Madžarska

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#76 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:Kakve je nekad kupleraje Pesta imala :)
zar ih vise nema :D :-D
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#77 Re: Madžarska

Post by smijesni_ste »

Trebali su Madjari kix.ba stručnjake pitati za koga glasati kad su već vlastitu državu tako fino sredili
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#78 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

Connaisseur Karlin wrote:
GandalfSivi wrote:Kakve je nekad kupleraje Pesta imala :)
zar ih vise nema :D :-D
Nije to isto, imigranti(kinje) sjebale koncepciju, nema vise one, tako mlada a vec Madjarica :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#79 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
GandalfSivi wrote:Kakve je nekad kupleraje Pesta imala :)
zar ih vise nema :D :-D
Nije to isto, imigranti(kinje) sjebale koncepciju, nema vise one, tako mlada a vec Madjarica :)
hahahhaa ovo je dobro sroceno, sa jos boljom poentom :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#80 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

Connaisseur Karlin wrote:
hahahhaa ovo je dobro sroceno, sa jos boljom poentom :lol:
I onda mi kazu da droge ne valjaju :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#81 Re: Madžarska

Post by Tito_i_Partija »

International observers have delivered a damning verdict on the parliamentary election in Hungary, complaining of “intimidating and xenophobic rhetoric, media bias and opaque campaign financing”.

The observers found that the hostile campaign “limited space for substantive debate and diminished voters’ ability to make an informed choice”. They also noted that public television “clearly favoured the ruling coalition”.

The OSCE’s preliminary report also strongly criticised the use of public funds for so-called “government information campaigns”. The electoral process was “characterised by a pervasive overlap between state and ruling party resources, undermining contestants’ ability to compete on an equal basis”, it said.

With just two weeks to go before the vote, thousands of anti-migrant billboards appeared that were theoretically unrelated to the campaign. They featured a long line of migrants, emblazoned with the word STOP. The same photograph was used in Ukip’s controversial “breaking point” poster during the UK’s Brexit referendum campaign.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#82 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
hahahhaa ovo je dobro sroceno, sa jos boljom poentom :lol:
I onda mi kazu da droge ne valjaju :)
droga Portoroz Zlovenija :twisted:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#83 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

Connaisseur Karlin wrote:
GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
hahahhaa ovo je dobro sroceno, sa jos boljom poentom :lol:
I onda mi kazu da droge ne valjaju :)
droga Portoroz Zlovenija :twisted:
Zlovenci su mi najdrazi, a i nekako ih spomenuti na ovoj temi ne zvuci kao off topic :) Ali u ovom slucaju nije product of Dezela...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#84 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
GandalfSivi wrote:
I onda mi kazu da droge ne valjaju :)
droga Portoroz Zlovenija :twisted:
Zlovenci su mi najdrazi, a i nekako ih spomenuti na ovoj temi ne zvuci kao off topic :) Ali u ovom slucaju nije product of Dezela...
eh ne mogu uci u trag :twisted: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#85 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

Connaisseur Karlin wrote:
eh ne mogu uci u trag :twisted: :lol:
Ima pjesma "Sail" grupe "Awolnation", ako si studirala u Americi, skontat ces...

Nego idemo dalje, vratimo se na Madjarsku. Neko spomenu pricu "sta ce Madjari, guzili ih za vinjeta pastetu". Prvo njihov Vajkrem je vazda bolji od te pastete bio, ali prica stoji, 'ta ce Madjari, pokusavaju sa svojim fasizmom biti dio zapadnog svijeta. Moze on imati i 100% podrsku, ali na medjunarodnom planu ce ostati irelevantni zbog te politike...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#86 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

Srecom smo mi giganti u svjeckim vodama :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#87 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

insomnia78 wrote:Srecom smo mi giganti u svjeckim vodama :lol:
Nismo mi giganti ni u crtanom filmu, ali su tu negdje i oni u rangu sa nama. Jedva docekao levat ove nesretnike sa Bliskog istoka da moze pricati kako su eto oni bolji od nekoga i kako oni brane Evropu... Od kako ocistise Madjarsku od Jevreja i dobrog dijela Roma, nisu se imali kome kurciti...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#88 Re: Madžarska

Post by 155_mm »

bingov buraz wrote:Inače projekat Velike Mađarske uopšte nije los,ljudi poštuju Drinu i Savu maksimalno :mrgreen:

poruka orbana bosnjacima nakon sto ga je reis kavazovic malo kritikovao. u odgovoru orbana se vidi ogromna razlika izmedju njega i ovi regionalnih "lidera". orban razmislja 100 godina u naprijed.
Izražavajući svoje oštro protivljenje proizvoljnim i štetnim tvrdnjama Viktora Orbana, Kavazović je izrazio žaljenje što su one iznesene te izrazio nadu da se "slične tvrdnje o islamu, Evropi i demokratiji u budućnosti neće naći u obraćanjima visokih evropskih političkih funkcionera".

Uslijedio je i Orbanov odgovor.

"Sa iznenađenjem, ali sa dubokim poštovanjem sam čitao Vaše stajalište koje se objavilo u javnosti. Velika mi je čast i jako sam zahvalan, da jedna i za mene vrlo poštovana osoba poput Vas, smatra moja razmišljanja vrijednima spomena. Ovaj osjećaj se ne mijenja ni uprkos tome da je Vaša izjava o mojoj ličnosti i o mojim mišljenjima u suštini nepovoljna", napisao je Orban u pismu Kavazoviću.

Dodao je kako želi iskoristiti ovu priliku "za uvjerenje da Mađarska ima najdublje poštovanje prema Vama, Vašim sljedbenicima, narodu i Vašoj državi, neovisno od toga što imamo različite interpretacije evropske historije".

Konstatirao je i kako odnosi s ef. Kavazovićem "nisu započeti na najsretniji način", te se "iskreno nada da to neće stajati na putu obostranog poštovanja u budućnosti".

"Uvjeren sam u to da će se na kraju ispostaviti da nas spaja mnogo više stvari nego što nas razdvaja", poručio je Orban, te pozvao ef. Kavazovića u posjetu Mađarskoj.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ka ... -muslimana

@bingov burazeru
na ovom sastanku su dogovorene te granice sa priloga iznad.
:D
Image
Image
http://www.kormany.hu/en/the-prime-mini ... n-kavazovi
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#89 Re: Madžarska

Post by vivaldi »

GandalfSivi wrote:
insomnia78 wrote:Srecom smo mi giganti u svjeckim vodama :lol:
Nismo mi giganti ni u crtanom filmu, ali su tu negdje i oni u rangu sa nama. Jedva docekao levat ove nesretnike sa Bliskog istoka da moze pricati kako su eto oni bolji od nekoga i kako oni brane Evropu... Od kako ocistise Madjarsku od Jevreja i dobrog dijela Roma, nisu se imali kome kurciti...
pa sto bili bili bolji od nas?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#90 Re: Madžarska

Post by GandalfSivi »

vivaldi wrote:
GandalfSivi wrote:
insomnia78 wrote:Srecom smo mi giganti u svjeckim vodama :lol:
Nismo mi giganti ni u crtanom filmu, ali su tu negdje i oni u rangu sa nama. Jedva docekao levat ove nesretnike sa Bliskog istoka da moze pricati kako su eto oni bolji od nekoga i kako oni brane Evropu... Od kako ocistise Madjarsku od Jevreja i dobrog dijela Roma, nisu se imali kome kurciti...
pa sto bili bili bolji od nas?
Nema potrebe da budu bolji od nas. Pitanje je sto bi oni bili u EU?
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#91 Re: Madžarska

Post by elcaliente »

Bio u Madzarskoj prosle godine, Pesta, Pecuj, Harkanj.
Super bilo, raja im je super i dobro su se izgradili.
Nisam primjetio ni najmanju mrznju prema strancima, sta vise svi su otvoreni za razgovor.
Znaju o Bosni poprilicno dobro.
Mogu samo reci da hoce nas kakav Orban zakaciti pa da mi postanemo ono sto je Madzarska danas.
Odmakli su nam 20 godina u svemu.
Sto se tice imigranata sa dalekog istoka kada vidim neke zapadnoevropske gradove i ja nebi zelio previse tih ljudi kod nas.
Za vrijeme rata i poslije manja grupa tih imigranta je pravila probleme po BiH a zamislite da nam navrati jedno 250 hiljada Sirijaca, Afganistanaca, Iracana i Kurda kako bi se osilili po BiH.
Al ko zna mozda bi to bio podstrijek da se dmocilini narodi ujedine.
Last edited by elcaliente on 09/04/2018 22:32, edited 2 times in total.
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#92 Re: Madžarska

Post by elcaliente »

dupli
Last edited by elcaliente on 09/04/2018 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#93 Re: Madžarska

Post by bh.tornjak »

elcaliente wrote:Bio u Madzarskoj prosle godine, Pesta, Pecuj, Harkanj.
Super bilo, raja im je super i dobro su se izgradili.
Nisam primjetio ni najmanju mrznju prema strancima, sta vise svi su otvoreni za razgovor.
Znaju o Bosni poprilicno dobro.
Mogu samo reci da hoce nas kakav Orban zakaciti pa da mi postanemo ono sto je Madzarska danas.
Odmakli su nam 20 godina u svemu.
Sto se tice imigranata sa dalekog istoka kada vidim neke zapednoevropske gradove i ja nebi zelio previse tih ljudi kod nas.
Za vrijeme rata i poslije manja grupa tih imigranta je pravila probleme po BiH a zamislite da nam navrati jedno 250 hiljada Sirijaca, Afgsnistanaca, Iracana i Kurda kako bi se osilili po BiH.
Al ko zna mozda bi to bio podstrijek da se dmocilini narodi ujedine.
jarane...pogledaj ti sve i jedan BiH grad.....i to bez imigranata :D
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#94 Re: Madžarska

Post by elcaliente »

bh.tornjak wrote:
elcaliente wrote:Bio u Madzarskoj prosle godine, Pesta, Pecuj, Harkanj.
Super bilo, raja im je super i dobro su se izgradili.
Nisam primjetio ni najmanju mrznju prema strancima, sta vise svi su otvoreni za razgovor.
Znaju o Bosni poprilicno dobro.
Mogu samo reci da hoce nas kakav Orban zakaciti pa da mi postanemo ono sto je Madzarska danas.
Odmakli su nam 20 godina u svemu.
Sto se tice imigranata sa dalekog istoka kada vidim neke zapednoevropske gradove i ja nebi zelio previse tih ljudi kod nas.
Za vrijeme rata i poslije manja grupa tih imigranta je pravila probleme po BiH a zamislite da nam navrati jedno 250 hiljada Sirijaca, Afgsnistanaca, Iracana i Kurda kako bi se osilili po BiH.
Al ko zna mozda bi to bio podstrijek da se dmocilini narodi ujedine.
jarane...pogledaj ti sve i jedan BiH grad.....i to bez imigranata :D
Eh sada zamisli da ti dodzu hiljade neskolovanih divljaka iz Afganistana.
Ja se sjecam samaranja raje kod nas u Zenici za vrijeme rata od strane takvih. A bilo ih je samo hiljadu, zamisli da ih dodze 20 hiljada.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#95 Re: Madžarska

Post by vivaldi »

GandalfSivi wrote:Nema potrebe da budu bolji od nas. Pitanje je sto bi oni bili u EU?
zato sto su ispunili uslove koji su se od njih trazili.

ti zivis u americi. da bi pronasao native amerikanca moras otici do rezervata. u istocnim zemljama,nema dovoljno cak ni danas drzavljana sa migranskim porijeklom da bi napunili jedan rezervat. istocne zemlje jednostavno nikada nisu imale prilike da se susrecu sa migrantima i ne moze se to nikakvim uredbama ni zakonima izmjeniti. morace proci decenije da se to promjeni.

cijela visegradska cetvroka je ista samo je zvono na orbanu jer je madjarska na prvoj tranzitnoj liniji pa je najvise pogodjena. ostali su se pobunili tek kada je brisel raspisao kvotu koliko koja zemlja mora pirmiti migranata pasu redom poludili i poljaci i slovaci i cesi.

te zemlje jednostavno nisu navikle na strance. u poljskoj je procvjetala desnica sa dolaskom ukrajinskih izbjeglica, u slovackoj si nedavno imao proteste i peticije stanovnistva zbog radnika iz srbije i traze protjerovanje (nisu cak ni migranti vec radnici), ali dodje ih par stotina odjednom u neko manje mjesto gdje ima neka velika fabrika i naravno da uznemire lokalce jer se prirodno drze zajedno u grupama zbog ne znanja jezika i sl.

sto je najsmjesnije u madjarskoj je desnica bio jobik, ali sa bujanjem antimigranstkog raspolizenja orban je samo preuzeo njihovu retoriku, otpirlike ko sto je mile ubio sds njihovim oruzjem.

ne moze se mentalitet mijenjati tako preko noci. do juce niste hljeba imali a danas ste evropljani i sad je normala pederi, migranti, nema korupcije vec samo legalno...ne ide to tako
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#96 Re: Madžarska

Post by Fudo387 »

elcaliente wrote:
bh.tornjak wrote:
elcaliente wrote:Bio u Madzarskoj prosle godine, Pesta, Pecuj, Harkanj.
Super bilo, raja im je super i dobro su se izgradili.
Nisam primjetio ni najmanju mrznju prema strancima, sta vise svi su otvoreni za razgovor.
Znaju o Bosni poprilicno dobro.
Mogu samo reci da hoce nas kakav Orban zakaciti pa da mi postanemo ono sto je Madzarska danas.
Odmakli su nam 20 godina u svemu.
Sto se tice imigranata sa dalekog istoka kada vidim neke zapednoevropske gradove i ja nebi zelio previse tih ljudi kod nas.
Za vrijeme rata i poslije manja grupa tih imigranta je pravila probleme po BiH a zamislite da nam navrati jedno 250 hiljada Sirijaca, Afgsnistanaca, Iracana i Kurda kako bi se osilili po BiH.
Al ko zna mozda bi to bio podstrijek da se dmocilini narodi ujedine.
jarane...pogledaj ti sve i jedan BiH grad.....i to bez imigranata :D
Eh sada zamisli da ti dodzu hiljade neskolovanih divljaka iz Afganistana.
Ja se sjecam samaranja raje kod nas u Zenici za vrijeme rata od strane takvih. A bilo ih je samo hiljadu, zamisli da ih dodze 20 hiljada.
Sta ‘iljadu,
Bilo ih je najmanje pedest tisuca u Zenici.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#97 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

GandalfSivi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
eh ne mogu uci u trag :twisted: :lol:
Ima pjesma "Sail" grupe "Awolnation", ako si studirala u Americi, skontat ces...

Nego idemo dalje, vratimo se na Madjarsku. Neko spomenu pricu "sta ce Madjari, guzili ih za vinjeta pastetu". Prvo njihov Vajkrem je vazda bolji od te pastete bio, ali prica stoji, 'ta ce Madjari, pokusavaju sa svojim fasizmom biti dio zapadnog svijeta. Moze on imati i 100% podrsku, ali na medjunarodnom planu ce ostati irelevantni zbog te politike...
got it :thumbup: :-D

Madzari, Poljaci, Cesi i Slovaci, su jednsotavno orijetnirani protive svega sto nije krscansko , jer nemaju pojma o drugim relgijama :-) glupo i zatrovano :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#98 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

vivaldi wrote:
GandalfSivi wrote:Nema potrebe da budu bolji od nas. Pitanje je sto bi oni bili u EU?
zato sto su ispunili uslove koji su se od njih trazili.

ti zivis u americi. da bi pronasao native amerikanca moras otici do rezervata
ne moras vivaldi, mnogi rade i zive van rezervata, ja sam radila sa jednim kolegom,, 100% native american , a radila sma i sa dvije osobe kojim je jedno od roditelja native american, a druga proodicna linija evro-americka :)
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#99 Re: Madžarska

Post by vivaldi »

Connaisseur Karlin wrote:ne moras vivaldi, mnogi rade i zive van rezervata, ja sam radila sa jednim kolegom,, 100% native american , a radila sma i sa dvije osobe kojim je jedno od roditelja native american, a druga proodicna linija evro-americka
nemoj me pogresno shvatiti, ali stvarno mi se neda naprdjivati o perifrnim stvarima.

moja poenta je bila jasna. pomenute zemlje zbog objetkivnih razloga nisu naucile na drugo i drugacije. jednostavno nisu imali prilike. to uznemirava ljude, a onda se politika samo tome prilagodjava jer ide linijom manjeg otpora. to je vrlo popularno iz prostog razloga sto ta linija manjeg otpora ne stvara, ili da se korigujem, bar jos uvijek nije stvarala ozbiljnije prepreke nekim strateskim ciljevima pomenutih zemalja jer naravno da ozbiljne zemlje ne mogu uvijek povladjivati misljenju naroda, ali u ovom slucaju to rade jer nisu mogle pretrpiti neku veu stetu.

na kraju krajeva, zbog toga su se pobunile i neke zapadne zemlje sa razvijenom migranstkom politikom poput austrije koja je ozbiljno zakuhala sa svabama zbog toga.

ali ne vezano za migrante sa bliskom istoka, narod na istoku jednostavno nije navikao na strano i drugacije
“I feel rather accepted, I have Polish friends, though, just in case, I try not to speak Ukrainian in public,” explains Anna, the geography teacher from Lviv. “What gets me the most is when someone starts talking politics and explaining to me what Ukraine should do in order to become a democracy like Poland. Observing what is happening in Poland today, to be frank, I am not sure I would want this kind of democracy for Ukraine.”
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#100 Re: Madžarska

Post by Connaisseur Karlin »

vivaldi wrote:
Connaisseur Karlin wrote:ne moras vivaldi, mnogi rade i zive van rezervata, ja sam radila sa jednim kolegom,, 100% native american , a radila sma i sa dvije osobe kojim je jedno od roditelja native american, a druga proodicna linija evro-americka
nemoj me pogresno shvatiti, ali stvarno mi se neda naprdjivati o perifrnim stvarima.

moja poenta je bila jasna. pomenute zemlje zbog objetkivnih razloga nisu naucile na drugo i drugacije. jednostavno nisu imali prilike. to uznemirava ljude, a onda se politika samo tome prilagodjava jer ide linijom manjeg otpora. to je vrlo popularno iz prostog razloga sto ta linija manjeg otpora ne stvara, ili da se korigujem, bar jos uvijek nije stvarala ozbiljnije prepreke nekim strateskim ciljevima pomenutih zemalja jer naravno da ozbiljne zemlje ne mogu uvijek povladjivati misljenju naroda, ali u ovom slucaju to rade jer nisu mogle pretrpiti neku veu stetu.

na kraju krajeva, zbog toga su se pobunile i neke zapadne zemlje sa razvijenom migranstkom politikom poput austrije koja je ozbiljno zakuhala sa svabama zbog toga.

ali ne vezano za migrante sa bliskom istoka, narod na istoku jednostavno nije navikao na strano i drugacije
“I feel rather accepted, I have Polish friends, though, just in case, I try not to speak Ukrainian in public,” explains Anna, the geography teacher from Lviv. “What gets me the most is when someone starts talking politics and explaining to me what Ukraine should do in order to become a democracy like Poland. Observing what is happening in Poland today, to be frank, I am not sure I would want this kind of democracy for Ukraine.”
pa sam si kriv, postavio si prilicno glup primjer :)

drugo, druzim se sa osobama iz spoemnutih Istocnih drzava, vecina su studriali sa stranncima i nisu imali mentalne barijre sa strancima, zato je i taj dio prilicno vazan :) Imam ordbinu u Ceskoj od 80tih godina , znam neke detalje :) netocno je tvrditi da nisu navlikli na strance, no Madzarska vjerovatno ima manje stranca od ostale tri drzave varaskovog okruga

Danas cijela Evropa razvija mrznju prema immigrantima,a imaju isukstvo sa istim :)
Post Reply