Maglaj-Studentsko ljeto

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#101 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by donja_crtica »

ova pjesma me na otpor podsjeti. Pogotovo na pricu Bosnjaka koji su radili u radnom vodu HVO-a. Po prestanku jakog artiljerijskog napada na nasu liniju, kada je trebala pjesadija da krene zaculo se
Uskoro ce i taj dan, kad ce Maglaj slobodan

dosta poznate raje :)

prepjev stare sandzacke pjesme


ovo se iskopalo nekako, jedan stari galatni gospodin zbori o odnosu europe prema nama
User avatar
DJe_Nana
Posts: 104
Joined: 10/11/2009 00:21
Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...

#102 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by DJe_Nana »

Ima nekih dobrih snimaka na you tube, (edit) evo vec postavljeni...

A kad ste vec sa Mulom navalili evo jedne zanimljivosti. Doticni je osim prvobitne svoje profesije poznat i kao vrstan govornik i posjetilac svih mogucih manifestacija, priredbi, otvaranja, zatvaranja, maglajskih duznosnika, sjednica vijeca itd... i tako dosao u Maglaj sef jedne institucije iz drugog grada da radi. Mulo, logicno, veoma brzo navrati do njega da se upozna i poprica malo... Uglavnom nakon, kako izvor kaze, jedno 2 sata odlazi, a sef izlazi iz kancelarije sav u cudu sta mu je napricao, kako je organizovao odbranu grada, vojsku tamo-vamo, linije postavljao... :D , a u svemu tome jos je smjesnije da je sef druge vjere :D
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#103 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Samo vi nastavite...uljepšali ste mi dan :thumbup:
donja_crtica wrote: Volim ove slikovnice. Pune su duha, i tako maglajske :)
:D
Kažite kada budete spremni za SLIKOVNICU 2 "Maglaj je moj grad!" ... obucite se lagano, sportski ... patikice, rančeve, 1,5 KM za kahvu i limunadu i idemo...
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#104 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image

Image
Last edited by Ultravox on 20/09/2011 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#105 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image

Image

Image
Last edited by Ultravox on 20/09/2011 21:17, edited 2 times in total.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#106 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image

Image
Last edited by Ultravox on 20/09/2011 21:16, edited 3 times in total.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#107 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image
Last edited by Ultravox on 20/09/2011 21:15, edited 2 times in total.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#108 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image

Image

GOTOVO...
Last edited by Ultravox on 20/09/2011 21:16, edited 2 times in total.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#109 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »


Evo jedna crno-bijela u boji :thumbup:
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#110 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by luna09 »

Imam jednu molbicu,već dugo pokušavam naći onu pjesmu "Mogu misliti koliko je konjanika .......kiše lilo nad Maglajem" ali u izvedbi Narcisa Vučine. Našla sam neke druge al nije to to,ne "vraća" na gradinu,na korzo :lol: :lol: :-D Moram da se osvrnem na strip.Super je....još me zanima može li se negdje nabaviti u printanom izdanju.
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#111 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by donja_crtica »

Mislim da ima u knjizari na pijaci, preko puta kafica Diva (ne znam sta je sada tamo). Tak mi nekada rece autor :)
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#112 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

http://maglaj.net/life.php?akcija=vise&id=3890&jezik=1

Image

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća - svečanom akademijom, obilježen je 18. septembar - Dan općine Maglaj i 603. godišnjica od prvog pomena imena Maglaja u pisanim dokumentima, povelji ugarskog kralja Sigismunda "Sub castro nostro Maglay" iz 1408. godine.

Prisutnima su se obratili: općinski načelnik Mehmed Mustabašić, premijer Zeničko - dobojskog kantona Fikret Plevljak i predsjedavajući Općinskog vijeća Maglaj Mirsad Nalić.

I ove godine dodijeljena su javna općinska priznanja zaslužnim pojedincima, preduzećima i udruženjima koji promovišu vrijednosti Maglaja i to:
"Grb Maglaja" - saobraćajno i građevinsko preduzeće "Hajdić"d.o.o. Maglaj;
"Plaketa Maglaja" - Mahmut Mašo Obralić, istaknuti sportski radnik
"Nagrada Maglaja" - Gradski mješoviti hor
"Počasni građanin Maglaja" - Werner Klasner, direktor organizacije "Malteser" za Jugoistočnu Europu.


Program su uveličali članovi Gradskog mješovitog hora sa solisticama Jelenom Pavlić i Editom Totaj.
U povodu ovog značajnog općinskog praznika položeno je cvijeće na Centralno spomen obilježje šehidima, poginulim braniocima/braniteljima i civilnim žrtvama rata iz perioda 1992. - 1995. u Parku ljiljana.
U povodu Dana općine Maglaj, načelniku, predsjedavajućem Općinskog vijeća i građanima čestitike su uputili: glavni imam maglajski h. Izudin ef. Kruško, Regionalna ekonomska zajednica - REZ Zenica, načelnici općina Visoko, Kakanj, Vareš, SDA Maglaj i brojni drugi.

Naredni sadržaj u okviru manifestacije "Septembar u mom gradu" je otvaranje manifestacije "Septembarski dani otpora Maglaj 92. - 95.", u srijedu, 21.09.2011.godine od 10,00 sati na platou ispred zgrade Općine.


maglaj.net
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#113 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by WipeOut »

Sjooooo ako se sad provalim :oops: al moram pitat :)

@ultra
jer tvojih ruku djelo ovo sa zmajem ?

Cije god da je ,bas je :thumbup:
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#114 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Jedan 'vamo umjetnik :-) ...pusti ga kraju.
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#115 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by luna09 »

Čitam haman cijelu temu ponovo :-) :-) :thumbup: ko kontam nešto mi promaklo i nađoh da nije promaklo meni ništa al jest organizatorima obilježavanja Dana Maglaja.Sve je OK program ,obilježavanja, posjete al nešto se pitam zar se nije moglo naći još 50,00KM i obići spomen park(ako je još park,nisam bila duuugoo) na Čakalovcu.Mislim da i oni što su dole sahranjeni imaju bar mrvicu zasluga....ili .....neko hoće da se zaborave. :run:
User avatar
DJe_Nana
Posts: 104
Joined: 10/11/2009 00:21
Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...

#116 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by DJe_Nana »

luna09 wrote:Čitam haman cijelu temu ponovo :-) :-) :thumbup: ko kontam nešto mi promaklo i nađoh da nije promaklo meni ništa al jest organizatorima obilježavanja Dana Maglaja.Sve je OK program ,obilježavanja, posjete al nešto se pitam zar se nije moglo naći još 50,00KM i obići spomen park(ako je još park,nisam bila duuugoo) na Čakalovcu.Mislim da i oni što su dole sahranjeni imaju bar mrvicu zasluga....ili .....neko hoće da se zaborave. :run:
Te sve spomenike obicno samo obilaze ovi iz NOR-a, i onaj gore kod skole...ako se ne varam, "daleko" je to ovima ostalima da pjesace...
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#117 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by luna09 »

Danas mi se da nešto pisati mada obično nije tako.Podsjeti me jedna maglajka koja je trenutno čak preko oceana al ne zaboravlja ko je i odakle je.Tad mi je bilo užasno a sad se čudom ne mogu načudit kako u jedan wartburg može stati u isto vrijeme 11 insana i to 8 velikih i 3 mala. A to je bilo prije 19 godina na današnji dan.U ovo vrijeme (dok pišem) na današnji dan 1992 bili smo u Žepču u nepoznatoj kući kod nepoznatih ljudi koji su nas gledali ko da smo s Marsa pali.A haman je tako i bilo mi padosmo malo odskočismo i vratismo se neko za mjesec neko za 3 a neko ode tjelom al osta srcem u našoj Čaršiji.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#118 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Humanitarna odbojkaška utakmica za Mirzu
Subota 24.09.2011. u 12,00 sati

Bitka za Mirzu Mehinovića se nastavlja. Maglajlije okupljene oko Facebook grupe "Mirza Mehinović - Da se spasi mladost" nastavljaju sa svojim aktivnostima oko prikupljanja sredstava za spas našeg sugrađanina.

Tako će u subotu 24.09.2011. od 12,00 sati u maglajskoj Sportskoj dvorani "Pobjeda" biti odigrana humanitarna odbojkaška utakmica. OK Maglaj, za koji je dugi niz godina i nastupao Mirza Mehinović, u subotu je domaćin ekipi OK Bosna Sarajevo i odbojkaškoj reprezentaciji Ze-Do kantona.

Cilj je samo jedan. U dvorani "POBJEDA" slaviti novu POBJEDU za Mirzu!
Ulaznice po cijeni od 3,00 KM su već puštene u prodaju, a sutra bi trebale biti poznate lokacije na kojima će se iste i prodavati. Za sada je ulaznice moguće naručiti kod voditelja FB grupe "Mirza Mehinović - Da se spasi mladost".

Ne treba ni spominjati, da i ovaj put sav prihod od prodanih ulaznica ide za liječenje bivšeg odbojkaša OK Maglaj - Mirze Mehinovića.

Pokrovitelji humanitarne utakmice su:

OPĆINA MAGLAJ
ODBOJKAŠKI KLUB MAGLAJ

Medijski partneri:

RTV MAGLAJ
maglaj.net

Spasimo život našeg sugrađanina!


maglaj.net
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#119 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by luna09 »

Podrška Mirzi i želje da se novac skupi što prije i on ozdravi :thumbup:
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#120 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Novi singl Jelene Pavlić - "Čitaj mi sa usana"

http://maglaj.net/urban.php?akcija=vise&id=3904&jezik=1
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#121 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Septembarski dani otpora
Nizom sadržaja općina Maglaj će i ove godine dostojno obilježiti manifestaciju „Septembarski dani otpora Maglaj '92. – '95“
Aktivnosti, čiji je nosilac Organizacija porodica šehida i poginulih boraca, počele su danas 21. septembra prigodnim programom u sali Doma kulture "Edhem Mulabdić", u kojem su učestvovali članovi hora ilahija "REVDA", djeca iz JU Dječiji vrtić Maglaj te učenici Osnovne škole Maglaj. Pored općinskog načelnika Mehmeda Mustabašića, koji je otvorio ovogodišnju manifestaciju, prisutnima se obratio i penzionisani oficir ARBiH Halil Osmanagić.
Nakon prigodnih obraćanja položeno je cvijeće na Centralno spomen-obilježje šehidima, poginulim braniocima/braniteljjima i civilnim žrtvama rata u Parku ljiljana, a potom i šehidskom mezarju Podborik.

Image

Prema utvrđenom programu, naredni sadržaj u okviru ove manifestacije je tradicionalni planinarski pohod u subotu 24. septembra. Organizatori su boračka udruženja iz perioda '92. – '95. u saradnji sa Planinarsko - skijaškim društvom


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Planinarski pohod "Stazama branilaca Maglaja '92-95."
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#122 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#123 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Image

U srijedu 5. oktobra od 19,00 sati u maglajskoj Biblioteci biće otvorena RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA
FOTOGRAFIJA pod nazivom "Djeca".
Autori su naši sugrađani Stojka Mičić i Milenko Petković.
Fotografije su nastale u periodu od 1970. do 1990. godine i omaž su djetinjstvu kao najznačajnijem
periodu u formiranju čovjeka.


maglaj.net
User avatar
DJe_Nana
Posts: 104
Joined: 10/11/2009 00:21
Location: Drugi sprat dvospratne zgrade...

#124 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by DJe_Nana »

Evo jedan clanak i adresa za one koji su u potrazi za dobrom kosuljom :)

Image
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#125 Re: Maglaj-Studentsko ljeto

Post by Ultravox »

Jesen stigla a zima pred vratima. ;-)

Maglajske ulice su ukrašene cvijetnim aranžmanima. :thumbup:
"Park ljiljana" i brojne lokacije u gradu su uljepšane...do nas je da to sačuvamo :D

Image
Post Reply