Magnetna rezonanca privatno (Sarajevo)?

Sve o zdravlju...
Post Reply
Filadendron96

Magnetna rezonanca privatno (Sarajevo)?

Post by Filadendron96 » 24/10/2019 02:35

Pozdrav svima. Prije 2 dana mi se pojavila bol u trticnoj kosti tačnije malo iznad trtice. U suštini ne boli me puno, vec samo pri običnim radnjama npr. kada oblacim patike ili ustajem iz kreveta, u ostalim situacijama ne boli i nije neizdrživo. Gledao sam i pipao i nije nikakva kvržica ili bubuljica ili urasla dlaka, vec me boli sama kost na dodir. Sto se tice padova 2017. sam zadnji put, koliko se sjecam, pao pri izlasku iz trolejbusa tacno na guzicu i boljelo je mozda 2-3 dana i prestalo. Problem je u tome sto nisam baš nesto aktivan, ne bavim se sportom i trenutno radim u hotelu na recepciji i provedem skoro 8 sati sjedeći, i to većinom u nepravilnom položaju, tako da pretpostavljam da je mozda neaktivnost glavni uzrok (nadam se).
S obzirom da nisam dugo bio u bolnici, hvala Bogu, moze li mi neko reći ko je radio nedavno MR koliko bi otprilike mogla koštati u privatnoj ambulanti ili koliko je koštala kada ste je vi radili (u pitanju je Sarajevo). Znam da ne treba ovdje da tražim savjet, ali eto dok ne odem kod radiologa, možete li da podijelite svoje iskustvo i možda preporučite polikliniku u kojoj ste radili MR, ukoliko bude potrebe za njom?

Altsa

Re: Magnetna rezonanca privatno (Sarajevo)?

Post by Altsa » 24/10/2019 09:41

Filadendron96 wrote:Pozdrav svima. Prije 2 dana mi se pojavila bol u trticnoj kosti tačnije malo iznad trtice. U suštini ne boli me puno, vec samo pri običnim radnjama npr. kada oblacim patike ili ustajem iz kreveta, u ostalim situacijama ne boli i nije neizdrživo. Gledao sam i pipao i nije nikakva kvržica ili bubuljica ili urasla dlaka, vec me boli sama kost na dodir. Sto se tice padova 2017. sam zadnji put, koliko se sjecam, pao pri izlasku iz trolejbusa tacno na guzicu i boljelo je mozda 2-3 dana i prestalo. Problem je u tome sto nisam baš nesto aktivan, ne bavim se sportom i trenutno radim u hotelu na recepciji i provedem skoro 8 sati sjedeći, i to većinom u nepravilnom položaju, tako da pretpostavljam da je mozda neaktivnost glavni uzrok (nadam se).
S obzirom da nisam dugo bio u bolnici, hvala Bogu, moze li mi neko reći ko je radio nedavno MR koliko bi otprilike mogla koštati u privatnoj ambulanti ili koliko je koštala kada ste je vi radili (u pitanju je Sarajevo). Znam da ne treba ovdje da tražim savjet, ali eto dok ne odem kod radiologa, možete li da podijelite svoje iskustvo i možda preporučite polikliniku u kojoj ste radili MR, ukoliko bude potrebe za njom?
Prvo moras otici kod ljekara. Pa ako on kaze onda radi MR. Mozda je dovoljan samo rengenski snimak. Uglavnom prvo ljekaru. Inace MR mozes raditi kod al Tavila, eurofarmu itd.

Gray

Re: Magnetna rezonanca privatno (Sarajevo)?

Post by Gray » 24/10/2019 09:53

Imaš u Sarajevu privatno kod Tawila, mislim da ima Eurofarm i Sunce. Cijena zavisi od regije koja se snima, ali može biti oko 300-600 KM, ja sam slikao rame i bilo je oko 400 i nešto koliko se sjećam.

Post Reply