Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#1 Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by FrozenCastle »

Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine pokušavajući prehraniti porodicu
Možete li zamisliti porodicu čija su djeca završila u bolnici jer su dobila zapetljaj crijeva od gladi a jedno dijete, odnosno bebu su izgubili, jer je po mišljenju ljekara, bila jako slabo hranjena, odnosno, zbog nedostatka hrane, gubila je na kilaži.

Teško je to zamisliti, ali naprosto je tako. Sabir Skula je otac troje djece, koja plaču, jer su gladna. Sabir je sam i zaboravljen, jer živi na kraju sela Moševac, u Općini Maglaj.

Na putu do sela Moševac teško je i zamsiliti da neko tamo živi, ljudi su odsječeni od svega, od drugih, ljudi, od civilizacije, odjsečeni su od života.

Pogledajte video priču a ukoliko se odlučite pomoći ovoj porodici, njihov kontakt je:

Adresa je: Sabir Skula, selo Moševac, Općina Maglaj
Broj telefona: 062/ 188-026


Sabir SkulaSelo Moševac, općina Maglaj Unicredit banka Maglaj IBAN SUFIT UNIC RBA 22BA 393385602836282605
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#2 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by luckylaka »

Ne mogu vjerovati sta gledam.Licno za svoje dijete bi ukrao,oteo,poginuo a ne bi gledao da umire od gladi.nevjerovatno.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#3 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by victom »

luckylaka wrote:Ne mogu vjerovati sta gledam.Licno za svoje dijete bi ukrao,oteo,poginuo a ne bi gledao da umire od gladi.nevjerovatno.
danas svaka fukara pravi djecu.
Treba ko u Kini uvest licencu za pravljenje djece.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:48, edited 2 times in total.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#4 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by ja71 »

victom wrote:
luckylaka wrote:Ne mogu vjerovati sta gledam.Licno za svoje dijete bi ukrao,oteo,poginuo a ne bi gledao da umire od gladi.nevjerovatno.
danas svaka fukara pravi djecu.
Treba ko u Kini uvest licencu za pravljenje djece.
isto svaka (moralna) fukara ima pristup internetu
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#5 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by edo_79 »

victom wrote:
luckylaka wrote:Ne mogu vjerovati sta gledam.Licno za svoje dijete bi ukrao,oteo,poginuo a ne bi gledao da umire od gladi.nevjerovatno.
danas svaka fukara pravi djecu.
Treba ko u Kini uvest licencu za pravljenje djece.
Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine pokušavajući prehraniti porodicu

Pokušaj barem pročitati post do kraja prije no što lupiš glupost neku, ok? ;-)
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#6 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by Korisnikk »

edo_79 wrote:
victom wrote:
luckylaka wrote:Ne mogu vjerovati sta gledam.Licno za svoje dijete bi ukrao,oteo,poginuo a ne bi gledao da umire od gladi.nevjerovatno.
danas svaka fukara pravi djecu.
Treba ko u Kini uvest licencu za pravljenje djece.
Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine pokušavajući prehraniti porodicu

Pokušaj barem pročitati post do kraja prije no što lupiš glupost neku, ok? ;-)
A šta je radio kad je naletio na minu? Sjekao drva kaže. U koliko se kladiš da je šumska krađa u pitanju? U suprotnom bi mogao naplatiti naknadu štete a ne kaže da je to učinio. Pa ja sam u desetput boljoj situaciji od njeg i ne pravim djecu jer sam svjestan da radim za 500 KM neto a da i taj posao mogu izgubiti, pa od čeg onda prehraniti porodicu majčin sine? Tačno je da svaka fukara pravi djecu i tačno je da treba zabraniti fukarama da prave djecu. Zato se dešava to što gledamo svakodnevno na TV-u. Šta sad, mi treba da plaćamo što se njemu umače?

Da se razumijemo, djece mi jeste žao jer nisu ona kriva što su im roditelji budale a roditelja mi uopšte nije žao.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#7 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by Toffee karamela »

Korisnikk wrote:

A šta je radio kad je naletio na minu? Sjekao drva kaže. U koliko se kladiš da je šumska krađa u pitanju? U suprotnom bi mogao naplatiti naknadu štete a ne kaže da je to učinio. Pa ja sam u desetput boljoj situaciji od njeg i ne pravim djecu jer sam svjestan da radim za 500 KM neto a da i taj posao mogu izgubiti, pa od čeg onda prehraniti porodicu majčin sine? Tačno je da svaka fukara pravi djecu i tačno je da treba zabraniti fukarama da prave djecu. Zato se dešava to što gledamo svakodnevno na TV-u. Šta sad, mi treba da plaćamo što se njemu umače?

Da se razumijemo, djece mi jeste žao jer nisu ona kriva što su im roditelji budale a roditelja mi uopšte nije žao.
Pa svima je jasno da je u pitanju krađa drva. I šta sad? Njemu zabraniti i hiljadama ovakvih kao što je on a dopustiti velikim preduzećima i velikim lopovima? Kada ljudi više nemaju nikakvog načina da fizički opstanu u nečemu što samo sebe naziva državom onda se treba pobrinuti za sebe kako god se može. Njegovo drvo kao i nas sviju.

Ovo samo o ilegalnoj drvosječi pričam. Pravljenje djece u sirotinjskim uslovima je tema za sebe.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#8 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by Korisnikk »

Toffee karamela wrote:
Korisnikk wrote:

A šta je radio kad je naletio na minu? Sjekao drva kaže. U koliko se kladiš da je šumska krađa u pitanju? U suprotnom bi mogao naplatiti naknadu štete a ne kaže da je to učinio. Pa ja sam u desetput boljoj situaciji od njeg i ne pravim djecu jer sam svjestan da radim za 500 KM neto a da i taj posao mogu izgubiti, pa od čeg onda prehraniti porodicu majčin sine? Tačno je da svaka fukara pravi djecu i tačno je da treba zabraniti fukarama da prave djecu. Zato se dešava to što gledamo svakodnevno na TV-u. Šta sad, mi treba da plaćamo što se njemu umače?

Da se razumijemo, djece mi jeste žao jer nisu ona kriva što su im roditelji budale a roditelja mi uopšte nije žao.
Pa svima je jasno da je u pitanju krađa drva. I šta sad? Njemu zabraniti i hiljadama ovakvih kao što je on a dopustiti velikim preduzećima i velikim lopovima? Kada ljudi više nemaju nikakvog načina da fizički opstanu u nečemu što samo sebe naziva državom onda se treba pobrinuti za sebe kako god se može. Njegovo drvo kao i nas sviju.

Ovo samo o ilegalnoj drvosječi pričam. Pravljenje djece u sirotinjskim uslovima je tema za sebe.
Nema šta sad. Želio sam reći da nije pravio djecu ne bi bio u problemima u kojima sada jeste (nedostatak sredstava za djecu) a predstavljanje njega kao heroja koji je naletio na minu u nastojanju da prehrani porodicu je iskrivljivanje istine jer je nagazio na minu čineći krivično djelo. To što rade veliki lopovi nije ok ali nije ok ni to što on radi.

Nevezano za to je li opravdano ili ne što je radio u šumi, pravljenje djece u sirotinjskim uslovima jeste tema za sebe a moje mišljenje se lahko vidi iz mog prethodnog komentara.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by vjesticanametli »

pa sve ti je to tako i ovo ispuni mi zelju je mucno za gledati......sta ce raditi ....cime se zanimaju......krhacina :roll:
djece mi jeste zao ali majka mu stara pa jesu li maloumni kad prave tu djecu i znaju da nemaju da ih izdrzavaju
vecinom ide kuknjava pa onda vidis da taj koji kuka pusi :-) e ako imas za cigare imas i za ostalo :run:

ovaj bar nije pusio
sad ce neko reci imaju nafaku :D aha imaju
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by dječak sa šibicama »

Umjesto sto filozofirate, mogli ste koju marku uplatiti ljudima, ako vec pisete na temi.

Ako vas boli patka za njih, sto onda pisete ovdje.

Jel vas Boga strah jbt.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#11 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by Korisnikk »

Nije me Boga strah jer me nikad nije pazio u životu a bezbožne je daleko bolje pripazio nego mene pa i ja postadoh bezbožan. Neću uplatiti ni marku iz principa. Plaćanje samo ohrabruje nehljebe da guze a da mi plaćamo za njih. Ako ja mogu svog obuzdati neka i on obuzda svog.
Last edited by Korisnikk on 31/05/2017 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#12 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by kockica_kockica »

Gledala na Ispuni mi zelju... nisu djeca kriva sto imaju roditelje koji ne razmisljaju... da ne kazem budale dvije...

Inace ona mater ove djece nije invalid njoj treba naci posao nek ona radi a on nek cuva djecu... pomoci joj do njene prve place... svakako te pare su njima sad samo trenutna pomoc i nista vise... pa nece citav zivot plakati na televiziji za koju marku...

Njima treba sistemska pomoc odmah da nisu ovisni o plakanju po TV-u i da ta djeca brate mili imaju normalno djetinjstvo... gdje ta socijalna sluzba... dijete umrlo od gladi oni nista nisu poduzeli.. pa sta je ovo... Afrika...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by Bloo »

kockica_kockica wrote:Gledala na Ispuni mi zelju... nisu djeca kriva sto imaju roditelje koji ne razmisljaju... da ne kazem budale dvije...

Inace ona mater ove djece nije invalid njoj treba naci posao nek ona radi a on nek cuva djecu... pomoci joj do njene prve place... svakako te pare su njima sad samo trenutna pomoc i nista vise... pa nece citav zivot plakati na televiziji za koju marku...

Njima treba sistemska pomoc odmah da nisu ovisni o plakanju po TV-u i da ta djeca brate mili imaju normalno djetinjstvo... gdje ta socijalna sluzba... dijete umrlo od gladi oni nista nisu poduzeli.. pa sta je ovo... Afrika...
sistemska pomoć
*Fadil triggered somewhere*
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#14 Re: Maglaj: Dijete mu umrlo od gladi, druga djeca više gladna nego sita, a on nastradao od mine/ apel

Post by kockica_kockica »

Bloo wrote:
kockica_kockica wrote:Gledala na Ispuni mi zelju... nisu djeca kriva sto imaju roditelje koji ne razmisljaju... da ne kazem budale dvije...

Inace ona mater ove djece nije invalid njoj treba naci posao nek ona radi a on nek cuva djecu... pomoci joj do njene prve place... svakako te pare su njima sad samo trenutna pomoc i nista vise... pa nece citav zivot plakati na televiziji za koju marku...

Njima treba sistemska pomoc odmah da nisu ovisni o plakanju po TV-u i da ta djeca brate mili imaju normalno djetinjstvo... gdje ta socijalna sluzba... dijete umrlo od gladi oni nista nisu poduzeli.. pa sta je ovo... Afrika...
sistemska pomoć
*Fadil triggered somewhere*
Fadil to ne zna cak da mu svih onih 100 prevodioca kojih nemamo u BiH dodje i objasne slikom i rijecima na njegovom jeziku... jeziku budale u fotelji...
Post Reply