Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Scheduler
Posts: 153
Joined: 25/04/2022 13:48

#5701 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Scheduler »

Mačkama nije mjesto u stanu, pogotovo ne s psima!
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5702 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Heller »

Je li neko primjetio da nema kvalitetnije mačije hrane u prodavnicama po centru Sa?
Last edited by Heller on 14/08/2022 14:28, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5703 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

Dupli
Last edited by zippoo87 on 13/08/2022 23:55, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5704 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

Ima li neko da bi udomio preslatku malu macu,starosti negdje oko 2 mjeseca?
Naucena na kucu i pijesak.
Naime,neko je bio bacio mace od 15ak dana na put i to kada su bile najvece vrucine krajem juna i mama ga je spasila i othranila.
Sada je mace zdravo i razigrano i prelijepo...bijelo sa malo sara.
Mi vec imamo 2 macke i ova treca bi nam bila previse.
Lokqcija je Gracanica a moze se i dovuci nekome na TK

Image

Image

Image

Image
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5705 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

vaučer wrote: 07/08/2022 10:17 Pitanje za sve koji znaju o mačkama. Razmišljamo da uzmemo mačku kao ljubimca. Živimo u stanu i imamo već dva psa. Da ne pokušavamo ili ima neka sorta koja je ok s životom u stanu i neće usput ubiti naša dva glupa psa? 😁
Moze se macka i pas spojiti, samo ih treba naviknuti jedno na drugo.Macke su velika razlika od pasa.One su individualna stvorenja i nisu poslusne kao psi.Ja imam dvije macke u stanu pa znaju biti ko pas i macka sto se kaze.Jako su privrzene jednoj osobi, ta osoba je za njih bog, ovi ostali su sporedne licnosti.Recimo Micka je vezana za sina a Tiki za zenu a ja sam im sporedni glumac.Dodju oni meni i maze se i igraju al kad su zena i sin u pitanju tu nemaju dileme, crkose za njima.
Nece biti problema sa psom i mackom u stanu, samo ih treba naviknuti i privoliti jedno na drugo, mace su tvrdoglave al ako uvide da im je pas zastitnik, nece covjeka fermat ni dva posto.
User avatar
moa
Posts: 3630
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#5706 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by moa »

:sad:
Wind wrote: 10/02/2022 13:21 Pozrdrav,

ima li negdje u Kantonu Sarajevo mužjak ruske plave mačke da smiri ovu moju ruskinju.....ne mogu je više slušat! :D
Ako bude macica javni.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#5707 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Rijeka_snova »

Maci natekla šapica, vjerovatno je ujela pčela ili osa. Iskustva?

Ona se ponaša normalno, šeta po kući i kad stane, podigne šapicu. Ne da dirnuti tu šapicu
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5708 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Rijeka_snova wrote: 22/08/2022 17:18 Maci natekla šapica, vjerovatno je ujela pčela ili osa. Iskustva?

Ona se ponaša normalno, šeta po kući i kad stane, podigne šapicu. Ne da dirnuti tu šapicu
Odvedi veterinaru, nemora znaciti da je osa.
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5709 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vaučer »

Hvala pici :thumbup:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#5710 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Rijeka_snova »

pici wrote: 23/08/2022 19:17
Rijeka_snova wrote: 22/08/2022 17:18 Maci natekla šapica, vjerovatno je ujela pčela ili osa. Iskustva?

Ona se ponaša normalno, šeta po kući i kad stane, podigne šapicu. Ne da dirnuti tu šapicu
Odvedi veterinaru, nemora znaciti da je osa.
Hvala mnogo. Nismo mogli da je odvedemo odmah ali ne otok spao do ujutro I sad se ponaša normalno
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5711 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Rijeka_snova wrote: 24/08/2022 00:08
pici wrote: 23/08/2022 19:17

Odvedi veterinaru, nemora znaciti da je osa.
Hvala mnogo. Nismo mogli da je odvedemo odmah ali ne otok spao do ujutro I sad se ponaša normalno
Super, sad kad je to proslo, nije da te prepadam al znaju biti otoci koji se zagnoje i kad odes veterinaru bude prekasno.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5712 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

IMAO PREDOSJEĆAJ
Vlasnica tvrdi da joj je njezin mačak spasio život: Skočio je na mene i počeo mjaukati

https://www.klix.ba/lifestyle/ljubimci/ ... /220823088
Meni Tiki tacno zna kad me boli kicma i pridje mi bolnom mjestu i pocne da prede, moj dotur :kiss:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#5713 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Rijeka_snova »

pici wrote: 24/08/2022 05:58
Rijeka_snova wrote: 24/08/2022 00:08

Hvala mnogo. Nismo mogli da je odvedemo odmah ali ne otok spao do ujutro I sad se ponaša normalno
Super, sad kad je to proslo, nije da te prepadam al znaju biti otoci koji se zagnoje i kad odes veterinaru bude prekasno.
Pregledali smo šapicu, nije dala dirati ispocetka ali sad da dirat. Izgleda sve normalno ali obratit ćemo pažnju. Hvala mnogo :)
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#5714 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Kratko i jasno, ne znam sta mi bi. Imam kujicu, sterilisanu, macka, kulera, jos jednog psa od osam godina. Zive slozno i slobodno na vikendici. Mi smo tu vec dvije godine i uzivamo u miru i tisini, daleko od najblizih kuca. E, kod prijatelja, dok smo sjedili pojavi se skotna maca, skoro pred okot. Cija je, seoska, nicija. Ja je uzeh u auto, mirna, bez frke i pravac vikendica. Tu je od sinoc. Pripremila joj sve za okot, kao znam sta joj treba. Ide za nama po kuci, jede pije vodu, frkce na macka kroz staklo, on je gleda i konta, staces ti u mojoj kuci. Kujica je samo pogledala, i nista. Pitanje, ako je pustim u supu, kakvu zivotinjsku frku mogu ocekivati, ko ce koga otjerati, ili kako da ih sve skupa upoznam.Maca je jako mlada, mislim da joj je ovo prvi okot.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5715 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

realna do boli wrote: 25/08/2022 09:40 Kratko i jasno, ne znam sta mi bi. Imam kujicu, sterilisanu, macka, kulera, jos jednog psa od osam godina. Zive slozno i slobodno na vikendici. Mi smo tu vec dvije godine i uzivamo u miru i tisini, daleko od najblizih kuca. E, kod prijatelja, dok smo sjedili pojavi se skotna maca, skoro pred okot. Cija je, seoska, nicija. Ja je uzeh u auto, mirna, bez frke i pravac vikendica. Tu je od sinoc. Pripremila joj sve za okot, kao znam sta joj treba. Ide za nama po kuci, jede pije vodu, frkce na macka kroz staklo, on je gleda i konta, staces ti u mojoj kuci. Kujica je samo pogledala, i nista. Pitanje, ako je pustim u supu, kakvu zivotinjsku frku mogu ocekivati, ko ce koga otjerati, ili kako da ih sve skupa upoznam.Maca je jako mlada, mislim da joj je ovo prvi okot.
Macak joj moze zadaviti macice, nemoj ih spajati dok ne odrastu.
Last edited by zubi on 27/08/2022 18:05, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5716 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

Opet mi najvjerovatnije auto ubilo macku.
Treca u dvije godine i druga od proslog ljeta.
Dvije su stradale na istoj lokaciji.
Mama bude preko ljeta u ovoj vikend kuci koja je pored puta i tu stradaju redovno.
Ne mogu ih drzati zatvorene a kada slobodno hodaju,uvijek im dohaka cesta i to uvijek stradaju u ranu zoru,valjda ih tada najvise zaslijepi svjetlo i lose procijene udaljenost ili sta ti ga vec znam.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5717 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

realna do boli wrote: 25/08/2022 09:40 Kratko i jasno, ne znam sta mi bi. Imam kujicu, sterilisanu, macka, kulera, jos jednog psa od osam godina. Zive slozno i slobodno na vikendici. Mi smo tu vec dvije godine i uzivamo u miru i tisini, daleko od najblizih kuca. E, kod prijatelja, dok smo sjedili pojavi se skotna maca, skoro pred okot. Cija je, seoska, nicija. Ja je uzeh u auto, mirna, bez frke i pravac vikendica. Tu je od sinoc. Pripremila joj sve za okot, kao znam sta joj treba. Ide za nama po kuci, jede pije vodu, frkce na macka kroz staklo, on je gleda i konta, staces ti u mojoj kuci. Kujica je samo pogledala, i nista. Pitanje, ako je pustim u supu, kakvu zivotinjsku frku mogu ocekivati, ko ce koga otjerati, ili kako da ih sve skupa upoznam.Maca je jako mlada, mislim da joj je ovo prvi okot.
Dok je skotna i kad se okoti, nemoj blizu ni macka ni psa jer ce ih maca braniti, moras se strpiti dok se ne naviknu jedno na drugo.Mačka ako nije sterilisan, sterilisi ga.Uglavnom mozes ocekivati frkuu a moze sve da bude OK.Umenemi tiki je kako mu nadodje, uglavnom miran, kuler al kad ga ufati njegova zuta minuta, maltretira sve oko sebe i rezi.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5718 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

zippoo87 wrote: 27/08/2022 14:17 Opet mi najvjerovatnije auto ubilo macku.
Treca u dvije godine i druga od proslog ljeta.
Dvije su stradale na istoj lokaciji.
Mama bude preko ljeta u ovoj vikend kuci koja je pored puta i tu stradaju redovno.
Ne mogu ih drzati zatvorene a kada slobodno hodaju,uvijek im dohaka cesta i to uvijek stradaju u ranu zoru,valjda ih tada najvise zaslijepi svjetlo i lose procijene udaljenost ili sta ti ga vec znam.
Ja sam nedavno dozivio nemilu scenu kad je idiot pred mojim ocima udario macku.Projurio je kraj mene ko formula a uska ulicica mahalska.Vidim macka lezi pored ceste kontam odmara, kad skoci, to siklja krv iz glave ona se uvija skace, ja se ukopo ne znam sta da radim.Od komsije dijete otvara vrata i krenulo na ulicu, kad je vidjelo to, vrisnu, to sok, izadje otac, majka, sta bi.Maca se jos previja i samrtni hropac, ulica puna krvi.Stadose kola, djevojka jedna izadje sta se desilo, ja jebem i drzavu i majku i svtce i sve zivo, kud nisam idiota mogao zaustaviti, na hirurgiji bi zavrsio, sve bi mu kosti polomio.Jebem li mu majku krvavu koja ga okoti.
Vrlo Opasan
Posts: 50
Joined: 27/08/2022 09:27

#5719 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Vrlo Opasan »

Mačke su zasebna individualna bića i svaka je drugačija od ostale.

Sem onoga što rade ko i ostale mačke.

Imam ih 4 sve ženke i kastrirane nije se moglo ostat od mačora 😂.

Što se koćenja tiče sve su imale okot svaka je dojila i one druge mačiće u jednom trenutku imao sam oko 13 mačaka 😭.

Srećom svi su udomljeni i svako je živo.

Takođe imam i 4 psa

3 labradora i jednog mješanca vuka i tornjaka ko tele je.

Nikad nisu poletili da naude mačićima ili mačkama sem standardne zajebancije kada pogonjaju mace 😁.

Za razliku od pasa, mace su znale bacit šapu po njušci pasa, sad ih većinom ignorišu ili dođu da se očešu od pse kada spavaju ili se izležavaju.

Sve u svemu opet je do same individue tj psa ili mace.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5720 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

pici wrote: 28/08/2022 10:31
zippoo87 wrote: 27/08/2022 14:17 Opet mi najvjerovatnije auto ubilo macku.
Treca u dvije godine i druga od proslog ljeta.
Dvije su stradale na istoj lokaciji.
Mama bude preko ljeta u ovoj vikend kuci koja je pored puta i tu stradaju redovno.
Ne mogu ih drzati zatvorene a kada slobodno hodaju,uvijek im dohaka cesta i to uvijek stradaju u ranu zoru,valjda ih tada najvise zaslijepi svjetlo i lose procijene udaljenost ili sta ti ga vec znam.
Ja sam nedavno dozivio nemilu scenu kad je idiot pred mojim ocima udario macku.Projurio je kraj mene ko formula a uska ulicica mahalska.Vidim macka lezi pored ceste kontam odmara, kad skoci, to siklja krv iz glave ona se uvija skace, ja se ukopo ne znam sta da radim.Od komsije dijete otvara vrata i krenulo na ulicu, kad je vidjelo to, vrisnu, to sok, izadje otac, majka, sta bi.Maca se jos previja i samrtni hropac, ulica puna krvi.Stadose kola, djevojka jedna izadje sta se desilo, ja jebem i drzavu i majku i svtce i sve zivo, kud nisam idiota mogao zaustaviti, na hirurgiji bi zavrsio, sve bi mu kosti polomio.Jebem li mu majku krvavu koja ga okoti.
Prvu macku mi je udarilo auto koje je brze vozilo,jer je umrla na licu mjesta,vjerovatno joj vrat slomilo od siline udarca i onda je malo krvi iscurilo poslije.
Nasao sam je na pola ceste 50m od kuce.
Sve tri macke su stradale ili nqvecer kada pocne padati mrak ili ujutro.
Ima nesto u mackama sto ih valjda zaslijepe svjetla u tom periodu i ne mogu ocijeniti udaljenost ili se ukopaju i udari ih.
Ja iskreno nikada nisam vidio udarenu macku po danu,mada ima i tih slucajeva ali vjerujem puno manje nego po noci.

Najvjerovatnije cu sada ostaviti sebi ovu bijelu macu,koju sam mislio dati nekome na udomljavanje.
Mati samo sto othrani macku,bude kod nas max godinu dana i udari auto.
Vrlo Opasan
Posts: 50
Joined: 27/08/2022 09:27

#5721 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Vrlo Opasan »

Image

Image

Vjevericu uhvatila ili je ovo onaj lasica ili šta znam.

Ne može ništa iz ovih kandži pobjeć.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#5722 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

zippoo87 wrote: 28/08/2022 12:55 Mati samo sto othrani macku,bude kod nas max godinu dana i udari auto.
Jel ti to nesto kaze??

Ako zelis dobro mackama, nemoj ih imati...
Vrlo Opasan
Posts: 50
Joined: 27/08/2022 09:27

#5723 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Vrlo Opasan »

zubi wrote: 28/08/2022 13:33
zippoo87 wrote: 28/08/2022 12:55 Mati samo sto othrani macku,bude kod nas max godinu dana i udari auto.
Jel ti to nesto kaze??

Ako zelis dobro mackama, nemoj ih imati...
I meni je jednu macu satralo auto nažalost.

Nije ni 8 mjeseci napunila.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#5724 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

E, pa moja mirna skotna maca....vratila se nazad u udaljeno selo. Zivotinje su cudo. Donjeli je po noci u autu....a ona, cim joj se ukazala prilika, nazad. Zove me zena i pita, zeno..znas li gdje ti je macka. Mi je trazili dva dana po supi, ja u brizi, ostavljali hranu, vodu, kontam, okotila se pa se sklonila, a ona onako trbava, presla po noci oko 10 kilometara. Ocito vrijedi ona, ne mozes ti izabrati macku, ona mora izabrati tebe.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#5725 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Nierika »

Meni su pričali da se porodična maca bila zavukla ispod auta i uginula ispod djedovog sjedišta, onda je nekoliko mjeseci kasnije i on umro. Ne sjećam se od čega je uginula, moguće od rata. Imam i slike te mace na koju pokušavam sjesti (mala sam baš bila) a ona mirno sjedi.. :D
Post Reply