majn kampf

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

uvjekpospan

Re: majn kampf

Post by uvjekpospan » 30/07/2011 09:13

Nije cudno... Redovno bude na sajmovima knjiga. A mozes i download, free. Kazu autor se nece buniti. Free world, jbga.

asafa_powell

Post by asafa_powell » 30/07/2011 12:22

U Americi se moze kupiti Mein Kampf regularno kao i svaka ostala knjiga.Samo se kod nas svi ibrete kad vide tu knjigu,ko biva mi se grozimo toga.

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by dječak sa šibicama » 30/07/2011 12:30

asafa_powell wrote:U Americi se moze kupiti Mein Kampf regularno kao i svaka ostala knjiga.Samo se kod nas svi ibrete kad vide tu knjigu,ko biva mi se grozimo toga.
Na rende kora, sad svi najednom radikalni antifasisti :-) jer je to moda.

Glupiranje.

Imam osjecaj da se pojedinci srame bliske istorije nekih clanova svoje familije.

asafa_powell

Post by asafa_powell » 30/07/2011 12:31

dječak sa šibicama wrote:
asafa_powell wrote:U Americi se moze kupiti Mein Kampf regularno kao i svaka ostala knjiga.Samo se kod nas svi ibrete kad vide tu knjigu,ko biva mi se grozimo toga.

Glupiranje.

Imam osjecaj da se pojedinci srame bliske istorije nekih clanova svoje familije.
Ma ja svi odjednom se groze holokausta a jebu mater Izraelu svakom prilikom.

Attitude

Post by Attitude » 30/07/2011 12:33

fkt nidjeveze..
nekad 97-98...prodavao se mein kampf regularno u knjizari..
jaranica kupila...citali..srednjoskolska radoznalost..
knjiga ko knjiga

easy

Post by easy » 30/07/2011 12:35

asafa_powell wrote:

Glupiranje.

Ma ja svi odjednom se groze holokausta a jebu mater Izraelu svakom prilikom.
pa zar ne spada u istu kategoriju kada se grozis holokausta i izraela koji u velikoj mjeri primjenjuje ideje i metode fasizma i nacionalizma?!

asafa_powell

Post by asafa_powell » 30/07/2011 12:38

@easy

Bio sam jasan u svojim postovima.Mrzim se ponavljati.

Libyano

Post by Libyano » 30/07/2011 12:40

Devedesetih je bila u TV prodaji na njemackim kanalima, PRO7, RTL, SAT1 itd...

asafa_powell

Post by asafa_powell » 30/07/2011 12:42

Libyano wrote:Devedesetih je bila u TV prodaji na njemackim kanalima, PRO7, RTL, SAT1 itd...
Ne dao dragi Bog da kod nas se pocne prodavati preko tv-a.Zamisli Hayat prodaje Mein kempf.
Odmah bi se javili ovi "radikalni antifasisti".

Sezam

Post by Sezam » 30/07/2011 12:46

Glupiranje.

I trebaju da se srame.

Samo sto sam sreo rijetke Balkance koji se stide djela clanova njihove familije u ratu 1991 -1995.

A main Kampf je sranje od knjige, naravno. Citati i podrzavati vizije ludjaka moze samo ludjak.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 30/07/2011 13:01

Nisam citao Hitlerovu knjigu, niti bih, smatram da je to passe, cemu citanje ideja covjeka koji je zavrsio sa metkom u celu u svom bunkeru.

Budala.

Da je bio genijalac, nema sumnje, glup covjek ne moze nmarod kakav je Njemacki, "galvanizirati" sto bi rekao Ciro. Genijalac ali ludjak, mada kazu da cesto genijalnost usko granici sa ludilom. Znao sam tipa koji je bio genijalac, po mnogo cemu, ali lud sto gradi. Ponasanje nenormalnog covjeka, ali taj je mogao odrzati petosatno predavanje zasto bijelo nije boja, recimo. I to po stavkama :D

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Post by KatarinaKosaca » 30/07/2011 13:24

Zavisi od zemlje koja je editirala. U Srbiji je u prodaji (dakle sasvim moguće zbog nepostojanja jezičnih barijera da dođe u cijelu regiju) još od 1998. U Španjolskoj je zabranjena..
@Dječak.. ne mora se čovjek slagati sa nečim da bi to pročitao.

Marilyn

Post by Marilyn » 30/07/2011 13:36

Ma nek priča ko šta hoće, čika Hićo nije bio budala :mrgreen:
'ajmo sada :roll: shoot me please :mrgreen:

bandini

Post by bandini » 30/07/2011 13:41

Marilyn wrote:Ma nek priča ko šta hoće, čika Hićo nije bio budala :mrgreen:
ne trebamo mi nista poduzeti, ti da imas imalo obraza sama bi se upucala
i onda se ljutimo kad neko kaze da je karadzic il mladic heroj a ne zlocinac
pa makar bi mi trebali imati nekog saosjecanja za zrtve rata i genocida
al ocito nemamo

ultima_palabra
Been thanked: 14 times

Post by ultima_palabra » 30/07/2011 13:44

Nego šta je bio?

Što se tiče knjige, počeo je čitati prije desetak godina, kontao da ću saznati nešto o toj ideologiji iz prve ruke... prestao nakon 4 poglavlja. Dosadno, pretenciozno, ponavljajuće sranje.

Marilyn

Post by Marilyn » 30/07/2011 13:45

bandini wrote:
al ocito nemamo
Ne lupaj :wink: . Prvo pročitaj knjigu, pa onda nešto pričaj.

SOMA

Post by SOMA » 30/07/2011 13:46

Libyano wrote:Devedesetih je bila u TV prodaji na njemackim kanalima, PRO7, RTL, SAT1 itd...
e vecu glupost odavno nisam procitala... mein kampf je u Njemackoj zabranjena prodavati (tj. nemoguce jer se ne smije printati), posjedovati mozes stare kopije iz 30tih.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 30/07/2011 13:51

Ok, nije budala, ali je egocentricni manijak, bio.

Da nije bio egocentrik, da je vise vjerovao i slusao svoje generale, nebi izgubio rat, mada to je sad tema koja mozda nema veze sa ovim topicom i knjigom.

Katarina, slazem se, ne mora se covjek slagati, uostalom jedan od temelja mudrosti je "upoznaj neprijatelja/protivnika/rivala da bi ga lakse pobijedio", ali eto nesto nisam nikada pozelio procitati Hitlerove ideje.

S obzirom da imam puno Nijemaca u familiji, cijela jedna cetvrtina su Nijemci, ima ili je bilo onih koji su zivjeli u Hitlerovo vrijeme, zanimljivo je svakako bilo cuti njihovo misljenje o tom covjeku. Svjedoci vremena, recimo.

Malo ko ga je hvalio, u smislu "moj firer!", ali svi su isticali njegovu nevjerovatnu moc manipulacije (u cemu mu je svesrdno pomogao mesje Goebels) i opcinjavanja sirokih narodnih masa obecanjima. On je Nijemcima obecao sve sto pozele, a kada je dosao na vlast, bili su niko i nista, ponizeni, golje.
Zlatne kasike, znamo i sami kako to ide :D

bandini

Post by bandini » 30/07/2011 13:53

Marilyn wrote:
bandini wrote:
al ocito nemamo
Ne lupaj :wink: . Prvo pročitaj knjigu, pa onda nešto pričaj.

ne lupaj ti
reci za covjeka koji je odgovoran za smrt miliona ljudi, koji je mrzio ljude zbog boje koze, koji je citav svijet upleo u rat, e za njega reci da nije bio budala moras biti ili bezobrazan ili glup. Ja ne znam sta si ti od to dvoje, vjerovatno i jedno i drugo
boli me neka stvar sta je pisao, vidjeli smo svi sta je uradio
sto se mene tice mogao je pisati i bajke za djecu, ali kad vidis sta je uradio i kakve su posljedice toga onda ti mogu reci samo da te treba biti sram

Marilyn

Post by Marilyn » 30/07/2011 13:58

e za njega reci da nije bio budala moras biti ili bezobrazan ili glup. Ja ne znam sta si ti od to dvoje, vjerovatno i jedno i drugo
je li to u nedostatku argumenata prelazimo na lično vrijeđanje ? to dosta govori o tebi :wink:

boli me neka stvar sta je pisao,
eto vidiš, nisi ni pročitao

bandini

Post by bandini » 30/07/2011 14:03

Marilyn wrote:
e za njega reci da nije bio budala moras biti ili bezobrazan ili glup. Ja ne znam sta si ti od to dvoje, vjerovatno i jedno i drugo
je li to u nedostatku argumenata prelazimo na lično vrijeđanje ? to dosta govori o tebi :wink:

boli me neka stvar sta je pisao,
eto vidiš, nisi ni pročitao

nije nedostatak argumenata
nisam procitao knjigu, mada ne vidim sta bi pametno mogao vidjeti u njoj
ja ti opet kazem jel bitno sta je pisao ili sta je radio
mogao je pisati i da obozava jevreje i crnce, sta mu to vrijedi kad je pobio 10 miliona jevreja
nego jesi ti procitala onaj manifest od onog ludog norvezanina
sigurno ces i tu naci dobrih stvari, pa nije stari dobri breivik bio budala
izvini ako sam te uvrijedio ali stvarno ne mogu da shvatim osobe koje velicaju takvog kretena poput hitlera
na stranu sto je on bio mozda i genijalac, al lik je bio totalno lud, a njegova djela svjedoce o njemu bolje od ikakvih knjiga

Marilyn

Post by Marilyn » 30/07/2011 14:05

ma kakvih 10 miliona jevreja... :mrgreen: nije ni pola od toga :mrgreen:
uostalom, nisu ni jevreji anđelci... pa koliko su samo oni jada napravili :roll:

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 30/07/2011 14:07

bandini wrote: ne lupaj ti
reci za covjeka koji je odgovoran za smrt miliona ljudi, koji je mrzio ljude zbog boje koze, koji je citav svijet upleo u rat, e za njega reci da nije bio budala moras biti ili bezobrazan ili glup. Ja ne znam sta si ti od to dvoje, vjerovatno i jedno i drugo
sto se mene tice mogao je pisati i bajke za djecu, ali kad vidis sta je uradio i kakve su posljedice toga onda ti mogu reci samo da te treba biti sram
Povijest/historiju pisu pobjednici.

Po cemu je Hitlerova politika bila drugacija od recimo engleske? Englezi, koji su pod cizmom drzali pola svijeta, u Indiji gladju poubijali milione ljudi... da ne govorim o njihovim "uspjesima" po ostatku svijeta.
Po kojem zakonu i pravu oni mogu, a Hitler ne moze biti kolonizator i osvajac?

Staljin, jesi ti cuo ikada za Holodomor? to se dogodilo davno prvije prvih Hitlerovih konc logora. Hitler je ubijao protivnike, Staljin svoje Ruse, Sovjete, i to na desetine miliona, sigurno si cuo za sibirske gulage

Uostalom, ni konc logori nisu Hitlerov izum.

Hitler je predstavljen kao ultimativno zlo, a Staljin, Cercil i slicni kao ultimativno dobro, "antifasisti", jelte.

Ebote, mislio sam da samo mala djeca padaju na te crno-bijelo price. Bar mi ovdje imamo odlicnog iskustva sa "antifasistickom" politikom Engleske, Rusije ili SAD-a. I dan danas nasa bratja Amerikanci dijele ordenje cetnickim oficirima.

Dajte ljudi, manite se FTV Bakir Hadziomerovic pogleda na historiju.

Da naglasim, ne branim Hitlera, grozim se licemjerja. Za mene su Hitler i "antifasisti" poput Staljina ili Cercila, isto sranje drugo pakovanje.

bandini

Post by bandini » 30/07/2011 14:09

Marilyn wrote:ma kakvih 10 miliona jevreja... :mrgreen: nije ni pola od toga :mrgreen:
uostalom, nisu ni jevreji anđelci... pa koliko su samo oni jada napravili :roll:

eh tu smo dosli
tvoja netrpeljivost prema jevrejima
zato ti se cika hico i svidja
brojke se krecu izmedju 8 do 10 miliona, nikako manje
to sami njemci tvrde
tako da na tu temu nemamo vise sta pricati
nema veze jel neko andjeo il nije, ko ima pravo da istrijebi jedan narod
pa nismo ni mi srbima bili andjeli, zato su i htjeli da nas maknu sa lica zemlje
to sto se meni ili tebi neko ne svidja ne daje mi pravo da ga ubijem, ili mozda daje??

bandini

Post by bandini » 30/07/2011 14:11

bandini wrote: ne lupaj ti
Povijest/historiju pisu pobjednici.

Po cemu je Hitlerova politika bila drugacija od recimo engleske? Englezi, koji su pod cizmom drzali pola svijeta, u Indiji gladju poubijali milione ljudi... da ne govorim o njihovim "uspjesima" po ostatku svijeta.
Po kojem zakonu i pravu oni mogu, a Hitler ne moze biti kolonizator i osvajac?

Staljin, jesi ti cuo ikada za Holodomor? to se dogodilo davno prvije prvih Hitlerovih konc logora. Hitler je ubijao protivnike, Staljin svoje Ruse, Sovjete, i to na desetine miliona, sigurno si cuo za sibirske gulage

Uostalom, ni konc logori nisu Hitlerov izum.

Hitler je predstavljen kao ultimativno zlo, a Staljin, Cercil i slicni kao ultimativno dobro, "antifasisti", jelte.

Ebote, mislio sam da samo mala djeca padaju na te crno-bijelo price. Bar mi ovdje imamo odlicnog iskustva sa "antifasistickom" politikom Engleske, Rusije ili SAD-a. I dan danas nasa bratja Amerikanci dijele ordenje cetnickim oficirima.

Dajte ljudi, manite se FTV Bakir Hadziomerovic pogleda na historiju.

Da naglasim, ne branim Hitlera, grozim se licemjerja. Za mene su Hitler i "antifasisti" poput Staljina ili Cercila, isto sranje drugo pakovanje.
staljin nije bio tema, al kad smo se vec dotakli staljina onda cu ti reci da on meni nije ni mrvicu bolji od hitlera
naravno da historiju pisu pobjednici al de malo ljudi
sto se tice cercila naravno da nije bio nevin, al ako se mora birati izmedju dva zla, a moralo se ja bih uvijek izabrao saveznice snage a ne ludog brku hitlera il jos ludjeg brku staljina

Locked