstora" na djelu! I to slike nasih, domacih majstora, a ne sa interneta. Cilj teme je brukanje istih..
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#35 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

evo samo da uzmem aparat ispred zgrade toliko "propisno" parkiranih da mogu staviti 30 slika odmah
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#36 Re: "Majstori" parkiranja

Post by chuchumbamayumbe »

A kome ja mogu da se zalim (nalazim se na Alipasinom)?!
Mislim, debili parkiraju bukvalno ispod djecijih ljuljacki i tobogana, na svim prilazima igralistima, na zelenim povrsinama, itd?!
Da li treba zvati policiju, eko policiju, pauka direktno, KOGA?!?!?!?
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#37 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

sve sto mozes zovi pa sta upali
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#38 Re: "Majstori" parkiranja

Post by chuchumbamayumbe »

scooter21ba wrote:sve sto mozes zovi pa sta upali
Vjerovatno cu ispati glup i vjerovatno nece niko doci.
A imam namjeru cim se proljepota da postanem pravo dosadan i prava tuzibaba, posebno za delegate koji parkiraju po djecjem igralistu.
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#39 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

mi smo "debili" jer kontamo da cemo ako zovemo policiju redare ili koga vec ispasti papci glupi itd
ma treba im trubiti na uho koliko god mozemo pa nek rade svoj posao a ove nauciti pameti da mjesto ispod ljuljacke nije parking
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#40 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dimu »

chuchumbamayumbe wrote:
scooter21ba wrote:sve sto mozes zovi pa sta upali
Vjerovatno cu ispati glup i vjerovatno nece niko doci.
A imam namjeru cim se proljepota da postanem pravo dosadan i prava tuzibaba, posebno za delegate koji parkiraju po djecjem igralistu.
pa jesi li probao zvati ?

kako mozes reci da vjerovatno niko nece doci ako nisi ni nazvao ?


ne treba se ni zaliti onda ako nam je mrsko nazvati policiju...
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#41 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sarayman »

chuchumba,
ako nepropisno parkiran auto ugrozava sigurnost ostalih ucesnika u saobracaju (i pjesaka) policija ce se sigurno odazvati na poziv stanara zgrade (moraju!) i zakaciti mu cestitku o brisac. Provjereno 100% jer sam i sam iznerviran bahatoscu poluljudi, zvao. Poziv je anoniman i zoves policijsku stanicu u opcini kojoj pripadas (njihov broj bi trebalo imati svako domacinstvo).
Drugo, ako te nervira auto koji vam unistava travnjak, broj eko sluzbe Rad-a je 660 000 i oni ce sigurno doci. Oni traze ime i prezime ali nisi obavezan da ostavis ako ne zelis (kazi da zelis biti aMoniMan, kao Djuro nekad). Dakle, pozeljno je da mi uzmemo stvar u svoje ruke i na najbolji nacin poradimo na uvodjenju reda oko zgrade u kojoj zivimo. Kome jednom izbijes 42 KM (najmanje) iz dzepa, drugi put ce vise od tebe paziti gdje se parkira..
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#42 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amrica »

Mislim da sam cula, nekad, negdje, da ako gradjanin dostavi SLIKU auta sa vidljivom tablicom i mjestom gdje je parkirano, da policija može na osnovu toga napisati kaznu....
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#43 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Cholina_Lokica »

chuchumbamayumbe wrote:A kome ja mogu da se zalim (nalazim se na Alipasinom)?!
Mislim, debili parkiraju bukvalno ispod djecijih ljuljacki i tobogana, na svim prilazima igralistima, na zelenim povrsinama, itd?!
Da li treba zvati policiju, eko policiju, pauka direktno, KOGA?!?!?!?
zovi policiju, doce sigurno...
ako blokiraju neki izlaz ili ulaz, pauka i dolaze 100%
ja na alipasinu, blokirali mi par puta garazu, fino zvala pauka, odmah ljudi dolazili, desilo se da je lik pobjegao prije nego je pauk dosao, ali sam ja rekla registraciju i koje je auto bilo parkirano kad sam zvala da dodju, i fino komsija kasnije dobio cestitku sa kaznom....
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#44 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Gray »

Zvao sam i ja jednom pauka za auto koje je ostavljeno skoro na sred ceste ispred zgrade i nije se micalo 5 dana. Kada sam ih nazvao došli su u roku od 15 minuta.
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#45 Re: "Majstori" parkiranja

Post by malizeleni »

Trebali bi napraviti biznis ko i amerikanci. Fino nalijepis znak, i napravis ugovor sa nekom od "pauk" firmi u okolini. Ha parkiras bez dozvole, dodje fino covjek s kamionom, digne auto i lagano nazad, i onda ti puca cijenu.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#46 Re: "Majstori" parkiranja

Post by chuchumbamayumbe »

Mene zaista cudi da se dozvoljava ovo sto se dozvoljava, a policija hladno prolaz i nista ne cini, dapache, sjednu u kafic kod narkomana na trgu u B Fazi i ispijaju kafice, a delegati se parkiraju, ja se sklanjam sa dvoje male djece da bi diler parkirarali svoje golfove V. Zato me i strah da ce mi se svezati narkomanija Alipasinog ako pokusam nesto da uradim, a imam dvoje male djece, zenu, nadam se da me shvatate.
A kada vidim kako rijamu dalabu i kloshari zajedno ispijaju kafice, sta drugo covjek moze i da pomisli?!
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#47 Re: "Majstori" parkiranja

Post by DoradO »

ovaj manijak je jutros zakrcio ulicu jedno 5 min dok je izvodio ovaj manevar ... a kako je izlazio ... to cu prepustiti vama na mastu

Image
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#48 Re: "Majstori" parkiranja

Post by skojotovski »

pretpostavljam da ste nekada bili u Merkatoru u Splitu ili u nekom shoping centru u Hrvatskoj?
da li ste zapazili da niko, ali bas niko, osim onih kojima su ta mjesta i namjenjena, ne parkira na ista?
ne znam kakva da je guzva i krkljanac.

ista stvar je i na ulicama.
invalidsko mjesto je uvijek prazno.

tacno je da ovi u nasem Merkatoru ne mogu prevaspitavati primitivni mentalitet Bosnje, ali mogu policiju angazovati.
dovoljno je 7 dana da pisu kazne i broj majmuna ce se smanjiti. a da ne govorim o 2-3 mjeseca policijske dezure...
samo po dzepu...brzo se navike mijenjaju...
velaxsa
Posts: 375
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#49 Re: "Majstori" parkiranja

Post by velaxsa »

Kriva je vlast i policija koja ne radi svoj posao ( a i kad radi nahebe sirotinja). Najbolja edukacija primitivizma je "opaliti" iste po dzepu. Tu najvise boli. Ovdje u USA jedan nas "lik" radi u kompaniji 8 godina i parkirao na invalidsko mjesto i iz njegove kompanije mu nazovu "towing".....$140.00....plus $30 za svaki dodatni dan... :D .....ista stvar je i na svakom drugom mjestu rezervisanom za osobe s posebnim potrebama. Stvar je u tome sto kad ovdje ode da preuzme auto MORA platiti, a u slucaju ne pojavljivanja na sudu (obicna kazna za brzu voznju npr.) dolazi murija na vrata, odmah privode i onda si donji :D ...oduzmu ti vozacku, moras prenociti u muriji, $1500.00 da izadjes (ako nemas love nije problem, ostajes u zatvoru i radis za drzavu,$50.00 dolara dnevnica za ciscenje puteva,ulica ...i naravno da ti od tih $50.00 oduzmu troskove "spavanja" u zatvoru i hranu...pa ti izvoli i baci kesu kroz prozor,parkiraj na invalidsko mjesto ili reci da si neki glavonja i imas imunitet....)
Samo po dzepu....
abidsakalas
Posts: 50
Joined: 25/04/2008 09:47

#50 Re: "Majstori" parkiranja

Post by abidsakalas »

Odlicna tema ...prilozim koju sliku uskoro :)
Locked