Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1051 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

problemnatravunu wrote: Iskreno ne znam kolika je trenutno kazna za voznju neregistrovanog auta, ali ako kazna ne nadmašuje cijenu reg, prosječnog auta, onda ona nikako nije destimulativna za prestupnike!
Po meni kazna za taj prekrsaj treba iznosi barem 1000 KM, s time da se tolerira 15 dana prekoračenja, ali uz uslov da je auto osigurano i u tih 15 dana, dakle tako nekako!
cini mi se da je 400KM
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1052 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by Control panel »

http://www.klix.ba/clanak/181210106

Objekti koji nicu po Sarajevu su pravi zlocin prema gradu i gradjanima. Da li iko razmislja o tome. Sprecavanje protoka zraka je uzrok zasto nam se smog zadrzava u gradu.
Ali bitno je da se udarnicki radi na dodatnom trovanju gradjana. A klix to jos reklamira, umjesto da investitoru kaze neka hvala na vasih par hiljada KM vaznije nam je nase zdravlje i nase djece pa da naprave jefan kriticki clanak o ovom problemu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1053 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by mk ultra »

to ce na kraju sve neko kupiti ;-)
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1054 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/181210106

Objekti koji nicu po Sarajevu su pravi zlocin prema gradu i gradjanima. Da li iko razmislja o tome. Sprecavanje protoka zraka je uzrok zasto nam se smog zadrzava u gradu.
Ali bitno je da se udarnicki radi na dodatnom trovanju gradjana. A klix to jos reklamira, umjesto da investitoru kaze neka hvala na vasih par hiljada KM vaznije nam je nase zdravlje i nase djece pa da naprave jefan kriticki clanak o ovom problemu.
a bi li ti odbio par hiljada sad da ti neko ponudi da ovjavis tekst na nekom svom mediju :mrgreen:

ona zgrada pored hitne bi mogla zid napraviti, tek je pola napravljeno a vec gorostas
tabloid
Posts: 372
Joined: 16/03/2010 13:21

#1055 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by tabloid »

Image


Jedan u nizu rjesenja za cisti zrak. :-D
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1056 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by Hajlac »

Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/181210106

Objekti koji nicu po Sarajevu su pravi zlocin prema gradu i gradjanima. Da li iko razmislja o tome. Sprecavanje protoka zraka je uzrok zasto nam se smog zadrzava u gradu.
Ali bitno je da se udarnicki radi na dodatnom trovanju gradjana. A klix to jos reklamira, umjesto da investitoru kaze neka hvala na vasih par hiljada KM vaznije nam je nase zdravlje i nase djece pa da naprave jefan kriticki clanak o ovom problemu.
Ne branim hiper gradnju zgradurina ali realno magla se UVIJEK zimi zadrzavala u Sarajevu jer je rijec o kotlini - i prije prvih nebodera...

Nikakav problem nije magla kao magla za zdravlje 400.000 ljudi koji ovdje zive - najveci problem su OTROVI NASTALI SAGORIJEVANJEM CVRSTIH GORIVA koji se zadrzavaju zajedno s normalnom maglom! ! !
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1057 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by славянин »

Hajlac wrote:
Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/181210106

Objekti koji nicu po Sarajevu su pravi zlocin prema gradu i gradjanima. Da li iko razmislja o tome. Sprecavanje protoka zraka je uzrok zasto nam se smog zadrzava u gradu.
Ali bitno je da se udarnicki radi na dodatnom trovanju gradjana. A klix to jos reklamira, umjesto da investitoru kaze neka hvala na vasih par hiljada KM vaznije nam je nase zdravlje i nase djece pa da naprave jefan kriticki clanak o ovom problemu.
Ne branim hiper gradnju zgradurina ali realno magla se UVIJEK zimi zadrzavala u Sarajevu jer je rijec o kotlini - i prije prvih nebodera...

Nikakav problem nije magla kao magla za zdravlje 400.000 ljudi koji ovdje zive - najveci problem su OTROVI NASTALI SAGORIJEVANJEM CVRSTIH GORIVA koji se zadrzavaju zajedno s normalnom maglom! ! !
Pa to se i zove smog ..
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1058 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by mk ultra »

Nije magla ali
Danas prolazim hrasničkom cestom, oko 11
Iz hrasnice ka sarajevu
I prije autoservisa kod skretanja za Sokolovic koloniju, iskopao idiot rupu u zemlji i prosipa koristeno ulje

Kome prijaviti? Izlazim i na teren ako treba, znam tacno gdje je prosuo.

Nema nama napretka :wink:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1059 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

ne znam ja s cijeg je al smog nije :mrgreen:

treba krmakovica koji kaze da ugalj i kotlovnice nisu problem pred mrak poslati da malo proseta iza hotela sarajevo na alipasinu, u blazuju preko puta aque, po bistriku, buca potoku islicnim naseljima u zoni niskih oblaka tj dima

i onda ga poturiti pod kakvog golfa da dođe sebi od smrada :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1060 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

mk ultra wrote:Nije magla ali
Danas prolazim hrasničkom cestom, oko 11
Iz hrasnice ka sarajevu
I prije autoservisa kod skretanja za Sokolovic koloniju, iskopao idiot rupu u zemlji i prosipa koristeno ulje

Kome prijaviti? Izlazim i na teren ako treba, znam tacno gdje je prosuo.

Nema nama napretka :wink:
jarane prijavi eko policiji, to sto je uradio je za zatvora, kolonija je na vodozastitnoj zoni haman kompletna i sve ce to u vodovod da ode kad tad
a litar motornog ulja zagadi oko milion litara vode
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1061 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by karanana »

i vi ocekujete da ovo ovakvo puchanstvo, a vidite iz dana u dan kakvo je, preko noci prestane loziti cumur i gume, preko noci prestane voziti dvichuge i druge kante?
nikad jarane.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1062 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by mk ultra »

kloniran wrote:
mk ultra wrote:Nije magla ali
Danas prolazim hrasničkom cestom, oko 11
Iz hrasnice ka sarajevu
I prije autoservisa kod skretanja za Sokolovic koloniju, iskopao idiot rupu u zemlji i prosipa koristeno ulje

Kome prijaviti? Izlazim i na teren ako treba, znam tacno gdje je prosuo.

Nema nama napretka :wink:
jarane prijavi eko policiji, to sto je uradio je za zatvora, kolonija je na vodozastitnoj zoni haman kompletna i sve ce to u vodovod da ode kad tad
a litar motornog ulja zagadi oko milion litara vode
Image

Kad sam na karti vidio Kuč, sve mi je jasno... sandzačko smeće u pm
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1063 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

Pleme jebo svoje, bog zna koliko ga je prosuo do sad
i do ko pravi gazda istresi u tuđe i kontaminiraj zemlju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1064 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by bitanga_sa_otesa »

stoka...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1065 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

Moze prijaviti eko policiji i kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove, ilidzanskoj ni pod razno da ne bi na kraju ti snosio troskove sanacije tla :lol:
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#1066 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by mishic »

Ne sekirajte se. Ja sam ima 15 dana napisao da je rjesenje da poskupe struju i plin i eto pogodio i jedno i drugo. Ja mislio to ce biti desetak posto a ono 31%. Sada ce i oni sto nisu mislili odustati od plina to morati kao što su ovi pametniji to uradili još prije godinu dvije. Pa kada još iz stotina i stotina ložišta gdje gori guma, plastika i smeće krene kuljati dim biti ce da ko god ne može na planinu ima druge dvije alternative. Ili bolnicu ili u Vlakovo.
To se zove dugoročna strategija naših vlasti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1067 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote:Moze prijaviti eko policiji i kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove, ilidzanskoj ni pod razno da ne bi na kraju ti snosio troskove sanacije tla :lol:
ja ne kontam kakav trebas bit idiot pa prosipat okolo,ljudi placaju po 50 maraka po buretu ulja...
ja imam 3 bureta ,kad napunim samo zovnem,covjek dodje s kombijem ,pokupi ,ostavi mi 3 prazna bureta i iskesira 150 maraka....
znaci ni kopo ni oro zaradis...
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1068 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by konektovan »

mk ultra wrote:Nije magla ali
Danas prolazim hrasničkom cestom, oko 11
Iz hrasnice ka sarajevu
I prije autoservisa kod skretanja za Sokolovic koloniju, iskopao idiot rupu u zemlji i prosipa koristeno ulje

Kome prijaviti? Izlazim i na teren ako treba, znam tacno gdje je prosuo.

Nema nama napretka :wink:
Ja te molim da to prijaviš, to je strašno,.......... :-)
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1069 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by kloniran »

bitanga_sa_otesa wrote:
kloniran wrote:Moze prijaviti eko policiji i kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove, ilidzanskoj ni pod razno da ne bi na kraju ti snosio troskove sanacije tla :lol:
ja ne kontam kakav trebas bit idiot pa prosipat okolo,ljudi placaju po 50 maraka po buretu ulja...
ja imam 3 bureta ,kad napunim samo zovnem,covjek dodje s kombijem ,pokupi ,ostavi mi 3 prazna bureta i iskesira 150 maraka....
znaci ni kopo ni oro zaradis...
a sta zna debil sta sve moze uraditi sa otpadom
al koji debil moras biti da prosipas oko svoje kuce pa makar i u tuđem bilo, ko da zemlja nije porozna i ko da ta masnoća ne može doći tebi u voćnjak ili avliju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1070 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by bitanga_sa_otesa »

kloniran wrote: al koji debil moras biti
tajne ljudske psihe.... :roll:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5050
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1071 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by oldtajmer »

i dalje zrak peksin ali svake teme 3 dana dosta :D
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1072 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by nemoj to »

oldtajmer wrote:i dalje zrak peksin ali svake teme 3 dana dosta :D
Izdržao je Mujo i gore, inace se ospem od ove izjave kad je cujem ovaj put se mora ponoviti. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#1073 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by Thorgerson »

Control panel wrote:http://www.klix.ba/clanak/181210106

Objekti koji nicu po Sarajevu su pravi zlocin prema gradu i gradjanima. Da li iko razmislja o tome. Sprecavanje protoka zraka je uzrok zasto nam se smog zadrzava u gradu.
Ali bitno je da se udarnicki radi na dodatnom trovanju gradjana. A klix to jos reklamira, umjesto da investitoru kaze neka hvala na vasih par hiljada KM vaznije nam je nase zdravlje i nase djece pa da naprave jefan kriticki clanak o ovom problemu.
Pa hocete li prestati vise, covjece ova zgrada ce 10x manje zagadjivati nego jedna ulica u Boljakovom. Kako ti nije jasno? Imat ce dobru izolaciju, centralno grijanje koje ce koristi ekoloski prihvatljiva goriva.

MIslim, ne svidja se ni meni ova grdosija da strsi ovako, ali smatrati ovo glavnim problemom zagadjenja mozes samo iz dva razloga:
- neznanje
- sam ložiš ugalj, drvo / pa prebaci krivicu dalje

I tačno sam siguran da je ova citava hajka na gradnju, lobirana od strane likova kao sto su drvosjece i raznorazni prodavaci sirovog drveta, uglja itd. Jer kako drugacije objasniti da niko nece da kaze glavni uzrok zagadjenja. Ili ga samo stidljivo spomene. Kako? Pa ni od ovih u kantonalnoj skupstini.

Ajde ti meni evo objasni ovo, a mozes sve podatke vidjeti ovdje http://zrak.ekoakcija.org.

Kako to da je sinoc zrak u Jajcu, Ilijašu, Goraždu bio od nezdrav do vrlo nezdrav. Kako? Ako znamo da u tim gradovima prvo em nema toliko zgrada, drugo saobracaj je minoran, trece nema nikakvih termoelektrana i cudesa. Kako?

Kako to da je trenutno index zraka u
Jajcu 135
Sarajevo 175
Ilijaš 167

Kako to, ako Sarajevo ima 200x vise zgradurina, ako Sarajevo ima 1000x vise automobila, saobracaja itd. A eto, to proglasise glavnim krivcem za zagadjenje. Hrpa tekstova o gradnji, te hrpa mjera koje udaraju po vozacima.

Dakle, po nekoj logici, u Jajcu ili Ilijašu bi zrak trebao biti perfektan.

Objasni mi. Ustvari ne moras meni, nego sebi objasni. Jer ja znam odgovor.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1074 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by Sodom1 »

Ima onaj Feroelektro u Jajcu cini mi se,da vidis sto to cadi,SA magistrale vidis lozista i vatru, nekad bilo, sad da li je to pro palo ne znam
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1075 Re: Magla u Sarajevu , visegodisnji problem

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote:Ima onaj Feroelektro u Jajcu cini mi se
kakav ba feroelektro :shock: :roll: :lol:
ferosilicij
Post Reply