Magnetna rezonanca privatno?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#51 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Filter »

nn1412 wrote:
Filter wrote: I ja sam cula da imaju tri, ali isto tako da im 2 ne rade
valjda je jedan stari i vec na izdisaju. ova dva uglavnom rade.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#52 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by travar »

Koliko se sada kreću cijene (Koševo i Agram)?
Da li je još uvijek moguće platiti punu cijenu na koševu i doći "odmah" na red?
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#53 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Dr.medicine »

dva magneta su od 3T, a jedan je od 1,5T
3 magneta na KS, BPK, SBK, ZeDo ( sumnjam da zenica ima)

i onda se pitamo zašto je gužva :lol:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#54 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by travar »

Ako koga zanima:

Koševo - 490KM po pregledu (ako nemate ovjerenu knjižicu ili želite doći na red za par dana).
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#55 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Zux »

Dr.medicine wrote:dva magneta su od 3T, a jedan je od 1,5T
3 magneta na KS, BPK, SBK, ZeDo ( sumnjam da zenica ima)

i onda se pitamo zašto je gužva :lol:
Pogrešne informacije. Na UKCS je jedan magnet 3T, dva 1,5T. U Općoj bolnici je najnoviji 1,5T. Zenica ima jedan magnet i to solidan 1,5T. Ima tu još i privatnika. Postoji puno razloga sto se toliko čeka, a jedan od njih sto bi danas svi da rade magnet, čuli da CT zrači, a gluho bilo šta i na UZ vidjeti. Privatno MR košta tako negdje oko 500 KM zavisi od pretrage i poliklinike.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#56 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by agent_zero »

Zux wrote:Postoji puno razloga sto se toliko čeka, a jedan od njih sto bi danas svi da rade magnet, čuli da CT zrači, a gluho bilo šta i na UZ vidjeti.
Niko ne ide na to što mu se ide, nego zato što ga nevolja natjera :sad:

I valjda doktori odlučuju šta će se i kako snimati, a ne pacijent.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#57 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Zux »

agent_zero wrote:
Zux wrote:Postoji puno razloga sto se toliko čeka, a jedan od njih sto bi danas svi da rade magnet, čuli da CT zrači, a gluho bilo šta i na UZ vidjeti.
Niko ne ide na to što mu se ide, nego zato što ga nevolja natjera :sad:

I valjda doktori odlučuju šta će se i kako snimati, a ne pacijent.
Naravno i nažalost, ali mnogi insistiraju da im se da uputnica za MR, pa i veze potežu za to, jer su čuli da je to kao najbolje. Ali svakako su glavni krivci doktori koji su loši dijagnosticari, pa se zna desiti da čak nakon CTa šalju ljude na MR. Recimo u Hrvatskoj je slična situacija s čekanjem, a statistika kaže da se 30% pacijenata i ne pojavi na pregledu, niti jave da neće doći. Ne znam tu statistiku kod nas ali nije velika razlika ja vjerujem. Poenta je da po meni nije samo sistem kriv niti doktori u sistemu, ima malo i do pacijenata.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#58 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Dr.medicine »

zux objasnio :-D
gotovo svima se nakon CT preporuci MRI ako im se npr. nađe discus hernina lumbalis. i onda kada se naruce cekaju cca 6 mj.
takva se situacija desila mojoj frendici. i onda ide ono: cuj 6 mjeseci, pa mogu umrijeti.......jaranice imas dijagnozu, hoces li se operisati? kaže necu! i reko u cemu je fazon? sa CT nalazom možes komotno na fizikalnu, a na MRI ce da se vide finese.
Znaci ne želis nista uraditi po tom pitanju, a realno i nemaš šta, klinički nemaš nekih ispada,a onda kukaš što cekas 6 mjeseci.
Jok eto tebe ce zbog jednog diskusa prije staviti na listu, nego nekog ko je na periodicnoj kontroli zbog multiple skl.

Volio bih da doživim američki sistem zdravstva, gdje je sve tako fino i bajno, al pod uvjetom da imaš fuc.ing dobro osiguranje ili keširaš :D
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#59 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by travar »

Mene je neurolog, poslije pipanja i udaranja, direktno poslao(la) na MRI, i to je bilo ono, "pa trebao bi uraditi MRI glave i vratne kičme". Men' se noge osjekle :mrgreen: .
S obzirom da sam jedan od "onih" koji vjeruju da se u tih par mjeseci može dosta toga pogoršati i da je rano otkrivanje bilo čega, ključ, stisn'o sam zube i naručio se uz plaćanje pune cijene.
I gle čuda, u petak se naručio, termin mi je sutra aBd.

I da, ko se naručuje sad u Februaru, dolazi na red tamo nekad u Maju.

Update:
  • -Ako idete regularnim putem, dakle na čekanje, morate imati uputnicu od doktora opšte prakse (porodičnog). For some reason. :roll:
    -Ne znam kakva je procedura u slučaju kada platite participaciju, ali meni su "besplatno" radili snimak s kontrastom.
    -Nalazi budu gotovi slijedeći dan.
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#60 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by okanomalo »

travar wrote:Ako koga zanima:

Koševo - 490KM po pregledu (ako nemate ovjerenu knjižicu ili želite doći na red za par dana).
da li si vidio u privatnoj klinici u hrasnom (u trgovki prekoputa ulaza u robot hrasno) ja sam vodila mamu prije 5-6 godina.koliko se sjecam bilo je jeftinije.zaboravila sam naziv klinike.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#61 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by travar »

okanomalo wrote:
travar wrote:Ako koga zanima:

Koševo - 490KM po pregledu (ako nemate ovjerenu knjižicu ili želite doći na red za par dana).
da li si vidio u privatnoj klinici u hrasnom (u trgovki prekoputa ulaza u robot hrasno) ja sam vodila mamu prije 5-6 godina.koliko se sjecam bilo je jeftinije.zaboravila sam naziv klinike.
Iskreno, nisam. Kontam, Koševo ima bolji aparat (3T) i možda stručnije osoblje. Nažalost, na kraju su me ubacili u 1.5T verziju :lol:
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#62 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by simbabimba »

Od aprila bi trebalo I u poliklinici Al-Tawil da krenu sa magnetnom rezonancom. Navodno ce prvi pacijenti imati neki promotivni popust.
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#63 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by La_Forge »

Mislim da ima u Atrijumu...

http://zdraviji.ba/ustanova/privatna-zd ... atrijum/57

Pregledaj ovu bazu, ima nekoliko ponuđača... možda i ovaj RDC ima, Eurofarm...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#64 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Streptokok »

Kolike su cijene mg privatno u sarajevu? Da li je isplativo otici u neki drugi grad, u tuzlu npr, na mg?
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#65 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by AsAmHa »

Prije mjesec radio u Al Tawil-u lumbalni dio kičme 250 KM, za poređenje u Suncu je isti pregled 350 KM.Iako meni nije trebao u Suncu je ubrizgavanje kontrasta 80 a u Al Tawil-u 60 KM.KOliko čujem na koševu bez knjižice je preko 400 KM.
E sad ovi se na koševu se diče nekom kvalitetom snimka u o dnosu na druge,al ne vjerujem u neku preveliku razliku(s obzirom na razliku u cijeni),ne djeluju mi u ovi u Al Tawilu bas amateri,vrše i nekakve hirurške zahvate,dolazi im i onaj dr iz zagreba da vrši endoskopski operacije hernije diska,tako da ne vjerujem da bi im dijagnostika bila loša,a surađuju sa vrhunskim stručnjacima.
Ne radi mi niko u Al Tawilu nego čisto zbog lijepog iskustva i pristupačne cijene hvalim ljude :)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#66 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Streptokok »

AsAmHa wrote:Prije mjesec radio u Al Tawil-u lumbalni dio kičme 250 KM, za poređenje u Suncu je isti pregled 350 KM.Iako meni nije trebao u Suncu je ubrizgavanje kontrasta 80 a u Al Tawil-u 60 KM.KOliko čujem na koševu bez knjižice je preko 400 KM.
E sad ovi se na koševu se diče nekom kvalitetom snimka u o dnosu na druge,al ne vjerujem u neku preveliku razliku(s obzirom na razliku u cijeni),ne djeluju mi u ovi u Al Tawilu bas amateri,vrše i nekakve hirurške zahvate,dolazi im i onaj dr iz zagreba da vrši endoskopski operacije hernije diska,tako da ne vjerujem da bi im dijagnostika bila loša,a surađuju sa vrhunskim stručnjacima.
Ne radi mi niko u Al Tawilu nego čisto zbog lijepog iskustva i pristupačne cijene hvalim ljude :)
Hvala puno.
koliko li se sada ceka na kosevu i drzavnoj. Biva uveli su i drugu smjenu.
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#67 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by AsAmHa »

Uveli jesu,ja sam se cak i narucivao nekad u 11 mjesecu kad su na sva zvona hvalili kako su uveli drugu smjenu pa su me opet kao hitan slucaj narucili za tri mjeseca.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#68 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by otherside »

svi smo mi "hitan slucaj" :D
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#69 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Streptokok »

AsAmHa wrote:Uveli jesu,ja sam se cak i narucivao nekad u 11 mjesecu kad su na sva zvona hvalili kako su uveli drugu smjenu pa su me opet kao hitan slucaj narucili za tri mjeseca.
tako sam i mislio.

Edit. 3,5 mj se ceka na kosevu.
DonaldDuck
Posts: 581
Joined: 30/05/2016 14:05
Location: Damask sjevera

#70 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by DonaldDuck »

Na koševu se pokvario aparat MR, ne radi pola godine, bio ja odmah poslije nove. Poslali me u Vojnu bolnicu, tamo se ćeka 7 mjeseci, ali nisu me htjeli naručiti pošto je uputnica za Koševo. Tako da znate, ako neko ide da se narući neka odmah traži i uputnicu za Vojnu Bolnicu pa gdje bude radio. Kakva su novija iskustva sa privatnicima, ima li neko nekog preporučiti, je li se kvalitet popravio i ta jačina aparata o kojoj ste pisali, cijene?
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#71 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Mentha_Piperita »

I mene zanima magnetna hipofize, gdje je najbolje i cijene.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#72 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Kataklinger »

/
Last edited by Kataklinger on 08/06/2017 01:27, edited 1 time in total.
DonaldDuck
Posts: 581
Joined: 30/05/2016 14:05
Location: Damask sjevera

#73 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by DonaldDuck »

Odmah da vam kažem, ko god vas pošalje na CT, ako želite privatno raditi tj. platiti, odmah tražite MR kada već plaćate. Ne šteti organizmu za razliku od CT-a, kvalitetnije rezultate daje, a cijena je skoro ista. Koga god pošalju na CT na kraju završi na MR da bi bili doktori sigurni tj. duplo plaća. Govorim iz svog iskustva, radio sam UTZ privatno 120 KM, da ne pominjem kliniku, koza me poslala da radim CT abdomena (umjesto CT urografije), ja odem u Atrium (polikliniku) ljudi uradili profesionalno, nalaze dobio odmah za tri dana (vikend bio i bajram, nisam mogao ranije), platio 340 KM CT abdomena i uputili me na novi CT Urografije (koji košta isto 340 KM). Meni pukao film, nisam htio više privatno da plaćam pa otišao na kliniku. tamo čekao par mjeseci na red, uradio CT na Koševu i sad me poslali na MR koji ne radi uopšte a u Vojnoj se čeka 7 mjeseci. Sada ako hoću više da završim sa tim moram platiti 450-500 KM privatno ili čekati 7 mjeseci a sve sam mogao završiti davno privatno na MR umjesto što sam radio UTZ i 2X CT, i izgubio pola godine samo da mi je imao neko reći.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#74 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by Streptokok »

DonaldDuck wrote:Na koševu se pokvario aparat MR, ne radi pola godine, bio ja odmah poslije nove. Poslali me u Vojnu bolnicu, tamo se ćeka 7 mjeseci, ali nisu me htjeli naručiti pošto je uputnica za Koševo. Tako da znate, ako neko ide da se narući neka odmah traži i uputnicu za Vojnu Bolnicu pa gdje bude radio. Kakva su novija iskustva sa privatnicima, ima li neko nekog preporučiti, je li se kvalitet popravio i ta jačina aparata o kojoj ste pisali, cijene?
kako ne radi kad sam se ja naručio oko nove godine. narucili me za april :D.
DonaldDuck
Posts: 581
Joined: 30/05/2016 14:05
Location: Damask sjevera

#75 Re: Magnetna rezonanca privatno?

Post by DonaldDuck »

Streptokok wrote:
DonaldDuck wrote:Na koševu se pokvario aparat MR, ne radi pola godine, bio ja odmah poslije nove. Poslali me u Vojnu bolnicu, tamo se ćeka 7 mjeseci, ali nisu me htjeli naručiti pošto je uputnica za Koševo. Tako da znate, ako neko ide da se narući neka odmah traži i uputnicu za Vojnu Bolnicu pa gdje bude radio. Kakva su novija iskustva sa privatnicima, ima li neko nekog preporučiti, je li se kvalitet popravio i ta jačina aparata o kojoj ste pisali, cijene?
kako ne radi kad sam se ja naručio oko nove godine. narucili me za april :D.
Kad su te naručili, znaš li tačno koji si dan bio? Možda se u međuvremenu pokvario ili su ga popravili, zavisno kada si bio. Nije valjda da lažu i primaju kako im se ko svidi. Mene su vratili, kažem ti, biio odmah poslije nove godine prvi radni dan, 4. januar mislim da je bio, rekli da ne radi već pola godine. Jesi ti siguran da je MR, da nije CT u pitanju, bio sam i na CT-u, uredno sve, par mjeseci se i to čeka. Ako su te naručili u aprilu tj. relativno brzo, onda je moguće da je to CT, MR se čeka najmanje pola godine, bar je tako bilo iz priča ljudi.
Post Reply