"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#21426 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

Na slici nije prikazano gdje je došlo do kontakta vozila.
Do kontakta je došlo u desnoj traci.
Vaše razmjene nježnosti i cuclanja bi ipak bilo prikladnije da ostanu između vas dvojice, mislim da je većina forumaša izričito protiv te moderne pošasti. :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50729
Joined: 16/07/2012 16:00

#21427 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

vauvau wrote:Na slici nije prikazano gdje je došlo do kontakta vozila.
Do kontakta je došlo u desnoj traci.
Vaše razmjene nježnosti i cuclanja bi ipak bilo prikladnije da ostanu između vas dvojice, mislim da je većina forumaša izričito protiv te moderne pošasti. :-)
Nek se ljudi vole. Sta me briga dok je dobrovoljno.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#21428 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

drug_profi wrote:
vauvau wrote:Na slici nije prikazano gdje je došlo do kontakta vozila.
Do kontakta je došlo u desnoj traci.
Vaše razmjene nježnosti i cuclanja bi ipak bilo prikladnije da ostanu između vas dvojice, mislim da je većina forumaša izričito protiv te moderne pošasti. :-)
Nek se ljudi vole. Sta me briga dok je dobrovoljno.
Malo je degutantno propagirati to ovako direktno na forumu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50729
Joined: 16/07/2012 16:00

#21429 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

vauvau wrote:
drug_profi wrote:
vauvau wrote:Na slici nije prikazano gdje je došlo do kontakta vozila.
Do kontakta je došlo u desnoj traci.
Vaše razmjene nježnosti i cuclanja bi ipak bilo prikladnije da ostanu između vas dvojice, mislim da je većina forumaša izričito protiv te moderne pošasti. :-)
Nek se ljudi vole. Sta me briga dok je dobrovoljno.
Malo je degutantno propagirati to ovako direktno na forumu.
Propagirati? Naprotiv! Ne treba uopste pridavati paznju. To su intimne i privatne stvari koje se ticu samo osoba koje su ukljucene. Apsolutno niko drugi nema potrebe ni da to komentarise.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21430 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:Na slici nije prikazano gdje je došlo do kontakta vozila.
Do kontakta je došlo u desnoj traci.
Vaše razmjene nježnosti i cuclanja bi ipak bilo prikladnije da ostanu između vas dvojice, mislim da je većina forumaša izričito protiv te moderne pošasti. :-)
Ha-ha! Sjooo drotovske suplje, zar vise vjerujes svojim ocima nego meni! :lol: Isti si ko i kolega ti sa uvidjaja koji mi je objasnjavao kako su auti ispravno parkirani i izmisljao clanove zakona! :lol:
Na tvoju zalost, kontakt je bio tamo gdje su se auti i zaustavili (to znaju samo 4 covjeka, ti nisi nijedna od njih), s tim sto je prednji dio mog auta zarotiran. Jedino ako ne pokusavas tvrditi da sam ih namjestao kako mi pase. :lol: Da je onako kako tvrdis, ako nista bilo bi ostataka sudara u desnoj traci. Traka cista ko sunce, pametnom civilu dosta.
Sto se njeznosti tice, slazem se s tobom, ali decko ocito ima problema pa da mu pomognemo!
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#21431 Re: "Majstori" parkiranja

Post by beni-bu-man »

Sto ti je trokut tako blizu ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21432 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Ja ne znam kako si ti ispao kriv ovde, ako je ovo gore slika udesa, ali hajd. kako si mu oduzeo prednost? Ti si mu ostavio traku slobodnu da prodje ako nisi bio u desnoj nimalo.
Pa lijepo, po zakonu, on je imao pravo prvenstva i da bira kojom ce trakom da prodje.
Moj auto je bio zaustavljen dijagonalno u lijevoj traci, s tim da je mozda cca 20 cm presao u desnu traku (da imam kakav-takav pregled), ali me lik nije udario u PD blatobran ili skresao po prednjem dijelu, niti sam ja njegao udario, sto bi bilo normalno da je udar bio u desnoj traci, nego se zabio po sred PD vrata koja su 100% bila u lijevoj traci, a blatobran netaknut, trap, branik, farovi takodjer (na tockovima sam odvezao auto na servis). Jednostavno mislim da me lik uopste nije vidio ispred sebe, da li je blejao u telefon, muziku, vise nije bitno, ali da jeste mogao je stati bez problema, a mozda se cak i provuci desnom trakom! Cak je i vozac Passata slegnuo ramenima kad sam ga pitao kako me nije vidio. Sve to za zakon ne pravi nikakvu razliku, zato sam napisao pojeo vuk magarca!
Last edited by tempuser on 22/10/2018 12:35, edited 3 times in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21433 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

beni-bu-man wrote:Sto ti je trokut tako blizu ?
Turili ga ovi iz Passata
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#21434 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

Mislim da neki ovdje previđaju činjenicu da je mjesto na kojem se desila nezgoda pokriveno nadzornom kamerom. :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21435 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:Mislim da neki ovdje previđaju činjenicu da je mjesto na kojem se desila nezgoda pokriveno nadzornom kamerom. :)
Nadzire milicija, sateliti, NATO, Rusi, Kinezi, Klingonci, svemirci, al dzaba, u desnoj traci i dalje nema tragova udesa, a bilo ih je koliko hoce jer se Passat sav razletio naprijed, a meni puklo staklo na vratima! Nema potrebe da se ofiras vise od kolege sa uvdjaja kojem nije trebala nikakva kamera da “zna”...
User avatar
drug_profi
Posts: 50729
Joined: 16/07/2012 16:00

#21436 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Pa što ne zatraži vještaka ili sud ako je tako bilo. Ne može on vozati po trakama kako hoće. Ti si u lijevoj traci i ona je tvoja. Ti u njoj "imas prednost".
Nego si se poklopio i platio. Mora da je jos nesto bilo.
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#21437 Re: "Majstori" parkiranja

Post by arslanica »

ja bih da konstatujem, gledajući ovu sliku, ako je to ta slika udesa, da se uopšte nije dogodilo onako kako se priča
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#21438 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

Ovo je slika nastala nakon kontakta u desnoj traci.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21439 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Pa što ne zatraži vještaka ili sud ako je tako bilo. Ne može on vozati po trakama kako hoće. Ti si u lijevoj traci i ona je tvoja. Ti u njoj "imas prednost".
Nego si se poklopio i platio. Mora da je jos nesto bilo.
Nazalost moze jer se ja ukljucujem na put s pravom prvenstva, a na to mi on dolazi s desne strane.
User avatar
drug_profi
Posts: 50729
Joined: 16/07/2012 16:00

#21440 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

pa nisi ti njemu sjekao putanju. Ne mogu da razumijem. Ovo ja ne bih nikad prihvatio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21441 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:Ovo je slika nastala nakon kontakta u desnoj traci.
Naravno da je nastala nakon kontakta, nisam se sjetio da snimam trenutak udara, a sto se tice pitanja da su auti pomjereni, ma ja, mi se dogovorili da pomjerimo auta poslije uvidjaja i pometemo cestu zbog organa po klixu!
Da ti ponovim, da je sudar bio u desnoj traci na slici bi moralo bilo bi tragova u desnoj traci, a cesta cista. Osim toga da je udar bio u desnoj traci udario bi me valjda u blatobran, a ne u vrata. Ako nastavis sa “jel vjerujes vise svojim ocima ili meni” iskopacu negdje sliku iz drugog ugla gdje se po tragovima na cesti tacno vidi da su auti slikani tacno na mjestu udara. Nekad su miliciju ucili da se mjesto kontakta utvrdjuje po g/cm2 stakla na cesti...
Last edited by tempuser on 22/10/2018 15:06, edited 1 time in total.
shandrprcSA
Posts: 9803
Joined: 23/02/2013 08:16

#21442 Re: "Majstori" parkiranja

Post by shandrprcSA »

fakat ocrtali :D i znak "zabrane zaust. i park." uklonili, ali nisu novi znak "P" postavili tako da... :mrgreen:
Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#21443 Re: "Majstori" parkiranja

Post by beni-bu-man »

shandrprcSA wrote:fakat ocrtali :D i znak "zabrane zaust. i park." uklonili, ali nisu novi znak "P" postavili tako da... :mrgreen:
Image
joj da hoce kod mene u P. Ribar ocrtat :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50729
Joined: 16/07/2012 16:00

#21444 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Evo odmah vidim ovaj prvi reno je parkiran nepropisno. Tu nije predviđeno parking mjesto. Ovo bih stvarno kaznjavao. Bitno ugrožava sigurnost i preglednost.
Naslovnica
Posts: 28073
Joined: 20/03/2013 15:38

#21445 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote:Evo odmah vidim ovaj prvi reno je parkiran nepropisno. Tu nije predviđeno parking mjesto. Ovo bih stvarno kaznjavao. Bitno ugrožava sigurnost i preglednost.
Potpis
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21446 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

drug_profi wrote:pa nisi ti njemu sjekao putanju. Ne mogu da razumijem. Ovo ja ne bih nikad prihvatio.
Dzaba sve... Jel on gledo cestu, ili mob, je li vozio 80, a ne 50, jesam li ja prvi usao u raskrsnicu i stao, nit mozes dokazat, nit je bitno, konstatuje se zateceno stanje, on vozi pravo, ja se ukljucujem sa lijeve strane, takav je zakon
User avatar
Logovan
Posts: 94591
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21447 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Logovan »

shandrprcSA wrote:fakat ocrtali :D i znak "zabrane zaust. i park." uklonili, ali nisu novi znak "P" postavili tako da... :mrgreen:
Image
:roll: :roll: :roll:
solidsnake
Posts: 300
Joined: 25/01/2012 00:22

#21448 Re: "Majstori" parkiranja

Post by solidsnake »

vauvau wrote:Ovo je slika nastala nakon kontakta u desnoj traci.
citam par prethodnih stranica i argumenti su ti na nivou djeteta (onog nestručnog)
shandrprcSA
Posts: 9803
Joined: 23/02/2013 08:16

#21449 Re: "Majstori" parkiranja

Post by shandrprcSA »

Image
User avatar
Leverage
Posts: 9535
Joined: 27/05/2018 16:32

#21450 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Bio sam u Sarajevu u subotu, vidio sam da crtaju parking linije ispred Zemaljskog muzeja. I da su skoro iscrtali ispred neke policijske stanice u blizini.
Locked