Madžarska

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#126 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

Ukljucite malo mozgice. Ne opravdavajte predrasude
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#127 Re: Madžarska

Post by KIseljak12 »

Ma kak'i, samo utvrdjivanje, nemam sta lagati i praviti se.

Od jutros opro 4 bapske i 7 dedskih guzica, evo me sav usran.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#128 Re: Madžarska

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote:Ja se pitam otkud ova ublehaška ideja da bosanci i hercegovci samo peru guzice po Evropi? Koja zabluda, očiju mi. I otkud ova ideja da je rad u staračkom domu uopšte nešto ponižavajuće?
Ih sta matera prica po Bosni da je sin/cerka na pecalbi zapravo doktor :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#129 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

Cuj od kud prica. Ocekujes da povjerujemo da sa medEcinskim kursom i natucanjem njemackog dodajes instrumente tokom operacije?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#130 Re: Madžarska

Post by Fudo387 »

insomnia78 wrote:Cuj od kud prica. Ocekujes da povjerujemo da sa medEcinskim kursom i natucanjem njemackog dodajes instrumente tokom operacije?
Pa u cemu je problem?
Je l’ to nesto sramotno?
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#131 Re: Madžarska

Post by mousstapha »

Svaka cast ljudima koji rade u starackim domovima, to je castan posao. Ali isto tako nisam jos nikog cuo da prica sa odusevljenjem o poslu. Jbg uglavnom to izabrali silom prilika zbog toga sto nisu vidjeli perspektivu u drzavi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#132 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

Pa ko kaze da je problem. Svabama treba radnika, nasima treba posla. Win-win sto bi reko Čeh. Nije uopste to poenta. No se pricalo kako uvoze izbjeglice radi jeftine radne snage pa reko da vidimo koliko ih zaista radi.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#133 Re: Madžarska

Post by Fudo387 »

insomnia78 wrote:Pa ko kaze da je problem. Svabama treba radnika, nasima treba posla. Win-win sto bi reko Čeh. Nije uopste to poenta. No se pricalo kako uvoze izbjeglice radi jeftine radne snage pa reko da vidimo koliko ih zaista radi.
Nisam bas siguran, mislim da mu status izbjeglice ne donosi pravo na zaposlenje, ili azilantima. Radi se prije svega u humanom gestu, a veze nemam kako ste u sve udrobili pricu o nasim ljudima koji u odlasku trbuhom za kruhom, izmedju ostalog rade i po starackim domovima.
Na sve se jos prikljucila ekipa koja u tome vidi neciji zivotni poraz, tjeseci sebe u fazonu, uspio sam vidi onog luzera. Dusevna hrana kretenima.
User avatar
Point.
Posts: 27733
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#134 Re: Madžarska

Post by Point. »

insomnia78 wrote:Cuj od kud prica. Ocekujes da povjerujemo da sa medEcinskim kursom i natucanjem njemackog dodajes instrumente tokom operacije?
Nije Evropa samo Njemacka. Od nasih, sto su izbjegli tokom rata, ni 10% ne rade te poslove sto neki smatraju manje vrijednim, poput rada u starackom domu ili ciscenju. To mogu odgovorno tvrditi.

Za ove sto sad idu iz BiH, ne znam.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#135 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

Point. wrote:
insomnia78 wrote:Cuj od kud prica. Ocekujes da povjerujemo da sa medEcinskim kursom i natucanjem njemackog dodajes instrumente tokom operacije?
Nije Evropa samo Njemacka. Od nasih, sto su izbjegli tokom rata, ni 10% ne rade te poslove sto neki smatraju manje vrijednim, poput rada u starackom domu ili ciscenju. To mogu odgovorno tvrditi.

Za ove sto sad idu iz BiH, ne znam.
Ma ko prica o ovima u ratu.
User avatar
Point.
Posts: 27733
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#136 Re: Madžarska

Post by Point. »

insomnia78 wrote:
Point. wrote:
insomnia78 wrote:Cuj od kud prica. Ocekujes da povjerujemo da sa medEcinskim kursom i natucanjem njemackog dodajes instrumente tokom operacije?
Nije Evropa samo Njemacka. Od nasih, sto su izbjegli tokom rata, ni 10% ne rade te poslove sto neki smatraju manje vrijednim, poput rada u starackom domu ili ciscenju. To mogu odgovorno tvrditi.

Za ove sto sad idu iz BiH, ne znam.
Ma ko prica o ovima u ratu.
Neko je spomenuo beha dijasporu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#137 Re: Madžarska

Post by Gojeni H »

Udao mi se bivsi kolega u Madjarsku. Zbubo jos dvoje djece.
Trazi da se makne negdje dalje otkad je Orban dosao na vlast.

Inace, jos prije Orbana, generalno, katastrofalan odnos prema Romima ... k'o prema gubavcima.
User avatar
Truba
Posts: 81633
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#138 Re: Madžarska

Post by Truba »

bh.tornjak wrote:Madjarska.....zemlja clanica EU izgubljena u vremenu i prostoru....narod dezorjentisan,lijen...mrzi zemlju po kojoj hoda....depresivan, najvise samoubistava na 1000 stanovnika...prodjes selima vidis kucice 35-40m²....oluci pruzeni do dubokih kanala pa trideset metara dugi :D
picajzle do bola...od kako su u EU ufurani da su nadrasa,policajci napustaju sluzbu traze posao na zapadu...
ni kurve nisu ko sto su nekad bile....ofucale se :D

sve u svemu....djeriz...
slikovito :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81633
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#139 Re: Madžarska

Post by Truba »

bingov buraz wrote:Inače projekat Velike Mađarske uopšte nije los,ljudi poštuju Drinu i Savu maksimalno :mrgreen:

pošteno
:sax:
User avatar
Truba
Posts: 81633
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#140 Re: Madžarska

Post by Truba »

Point. wrote:Ja se pitam otkud ova ublehaška ideja da bosanci i hercegovci samo peru guzice po Evropi? Koja zabluda, očiju mi. I otkud ova ideja da je rad u staračkom domu uopšte nešto ponižavajuće?
ne peru samo bosanci i hercegovci guzove niti je to ponižavajuće

meni je ponižavajuće kada osoba završi medicinskui školu
shvati nije to za nju
završi drugi fakultet
radi 15 godina
i onda skonta da je bolje stažirati medicinsku i ići u njemačku
eeee to je poražavajuće

kao i činjenica da djeca u medicinskim školama LOŠE UČE...barem većina jer znaju da im to ne treba u njemačkoj :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#141 Re: Madžarska

Post by Rockefeller »

:lol:

Pos‘o k‘o pos‘o de ga jebi. Nekima je to ispod casti radit kao medicinski tehnicar nekima nije. Nekome komunalac biti je ok, nekome ne.

Ja bolesti majko mila :run:
User avatar
Truba
Posts: 81633
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#142 Re: Madžarska

Post by Truba »

u budimpešti sam pri put uživo vidio 2002. u city centru

DVD bijeli BOX set većine filmova Kubrika koje nisam vidio i koje je branio da se distribuiraju u istočni blok
ali nije bilo na našem prevoda a i nisam imao na čemu gledati

tek su kasnije dolazili VHS istih dvdova :D
sumirprimus
Posts: 81404
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#143 Re: Madžarska

Post by sumirprimus »

Izuzetno depresivno eshkesh serebeshkesh madjarosh :mrgreen:
I Da licni osjecaj za filing nakon sve u svemu jedno 2 mjeseca boravka u istoj
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#144 Re: Madžarska

Post by Gojeni H »

Beware the chameleon strongmen of Europe

Image

The danger of leaders like Viktor Orbán and Aleksandar Vučić isn’t just ideology but the ruthlessness with which they exploit public opinion

Two weeks before securing his latest electoral victory, Viktor Orbán, Hungary’s prime minister, travelled to the northern Serbian town of Subotica to meet his close friend, Aleksandar Vučić, the president of Serbia. Outside the region, few people pay much attention to the bond between these two men. Yet overlooking it would be hazardous. A close look at this duo can reveal a lot about the nexus, in today’s Europe, between political engineering, nationalism, and how demagogues can thrive.

Orbán and Vučić like each other because they have much in common, although one has made the EU an enemy while being part of it, while the other remains outside and aspires to join the club. They’re roughly of the same generation – one that entered politics in the turbulent era of the crumbling of the communist bloc. They both pander to nationalist sentiment, while toeing a fine line trying to preserve a functional relationship with important players within the EU – not least in Germany. And they are strongmen, with little interest indeed for checks and balances, liberal democracy or free media.
...
So what about today? I happened to be in Belgrade shortly after Orbán and Vučić met in Subotica. The talk among politicians and civil society activists was all about passions flaring up again over Kosovo. Speculation ran high as to whether Vučić might choose to play on tensions in the region to recast himself as a territory-grabbing ultra-nationalist. It could be his way of compensating for a loss of personal legitimacy if EU membership prospects don’t materialise.

https://www.theguardian.com/commentisfr ... -europe-eu
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#145 Re: Madžarska

Post by Gojeni H »

sumirprimus wrote:Izuzetno depresivno eshkesh serebeshkesh madjarosh :mrgreen:
I Da licni osjecaj za filing nakon sve u svemu jedno 2 mjeseca boravka u istoj
Izuzetno lijepe zene, dobra klopa, izuzetno malo ljudi govori engleski, prilicno cisto, ...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40765
Joined: 21/05/2012 22:46

#146 Re: Madžarska

Post by AmiĐa_Idriz »

Meni praprapracukundzedo bio Madzar pravi, nasao spise iz Madzarske crkve 1300 i neka, morem lija sad pasos traziti od Madzzarske na oznovu toga?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#147 Re: Madžarska

Post by insomnia78 »

A ikona, je l bila i ikona?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#148 Re: Madžarska

Post by cyprus »

Pričam prekjuče sa jednim profesorom iz Mađarske... Koliko sam skonto, tamo ko i kod nas - Orban ima fanatičnu podršku na selu, dok među finom gradskom rajom i ne vlada neko oduševljenje (posebno u Budimpešti, Segedu i Pečuhu)... Ali to mu je i više nego dovoljno da ima apsolutnu moć i kontrolu u svojim rukama (uključujući i medije)... To on onda koristi da blati opoziciju i nevladin sektor, u sklopu velike anti-Soroš kampanje... Postoji mnogo paralela između Orbana i Dodika, između ostalog i to da je i Viktor bio liberal u toku 90-tih... Mađarska je od svih EU država danas najviše proruska...

Ono što nisam znao, oni nekadašnji radikali iz Jobika se upristojili i prišli bliže centru, ali to ih dosta košta popularnosti i u velikom su padu... Kontali su da će time proširiti bazu i možda preteći Orbana, ali su se zajebali...
User avatar
Truba
Posts: 81633
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#149 Re: Madžarska

Post by Truba »



evo ljudine u real time
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#150 Re: Madžarska

Post by seln »

Black swan wrote:

evo ljudine u real time
Katolik, desnicar, mrzi muslimane... :D
garant ti se digao.
Post Reply