Magistarski na Ekonomiji u Sa

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#326 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by radenska »

.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#327 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Ellinor wrote:Još jedno pitanje za znalce :) Al' odg samo ako znate pouzdano :)

Završio sam 4 godine dodiplomskog, ne u rajvoSa. Po bolonji, jel. Ako upišem u Sarajevu ovaj postdipl od 2 godine, ima li šanse da mi se priznaju neki ispiti koje sam već položio? Pitam jer mi jedna osoba reče da su njenom prijatelju priznali veliki dio predmeta s prve godine postdiplomskog.

:)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#328 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Lud i ponosan wrote:^^

I ja sam takodje zavrsio 4 godine, ali nisam ni trazio da mi neko nesto prizna. Pokusaj, mislim da bi moglo upaliti. Inace, ja obnavljam godinu iz nekih razloga, nisam stigao nista polagati, tako da tek od septembra planiram ozbiljno se posvetiti nauci. A, da ti budem iskren, lagano je. Eto, bicemo kolege. :D

Perfektni, obnova pocinje nakon ispitnih rokova?
Dobar si ti lik :D Upoznamo se aBd :)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#329 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by perfect_guy »

Lud i ponosan wrote:^^

I ja sam takodje zavrsio 4 godine, ali nisam ni trazio da mi neko nesto prizna. Pokusaj, mislim da bi moglo upaliti. Inace, ja obnavljam godinu iz nekih razloga, nisam stigao nista polagati, tako da tek od septembra planiram ozbiljno se posvetiti nauci. A, da ti budem iskren, lagano je. Eto, bicemo kolege. :D

Perfektni, obnova pocinje nakon ispitnih rokova?
da, negdje u oktobru bi trebao da krene semestar
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#330 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by graditelj »

graditelj wrote:
perfect_guy wrote:
jazmin wrote:Pozdrav,
zna li iko koji ce smjerovi ove godine biti na DL, dali ce biti šta za EU.
neće se ništa pouzdano znati prije objave liste primljenih i detalja oko upisa (dotad može biti samo nekih nagađanja)
Ove godine se izgleda uopšte ne nude svi smjerovi, kod mene na onoj aplikaciji na upis.efsa.unsa.ba stoji kao mogućnost izbora:
1.Ekonomija/Makrofinansijski menadžment
2.Menadžment-bosanski jezik/Finansijski menadžment
3.Menadžment-bosanski jezik/Menadžment i organizacija
4.Menadžment-bosanski jezik/Marketing
5.Menadžment-bosanski jezik/Bankarstvo i osiguranje

A ona teta u studentskoj kaže moraju biti svi smjerovi 100%. Dodouše danas je tek pokrenuta aplikacija pa možda nisu naštimali dobro, a možda je i do mene :-D
Danas su dodali i Računovodstvo i reviziju
STB08
Posts: 64
Joined: 06/07/2012 09:03

#331 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by STB08 »

Pretpostavljam da revizija i racun. najtezi smjer? Koji je po vama medju laksima i zbog cega, profesori ili gradivo??
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#332 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Lud i ponosan wrote:Dodali racunovodstvo kao i prosle godine, ali nece niko da upise, tako da vjerovatno i nece biti oformljen.
Ja bih se prebacio na taj smjer da ima dovoljno interesenata, ali od toga nece biti nista.
Šta biva ako se prijavim na taj smjer, a smjer ne bude oformljen?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#333 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Ne mogu da vjerujem da u Sarajevu nema interesa za taj smjer, pa kako je to moguće, šta je s ljudima :-)

Znači, makrofin. menadžment najbolji? :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#334 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by alibaba_i_30_godina »

Ellinor wrote:Ne mogu da vjerujem da u Sarajevu nema interesa za taj smjer, pa kako je to moguće, šta je s ljudima :-)

Znači, makrofin. menadžment najbolji? :D
Nije da ne postoji interes, vec je puno bolje upisati neki drugi smjer a pored toga, ukoliko postoji zelja za tim, polagati za certificiranog racunovodju i na taj nacin biti vise kvalifikovan. ;-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#335 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by perfect_guy »

Ellinor wrote:
Lud i ponosan wrote:Dodali racunovodstvo kao i prosle godine, ali nece niko da upise, tako da vjerovatno i nece biti oformljen.
Ja bih se prebacio na taj smjer da ima dovoljno interesenata, ali od toga nece biti nista.
Šta biva ako se prijavim na taj smjer, a smjer ne bude oformljen?
pri upisu godine svakako naznačavaš koji smjer upisuješ, neovisno je li tvoj prošao ili ne
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#336 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

perfect_guy wrote:
Ellinor wrote:
Lud i ponosan wrote:Dodali racunovodstvo kao i prosle godine, ali nece niko da upise, tako da vjerovatno i nece biti oformljen.
Ja bih se prebacio na taj smjer da ima dovoljno interesenata, ali od toga nece biti nista.
Šta biva ako se prijavim na taj smjer, a smjer ne bude oformljen?
pri upisu godine svakako naznačavaš koji smjer upisuješ, neovisno je li tvoj prošao ili ne
Ali, u koji će me smjer metnuti ako moj ne bude oformljen :D Neću imati mogućnost novog izbora?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#337 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

NeyDan wrote:
Ellinor wrote:Ne mogu da vjerujem da u Sarajevu nema interesa za taj smjer, pa kako je to moguće, šta je s ljudima :-)

Znači, makrofin. menadžment najbolji? :D
Nije da ne postoji interes, vec je puno bolje upisati neki drugi smjer a pored toga, ukoliko postoji zelja za tim, polagati za certificiranog racunovodju i na taj nacin biti vise kvalifikovan. ;-)
Nije baš ako će mi master računovodstva odmah dati CR
User avatar
insertdelete
Posts: 126
Joined: 20/06/2010 23:12

#338 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by insertdelete »

Mogul se papiri predat subotom :D

http://www.efsa.unsa.ba/ef/docs/II%20ci ... CIKLUS.pdf

ovdje bruka nekih smjerova ima, jesul svi oni u opticaju ili par njih, neki novi trgovina, turizam, globalni biznis..
po vama gdje su vece sanse da se upadne, na menadzment il ekonomiju :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#339 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by perfect_guy »

Ellinor wrote:
Ali, u koji će me smjer metnuti ako moj ne bude oformljen :D Neću imati mogućnost novog izbora?
Biće lista smjerova koji su prošli, i između njih biraš
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#340 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by alibaba_i_30_godina »

Ellinor wrote:
NeyDan wrote:
Ellinor wrote:Ne mogu da vjerujem da u Sarajevu nema interesa za taj smjer, pa kako je to moguće, šta je s ljudima :-)

Znači, makrofin. menadžment najbolji? :D
Nije da ne postoji interes, vec je puno bolje upisati neki drugi smjer a pored toga, ukoliko postoji zelja za tim, polagati za certificiranog racunovodju i na taj nacin biti vise kvalifikovan. ;-)
Nije baš ako će mi master računovodstva odmah dati CR
Kako ti kazes. Ja sam misljenja da je bolje upisati neki drugi smjer, npr. bankarstvo i osiguranje i icu u tom pravcu a onda nekad naknadno polagati za racunovodju ili eventualno revizora.

Ali dobro, razumijem da ima ljudi koji ne vole nista drugo osim racunovodstvo - cudni neki ljudi!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#341 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Čudan si jedino ti jer ne razumiješ da postoje ljudi koji, vjerovao ili ne, vole nešto što ti ne voliš.

Odluka je, na kraju krajeva, racionalna. Što bih davao dodatne hiljade na CR ako mogu poklopit 2 u 1 plus uštediti na vremenu. Svejedno se na kraju specijaliziraš u jednom pravcu.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#342 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ibizza »

Oko cega se vi svadjate :-)

I ja planiram ove godine da opet pokusam,mozda mi se posreci :)
User avatar
Hopkins
Posts: 494
Joined: 10/01/2012 00:44

#343 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Hopkins »

I mene interesuje radno vrijeme master studentske. Pise nesto svaka treca subota u mjesecu. Kako da konkurisem ako me sef ne pusti s posla? Moze li neko za mene predati papire?
User avatar
Libra3
Posts: 11
Joined: 26/09/2012 13:11

#344 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by Libra3 »

Juče je izašao konkurs za zajedničke master studije EFZG i EFSA. Da li ima neko ko je na smijeru Napredni finansijski menadžment da mi da neke informacije, bila bih jako zahvalna?!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#345 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Ima li razlike u master diplomi koja se dobija na EFSA ili diplome koja se dobije na drugom Uni u BiH, npr. Tuzla?

p.s. Mislim na razlike u tituli.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#346 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by gilla »

Skoro kraj roka za prijave jos ne znam sta odabrati, Ljubljanu ili Zagreb? :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#347 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

gilla wrote:Skoro kraj roka za prijave jos ne znam sta odabrati, Ljubljanu ili Zagreb? :-)
Ma Zagreb :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#348 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

Lud i ponosan wrote:
Ellinor wrote:Ima li razlike u master diplomi koja se dobija na EFSA ili diplome koja se dobije na drugom Uni u BiH, npr. Tuzla?

p.s. Mislim na razlike u tituli.
Na nasim prostorima ne, ali mi se cini da je vani EFSA daleko najcjenjenija BH visokoskolska ustanova.
Hvala Ludi :D

Reče mi ovaj jedan prijatelj da u Tuzli još uvijek dobivaju titulu "magistra", kao prije bolonje, pa me zbuni.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#349 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by gilla »

Lud i ponosan wrote:Pitanja za znalce:

Ukoliko se obnovi godina u kompletu, da li je obavezno prisustvovati 70% predavanja? DL, samofinansiranje u pitanju.
I drugo, pretpostavljam da se pikaju bodovi zaradjeni na osnovu seminarskog rada i iduce godine (predmet nije polozen)?
I moze se izlaziti na kolokvije?

Hvala.
Mozda si do sada saznao, ali za dl u sustini nisi obavezan dolaziti uopste, sem ako predmet zahtjeva pa dobijes 5,10 bodova. Naravno ako imas vremena mozes ici sa redovnim sa njihova predavanja , vjezbe.
Mislim da se ne pikaju. Doduse vecinu sam rjesavao u rokovima/doticnoj godini pa ne mogu biti siguran. Sumljam da se prenosi. Najbolje posalji mail mail ass.

@elinor

Vjerovatno ce biti zg, NFM, to mi je bransa recimo iako ne radim. Volio bih malo english usavrsiti ali su im predmeti odron, ko je ono sastavljao zivote
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#350 Re: Magistarski na Ekonomiji u Sa

Post by ExNihilo »

gilla wrote: @elinor

Vjerovatno ce biti zg, NFM, to mi je bransa recimo iako ne radim. Volio bih malo english usavrsiti ali su im predmeti odron, ko je ono sastavljao zivote

Što, šta fali? :D
Post Reply