Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#5676 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Plavo-bijeli wrote: 30/11/2021 21:09 STari(80) mi nasao nekog bas malog mačića i unio ga sebi inace ovaj ne bi preizivio na zimi ... helem problem je sto stari ne zna sa njim, a ponasa se da zna, pa kontam da ga uzmem sebi...

skroz je mali, stidan, mislim da ima jedno mjesec...
sta bih trebao sve kupiti i gdje ima najblize Novom Sarajevu?

Da li bih ga trebao veterinaru odvesti da mu daju protiv buha nešto , gdje to ima i koliko para..

Neko mi rece da ima neko posebno mlijeko za mačiće u onoj posudici sa cuclom? Jel ima to fakat i eto...

Bilo kakav savjet, prijedlog itd...
Imas ovdje dobrih savjeta za procitati:
http://www.prava-sapa.hr/prava-sapa-edu ... ti-dudase/
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5677 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Plavo-bijeli wrote: 30/11/2021 21:09 STari(80) mi nasao nekog bas malog mačića i unio ga sebi inace ovaj ne bi preizivio na zimi ... helem problem je sto stari ne zna sa njim, a ponasa se da zna, pa kontam da ga uzmem sebi...

skroz je mali, stidan, mislim da ima jedno mjesec...
sta bih trebao sve kupiti i gdje ima najblize Novom Sarajevu?

Da li bih ga trebao veterinaru odvesti da mu daju protiv buha nešto , gdje to ima i koliko para..

Neko mi rece da ima neko posebno mlijeko za mačiće u onoj posudici sa cuclom? Jel ima to fakat i eto...

Bilo kakav savjet, prijedlog itd...
odvediga veterinaru i da mu da cetvrtinu tablete protiv parazita, bejbi mlijeko mu daji, niposto ovo kupovno, imas u kesicama hranu za macice, u ZOO centru imas cucllu ako nepali onda sprica, svaka tri sata se hrani... mozes uzet frontlajn kapi dastavis iza vrata mu al samo pola ampule ne citavu... sretno
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5678 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bilic »

Plavo-bijeli wrote: 30/11/2021 21:09 STari(80) mi nasao nekog bas malog mačića i unio ga sebi inace ovaj ne bi preizivio na zimi ... helem problem je sto stari ne zna sa njim, a ponasa se da zna, pa kontam da ga uzmem sebi...

skroz je mali, stidan, mislim da ima jedno mjesec...
sta bih trebao sve kupiti i gdje ima najblize Novom Sarajevu?

Da li bih ga trebao veterinaru odvesti da mu daju protiv buha nešto , gdje to ima i koliko para..

Neko mi rece da ima neko posebno mlijeko za mačiće u onoj posudici sa cuclom? Jel ima to fakat i eto...

Bilo kakav savjet, prijedlog itd...
I masiraj mu stomacic .. Da mu olaksas varenje u zelucu . Moze i zbog te gluposti krepati .. :roll:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#5679 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Plavo-bijeli »

Plavo-bijeli wrote: 30/11/2021 21:09 STari(80) mi nasao nekog bas malog mačića i unio ga sebi inace ovaj ne bi preizivio na zimi ... helem problem je sto stari ne zna sa njim, a ponasa se da zna, pa kontam da ga uzmem sebi...

skroz je mali, stidan, mislim da ima jedno mjesec...
sta bih trebao sve kupiti i gdje ima najblize Novom Sarajevu?

Da li bih ga trebao veterinaru odvesti da mu daju protiv buha nešto , gdje to ima i koliko para..

Neko mi rece da ima neko posebno mlijeko za mačiće u onoj posudici sa cuclom? Jel ima to fakat i eto...

Bilo kakav savjet, prijedlog itd...
svašta prošlo u medjuvremenu.. 2 dana bila nekakva stidna, nista nije radila.. i onda naglo uzasna i to dan nakon sto je vet pogledao i rekao samo da je malo cudno sto joj je malo niza temperatura...

nakon proljeva sto je imala odmah vodi kod vet, ispostavilo se da ima macju tu koronu... 7 dana antibiotika , infuzije i svega.. dosta dosta dosta se oporavila i iako se prije nikad nije igrala sad se igra non stop

taman kad sam mislio da je sve proslo i da je sad uzivancija...

ispostavi se da ima ringworm.. valjda kako joj je imunitet opao i tako.. i to kaze vet ovo je najgori slucaj sto je vidio :? :-)

helem sreća meni nista nije izaslo po kozi, za sad, kaze vet da je to zbog dobrog imuniteta...top

al je ne smijem drzat na krevetu vise bar 2,3 sedmice sto me dusa boli :D i eto morat ce malo vise sad sama biti...
i pegla ce uzasna ko da gledam biti kupanje i Bog zna koliko ce se ovo zadrzati

al gledam da i ulicne mace bez ikakvog treatmana za 70-100 dana se same izlijece..
a ova uz kremu, sampon, ekstra zdravu hranu plus sirup za dizanje imuniteta.. plus ljubav :D hajd valjda nece vise od mjeseca
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#5680 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Plavo-bijeli wrote: 21/12/2021 16:09 ispostavi se da ima ringworm.. valjda kako joj je imunitet opao i tako.. i to kaze vet ovo je najgori slucaj sto je vidio :? :-)

helem sreća meni nista nije izaslo po kozi, za sad, kaze vet da je to zbog dobrog imuniteta...top

al je ne smijem drzat na krevetu vise bar 2,3 sedmice sto me dusa boli :D i eto morat ce malo vise sad sama biti...
i pegla ce uzasna ko da gledam biti kupanje i Bog zna koliko ce se ovo zadrzati

al gledam da i ulicne mace bez ikakvog treatmana za 70-100 dana se same izlijece..
a ova uz kremu, sampon, ekstra zdravu hranu plus sirup za dizanje imuniteta.. plus ljubav :D hajd valjda nece vise od mjeseca
Daktonol krema, bir iladz za gljivice kod maca... kupi se u apoteci bez recepta, nesta jeftino.

Image
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#5681 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anchor85 »

Da li postoji neko u BiH ili okruzenju ko se bavi popravljanjem ponasanja macki? Ja ne znam vise sta da radim sa svojom, konstantno napada dijete, sva je u ranama. Bukvalno vreba da je zaskoci. Ne zelim da dodjem do zadnje opcije, a to je izbacanje napolje. A ako ne popravimo ovo morat cu.
Bilo kakva ideja je dobro dosla.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5682 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bilic »

anchor85 wrote: 26/12/2021 13:19 Da li postoji neko u BiH ili okruzenju ko se bavi popravljanjem ponasanja macki? Ja ne znam vise sta da radim sa svojom, konstantno napada dijete, sva je u ranama. Bukvalno vreba da je zaskoci. Ne zelim da dodjem do zadnje opcije, a to je izbacanje napolje. A ako ne popravimo ovo morat cu.
Bilo kakva ideja je dobro dosla.
Obezbjedi mački njen prostor gdje voli da bude.
Da ima svoj mir ..
.
Minimalno 2 puta dnevno se igrajte sa macom '
Nemojte je zapostavljati .
Odvojite vremena za macu
ili laserom ili konopac da ganja po 10 tak minuta .
Promijena je u nama ' kako se odnosimo sa njima .
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#5683 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Amagon »

Pozdrav svima! Imamo mačku koja je opsednuta hranom. Hranimo je inace zdravom macjom hranom (whiskas suhe i mokre obroke), ali odmah poslije jeka ide u kuhinju ili zaskace nas dok jedemo (moramo je odvesti u drugu sobu da jedemo na miru). Cim cuje vrata frizidera, odmah leti prema kuhinji, cak i iz dubokog sna. Macak je udomljen sa ulice, pa pretpostavljamo da je imao traume, pa da zato voli toliko njopati. Macak je zdrav i ide redovno veterjnaru. Da li je imao neko slično iskustvo?
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#5684 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Amagon wrote: 26/12/2021 18:25 Pozdrav svima! Imamo mačku koja je opsednuta hranom. Hranimo je inace zdravom macjom hranom (whiskas suhe i mokre obroke), ali odmah poslije jeka ide u kuhinju ili zaskace nas dok jedemo (moramo je odvesti u drugu sobu da jedemo na miru). Cim cuje vrata frizidera, odmah leti prema kuhinji, cak i iz dubokog sna. Macak je udomljen sa ulice, pa pretpostavljamo da je imao traume, pa da zato voli toliko njopati. Macak je zdrav i ide redovno veterjnaru. Da li je imao neko slično iskustvo?
:lol:
Svi imaju ista iskustva :D
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5685 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

Amagon wrote: 26/12/2021 18:25 Pozdrav svima! Imamo mačku koja je opsednuta hranom. Hranimo je inace zdravom macjom hranom (whiskas suhe i mokre obroke), ali odmah poslije jeka ide u kuhinju ili zaskace nas dok jedemo (moramo je odvesti u drugu sobu da jedemo na miru). Cim cuje vrata frizidera, odmah leti prema kuhinji, cak i iz dubokog sna. Macak je udomljen sa ulice, pa pretpostavljamo da je imao traume, pa da zato voli toliko njopati. Macak je zdrav i ide redovno veterjnaru. Da li je imao neko slično iskustvo?
Kod nas pali jedino taktika ako dodje na stol dok jedemo izvadimo joj iz tanjira nešto što znamo da neće pojesti tipa neko povrće ili krompir. Uglavnom pomiriše i pogleda nas ispod oka i ode do svoje sobe gdje ima uvijek suhe hrane u zdjelici. Ništa drugo ne pali i doslovno svaki put ako je u istoj sobi doci ce na stol, al mi smo na to navikli i ne smeta nam :D
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#5686 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Amagon »

esawyer wrote: 27/12/2021 07:19
Kod nas pali jedino taktika ako dodje na stol dok jedemo izvadimo joj iz tanjira nešto što znamo da neće pojesti tipa neko povrće ili krompir. Uglavnom pomiriše i pogleda nas ispod oka i ode do svoje sobe gdje ima uvijek suhe hrane u zdjelici. Ništa drugo ne pali i doslovno svaki put ako je u istoj sobi doci ce na stol, al mi smo na to navikli i ne smeta nam :D
Hvala na odg :thumbup: Kod nas je nemoguće da mu uvijek bude hrane u zdjelici :lol: i stvarno pazimo na ishranu, ne dajemo prevše da se ne udeblja, živahan je i voli se igrati pa vjerujem brzo potroši sve to što pojede, ali opet, previše je lud za hranom, nekad jede toliko da dobije nagon za povraćanjem ali jede i dalje :sad: pa mu uzmemo i sakrijemo, pa onda bude agresivan i grebucka nas po nogama :mrgreen: Trebamo dovesti onoga Jackson Galaxija, šaptač macama :D
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5687 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

Moja koristi Husse sterilised hranu (suhu) i nju uvijek ima u zdjelici.. Mislim desi se naravno da pojede a mi joj kasnije naspemo, al trudimo se da obavezno refill napravimo čim vidimo da nema. Mi smo svoju previše hranili, pa smo sad u procesu smanjivanja. Trenutno jede 1 vrecicu na dan mokre hrane, a suhu jede eto tako kad ona osjeti da ima potrebu. Uglavnom pojede tu manju kolicinu suhe koje ima u zdjelici tokom dana. Ma da moram napomenuti ako se u kuci pravi pileci file to i ona jede sa nama i to za stolom :D tad joj je dopušteno jer toliko voli pileći file da joj ne možeš odoliti
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#5688 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Wind »

Pozrdrav,

ima li negdje u Kantonu Sarajevo mužjak ruske plave mačke da smiri ovu moju ruskinju.....ne mogu je više slušat! :D
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#5689 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

zubi wrote: 26/12/2021 18:58
Amagon wrote: 26/12/2021 18:25 Pozdrav svima! Imamo mačku koja je opsednuta hranom. Hranimo je inace zdravom macjom hranom (whiskas suhe i mokre obroke), ali odmah poslije jeka ide u kuhinju ili zaskace nas dok jedemo (moramo je odvesti u drugu sobu da jedemo na miru). Cim cuje vrata frizidera, odmah leti prema kuhinji, cak i iz dubokog sna. Macak je udomljen sa ulice, pa pretpostavljamo da je imao traume, pa da zato voli toliko njopati. Macak je zdrav i ide redovno veterjnaru. Da li je imao neko slično iskustvo?
:lol:
Svi imaju ista iskustva :D

ja kad krenem jest za stolom u svojoj sobi, prvo moram njemu dat da onjusi inače ne prestaje skakat. tako da... kao što već rekoše, svi imaju ista iskustva hehe.

a wiskas ti nije bas zdrava hrana, al eto hajd, ko sam ja da dijelim savjete kak će ko macu hranit. radije uzimaj purinu, manje je štetna, i manje obojena. tu su što se cijene tiče.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#5690 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

Jel neko probao Premil standard hranu za mace? Kakva je?
Gledam na olx, 10 kg oko 43 km, to bi mi se isplatilo. :D

p.s. nemam puno mačaka, nego živim Bogu iza nogu pa lakše mi odjednom naručit ve
e pakovanje plus je isplatnije.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5691 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

Moje mace jedu wvu hranu...svoju suhu,konzerve sve moguce i nemoguce,doduse nekada naleti neka koja im se bas ne wvidja ali opet kada ogladne pojedu.
Takodjer jedu vani i hranu za pse a vrebaju i oko tanjira kada ja jedem ali ja samo kazem bjezi i one se popnu na stolice i gledaju.Nekada ostane nesto za njih,nekada ne ostane.

A sto se tice skakanja na hranu,to sve mace rade...kod mojih kada zvecknu keramicki tanjirici,taman da spavaju 3 sata u dubokom snu,ide skakanje instant 😂😂

Nego ,jucer mi na imanje opet navratila neka napustena mackica a dolazila je i 2 dana prije,pitoma je,kupio sam joj selamu o nahranio,cak i okupao a jucer dosla opet i vidim ima nesto ispod vrata,kad pogleda ono krpelj od 1cm,ne znam da sam kada veceg vidio,napuhao se kao balon.Pregledam je i nadjem jos jednog i izvadim oba bezbolno.
Za one koji ne znaju kako najlakse natjerati krpelja da sam izadje...uzmete deterdzent za susje ili sapun,vatu i na vatu deterdzenta i trljate po krpelju i njemu kada sapunica blokira dotok zraka ,on sam izadje.Jucer je jedan bio do pola se zabio u meso i izadje za 1 minutu sam 😂
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#5692 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Piaty »

zubi wrote: 26/12/2021 18:58
Amagon wrote: 26/12/2021 18:25 Pozdrav svima! Imamo mačku koja je opsednuta hranom. Hranimo je inace zdravom macjom hranom (whiskas suhe i mokre obroke), ali odmah poslije jeka ide u kuhinju ili zaskace nas dok jedemo (moramo je odvesti u drugu sobu da jedemo na miru). Cim cuje vrata frizidera, odmah leti prema kuhinji, cak i iz dubokog sna. Macak je udomljen sa ulice, pa pretpostavljamo da je imao traume, pa da zato voli toliko njopati. Macak je zdrav i ide redovno veterjnaru. Da li je imao neko slično iskustvo?
:lol:
Svi imaju ista iskustva :D
Evo i mene. Godine iskustva sa desetinama macki i vecina je takva
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#5693 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Baltazar_khan »

zna li neko veterinara koji dolazi na kucnu adresu? macak mi se sav isprepada kad ga trebam voditi veterinaru, pa kontam da mu dodje u posjetu.
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#5694 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dr Drake Ramoray »

Pozdrav forumaši, jednoj maci je potrebna pomoć.

Prije 3 godine pokupili smo bolesno malo mače sa ceste, hranili, liječili i zavoljeli. Maca je sterilisana, ali nije cijepljenja. Uvjek je boravila u kući i ponekad koji sat je odvedemo u prirodu.

Prije 10 dana počela je da se jako češe ispod vrata, te je otvorila ranu. Odveli smo je veterinaru gdje je dobila cinkovu mast, injekciju (nije nam rečeno kakvu) i tabletu protiv parazita.

Maca je drugi dan povraćala (vjerovatno od cinkove masti, jer je malo uspjela polizat je) i ponovo grebala vrat. Nakon toga smo je ponovo vodili veterinaru gdje je dobila 3 injekcije (ponovo ne znamo kakve).

Od tada maca je prestala grebat se, rana je dobila koricu/krastu, ali je vruća. Te gotovo nikako ne spava, samo sjedi pognute glave, volje nema nikakve, slabo jede, smršavila je. Vidi se da boluje...

Veterinar dalje nema ideja šta s njoj...
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#5695 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

dr Drake Ramoray wrote: 07/08/2022 00:44 Pozdrav forumaši, jednoj maci je potrebna pomoć.

Prije 3 godine pokupili smo bolesno malo mače sa ceste, hranili, liječili i zavoljeli. Maca je sterilisana, ali nije cijepljenja. Uvjek je boravila u kući i ponekad koji sat je odvedemo u prirodu.

Prije 10 dana počela je da se jako češe ispod vrata, te je otvorila ranu. Odveli smo je veterinaru gdje je dobila cinkovu mast, injekciju (nije nam rečeno kakvu) i tabletu protiv parazita.

Maca je drugi dan povraćala (vjerovatno od cinkove masti, jer je malo uspjela polizat je) i ponovo grebala vrat. Nakon toga smo je ponovo vodili veterinaru gdje je dobila 3 injekcije (ponovo ne znamo kakve).

Od tada maca je prestala grebat se, rana je dobila koricu/krastu, ali je vruća. Te gotovo nikako ne spava, samo sjedi pognute glave, volje nema nikakve, slabo jede, smršavila je. Vidi se da boluje...

Veterinar dalje nema ideja šta s njoj...
Pod hitno promjeni veterinara...

Pregledali ste je, nije krpelj u pitanju?
User avatar
vaučer
Posts: 8902
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5696 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vaučer »

Pitanje za sve koji znaju o mačkama. Razmišljamo da uzmemo mačku kao ljubimca. Živimo u stanu i imamo već dva psa. Da ne pokušavamo ili ima neka sorta koja je ok s životom u stanu i neće usput ubiti naša dva glupa psa? 😁
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#5697 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by dr Drake Ramoray »

zubi wrote: 07/08/2022 08:32
dr Drake Ramoray wrote: 07/08/2022 00:44 Pozdrav forumaši, jednoj maci je potrebna pomoć.

Prije 3 godine pokupili smo bolesno malo mače sa ceste, hranili, liječili i zavoljeli. Maca je sterilisana, ali nije cijepljenja. Uvjek je boravila u kući i ponekad koji sat je odvedemo u prirodu.

Prije 10 dana počela je da se jako češe ispod vrata, te je otvorila ranu. Odveli smo je veterinaru gdje je dobila cinkovu mast, injekciju (nije nam rečeno kakvu) i tabletu protiv parazita.

Maca je drugi dan povraćala (vjerovatno od cinkove masti, jer je malo uspjela polizat je) i ponovo grebala vrat. Nakon toga smo je ponovo vodili veterinaru gdje je dobila 3 injekcije (ponovo ne znamo kakve).

Od tada maca je prestala grebat se, rana je dobila koricu/krastu, ali je vruća. Te gotovo nikako ne spava, samo sjedi pognute glave, volje nema nikakve, slabo jede, smršavila je. Vidi se da boluje...

Veterinar dalje nema ideja šta s njoj...
Pod hitno promjeni veterinara...

Pregledali ste je, nije krpelj u pitanju?
Hvala na odgovoru, provjerili smo nema krpelja, na vratu ima samo ožiljke od ranijeg grebanja. Povremeno joj to potapkamo fiziološkom otopinom i stavimo cink. Dok nanosimo fiziološku, jako joj godi. :)

Vodili je danas drugom veterinaru, dao joj je samo vitamine, dalje ne smije ništa uključit jer ne zna što je prethodno primila od ljekova. A nismo dobili priznanicu od prethodnog veterinara, ne znamo koje je injekcije primila.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#5698 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mr.Sojic »

vaučer wrote: 07/08/2022 10:17 Pitanje za sve koji znaju o mačkama. Razmišljamo da uzmemo mačku kao ljubimca. Živimo u stanu i imamo već dva psa. Da ne pokušavamo ili ima neka sorta koja je ok s životom u stanu i neće usput ubiti naša dva glupa psa? 😁
Obrnuta situVacija :lol:

Kona iznad mene ima malog cuku i dvije mace tj. Minni je maca i buraz joj mačak.
Burazu :mrgreen: ne znam ime, ali kada ih čovjek pogleda nikada nebih rekao buraz i seka :lol:
Super se slažu :thumbup: i Minni je više kod nas na klopi nego kod vlasnice :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5699 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Logovan »

Danas medjunarodni dan macaka :D Pocastite svoje macke :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72586
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5700 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

vaučer wrote: 07/08/2022 10:17 Pitanje za sve koji znaju o mačkama. Razmišljamo da uzmemo mačku kao ljubimca. Živimo u stanu i imamo već dva psa. Da ne pokušavamo ili ima neka sorta koja je ok s životom u stanu i neće usput ubiti naša dva glupa psa? 😁
nema pravila

neke mačke su druželjubive, a neke nisu :mrgreen:

ako reže jedni na druge na početku uz dosta strpljenja i vremena se mogu "istrenirati" da se makar podnose
Post Reply