Majstor Haris Macic - oprez

Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#1 Majstor Haris Macic - oprez

Post by Oxygenn »

Ovim putem zelim da upozorim sve dobre ljude na majstora Haris Mačić koji se bavi stolarijom, plocasti namjestaj, sobna vrata, kuhinje, a koji je mene kostao i novaca i izgubljenog vremena

Kontaktirao sam ga preko njegovog FB profila vezano za pet sobnih vrata sa idejom oko izgleda i boje i on mi je slao neke svoje radove i tako sam odlucio da mi on radi vrata

- 31.05. je dosao na mjerenje i slatko uzeo avans od 50%
Dogovor je bio bez zurbe jer se stan radio tako da se moralo cekati na plocice i dok se srede zidovi
- 24.06. javlja mi se preko fb da je izgubio broj da se vidimo vezano za boju vrata, i nalazimo se 26.06 da izaberem boju
- 03.07. cujemo se preko telefona i on mi govori da ce me zvati do nedelje da se dogovorimo oko ugradnje
- Od 08.07. se nikako ne javlja na mobitel
- 16.07. ja ga zovem i napokon se javlja supljira o privatnim problemima i obecava da ce zavrsiti do ponedeljka
- 22.07. ja ga zovem i sada su masine u problemu i obecava da ce se javiti do petka

U subotu i nedelju ga pokusavam dobiti na telefon ali se ne javlja i saljem mu poruku da ga vise necu zvati i ako ima obraza neka vrati pare a ja cu traziti drugog majstora

Haris Mačić - lopov - prevarant - klosar - nije se udostojio ni da se javi ili posalje poruku tako da ovo pisem da ne misli da je tek tako 'zaradio' tudje pare i da ce to ostati samo izmedju nas dvojice

Image


P.S. Tema mog posta nije izgled majstora, nego njegov bezobrazluk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

Joj mu glave
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Dope_Man »

Hamo, vidi mu gloove

Inace avans nula bodova sto se mene tice. Uradis posao, bices placen. Eventualno bih nesto malo dao ako znam gdje se nalazi (dakle ako sam bio u radionici kod majstora i znam gdje da u ovakvom slucaju pokucam na vrata po svoje pare).
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by zrakomlat »

FSA

......................................
Nije vjerovatno Mačić nego Macić :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

Ma ovo brat neki. Nece on prevariti
Vako isto arspi po Fr. Selam, brate, insalah, masalah a iz oka bi ti ukro
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by moonca »

Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Bloo »

moonca wrote:Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
Na FB ima grupa Trazim majstora i objavljen je ovaj post. Javilo se još 5 ljudi koje je zajebao.

Što se tiče avansa i prevaranata, tako je onda i sa svim radovima. Ja prevedem nešto i mogu samo se uzdati da će mi neko platiti :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by ExNihilo »

Bloo wrote:
moonca wrote:Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
Na FB ima grupa Trazim majstora i objavljen je ovaj post. Javilo se još 5 ljudi koje je zajebao.

Što se tiče avansa i prevaranata, tako je onda i sa svim radovima. Ja prevedem nešto i mogu samo se uzdati da će mi neko platiti :)
Da, ali malo je drugačije kada, osim intelektualnog inputa, postoje i drugi koji masno koštaju. :D :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by moonca »

Bloo wrote:
moonca wrote:Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
Na FB ima grupa Trazim majstora i objavljen je ovaj post. Javilo se još 5 ljudi koje je zajebao.

Što se tiče avansa i prevaranata, tako je onda i sa svim radovima. Ja prevedem nešto i mogu samo se uzdati da će mi neko platiti :)
Da, u tvom poslu, nema avansa... ;-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Bloo »

moonca wrote:
Bloo wrote:
moonca wrote:Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
Na FB ima grupa Trazim majstora i objavljen je ovaj post. Javilo se još 5 ljudi koje je zajebao.

Što se tiče avansa i prevaranata, tako je onda i sa svim radovima. Ja prevedem nešto i mogu samo se uzdati da će mi neko platiti :)
Da, u tvom poslu, nema avansa... ;-)
O hani ;-) kada su veliki projekti u pitanju, prevodilacke agencije nekada i dogovore avans.

Avans kod majstora bih jedino dala ako sluzi za kupovinu potrebnog materijala, ali bih i to gledala da odemo zajedno pa da ja kesiram. Sto opet ostavlja mogucnost da jednostavno uzme materijal i da se ne javi. Stvar povjerenja.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:
Bloo wrote:
moonca wrote:Kako bez avansa da radi - koliko je on prevarant, isto moze biti i onaj koji ga unajmljuje..
.............a kakva mu je glava, nije nikakvo mjerilo postenja.. :-)
Na FB ima grupa Trazim majstora i objavljen je ovaj post. Javilo se još 5 ljudi koje je zajebao.

Što se tiče avansa i prevaranata, tako je onda i sa svim radovima. Ja prevedem nešto i mogu samo se uzdati da će mi neko platiti :)
Da, ali malo je drugačije kada, osim intelektualnog inputa, postoje i drugi koji masno koštaju. :D :D
Struja, hrana, voda... :lol:

Razumijem ja princip avansa za ovu vrstu rada, ali kao sto već napisah moonci, mislim da bi bilo sigurnije otici s njim u fasungu.
Elem, stvar povjerenja.
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#12 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Fuzzy Dunlop »

Prvi put deveraš sa majstorima? :D

Image

Nema nikakvog opravdanja.. ali da mi je čuti od nekoga kako je sve prošlo ok, po dogovoru...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by moonca »

Bloo wrote:
Avans kod majstora bih jedino dala ako sluzi za kupovinu potrebnog materijala, ali bih i to gledala da odemo zajedno pa da ja kesiram. Sto opet ostavlja mogucnost da jednostavno uzme materijal i da se ne javi. Stvar povjerenja.
.Ako je renoviranje kuce ili samo kuhinje itd. kako je vani- 1/3 se daje na potpisivanju ugovora - mada to ide i do 50 %. ne ides s njimu kupivinu :).tokom izrade plana - ucestvujesu izboru materijala, ali toizvodjac kupuje po svojoj cijeni koju narucilac radova ne zna...mada - i to se moze saznati...

.problem je, a to sam cula i kod nas, da se desava- kad ti raskopa kucu - nadje jos 'hiljadu mana opasnih po zivot- tako da se cijena povecava......nema povlacenja. upaecan si.... :-?

:lol: moja kuca se raspada, necu da je renoviram. .. radije bih prodala..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Bloo »

moonca wrote:
Bloo wrote:
Avans kod majstora bih jedino dala ako sluzi za kupovinu potrebnog materijala, ali bih i to gledala da odemo zajedno pa da ja kesiram. Sto opet ostavlja mogucnost da jednostavno uzme materijal i da se ne javi. Stvar povjerenja.
.Ako je renoviranje kuce ili samo kuhinje itd. kako je vani- 1/3 se daje na potpisivanju ugovora - mada to ide i do 50 %. ne ides s njimu kupivinu :).tokom izrade plana - ucestvujesu izboru materijala, ali toizvodjac kupuje po svojoj cijeni koju narucilac radova ne zna...mada - i to se moze saznati...

.problem je, a to sam cula i kod nas, da se desava- kad ti raskopa kucu - nadje jos 'hiljadu mana opasnih po zivot- tako da se cijena povecava......nema povlacenja. upaecan si.... :-?

:lol: moja kuca se raspada, necu da je renoviram. .. radije bih prodala..
Ugovor? :lol: sa majstorom u Bosni? dream on ...samo na ruke :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

Pa ima ono i ugovor samo sto to kosta
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by moonca »

..........ma znam... zato sam i prodala stan... vozaj se ti sam... :oops: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

Ono je najbolje biti seljak, agresivac. Tu nema zajeba
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by moonca »

Jako tesko za obe strane...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

Ma jok.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by Maraschino »

Jednog juce otjerao, doduse limar.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#21 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by dobar osjecaj »

insomnia78 wrote:Ono je najbolje biti seljak, agresivac. Tu nema zajeba
To ili jesi, ili nisi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by insomnia78 »

I oto sto kazes
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#23 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by zposao »

Kako nema ugovora?
Šta fali da se napiše vlastoručno: taj i taj dan, taj čovjek, dao tom čovjeku, kao avans za radove , toliko i toliko, ovaj se obavezuje da ce uraditi toni to do tog i tog roka...
I potpisete se obojica na papir.
Nije valjda da treba i notar?

Haj ima li kakvih pravnika na temi da kazu jesu li valjani ovakvi "seljački" vlastoručni ugovori?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#24 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by dobar osjecaj »

Pravno ne.
Ljudi i u pravno uređenijim zemljama ne daju avans nepoznatim i neprovjerenim pojedincima i firmama.
Svi moramo platiti za svaku svoju glupost.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#25 Re: Majstor Haris Macic - oprez

Post by bingov buraz »

Kvalitetan majstor siguran u sebe ne traži avans,koji god nije tražio avans dao sam mu ga a avansere lagano otkačim.Dvije kuće napravio i koštale me dosta sijedih,najveći zajeb je kad sam isplatio limara a ostalo mu još nešto posla da završi,to samo možeš tući,danak neiskustvu.
Post Reply