Magnetna Rezonansa (MRI) za zivotinje u BiH?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
calvin_blanc
Posts: 1
Joined: 03/10/2023 12:54

#1 Magnetna Rezonansa (MRI) za zivotinje u BiH?

Post by calvin_blanc »

TL;DR - Da li postoji ijedan veterinar u Bosni i Hercegovini koji radi magnetnu rezonansu?

U ocajnoj sam situaciji.

Imam macka koji ne moze da ustane ni da hoda, nece da jede (prezivljava od infuzije), ali ima otvorene oci i normalno razgleda okolo, lize se, umiva...

Macak je star samo 2 godine. Nije ga nista udarilo, samo se jedan dan probudio i poceo da cudno hoda, a treci dan vise nije mogao da ustane nikako.

Kod veterinara je vec 2 sedmice, prima antibiotike i kapi u usi, ali mu je stanje uvijek isto. Oni su mu dijagnozirali strasnu upalu srednjeg uha, s obzirom da ima puno neceg crnog sto mu vade iz usiju stapicima. Uradili su mu rengen i izvadili krv, a tu nisu nasli nikakvih problema.

Svi veterinari kod kojih sam ga vodio (ukljucujuci i veterinare kod kojih je macak trenutno) kazu da ima ova upala izaziva neki neuroloski problem (vjerovatno napada vestibularni sistem) i da je potrebna magnetna rezonansa da se preciznije dijagnozira problem.

Zanima me da li postoji ijedan veterinar u Bosni i Hercegovini koji radi magnetnu? Ja sam sve pretrazio na internetu a nisam nasao nista.

Znam da imaju u Hrvatskoj i Srbiji, ali ne mogu da macka odvedem tamo jer nema pasos, a niko macku u ovom stanju nece da izda pasos.

Ne znam sta da radim. Toliko mi je tesko sto ne mogu da mu pomognem.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2 Re: Magnetna Rezonansa (MRI) za zivotinje u BiH?

Post by alica.k »

Nazalost, u BiH to neces naci. Kolegica je psa vodila u Cro negdje.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#3 Re: Magnetna Rezonansa (MRI) za zivotinje u BiH?

Post by HelaS »

calvin_blanc wrote: 03/10/2023 13:25

Znam da imaju u Hrvatskoj i Srbiji, ali ne mogu da macka odvedem tamo jer nema pasos, a niko macku u ovom stanju nece da izda pasos.
:?
Post Reply