Magnetna rezonanca privatno?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#26 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by starii »

sombra wrote:Ima li neko kontakt ordinacije u Pofalicima (Kolodvorska), ili neke druge privatne ordinacije gdje mogu uraditi CT?
sto ce ti to..odes sa clanskom kartom SDP-a i ministrom šankom u KCUS i uradis CT :D
User avatar
Febo
Posts: 26
Joined: 29/09/2008 11:00

#27 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Febo »

sombra wrote:Ima li neko kontakt ordinacije u Pofalicima (Kolodvorska), ili neke druge privatne ordinacije gdje mogu uraditi CT?
Evo ti broj u Kolodvorskoj danas nazoves sutra slikanje, mislim da je cjena 80KM. 033 652 739
User avatar
KID
Posts: 607
Joined: 10/03/2007 20:29

#28 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by KID »

Trebao bih da idem na magnetnu rezonancu glave.
Pronašao sam tri privatne klinike koje to rade.
Ima li neko iskustva sa ovim klinikama:
- Plava Poliklinika Tuzla
- Zdravstvena ustanova “dr Brkić” Doboj
- Medicom Zenica

:cekam:
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#29 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Filter »

KID wrote:Trebao bih da idem na magnetnu rezonancu glave.
Pronašao sam tri privatne klinike koje to rade.
Ima li neko iskustva sa ovim klinikama:
- Plava Poliklinika Tuzla
- Zdravstvena ustanova “dr Brkić” Doboj
- Medicom Zenica

:cekam:
imas i polikliniku sunce
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#30 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by otherside »

za privatni magnet samo poliklinika sunce.
neki mri aparati u privatnim poliklinikama su gori od obicnog ct-a.
u suncu je ok aparat.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#31 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by ganjeta »

Ima i Gavrankapetanović magnet, negdje je na Grbavici, košta oko 450KM.
User avatar
KID
Posts: 607
Joined: 10/03/2007 20:29

#32 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by KID »

Zavrsen MRI glave u Zenici, tacnije u Medikomu i to za 250KM.. Sve za deset, sve pohvale... Nalaz ide u Sremsku Kamenicu (kao i kod ostalih) i dolazi za 5-7 dana.. ;)

¤¤¤ Sent from my Tapatalk ¤¤¤
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#33 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Pitar s Kariba »

Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
M@RKO
Posts: 133
Joined: 15/05/2010 09:23

#34 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by M@RKO »

Pitar s Kariba wrote:Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
I mene isto zanima? Ima li nekih informacija? da li je ok taj aparat u "Rezonanci"?
Hvala.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#35 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Perdita_Durango »

M@RKO wrote:
Pitar s Kariba wrote:Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
I mene isto zanima? Ima li nekih informacija? da li je ok taj aparat u "Rezonanci"?
Hvala.
Nemojte se ljutiti jer Vam ne nudim odgovor na Vaše pitanje, ali mogu dati preporuku za Medicom u Zenici, jako ljubazni, vrhunski aparat poluotvorenog tipa, 250 km nalaz košta, za nekoliko dana bude gotov, manje od 5 sigurno.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#36 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by otherside »

M@RKO wrote:
Pitar s Kariba wrote:Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
I mene isto zanima? Ima li nekih informacija? da li je ok taj aparat u "Rezonanci"?
Hvala.
ne valja. u rangu je ct aparata srednjeg kvaliteta.
magnet od privatnih - sunce
M@RKO
Posts: 133
Joined: 15/05/2010 09:23

#37 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by M@RKO »

Hvala lijepo.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#38 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Pitar s Kariba »

M@RKO wrote:
Pitar s Kariba wrote:Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
I mene isto zanima? Ima li nekih informacija? da li je ok taj aparat u "Rezonanci"?
Hvala.
Ja sam ipak uradio MRI u "Rezonanci" kod dr. Gorana Sulejmanpašića i istina je da im je aparat stariji i slabiji od onog u "Suncu" - slabija je rezolucija a recimo nema ni mogućnost prezentiranja rezultata tj. snimaka u digitalnom formatu - ali je bio dovoljno dobar da pokaže ono što je meni trebalo - donji dio kičme - a uz to dobiješ i stručnu analizu i isčitavanje snimka od pomenutog dr. koji je iskusni neuro-radiolog. Znači, zadovoljan sam s onim što sam dobio, a uštedio sam 100km u odnosu na "Sunce". Snimanje mozga ili nekih drugih organa je već druga priča i tu je jako bitna rezolucija i kvalitet. Kažu da je najbolji aparat na Koševu, a ne znam kakav je ovaj sad novi u Općoj bolnici.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#39 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by dzejkej »

otherside wrote:
M@RKO wrote:
Pitar s Kariba wrote:Je li radio neko slučajno MRI nedavno u "Rezonanci" (Antun Branka Šimići; dr. Goran)? Svi se slažu da je čovjek ok, ali neki kažu da mu je nekvalitetan aparat!? :?
I mene isto zanima? Ima li nekih informacija? da li je ok taj aparat u "Rezonanci"?
Hvala.
ne valja. u rangu je ct aparata srednjeg kvaliteta.
magnet od privatnih - sunce
Gdje mogu naći cijene MR poliklinike Sunce? Imaju info za pakete zdravstvenih osiguranja ali nemaju pojedinih usluga. Interesuje me MR abdomena.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#40 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Pitar s Kariba »

dzejkej wrote:
Gdje mogu naći cijene MR poliklinike Sunce? Imaju info za pakete zdravstvenih osiguranja ali nemaju pojedinih usluga. Interesuje me MR abdomena.
ma imaju oni nekakav cjenovnik na stranici, ali se tu teško snaći

http://www.bosna-sunce.ba/pdf/BSO_DZO_CJENIK.pdf

ni ja nisam skont'o cijenu MR, ako ima uopšte .. najbolje ti je da nazoveš i pitaš.
znam da je mr donjeg dijela kičme 450km

Inače, da dodam, nekad davno u decembru sam napravio mr kod sulejmanpašića a na koševu sam tad naručen za juli. helem, došao je i taj juli i mogu reći da je ovaj aparat na koševu daleko najbolji koji postoji kod nas, koliko sam ja mogao da vidim. kako aparat, tako i kompletna infrastruktura, prostorije, organizacija i sve ukupno na koševu izgleda odlično i svjetski. mada je meni, za ovo što mi je trebalo, sasvim dovoljno poslužio i sulejmanpašićev snimak.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#41 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by dzejkej »

Pitar s Kariba wrote:
dzejkej wrote:
Gdje mogu naći cijene MR poliklinike Sunce? Imaju info za pakete zdravstvenih osiguranja ali nemaju pojedinih usluga. Interesuje me MR abdomena.
ma imaju oni nekakav cjenovnik na stranici, ali se tu teško snaći

http://www.bosna-sunce.ba/pdf/BSO_DZO_CJENIK.pdf

ni ja nisam skont'o cijenu MR, ako ima uopšte .. najbolje ti je da nazoveš i pitaš.
znam da je mr donjeg dijela kičme 450km

Inače, da dodam, nekad davno u decembru sam napravio mr kod sulejmanpašića a na koševu sam tad naručen za juli. helem, došao je i taj juli i mogu reći da je ovaj aparat na koševu daleko najbolji koji postoji kod nas, koliko sam ja mogao da vidim. kako aparat, tako i kompletna infrastruktura, prostorije, organizacija i sve ukupno na koševu izgleda odlično i svjetski. mada je meni, za ovo što mi je trebalo, sasvim dovoljno poslužio i sulejmanpašićev snimak.
hvala na info. planirala sam dijete voditi na pregled. zvala sam ja BSO u petak poslije podne i u subotu ali oni se bas pridrzavaju radnog vremena - nisu kao ja :). u medjuvremenu sam povela dijete na Pedijatriju, dobili smo uputnicu za neke preglede pa vidjecemo.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#42 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Pitar s Kariba »

dzejkej wrote:
Pitar s Kariba wrote:
dzejkej wrote:
Gdje mogu naći cijene MR poliklinike Sunce? Imaju info za pakete zdravstvenih osiguranja ali nemaju pojedinih usluga. Interesuje me MR abdomena.
ma imaju oni nekakav cjenovnik na stranici, ali se tu teško snaći

http://www.bosna-sunce.ba/pdf/BSO_DZO_CJENIK.pdf

ni ja nisam skont'o cijenu MR, ako ima uopšte .. najbolje ti je da nazoveš i pitaš.
znam da je mr donjeg dijela kičme 450km

Inače, da dodam, nekad davno u decembru sam napravio mr kod sulejmanpašića a na koševu sam tad naručen za juli. helem, došao je i taj juli i mogu reći da je ovaj aparat na koševu daleko najbolji koji postoji kod nas, koliko sam ja mogao da vidim. kako aparat, tako i kompletna infrastruktura, prostorije, organizacija i sve ukupno na koševu izgleda odlično i svjetski. mada je meni, za ovo što mi je trebalo, sasvim dovoljno poslužio i sulejmanpašićev snimak.
hvala na info. planirala sam dijete voditi na pregled. zvala sam ja BSO u petak poslije podne i u subotu ali oni se bas pridrzavaju radnog vremena - nisu kao ja :). u medjuvremenu sam povela dijete na Pedijatriju, dobili smo uputnicu za neke preglede pa vidjecemo.
Sretno! Nadam se da će sve biti ok.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#43 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by dzejkej »

Pitar s Kariba wrote:
Sretno! Nadam se da će sve biti ok.
Hvala puno.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#44 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by akcija007 »

Problemi s vrtoglavicom I kad se hoda bacanje u desnu stranu. Trebam uraditi MR glave I CT vratne kicme. U Vojnoj bolnici se sada narucuje za CT za decembar a pokvaren im je MR aparat. Kakve su liste cekanja za MR na Kosevu ?
U BSO je MR glave 450 KM a MR glave s angiografijom krvnih zila u glavi 580 KM , a CT kicme po segmentu 350 KM.
Jel se ovako krecu cijene kod privatnika I u BSO nema listi cekanja dan prije se narucis dodjes odmah sutradan I za 24 h bude nalaz gotov u papirnoj formi I na CD-u?
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#45 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by TouringBiker »

KID wrote:Trebao bih da idem na magnetnu rezonancu glave.
Pronašao sam tri privatne klinike koje to rade.
Ima li neko iskustva sa ovim klinikama:
- Plava Poliklinika Tuzla
- Zdravstvena ustanova “dr Brkić” Doboj
- Medicom Zenica

:cekam:

Kolegica iz firme treba da radi i MRI i MRA, sumnja se na multiple sklerozu. Zna li iko šta je sa ispostavom Plave Poliklinike Tuzla u Sarajevu, na Alipašinom - Trg Nezavisnosti 10? Imaju li oni ove aparate?
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#46 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by TouringBiker »

Pored Zenice, za MRI poznanica preporučuje i Istočno Sarajevo. Ima li iko podatke za tamo, iskustva?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by hadzinicasa »

Sve aparata u Sa sto postoji privatno za MRI je slabo do 1,5T(esla)- ovo ukljucuje i Vojnu bolnicu koja takodjer ima aparat 1,5T. Sulejmanpasic ima 0,5T. Jedino Kosevo ima aparat 3T za takvu dijagnostiku.
nn1412
Posts: 23
Joined: 30/08/2013 23:13

#48 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by nn1412 »

hadzinicasa wrote:Sve aparata u Sa sto postoji privatno za MRI je slabo do 1,5T(esla)- ovo ukljucuje i Vojnu bolnicu koja takodjer ima aparat 1,5T. Sulejmanpasic ima 0,5T. Jedino Kosevo ima aparat 3T za takvu dijagnostiku.
I ja sam mislila da im je 3T ali kada sam radila MRI glave na Kosevu, na nalazu je pisalo 1,5T?
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#49 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Filter »

nn1412 wrote:
hadzinicasa wrote:Sve aparata u Sa sto postoji privatno za MRI je slabo do 1,5T(esla)- ovo ukljucuje i Vojnu bolnicu koja takodjer ima aparat 1,5T. Sulejmanpasic ima 0,5T. Jedino Kosevo ima aparat 3T za takvu dijagnostiku.
I ja sam mislila da im je 3T ali kada sam radila MRI glave na Kosevu, na nalazu je pisalo 1,5T?
na kosevu su tri magneta.
i koliko sam skontao, zavisi od vrste pregleda gdje ces raditi
nn1412
Posts: 23
Joined: 30/08/2013 23:13

#50 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by nn1412 »

Filter wrote:
nn1412 wrote:
hadzinicasa wrote:Sve aparata u Sa sto postoji privatno za MRI je slabo do 1,5T(esla)- ovo ukljucuje i Vojnu bolnicu koja takodjer ima aparat 1,5T. Sulejmanpasic ima 0,5T. Jedino Kosevo ima aparat 3T za takvu dijagnostiku.
I ja sam mislila da im je 3T ali kada sam radila MRI glave na Kosevu, na nalazu je pisalo 1,5T?
na kosevu su tri magneta.
i koliko sam skontao, zavisi od vrste pregleda gdje ces raditi
I ja sam cula da imaju tri, ali isto tako da im 2 ne rade
Post Reply