Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
pici
Posts: 43643
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6101 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Mačke su čudo. Interesantna stvorenja. Jaka individualnost i karakter. To me vise privlaci od pseceg podanickog i poslusnog karaktera. Gracioznost im je posebna i velicanstvena. Svaka mačka kad te gleda u oci, isto koda te studira i cita.
zippoo87
Posts: 15822
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6102 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

suad-sarajevo wrote: 27/04/2024 19:28


Ako sam i imao dileme oko udomljavanja još jedne mace sa ulice, od danas više nemam dileme. Ova moja mu neda ni blizu. A "Garo" je prelijep. Svaki dan ga hranimo po nekoliko puta, čak i odspava na terasi.
Moje se svaku noc pred spavanje "kolju"...jer je borba za zauzimanje mjesta na maminom krevetu...cim vide da ona stavlja posteljinu,krece borba ko ce dobiti najbolje mjesto i onda krece tutanj,ganja,sikcanje,klanje 1-2 minute i onda polako prelazak na pozicije :D
Dvije su uvijek na krevetu tu a jedna ili spava kod mene ili nadje neku drugu poziciju :D

Jednostavno,macke su takve da svaka ima svoju teritoriju i poziciju i ne vole kada im druga macka tu poziciju zauzme.
Ali to je sve igranje i zezancija...ne krve se za prave.
Tako bi i ta tvoja,nakon pocetnog siktanja,napadanja i odbijanja,polako popustila Gari i ne bi bilo problema...osim ljubomore .
Macke su nevjerovatno ljubomorne na druge macke.
User avatar
pici
Posts: 43643
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6103 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Upravo tako. Ako ugrozis im teritoriju, postanu divlje zvijeri. Prosto nedaju svoj komfor i tačka. Umenemi Tiki, zapjeni ako je neki drugi mačor na terasi il prozoru. Pocne ono njihovo mačije rezanje. Muzijake ne podnosi ni zero a zenke mogu al mu se moraju povinovati. Tipicni je mačor mužijak. Đoli se uvukla pod kožu svima sem Micki princezi. Ne podnosi je nikako i neda joj da pridje. Al umiljata je postala mimo svojih šejtanluka.
User avatar
zubi
Posts: 5175
Joined: 16/07/2009 00:27

#6104 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

pici wrote: 27/04/2024 23:42 Mačke su čudo. Interesantna stvorenja. Jaka individualnost i karakter. To me vise privlaci od pseceg podanickog i poslusnog karaktera. Gracioznost im je posebna i velicanstvena. Svaka mačka kad te gleda u oci, isto koda te studira i cita.
Macke su cudo, ali psi su ljubav.
User avatar
pici
Posts: 43643
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6105 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Nema tu po meni razdvajanja. Pas je poslusan i vjeran prijatelj, mačka je graciozna i umiljata. Svako ima svoje pa ko voli nek izvoli. Ja uvjek govorim drugima ko hoce ljubimca. Ako si sklon setnjama i izlascima, onda uzmi psa. Ako si sklon kucnom miru i puno neobaveza, onda uzmi mačku. Normalno tu su i ribice, ptice, gmizavci, glodari itd. Svako prema svojim mogucnostima. Opruzi se koliko si dug. Ja kad vidim da drzi zivotinju radi nekog prestiza tj pedigrea, ja bi mu šamar opalio odmah. Ti nisu ljubitelji zivotinja, pogotovo oni koji zaradjuju na istim. Kreteni.


edit: Mnogo ljudi ima koji drze i psa i maćku, jako interesantno. Ja sam prije par godina pokusao da udomim psića lutalicu al odmah je pokazao netrpeljivost prema mačkama i morao sam da ga pustim. I dan danas žalim zbog te nemile odluke.
Post Reply