Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5401 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

sedma_7 wrote: 24/09/2020 00:29 Aj pomozite:

gdje da kupim veću količinu hrane za mačke, (može i pakovanje od 10 kg), da je pristojnog kvaliteta i cijene.

Uzimala sam u jednom petsopu versele laga neku standard od desetak kg, bila je oko 30-35 km, i bila mi je odlična ali je više nema.


poželjno da taj pet shop ima dostavu pošto živim u šupku svijeta.

generalno, gdje kupujete hranu i koju?

mislim da sam prečešljala sve stranice (pik i fb), a nisam našla ništa normalno.

Nemojte mi savjetovati Royal, nemam budzet za tu hranu. Znači nešto srednjeg kvaliteta. Još sam primjetila da petshopovi u RS imaju puno niže cijene i veći izbor, a nas u FBIH oderaše... Nažalost ti petshopovi u RS-u mi nisu blizu, a većina nema dostavu.
Ja kupujem Husse hranu, mačka mi je oduševljena sa njom.. Platim 7 kg nekih 60-ak KM, a dostava je besplatna bilo gdje u BiH.. Imaš i od 2 kg oko 20 KM. Moja jede Husse Sterilized i nisam do sad vidjela da je ovako oduševljena nekom hranom :mrgreen:
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5402 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

esawyer wrote: 24/09/2020 07:26
sedma_7 wrote: 24/09/2020 00:29 Aj pomozite:

gdje da kupim veću količinu hrane za mačke, (može i pakovanje od 10 kg), da je pristojnog kvaliteta i cijene.

Uzimala sam u jednom petsopu versele laga neku standard od desetak kg, bila je oko 30-35 km, i bila mi je odlična ali je više nema.


poželjno da taj pet shop ima dostavu pošto živim u šupku svijeta.

generalno, gdje kupujete hranu i koju?

mislim da sam prečešljala sve stranice (pik i fb), a nisam našla ništa normalno.

Nemojte mi savjetovati Royal, nemam budzet za tu hranu. Znači nešto srednjeg kvaliteta. Još sam primjetila da petshopovi u RS imaju puno niže cijene i veći izbor, a nas u FBIH oderaše... Nažalost ti petshopovi u RS-u mi nisu blizu, a većina nema dostavu.
Ja kupujem Husse hranu, mačka mi je oduševljena sa njom.. Platim 7 kg nekih 60-ak KM, a dostava je besplatna bilo gdje u BiH.. Imaš i od 2 kg oko 20 KM. Moja jede Husse Sterilized i nisam do sad vidjela da je ovako oduševljena nekom hranom :mrgreen:
odakle narucujes? moze link?
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5403 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

https://bih.husse.com/ je stranica, ali naručujem putem poruke na Instagramu jer su imali nekih problema sa web shopom.. ali tu svakako imas broj telefona pa mozes i tako naruciti, ljubazni su stvarno, čak me nazovu od prilike kad i maca bude pri kraju s hranom te me pitaju da li mi treba nova narudzba :D To mi dobro dođe da ne ostavim kraljicu bez hrane :-D
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5404 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

esawyer wrote: 24/09/2020 14:53 https://bih.husse.com/ je stranica, ali naručujem putem poruke na Instagramu jer su imali nekih problema sa web shopom.. ali tu svakako imas broj telefona pa mozes i tako naruciti, ljubazni su stvarno, čak me nazovu od prilike kad i maca bude pri kraju s hranom te me pitaju da li mi treba nova narudzba :D To mi dobro dođe da ne ostavim kraljicu bez hrane :-D
:thumbup:
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#5405 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ami8 »

sedma_7 wrote: 24/09/2020 00:29 Aj pomozite:

gdje da kupim veću količinu hrane za mačke, (može i pakovanje od 10 kg), da je pristojnog kvaliteta i cijene.

Uzimala sam u jednom petsopu versele laga neku standard od desetak kg, bila je oko 30-35 km, i bila mi je odlična ali je više nema.


poželjno da taj pet shop ima dostavu pošto živim u šupku svijeta.

generalno, gdje kupujete hranu i koju?

mislim da sam prečešljala sve stranice (pik i fb), a nisam našla ništa normalno.

Nemojte mi savjetovati Royal, nemam budzet za tu hranu. Znači nešto srednjeg kvaliteta. Još sam primjetila da petshopovi u RS imaju puno niže cijene i veći izbor, a nas u FBIH oderaše... Nažalost ti petshopovi u RS-u mi nisu blizu, a većina nema dostavu.
Ja za ove svoje dvije od 11 i 10 godina već 7-8 godina kupujem hranu Matisse za sterilisane mačke u Agrikomu, mislim da je proizvođač Farmina. Ima više vrsta hrane istog proizvođača ali konkretno ova koju kupujem je pakovanje od 1,5 kg 13 KM, znači dosta jeftinije u odnosu na Royal i slično a kvalitet nije loš čim se ne žale već godinama :D . Uz to zatražiš njihovu karticu pa na svaku kupovinu imaš 5% popusta. Mislim da agrikom ima prodavnice u dosta gradova u BiH, u Sarajevu ih ima 5-6. I da, dva pakovanja ove hrane, znači 3 kg mogu biti mjesec dana da hranim dvije mačke.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#5406 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by allem_77 »

esawyer wrote: 24/09/2020 07:26

Ja kupujem Husse hranu, mačka mi je oduševljena sa njom.. Platim 7 kg nekih 60-ak KM, a dostava je besplatna bilo gdje u BiH.. Imaš i od 2 kg oko 20 KM. Moja jede Husse Sterilized i nisam do sad vidjela da je ovako oduševljena nekom hranom :mrgreen:
Da li je to GMO hrana?
Moja mačka jede domaću hranu. I ako uhvati sebi miša ili neku drugu životinjicu.

Ima li nekav spisak domaće hrane koje ne bi trebalo davati mačkama?

Image
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5407 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#5408 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by allem_77 »

esawyer wrote: 25/09/2020 11:17 Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
Moja jede sve. Jedan dan je povrćala. Da li je moguće da je to zbog ovog sira koji je jela bez hljeba.

Image
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5409 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

Moguce ako se pretrpala hranom da povraca od bilo cega. Moja iako je izbirljiva zna nekad pojesti previse, pa se desi da povrati. Ne tako cesto, ali desava se.
ozdrlje_donje
Posts: 525
Joined: 01/02/2012 14:40

#5410 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ozdrlje_donje »

allem_77 wrote: 25/09/2020 11:51
esawyer wrote: 25/09/2020 11:17 Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
Moja jede sve. Jedan dan je povrćala. Da li je moguće da je to zbog ovog sira koji je jela bez hljeba.

Image
Generalno mackama ne bi trebalo davati mlijeko i mlijecne proizvode, pogotovo starijim jer sto su starije to su netolerantnije na laktozu. Moze se koristiti mlijeko bez laktoze, takvo je i `cat milk` koje mozes i kupiti.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#5411 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by miki27A »

Pomoc treba:
komsinica hoce da kupi cat condo/tree kako god se prevodi na nas, gdje to ima u SA? Linkovi ako ko pravi privatno, teti je haman 90 godina pa ne moze cekati da ja dodjem i kupim dogodine.
Znaci nesto tipa ovoga:
https://www.overstock.com/Pet-Supplies/ ... oduct.html

Hvala svima
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5412 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Imaju neki manji u novom Bingu u Sarajevu, samo jedan-dva sprata za raziku od tog koji je sa tri sprata. S tim da je ova fotografija stara nekoliko sedmica možda su u međuvremenu nabavili veće, ko će ga znati.


Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5413 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

allem_77 wrote: 25/09/2020 10:13
esawyer wrote: 24/09/2020 07:26

Ja kupujem Husse hranu, mačka mi je oduševljena sa njom.. Platim 7 kg nekih 60-ak KM, a dostava je besplatna bilo gdje u BiH.. Imaš i od 2 kg oko 20 KM. Moja jede Husse Sterilized i nisam do sad vidjela da je ovako oduševljena nekom hranom :mrgreen:
Da li je to GMO hrana?
Moja mačka jede domaću hranu. I ako uhvati sebi miša ili neku drugu životinjicu.

Ima li nekav spisak domaće hrane koje ne bi trebalo davati mačkama?

Image
Lijepa maca :thumbup:
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5414 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

miki27A wrote: 29/09/2020 20:09 Pomoc treba:
komsinica hoce da kupi cat condo/tree kako god se prevodi na nas, gdje to ima u SA? Linkovi ako ko pravi privatno, teti je haman 90 godina pa ne moze cekati da ja dodjem i kupim dogodine.
Znaci nesto tipa ovoga:
https://www.overstock.com/Pet-Supplies/ ... oduct.html

Hvala svima
Na FB ima stranica LD Torlo. Prodavnica je u Mostaru. Mi smo kupili duplu visoku penjalicu na 3 sprata za 50 KM + 9 KM dostava. Cim dodju, jako brzo nestanu. Moje mace uzivaju jer imaju 3 police razlicite visine i 2 kucice. U njihovoj ponudi bude razlicitih vrsta penjalica. Vrijedi svake marke. U Sarajevu su duplo manje penjalice 3 puta skuplje. Pogledaj na ovom postu str.208
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#5415 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

allem_77 wrote: 25/09/2020 11:51
esawyer wrote: 25/09/2020 11:17 Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
Moja jede sve. Jedan dan je povrćala. Da li je moguće da je to zbog ovog sira koji je jela bez hljeba.

Image
ovaj nas troluje. čuj jela sir bez hljeba, e pa maco maco kako to da ti se desi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#5416 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

naručila sam husse prošle sedmice, tj odmah čim ste mi rekli i još nije došla. neko reče da stranica nije u funkciji... stranica radi, mislim sve regularno je prošlo kad sam kliknula za poruzbu, ali nije došla, možda je neaktivna, ne prate porudzbe što li - inače vrlo neodgovorno i neozbiljno od njih

skuzila sam ovu firmu cim je počela sa radom (imali su sponzorisanu reklamu na fb),, i naručim paketić - besplatan primjerak) - tako su navodili u sponzorisanom postu, valjda da navuku raju... al kurcic, nikad nije doslo. :-) tako da sam ih eliminisala kao neozbiljne, kontam kupit cu u svom shopu tu koju oduvijek kupujem.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#5417 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

ozdrlje_donje wrote: 28/09/2020 17:30
allem_77 wrote: 25/09/2020 11:51
esawyer wrote: 25/09/2020 11:17

Generalno mackama ne bi trebalo davati mlijeko i mlijecne proizvode, pogotovo starijim jer sto su starije to su netolerantnije na laktozu. Moze se koristiti mlijeko bez laktoze, takvo je i `cat milk` koje mozes i kupiti.
Ja svom ne dajem, ali zna se dočapati nekad iz moje šolje ili zdjelice ako sam jela pahuljice... tako da sma mu sipala par puta, ponekad odbija standardu hranu, hoće samo mlijeko...ali da, povrati poslije, tako da mu ne dajem više.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#5418 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

esawyer wrote: 25/09/2020 11:17 Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
I moja voli Shebu, ali može pojest po 3-4 paketića dnevno pa mi se to baš i ne isplati. Sad trenutno imam dvije kese mesa u zamrzivaču, skuhanog, i podijeljenog u porcije, koje vadim iz friza pa odmrznem u mikrovalnoj, ili ostavim u frizideru preko noci da se otopi, i na to se baš navukao, ne znam kak ću kad mi nestane :lol: Znači jede i regularnu hranu, samo izbjegavam da je začinjena, ili npr da ima luka itd. Jedno vrijeme je obozavao brokulu, tak da, jep, malo neobična mačka apsolutno.
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#5419 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esawyer »

sedma_7 wrote: 01/10/2020 04:21 naručila sam husse prošle sedmice, tj odmah čim ste mi rekli i još nije došla. neko reče da stranica nije u funkciji... stranica radi, mislim sve regularno je prošlo kad sam kliknula za poruzbu, ali nije došla, možda je neaktivna, ne prate porudzbe što li - inače vrlo neodgovorno i neozbiljno od njih

skuzila sam ovu firmu cim je počela sa radom (imali su sponzorisanu reklamu na fb),, i naručim paketić - besplatan primjerak) - tako su navodili u sponzorisanom postu, valjda da navuku raju... al kurcic, nikad nije doslo. :-) tako da sam ih eliminisala kao neozbiljne, kontam kupit cu u svom shopu tu koju oduvijek kupujem.
Napisala sam već da su pisali na Instagramu da imaju problem sa web shopom, tako da sam ja narucivala zadnji put putem instagrama.. ja imam kontakt telefon ako budete htjeli pišite mi u poruku pa ću vam dati broj. Inače kad naručim dođe mi za 2-3 dana max na kućnu adresu.
sedma_7 wrote: 01/10/2020 04:29
esawyer wrote: 25/09/2020 11:17 Husse hrana ne sadrzi GMO, iskljucivo prirodni sastojci i to uvijek naglasavaju. Moja jede samo hranu koju kupujemo a to je Husse suha hrana, a mokra Dein bestes iz DM-a, Sheba i jos neke iz Pet Shopa. Od nase hrane jedino hoce jesti pileci file i to pecen, svjeze nista :mrgreen: misevi je je zanimaju :D
I moja voli Shebu, ali može pojest po 3-4 paketića dnevno pa mi se to baš i ne isplati. Sad trenutno imam dvije kese mesa u zamrzivaču, skuhanog, i podijeljenog u porcije, koje vadim iz friza pa odmrznem u mikrovalnoj, ili ostavim u frizideru preko noci da se otopi, i na to se baš navukao, ne znam kak ću kad mi nestane :lol: Znači jede i regularnu hranu, samo izbjegavam da je začinjena, ili npr da ima luka itd. Jedno vrijeme je obozavao brokulu, tak da, jep, malo neobična mačka apsolutno.
Moja jede 1-1.5 vrećicu mokre na dan, a između uvijek ima suhe hrane u zdjelici. Iskreno suhu puno više voli i kad je prazna zdjelica sa suhom hranom spremna je mjaukati 5 sati dok joj ne uspemo (iako nije gladna) :D A brokulu vala nisam jos probala, mislim da bi me ujela kad bih joj to ponudila :lol:
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5420 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

sedma_7 wrote: 01/10/2020 04:21 naručila sam husse prošle sedmice, tj odmah čim ste mi rekli i još nije došla. neko reče da stranica nije u funkciji... stranica radi, mislim sve regularno je prošlo kad sam kliknula za poruzbu, ali nije došla, možda je neaktivna, ne prate porudzbe što li - inače vrlo neodgovorno i neozbiljno od njih

skuzila sam ovu firmu cim je počela sa radom (imali su sponzorisanu reklamu na fb),, i naručim paketić - besplatan primjerak) - tako su navodili u sponzorisanom postu, valjda da navuku raju... al kurcic, nikad nije doslo. :-) tako da sam ih eliminisala kao neozbiljne, kontam kupit cu u svom shopu tu koju oduvijek kupujem.
Meni se to nikada nije desilo a bas dugo i cesto narucujem. Narucujem preko FB, porukom i dodje tokom sedmice ili kada meni odgovara. Donosili su i proljetos u vrijeme lockdown-a. Promijenili su komercijalistu (dostavljaca), sad je neki novi Djenan 061237294
Mucica94
Posts: 2
Joined: 29/09/2020 12:22

#5421 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mucica94 »

Pozdrav svima, javljam se prvi put. Molila bih vas za savjet, mišljenje ili ako se neko susreo sa ovakvim slučajem. Naime imam 3 mace, veliku ženku i njezine dva mačića, jedna cura i jedan dečko stari 3 mjeseca.

Prije deset dana muški mačić je postao je bezvoljan i odbijao je hranu i vodu, ali sam i primijetila da ima i proljev. Odvela sam ga veterinaru, imao je jako veliku temperaturu, dobio je antibiotik, vitamine. Sutra dan počeo je šepati u pitanju je bila stražnja desna šapa. Opet sam ga odvela kod veterinara, napravili su rengen, rengen nije pokazao nikakav lom, a razlog su naveli i moguć ugriz neke druge životinje. Sutra dan njegove prednje šape su natečene, opet smo posjetili veterinara, kaže moguća alergijska reakcija na lijek, u subotu smo otišli na kontrolu, veterinarka je rekla ako oteklina ne splasne do ponedjeljka, utorka, mora vaditi krv. U ponedjeljak oteklina je još veća, a sada već i u području glave, mačić jedva otvara oči. Vodim ga ponovno, kaže veterinar, da mu je bubreg veći nego kod odrasle mače, bili su u šoku jer još nisu vidjeli da tako mala maca ima bolesne bubrege, najvjerojatnije je to genetski i pitanje je kako će reagirati na terapiju, ako i reagira, opet se to može vračati, a onda mu nema baš spasa. Dobio je fulsemid inekciju, po koju moramo i sljedeći dan. Za kući smo dobili Ipaktine prah i Enroxil antibiotik. Sutra dan sam vidim ima ranice na ušima, na vanjskim dijelovima ušiju su krvave rane na kojima nema krzna, također sam vidjela ranice ispod njuškice, to mu sada u ambulanti mažu jodom, prije dva dana sam primijetila da su mu šape mokre i da ih stalno trese, nekad ih grize, a nekad ih jedva poliže. Kaže mi jučer veterinarka da se čisti, a meni nije vrag dao mira, pa sam sinoć kad je zaspa, pogledala njegove šapice sa donje strane, jastučići šapa su mu skroz mokri, a na jednom mjestu su žučkasto, zelnkaste grudice, sve je mokro sa gornje i donje strane. Danas je dobio novi antibiotik, vitamine i nešto protiv bolova. Sad je malo živnuo, vajda ga ne boli, očistio je sve šapice.
E sad on pokazuje i neke dobre znakove, jede, pije, čisti se, ide vani, a opet sa druge strane stalno se javljaju neki novi problemi, većinu vremena spa i leži. Veterinari mi ne mogu dati nikakav konkretni odgovor. Teško mi ga je gledati takvoga, imam osjećaj da ga sve boli, ne želim da se muči i da pati, a sa druge strane kad razmišljam da ću ga možda morati uspavati, pojavi se onaj osjećaj šta ako ga mogu spasiti, a uspavam ga..

Oprostite na dužem postu, jednostavno ne znam šta da radim.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5422 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:( je li vadio krv.....e i doktori vala :cry:
Mucica94
Posts: 2
Joined: 29/09/2020 12:22

#5423 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mucica94 »

vjesticanametli wrote: 03/10/2020 08:50 :( je li vadio krv.....e i doktori vala :cry:
Je.. nisu mi ništa konkretno rekli za nalaz krvi. Mene najviše nervira šta je svaki put drugi veterinar i kad sam primjetila da su mu mokre šapice odmah sam to rekla i veterinarski kad smo došli na pregled, a ona je samo bacila pogled i rekla mi da je to od pranja, jučer sam joj opet rekla za šapice E onda je pogledala i rekla da, da to je uglavnom limfa, ne znam šta bih vam rekla. 1. mogla ga je odmah jučer pregledati, 2. Ako ona nezna kako da ja znam. :-?
Danas je bila druga veterinarka ona kaže da se vidi po ocima da je bolje, a za šapice da bolje da to sve iscuri vani, razlog zašto trese stalno šape kao jer su mu mokre, a mačke to ne vole..
Danas je nešto bolje, mama mu je lovac, samo vreba okolo, donila je guštericu a malac je odma skocija i njam..
Oumajgad
Posts: 17
Joined: 08/05/2010 22:51

#5424 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Oumajgad »

Pozdrav, da li mi mozete pomoci? Imam macka, 2 mj koji jos ni nakon 7 dana nije naucio na pijesak. Isao je jedan dan, i onda nakon sto sam ocistila pijesak, nastavio da kaki na sred dnevne sobe. Nosim ga stalno na pijesak, sapicamq mu prokopam da mu pokazem, pustim ga da njusi, ali on samo onako sjedi i gleda me, kad ga pustim, smugne van pijeska. Tek nakon 6-7. puta nakon sto ga donesem na pijesak piski i vrlo rijetko kaki ugl to obavlja u boravku. Ne znam sta da radim :/
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5425 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

Oumajgad wrote: 13/10/2020 13:55 Pozdrav, da li mi mozete pomoci? Imam macka, 2 mj koji jos ni nakon 7 dana nije naucio na pijesak. Isao je jedan dan, i onda nakon sto sam ocistila pijesak, nastavio da kaki na sred dnevne sobe. Nosim ga stalno na pijesak, sapicamq mu prokopam da mu pokazem, pustim ga da njusi, ali on samo onako sjedi i gleda me, kad ga pustim, smugne van pijeska. Tek nakon 6-7. puta nakon sto ga donesem na pijesak piski i vrlo rijetko kaki ugl to obavlja u boravku. Ne znam sta da radim :/
Mislim da 7 dana nije još vrijeme za paniku. Jesi li probala stari trik trljanja njuške u nepropisno uriniranu površinu?
Post Reply