Magistarski na Ekonomiji u Sa

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#376 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Cafe Camargue »

.
User avatar
Libra3
Posts: 11
Joined: 26/09/2012 13:11

#377 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Libra3 »

Raspored predavanja za Napredni finansijski menadžment
http://www.efsa.unsa.ba/ef/docs/Student ... 012-13.pdf
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#378 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by gilla »

Bit će vatreno, 8-16h job, onda Rovčanin udri po mozgu :D
User avatar
Libra3
Posts: 11
Joined: 26/09/2012 13:11

#379 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Libra3 »

.
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#380 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by zakonpera »

gilla wrote:
Hopkins wrote:Zna li neko da li se DL studenti na masteru vode kao redovni ili kao vanredni? Da li ja kao DL student mogu biti na birou?
Nema dl na masteru koliko znam. Imas klasicne redovne i ove komercijalne, no svi se vode kao redovni sigurno. Ne mozes na biro takodjer provjereno.
Sta to znaci da ne mozes na biro ?
Ukoliko se npr prijavis na biro u septembru.. poslje zavrsene 3 godine.. i poticaj za nezaposlene objavi konkurs biro tada i nadjemo privatnika da nas zaposli za taj poticaj.. tada vec radimo i jel se tada racuna da ne mozemo upisati redovno taj master program sa Zagrebom ili Ljubljanom ???
sasadw
Posts: 28
Joined: 13/03/2009 00:32

#381 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by sasadw »

Interesuje me master studij sa Zagrebom, kakva su iskustva, ima li neko da je završio, studira... da li je težak studij,smjer da li postoje neki uslovi za upis i slicno...sve informacije su dobrodosle :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#382 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Curve »

sasadw wrote:Interesuje me master studij sa Zagrebom, kakva su iskustva, ima li neko da je završio, studira... da li je težak studij,smjer da li postoje neki uslovi za upis i slicno...sve informacije su dobrodosle :)
pa reci koji konkretno smjer, jer sa-zg ima najvise smjerova u ponudi..
generalno nema nikakvih uslova, bitno je samo cashirat, znaci ako si stari plan ides +1 godinu placas 8k, ako si bolonja ides +2 godine, placas 12k

kako sam rekao nema uslova, dal da si zavrsio/la stari plan, bolonja ekonomiju ili vps, bitno je predat papire uplatu 1 rate i eto teeeee

predavanja su od 17.00h fokus je na onima sto rade, pa tako se namjesta da su popodnevni casovi da se stigne doci ko radi, ide se predmet po predmet, slusas predmet, polazes i onda ides na drugi itd.

hmm ovo je nes ugrubo pa ako te sta zanima jos pisi..
sasadw
Posts: 28
Joined: 13/03/2009 00:32

#383 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by sasadw »

Curve wrote:
sasadw wrote:Interesuje me master studij sa Zagrebom, kakva su iskustva, ima li neko da je završio, studira... da li je težak studij,smjer da li postoje neki uslovi za upis i slicno...sve informacije su dobrodosle :)
pa reci koji konkretno smjer, jer sa-zg ima najvise smjerova u ponudi..
generalno nema nikakvih uslova, bitno je samo cashirat, znaci ako si stari plan ides +1 godinu placas 8k, ako si bolonja ides +2 godine, placas 12k

kako sam rekao nema uslova, dal da si zavrsio/la stari plan, bolonja ekonomiju ili vps, bitno je predat papire uplatu 1 rate i eto teeeee

predavanja su od 17.00h fokus je na onima sto rade, pa tako se namjesta da su popodnevni casovi da se stigne doci ko radi, ide se predmet po predmet, slusas predmet, polazes i onda ides na drugi itd.

hmm ovo je nes ugrubo pa ako te sta zanima jos pisi..
hvala na odgovoru...konkretno me zanima napredni finansijski menadžment...završio sam 4 godine ali po bologni, imam 240 ETCS kredita i nisam završio ekonomiju. Da li se polaže neka razlika predmeta ili je uslov za upis samo keš i završen prvi ciklus?
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#384 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Curve »

sasadw wrote:hvala na odgovoru...konkretno me zanima napredni finansijski menadžment...završio sam 4 godine ali po bologni, imam 240 ETCS kredita i nisam završio ekonomiju. Da li se polaže neka razlika predmeta ili je uslov za upis samo keš i završen prvi ciklus?
NFM, prof. rovcanin mentor smjera, smjer je ok skroz, fokus na finansijama (van horne), imas nekih bankarskih predmeta.. prof. iz Zg dodju, mislim da je Gulin i Zager, vecinom ti predaju analizu/izvjestavanje
sve u svemu nije tezak smjer, imas svega pomalo sa dodiplomskog (sad kako nisi zavrsio ekonomiju ne znam bas kako ces se uklopit)
iskreno morat ces vidjet sa studentskom ili prof. rovcaninom licno (slobodno otidji) jer generalno ako imas 240kredita podrazumjeva se da ces ici +1, al kako kazes po bolonnji si opet, sad ne znam kako ce ti priznat to.
sto se tice studenata koji sa dodiplomskog EFSA nastavljaju ovaj master, kazem nema nikakvih uslova osim uplatit ratu, a sad znam da je govorilo se da neka raja sa faxa u travnika sto je mislila na EFSU upisat onda, da ko imat ce neko testiranje itd... sad jel to bude ili ne, to tacno ti ne znam reci

P.S. bice open day iduce sedmice, 08.09. u 18.00h na EFSA pa mozes i tu otici, to je i poenta open day-a, pitaj konkretno sta te zanima bar sto se tice uslova za upis, ostalo vezano za smjer, "pucaj" i ovdje
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#385 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by konahawaii »

Interesuje me sljedece, pa ako bi mogao neko da odogovori :D

"Ukoliko Kandidat studira po sistemu „+2“, nakon položenih svih ispita sa I godine II ciklusa studija,
početkom III semestra II ciklusa studija, a najkasnije prije početka IV semestra II ciklusa studija."

III semestar zakljucno sa popravnim ispitia zavrsava 31.01. sto znaci da IV semestar pocinje negdje 7-10 dana kasnije.

Evo primjer Prijave zavrsnog rada...http://www.efsa.unsa.ba/arhiva/ef/dokum ... da%201.pdf ili http://www.efsa.unsa.ba/arhiva/ef/dokum ... da%203.pdf


Moze se reci da je ovo 90% magistarskog rada...ostalo je "fizicki posao"

Za ovo treba barem mjesec dana intenzivnog rada, sad kako je moguce uspjeti sastaviti Prijavu rada do pocetka IV semestra? Ima li mozda drugi rok? Ili si jednostavno morao to poceti na ljeto ili izmedju parcijala pisat???
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#386 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by perfect_guy »

prijavu i sam rad u suštini možeš raditi bilo kad. ja sam prije dosta vremena završio sa ispitima i sad mi je u novembru odobrena prijava
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#387 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Melanholik »

da li i na postdiplomskom važi ako se završi prva godina sa prosjekom iznad osam kao samofinansirajući student, može se upisati druga godina kao redovan, tj. sa upisninom 100 KM?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#388 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Ima li ko Poslovno pravo u elektronskom obliku?
triple mama
Posts: 555
Joined: 18/03/2011 19:41

#389 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by triple mama »

Da li ima neko ko bi mi mogao dati par informacija o master studiju smijer Islamsko bankarstvo? kako sam shvatila - studij je na engleskom. Kako je koncipiran, ima li puno ili nikako uslovnih predmeta i sl. I da, ko je od profesora kao predavač (Fikret, velid ili ?)

Hvala unaprijed!
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6465
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#390 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 03/03/2016 03:48, edited 1 time in total.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#391 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by perfect_guy »

Daryl Dixon wrote:Pozdrav ekipa!

Interesuje me da li na EFSA-i II ciklus klasični "+2" smjerovi tipa FM, MFM, Marketing itd imaju predmete preduslove pored NIR-a?

Zanima me da li se mogu predmeti iz II semestra slušati ako je položen NIR ili imaju još neki predmeti preduslovi iz I semestra za predmete iz II semestra?

Unaprijed hvala. :) :thumbup: :bih:
dva predmeta iz prvog semestra su dodatni preduslov za dva predmeta iz drugog semestra, pregledaj svaki smjer šta tačno traži:
http://www.efsa.unsa.ba/ef/ba/ii-ciklus
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6465
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#392 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Daryl Dixon »

.
sarajvosa
Posts: 177
Joined: 07/04/2012 09:02

#393 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by sarajvosa »

Zanima me zajedincki master studij Ekonomskom fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb,to jest kakve se diplome dobiju po završetku studiju.Dobije li se diploma EFZG ili samo neki certifikat?
Hvala!
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#394 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by leigh »

sarajvosa wrote:Zanima me zajedincki master studij Ekonomskom fakulteta Sarajevo i Ekonomskog fakulteta Zagreb,to jest kakve se diplome dobiju po završetku studiju.Dobije li se diploma EFZG ili samo neki certifikat?
Hvala!
Samo EFSA diploma i neki dokument EFZG koji omogućava lakšu/nikakvu nostrifikaciju u Hrvatskoj.
SarajevoBH
Posts: 110
Joined: 03/05/2011 13:34

#395 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by SarajevoBH »

Mogu li sa zavrsenim Pravnim fakultetom(UNSA) upisati master studij na zajednickom programu EFSA i EFZG?
Dvoumim se izmedju smjerova Napredni finacijski menadzment i Napredni trgovinski menadzment.
Moze li neko ko je upucen nesto vise reci o ova dva smjera?

:)
Post Reply