"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#20451 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

u Vitezu i okolo isto bude veselo kad je kakva misa i sl. :D
User avatar
Truba
Posts: 81723
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20452 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Truba »

jel nedjeljom :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#20453 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Ni po jada da makar policija drzi pod kontrolom to krsenje zakona. Ok, znas da ce biti guzva. Izadji i objavi da je taj dan od 5 do 8 dozvoljeno parkiranje u desnoj traci od tacke A do tacke B. Svako drugacije parkiranje ce biti kaznjeno paukom. Pa da makar u nekakav sistem stave to krsenje a ne da se ponasamo kao da zakoni ne postoje taj dan.
Pa zakoni su tu da zastite drustvo od pojedinaca. Ne moze se 2000 vjernika koji odluce da krse zakon radi svojih privatnih potreba staviti iznad potreba drugih 2000 ljudi koji idu za svojim poslom racunajuci da je neka ulica prohodna jer zakon tako nalaze.

I ne razumijem se u religije, ali zar nije izgubljen abdest ako si usput prekrsio kakav zakon? Zar je Bogu milo da pod tim uslovima dodjes na namaz?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#20454 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

drug_profi wrote:Ni po jada da makar policija drzi pod kontrolom to krsenje zakona. Ok, znas da ce biti guzva. Izadji i objavi da je taj dan od 5 do 8 dozvoljeno parkiranje u desnoj traci od tacke A do tacke B. Svako drugacije parkiranje ce biti kaznjeno paukom. Pa da makar u nekakav sistem stave to krsenje a ne da se ponasamo kao da zakoni ne postoje taj dan.
Pa zakoni su tu da zastite drustvo od pojedinaca. Ne moze se 2000 vjernika koji odluce da krse zakon radi svojih privatnih potreba staviti iznad potreba drugih 2000 ljudi koji idu za svojim poslom racunajuci da je neka ulica prohodna jer zakon tako nalaze.

I ne razumijem se u religije, ali zar nije izgubljen abdest ako si usput prekrsio kakav zakon? Zar je Bogu milo da pod tim uslovima dodjes na namaz?
jeste , ne toliko radi zakona nego nisi moralno postupio :)

krkanski obicaji remete svaku religiju .

pa to ti je isto kao dzuma , svi moraju u istu dzamiju , ne mozes da vjerujes :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#20455 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Velkoski »

Ne kontam što se mora autom na bajramski namaz uopšte? Svaki dio grada ima bar jednu džamiju, ali svaki. Osim toga, svakako bi velikim vjernicima trebala biti praksa da u džamiji budu već od sabaha :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#20456 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amar1994 »

Pa da , na to i ja mislim :) , ne svi moraju bit vidjeni u Gazi Husrev-begovoj dzamiji :-)
User avatar
nepass1
Posts: 9688
Joined: 06/07/2017 07:35

#20457 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

Ma nedo bog da su trebali vatrogasci gdje u starom gradu. Ispred careve dzamije se moglo sa autom provuci knap, kamioo ne bi mogao proci. Ulica konak ni biciklom se nije moglo proci.
Najzalosnije na skenderiji most zakrcen autima, trotoari zakrceni autima. Parking koji se placa djelimicno prazan.
Pa samo atomska da padne da pobrise ovo sve
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#20458 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

Ja bih to tolerirao svojim susjedima muslimanima. To je par sati ako i toliko jednom godišnje. Mislim da je to mala gesta zbog koje bi vam vaši susjedi bili zahvalni. A i oni što vjeruju u zagrobni život bi trebali da se vode onom maksimom da treba voljeti i opraštati bližnjemu svom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20459 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:Ali zakon je izričit i jasan, pretjecanje na punoj crti je zabranjeno, to zna svako ko nije kupio vozačku dozvolu. Isto tako rabiti mobilni uređaj da bi se fotkalo druge prekršitelje, i samim tim se staviti na istu stranu. Mislim da si čak ti taj što je fotkao mobilnim u vožnji. To je vrhunac licemjerja.
Probat ću pronaći ko je taj što je fotkao mobilnim pa pisao o tuđim prekršajima a vlastite prekršaje nije vidio, možda sam te zamijenio s nekim drugim korisnikom.
Ali ako si vec toliki strucnjak pa znas da je zakon izricit i jasan oda objasni sta tacno treba da se uradi u toj situaciji. Ako si nisi kupio vozacku onda znas da je zabranje polukruzno okretanje preko pune, zaustavljanje i parkiranje, te voznja u rikverc. Izvoli...
Ne moras traziti, ja sam slikao majmuma sa nepropisnim svjetlima, a ti sljedeci put rabi naocale pa ce vidjeti u kadru i nosac za mobitel.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#20460 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

tempuser wrote:
vauvau wrote:Ali zakon je izričit i jasan, pretjecanje na punoj crti je zabranjeno, to zna svako ko nije kupio vozačku dozvolu. Isto tako rabiti mobilni uređaj da bi se fotkalo druge prekršitelje, i samim tim se staviti na istu stranu. Mislim da si čak ti taj što je fotkao mobilnim u vožnji. To je vrhunac licemjerja.
Probat ću pronaći ko je taj što je fotkao mobilnim pa pisao o tuđim prekršajima a vlastite prekršaje nije vidio, možda sam te zamijenio s nekim drugim korisnikom.
Ali ako si vec toliki strucnjak pa znas da je zakon izricit i jasan oda objasni sta tacno treba da se uradi u toj situaciji. Ako si nisi kupio vozacku onda znas da je zabranje polukruzno okretanje preko pune, zaustavljanje i parkiranje, te voznja u rikverc. Izvoli...
Ne moras traziti, ja sam slikao majmuma sa nepropisnim svjetlima, a ti sljedeci put rabi naocale pa ce vidjeti u kadru i nosac za mobitel.
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20461 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Ni po jada da makar policija drzi pod kontrolom to krsenje zakona. Ok, znas da ce biti guzva. Izadji i objavi da je taj dan od 5 do 8 dozvoljeno parkiranje u desnoj traci od tacke A do tacke B.
Kad bi to uradili i zakon podredili vjeri onda onda bi i formalno svjetovnu i sekularnu drzavu zamjenili za vjersku, a onda imas varijacije na temu da to moras dopustiti za svaki vjerski praznik bez obzira na religiju ili favorizirati jednu pa napraviti kalifat.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20462 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
Da, ja sam taj, a cudno je kako si olimpijski preskocio da odgovoris na pitanje sta raditi ako naletis na nepropisno parkiran auto. To strucnjaku tvog formata ne bi trebao biti problem.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#20463 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

tempuser wrote:
vauvau wrote:
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
Da, ja sam taj, a cudno je kako si olimpijski preskocio da odgovoris na pitanje sta raditi ako naletis na nepropisno parkiran auto. To strucnjaku tvog formata ne bi trebao biti problem.
Ako naletiš na nepropisno parkiran auto, i napraviš prometnu onda dijelite odgovornost. Ti jer si svojim vozilom naletio na vozilo koje se ne kreće, ako si ga pravovremeno mogao uočiti, a vozač nepropisno parkiranog vozila jer je nepropisno parkiran.

Ne znam što bi tu moglo biti nejasno. Sudski vještak prometne struke odlučuje da li si se mogao sigurno zaustaviti u datim okolnostima.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20464 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

vauvau wrote:
tempuser wrote:
vauvau wrote:
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
Da, ja sam taj, a cudno je kako si olimpijski preskocio da odgovoris na pitanje sta raditi ako naletis na nepropisno parkiran auto. To strucnjaku tvog formata ne bi trebao biti problem.
Ako naletiš na nepropisno parkiran auto, i napraviš prometnu onda dijelite odgovornost. Ti jer si svojim vozilom naletio na vozilo koje se ne kreće, ako si ga pravovremeno mogao uočiti, a vozač nepropisno parkiranog vozila jer je nepropisno parkiran.

Ne znam što bi tu moglo biti nejasno. Sudski vještak prometne struke odlučuje da li si se mogao sigurno zaustaviti u datim okolnostima.
Nisam te pitao cija je odgovornost u slucaju udesa, nego vrlo jednostavno pitanje, sta da radim kad naidjem na nepropisno parkirano vozilo zbog kojeg ne mogu proci svojom kolovoznom trakom, a puna je linija. Ti kao strucnjak si ocjenio da je zakon izricit i da se mora postovati, puna se ne smije preci, znaci ne mogu ga obici, e sad objasni kako rjesiti datu situaciju.
User avatar
Laplace
Posts: 10384
Joined: 19/11/2012 18:37

#20465 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

tempuser wrote:
vauvau wrote:
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
Da, ja sam taj, a cudno je kako si olimpijski preskocio da odgovoris na pitanje sta raditi ako naletis na nepropisno parkiran auto. To strucnjaku tvog formata ne bi trebao biti problem.
Zaustaviš vozilo i čekaš da vlasnik dovrši sve vjerske propise + popije par kafa sa jaranima, doručkuje i obavi još koji namaz. Za to vrijeme možeš listati oglasnik i tražiti drugi posao, jer ti je u međuvremenu šef napisao ostavku, potpisao i udario pečat i sve skupa sa radničkom knjižicom zapakovao u kovertu koja će te čekati u firmi.

Jer, prava vjernika.
User avatar
Laplace
Posts: 10384
Joined: 19/11/2012 18:37

#20466 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

Nisam neki vjernik, ali ne mogu zamisliti da obavljam vjersku dužnost u džamiji znajući da sam parkiranjem prekršio zakon i napravio drugima probleme. Radije bih ustao dva sata ranije, našao regularno mjesto za parkiranje i pješačio koliko je potrebno (pa ako mi ostane slobodnog vremena, prekratio ga druženjem sa prijateljima).

Opet, kako rekoh nisam neki vjernik. Možda pogrešno tumačim vjeru.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20467 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: Možda pogrešno tumačim vjeru.
ne,sve je ok :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#20468 Re: "Majstori" parkiranja

Post by problemnatravunu »

Laplace wrote:Nisam neki vjernik, ali ne mogu zamisliti da obavljam vjersku dužnost u džamiji znajući da sam parkiranjem prekršio zakon i napravio drugima probleme. Radije bih ustao dva sata ranije, našao regularno mjesto za parkiranje i pješačio koliko je potrebno (pa ako mi ostane slobodnog vremena, prekratio ga druženjem sa prijateljima).

Opet, kako rekoh nisam neki vjernik. Možda pogrešno tumačim vjeru.
Da, nažalost društvo je otišlo u qrac , i ne mogu ovih kvazi vjernika
User avatar
nepass1
Posts: 9688
Joined: 06/07/2017 07:35

#20469 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

Ma joj danas frajer sklepa djete kaze bozija volja, misli bio dobar, osevapio se pa mu dao bog zeni da zatrudni.
Konju jedan ko god da ti sprasi zenu napravice joj djete, nije to kao euro jackpot
Eto kako se vjera kod nas tumaci
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#20470 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

Laplace wrote:
tempuser wrote:
vauvau wrote:
Da, izgleda da si ti taj. Čudno kako takvi kao ti daju sebi za pravo da ispravljaju druge, a sami krše zakon.
Da, ja sam taj, a cudno je kako si olimpijski preskocio da odgovoris na pitanje sta raditi ako naletis na nepropisno parkiran auto. To strucnjaku tvog formata ne bi trebao biti problem.
Zaustaviš vozilo i čekaš da vlasnik dovrši sve vjerske propise + popije par kafa sa jaranima, doručkuje i obavi još koji namaz. Za to vrijeme možeš listati oglasnik i tražiti drugi posao, jer ti je u međuvremenu šef napisao ostavku, potpisao i udario pečat i sve skupa sa radničkom knjižicom zapakovao u kovertu koja će te čekati u firmi.

Jer, prava vjernika.
Ljudi pogube osjecaj za zdrav razum i realnost pa se filozofiranjem otjeraju u paradoks i apsurd, tako i ovaj.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#20471 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vauvau »

tempuser wrote:
Nisam te pitao cija je odgovornost u slucaju udesa, nego vrlo jednostavno pitanje, sta da radim kad naidjem na nepropisno parkirano vozilo zbog kojeg ne mogu proci svojom kolovoznom trakom, a puna je linija. Ti kao strucnjak si ocjenio da je zakon izricit i da se mora postovati, puna se ne smije preci, znaci ne mogu ga obici, e sad objasni kako rjesiti datu situaciju.
A čekaj, pa ti misliš na radnju obilaženja. Obilaženje prometala zaustavljenih u desnoj traci se može vršiti i kad je između kolovoznih traka puna crta, prethodno je potrebno uvjeriti se da se radnja može izvršiti na siguran način.
Obilaženje i pretjecanje su dvije zasebne prometne stvari, pretjecanje je radnja kod koje se oba prometala kreću u istom smjeru, istom trakom, prije nego li vozač posljednjeg prometala otpočne radnju pretjecanja, za vrijeme koje se određenim dijelom ceste kreće trakom za prometala iz suprotnog smjera.

Pa to su osnovne stvari, djelovao si mi na trenutak kao osoba koja se donekle razumije u osnovna prometna pravila. Pomiješao si obilaženje s pretjecanjem. :lol:

Dakle pretjecanje preko pune crte nije dozvoljeno. Obilaženje preko pune crte je. :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#20472 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

tempuser wrote:
drug_profi wrote:Ni po jada da makar policija drzi pod kontrolom to krsenje zakona. Ok, znas da ce biti guzva. Izadji i objavi da je taj dan od 5 do 8 dozvoljeno parkiranje u desnoj traci od tacke A do tacke B.
Kad bi to uradili i zakon podredili vjeri onda onda bi i formalno svjetovnu i sekularnu drzavu zamjenili za vjersku, a onda imas varijacije na temu da to moras dopustiti za svaki vjerski praznik bez obzira na religiju ili favorizirati jednu pa napraviti kalifat.
Pa nije bas tako. To je ocekivan pojacan priliv ljudi na odredjena mjesta, kao kad je neki veliki dogadjaj. To ne znaci da radi religije mjenjas zakone, vec samo da zelis da kontrolises situaciju. Iz raznih razloga se privremeno mogu mijenjati saobracajna pravila na nekim cestama. Pa mogu i radi bajramskih namaza. Poenta je kontrolisano. Kad se anarhija pocne stavljati pod rigoroznu kontrolu onda ce se i vise paznje pokazivati prema postivanju propisa.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#20473 Re: "Majstori" parkiranja

Post by easy »

Eh sto mrzim kad nahero parkiraju prometalo...
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#20474 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

nepass1 wrote:Ma joj danas frajer sklepa djete kaze bozija volja, misli bio dobar, osevapio se pa mu dao bog zeni da zatrudni.
Konju jedan ko god da ti sprasi zenu napravice joj djete, nije to kao euro jackpot
Eto kako se vjera kod nas tumaci
:lol: :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#20475 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dobar osjecaj »

Laplace wrote:Nisam neki vjernik, ali ne mogu zamisliti da obavljam vjersku dužnost u džamiji znajući da sam parkiranjem prekršio zakon i napravio drugima probleme. Radije bih ustao dva sata ranije, našao regularno mjesto za parkiranje i pješačio koliko je potrebno (pa ako mi ostane slobodnog vremena, prekratio ga druženjem sa prijateljima).

Opet, kako rekoh nisam neki vjernik. Možda pogrešno tumačim vjeru.
Povremeno, slijed nekih debilnih tema me nagna da odem na stranicu IZ zajednice u BiH i nađem se u rubrici "pitanja i odgovori". Sinoć kad sam pročitala neka pitanja i odgovore, jeza me uhvatila pri podsjećanju kakvi ludaci gmižu na ovom svijetu. Kontaš u svom mikrosvijetu, dok si živ želiš da napreduješ, gledaš ispred sebe, tražiš bolja rješenja pa ne vidiš ili zaboraviš šta živi u tvojoj neposrednoj blizini (a da se ne lažemo, i svuda u svijetu).
http://www.islamskazajednica.ba/bracno- ... od-braka-2
Trostruki razvod braka
Published in Juli 10, 2018 Kategorija: Bračno pravo Štampa , E-mail
Pitanje:
Esselamu alejkum!
Riječ je o mladom bračnom paru, koji ima sljedeći problem: Naime, desila se svađa između supružnika do te mjere da se muž iznervirao toliko da nije mogao da kontroliše sebe i svoj govor. Tri puta je rekao supruzi da želi da se razvede od nje. Nakon kratkog vremena se "ohladio" i shvatio je šta je napravio, i sada se kaje zbog toga.

Sada, njegovo pitanje je kakav je stav šerijata u ovom slučaju. Da li je brak "gotov", i sada se moraju razvesti? Ili još uvijek postoji šansa i neki način da nastave živjeti u braku, s obzirom da je to izgovorio u efektu i nije, od ljutnje, bio svjestan šta govori? Naravno, eventualni nastavak bračnog života bi se desio ako supruga pristane na to. Ona je trenutno kod svojih roditelja, tačnije majke, jer nakon njegovih riječi nije htjela da ostane u njegovoj kući.

Odgovor:
Esselamu alejkum!
Trostruko otpuštanje supruge odjednom nije u skladu sa sunnetom Allahovog poslanika, već se tretira novotarijom. Po pretežnom mišljenju trostruko puštanje supruge odjednom tretira se jednostrukim otpustom. Prema tome, u predmetnom slučaju muž može odustati od raskida bračne veze i nastaviti normalan bračni život sa suprugom, bez potrebe za novim bračnim ugovorom, budući da, kako ste nam u telefonskom razgovor rekli, nije istekao poslijerazvodni priček od tri mjesečna pranja, odnosno tri mjeseca ako je žena u klimaksu. Ovaj prekid bračne veze se tretira kao jedan opozivi prekid bračne veze. Savjetujemo supružnicima da vode računa o svojim riječima, pa makar to bilo i u afektu.
Po meni očekivati od ovih i ovakvih ludaka da mare za saobraćajne propise je ipak naučna fantastika. Jednostruki otpust, molim lijepo.
Locked