Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5201 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Nema te vise, zivote moj, brundo moj veliki.. Moj brate..
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#5202 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by tr_ba »

Kaligrafija wrote: 02/01/2020 12:32 Nema te vise, zivote moj, brundo moj veliki.. Moj brate..

Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
User avatar
Carnival_Row
Posts: 366
Joined: 21/11/2019 18:43

#5203 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Carnival_Row »

idioti bacili petardu pod mačku, jutro nakon nove godine primjetio ovu macu kako krvari, nakon što sam je očistio rivanolom izgleda da nije nešto puno iako grozno izgleda, krv ne curi, maca ne šepa, noga nije otečena i svako jutro joj malo rivanolom namažem, pošto rivanol nije otrovan može lizat ranu.

Na prvi pogled sam mislio da joj je noga slomljena.

ImageImage

ImageImage
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5205 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image

koga treba prebit... idi robe donesi suHoga i dzigericu... yes my master
User avatar
Carnival_Row
Posts: 366
Joined: 21/11/2019 18:43

#5206 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Carnival_Row »

Miško je zglajzo :D

User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5207 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

tr_ba wrote: 02/01/2020 13:49
Kaligrafija wrote: 02/01/2020 12:32 Nema te vise, zivote moj, brundo moj veliki.. Moj brate..

Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
Hvala druze, ne volim da dijelim po fb nikakve slicne objave, a ne volim ni da pisem o tome... Jednostavno imao sam potrebu da podijelim tugu sa ljudima koje ne poznajem... Da, svima nam je mrijeti, ali da se mali cupavci mogu ovoliko voliti... Ko da mi je najrodjeniji... Otiso je jos jedan clan "slavne petorke"... Neka mu je laka zemlja...
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5208 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Kaligrafija wrote: 03/01/2020 13:10
tr_ba wrote: 02/01/2020 13:49
Kaligrafija wrote: 02/01/2020 12:32 Nema te vise, zivote moj, brundo moj veliki.. Moj brate..

Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
Hvala druze, ne volim da dijelim po fb nikakve slicne objave, a ne volim ni da pisem o tome... Jednostavno imao sam potrebu da podijelim tugu sa ljudima koje ne poznajem... Da, svima nam je mrijeti, ali da se mali cupavci mogu ovoliko voliti... Ko da mi je najrodjeniji... Otiso je jos jedan clan "slavne petorke"... Neka mu je laka zemlja...
Zao mi je :( Tu tugu razumije samo onaj ko ima zivotinju
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5209 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

to kad ti ugine mezimac, koda je smak svijeta... to se zavoli pravo...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5210 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Carnival_Row wrote: 03/01/2020 11:51 Miško je zglajzo :D

I moj mačak isto ovako, baca ga u zrak, ganja ga šapom da krene bježati da ga ponovo može uhvatiti, i sve tako :D :D :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#5211 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Santic_Aleksa »

Kaligrafija wrote: 03/01/2020 13:10
tr_ba wrote: 02/01/2020 13:49
Kaligrafija wrote: 02/01/2020 12:32 Nema te vise, zivote moj, brundo moj veliki.. Moj brate..

Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
Hvala druze, ne volim da dijelim po fb nikakve slicne objave, a ne volim ni da pisem o tome... Jednostavno imao sam potrebu da podijelim tugu sa ljudima koje ne poznajem... Da, svima nam je mrijeti, ali da se mali cupavci mogu ovoliko voliti... Ko da mi je najrodjeniji... Otiso je jos jedan clan "slavne petorke"... Neka mu je laka zemlja...
svakog sam odbolovo ko najrođenijeg
amaterka988
Posts: 1
Joined: 26/12/2016 09:08

#5212 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by amaterka988 »

Pozdrav svima,
Ako moze mala pomoc :) zanima me koliko puta vase macke uriniraju tokom dana? Naime,moja macka unazad 3 godine je mokrila 1-2 dnevno. Onda je imala problem za mokrenjem (nagon da mokri cesto u vrlo kratkom vremenskom periodu) i nakon uradjene analize urina ispostavilo se da nema bakterija, taloga itd odnosno nista sto bi moglo predstavljati problem ali je dobila par injekcija antibiotika.. uglavnom odkako je primila injekcije ona mokri 3put dnevno vec skoro mjesec dana..
Mozda je malo smjesno sto pisem ovo ali voljela bih cuti od vlasnika kucnih macaka da li je to u redu da "toliko urinira" 😄😄
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5213 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

amaterka988 wrote: 04/01/2020 19:43 Pozdrav svima,
Ako moze mala pomoc :) zanima me koliko puta vase macke uriniraju tokom dana? Naime,moja macka unazad 3 godine je mokrila 1-2 dnevno. Onda je imala problem za mokrenjem (nagon da mokri cesto u vrlo kratkom vremenskom periodu) i nakon uradjene analize urina ispostavilo se da nema bakterija, taloga itd odnosno nista sto bi moglo predstavljati problem ali je dobila par injekcija antibiotika.. uglavnom odkako je primila injekcije ona mokri 3put dnevno vec skoro mjesec dana..
Mozda je malo smjesno sto pisem ovo ali voljela bih cuti od vlasnika kucnih macaka da li je to u redu da "toliko urinira" 😄😄
dva do tri puta najvise u 24h sve preko je neka upala ili prehlada... veterinar obavezan...
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5214 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

sigicalo wrote: 03/01/2020 14:29
Kaligrafija wrote: 03/01/2020 13:10
tr_ba wrote: 02/01/2020 13:49


Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
Hvala druze, ne volim da dijelim po fb nikakve slicne objave, a ne volim ni da pisem o tome... Jednostavno imao sam potrebu da podijelim tugu sa ljudima koje ne poznajem... Da, svima nam je mrijeti, ali da se mali cupavci mogu ovoliko voliti... Ko da mi je najrodjeniji... Otiso je jos jedan clan "slavne petorke"... Neka mu je laka zemlja...
Zao mi je :( Tu tugu razumije samo onaj ko ima zivotinju
Hvala, da bas tako, ne moze to niko ko nema zivotinju razumjeti...
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5215 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

pici wrote: 03/01/2020 21:03 to kad ti ugine mezimac, koda je smak svijeta... to se zavoli pravo...
Ko dijete...
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5216 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Santic_Aleksa wrote: 03/01/2020 21:16
Kaligrafija wrote: 03/01/2020 13:10
tr_ba wrote: 02/01/2020 13:49


Moje saucesce.
Jebi ga, svima nam je ici
Hvala druze, ne volim da dijelim po fb nikakve slicne objave, a ne volim ni da pisem o tome... Jednostavno imao sam potrebu da podijelim tugu sa ljudima koje ne poznajem... Da, svima nam je mrijeti, ali da se mali cupavci mogu ovoliko voliti... Ko da mi je najrodjeniji... Otiso je jos jedan clan "slavne petorke"... Neka mu je laka zemlja...
svakog sam odbolovo ko najrođenijeg
Isti sam ti takav...
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5217 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Nedaj boze da se tikiju ili micaloj sta desi pa to bi bila ludnica u kuci... vakcine, tablete, specijalna hrana se placa za njih to se ne zali, sto mi rece Izet veterinar,medicinski bolje se danas tretiraju zivotinje neg ljudi... i jest tako
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#5218 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Santic_Aleksa »

viđoh na IG, pa da podijelim


Image
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#5219 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triple mama »

Molim za savjet ko ima iskustva. Sin nasao macu sa povrijedjenom nogom na kojoj fali komad koze sa dlakom. Kako se maca ne oslanja uopce na tu nogu, pretpostavljam da je lom...sutra je vodimo na rendgen. Jucer je dobila neko sredstvo za ciscenje od unutrasnjih i vanjskih parazita .... Mogu li je danas okupati ...nismo bili sigurni da ima buhe, ali eto... Mogu li je spojiti sa mojom drugom kucnom macom ?
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5220 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Mislim da se maca ne smije kupati 4-5 dana nakon aplikacije ampule jer ce se ponistiti dejstvo. Ako je maca povrijedjena, nemojte je spajati sa svojom macom dok se povreda ne sanira. Ako je vec vodite sutra vet na pregled, pricekajte i trazite njegov savjet. Preporuke je da uradite i test fiv/felv
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5221 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Danas smo vodili nase zvjerke veterinaru na pregled i po tableticu protiv parazita. Cim smo otvorili vrata vet.ambulante macor je imao nezgodu, pipi veliki :), automatski je cijeli prostor zasmrdio, a on poceo da urla :( Maca je onako damski, malo pokazala noktice, ali cool :) Kakve su vase zvjerke kod veterinara?
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#5222 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triple mama »

triple mama wrote: 26/01/2020 11:47 Molim za savjet ko ima iskustva. Sin nasao macu sa povrijedjenom nogom na kojoj fali komad koze sa dlakom. Kako se maca ne oslanja uopce na tu nogu, pretpostavljam da je lom...sutra je vodimo na rendgen. Jucer je dobila neko sredstvo za ciscenje od unutrasnjih i vanjskih parazita .... Mogu li je danas okupati ...nismo bili sigurni da ima buhe, ali eto... Mogu li je spojiti sa mojom drugom kucnom macom ?
Evo mene opet...
maci je amputirana nažalost nogica...ali nema veze, mlada je i oporavice se brzo...
samo me strah koliko ce se klati sa mojom drugom macom...kad su se prvi put vidjeli sijevale su šapice i 'režali' su jedno na drugo...malo su se znali i poklati...do kad ce to trajati?

znaju oni i cvrkutati jedno drugom, ali koliko treba da prodje da pocnu zagrljeni spavati kao u filmovima
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5223 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

triple mama wrote: 05/02/2020 14:39
triple mama wrote: 26/01/2020 11:47 Molim za savjet ko ima iskustva. Sin nasao macu sa povrijedjenom nogom na kojoj fali komad koze sa dlakom. Kako se maca ne oslanja uopce na tu nogu, pretpostavljam da je lom...sutra je vodimo na rendgen. Jucer je dobila neko sredstvo za ciscenje od unutrasnjih i vanjskih parazita .... Mogu li je danas okupati ...nismo bili sigurni da ima buhe, ali eto... Mogu li je spojiti sa mojom drugom kucnom macom ?
Evo mene opet...
maci je amputirana nažalost nogica...ali nema veze, mlada je i oporavice se brzo...
samo me strah koliko ce se klati sa mojom drugom macom...kad su se prvi put vidjeli sijevale su šapice i 'režali' su jedno na drugo...malo su se znali i poklati...do kad ce to trajati?

znaju oni i cvrkutati jedno drugom, ali koliko treba da prodje da pocnu zagrljeni spavati kao u filmovima
zavisi... recimo micka nikad nije s tikijem kosto je bila sa bratom cickom koji je nestao... micka je starija i kao manjeg ga nije prihvatila i cvakala ga, sad kad je on mačor od 7 kila on njoj vraca... mada to se uredjuje ko poput djece, kad se pocnu cvakati reaguje se ostro sa NE i ruzi se maca koja zapocne kavgu(u skoro svim slucajevima je tiki) sad micka je dobila samopouzdanje i neda na sebe, vrati mu ako krene grub da bude i zna ga ujest i ogrebat, tako da je tiki dosta oprezniji i popustio je... znaju skupa spavat jedno pored drugog, lizat i dirat se njuskicama sto je kod maca to poljubac... trebalo je vremena i strpljenja ali ide na bolje...
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5224 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

triple mama wrote: 05/02/2020 14:39
triple mama wrote: 26/01/2020 11:47 Molim za savjet ko ima iskustva. Sin nasao macu sa povrijedjenom nogom na kojoj fali komad koze sa dlakom. Kako se maca ne oslanja uopce na tu nogu, pretpostavljam da je lom...sutra je vodimo na rendgen. Jucer je dobila neko sredstvo za ciscenje od unutrasnjih i vanjskih parazita .... Mogu li je danas okupati ...nismo bili sigurni da ima buhe, ali eto... Mogu li je spojiti sa mojom drugom kucnom macom ?
Evo mene opet...
maci je amputirana nažalost nogica...ali nema veze, mlada je i oporavice se brzo...
samo me strah koliko ce se klati sa mojom drugom macom...kad su se prvi put vidjeli sijevale su šapice i 'režali' su jedno na drugo...malo su se znali i poklati...do kad ce to trajati?

znaju oni i cvrkutati jedno drugom, ali koliko treba da prodje da pocnu zagrljeni spavati kao u filmovima
sto se sapice tice, bice to ok. moj zuco se sasvim oporavio i ponasa se ko i svaka macka. mozda se bas ne pentra svuda al stigne i tamo gdje mu se ne nadas :D samo je nemoj uciti u smislu da je ti podizes kad se oporavi, nek sama se snalazi i uci kako ce se popeti gdje hoce....ja uvijek kazem sta zna macka koliko sapa treba imati :D
sto se samaranja tice, to ti je individualno, s vremenom nauce, ako nista drugo, da se tolerisu i da dlaka ne leti na sve strane :D
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#5225 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triple mama »

shmizlica wrote: 06/02/2020 11:46
triple mama wrote: 05/02/2020 14:39
triple mama wrote: 26/01/2020 11:47 Molim za savjet ko ima iskustva. Sin nasao macu sa povrijedjenom nogom na kojoj fali komad koze sa dlakom. Kako se maca ne oslanja uopce na tu nogu, pretpostavljam da je lom...sutra je vodimo na rendgen. Jucer je dobila neko sredstvo za ciscenje od unutrasnjih i vanjskih parazita .... Mogu li je danas okupati ...nismo bili sigurni da ima buhe, ali eto... Mogu li je spojiti sa mojom drugom kucnom macom ?
Evo mene opet...
maci je amputirana nažalost nogica...ali nema veze, mlada je i oporavice se brzo...
samo me strah koliko ce se klati sa mojom drugom macom...kad su se prvi put vidjeli sijevale su šapice i 'režali' su jedno na drugo...malo su se znali i poklati...do kad ce to trajati?

znaju oni i cvrkutati jedno drugom, ali koliko treba da prodje da pocnu zagrljeni spavati kao u filmovima
sto se sapice tice, bice to ok. moj zuco se sasvim oporavio i ponasa se ko i svaka macka. mozda se bas ne pentra svuda al stigne i tamo gdje mu se ne nadas :D samo je nemoj uciti u smislu da je ti podizes kad se oporavi, nek sama se snalazi i uci kako ce se popeti gdje hoce....ja uvijek kazem sta zna macka koliko sapa treba imati :D
sto se samaranja tice, to ti je individualno, s vremenom nauce, ako nista drugo, da se tolerisu i da dlaka ne leti na sve strane :D
sinoc smo dosli sa klinike i bila je pod jaaaaakim sedativima, znaci bas drogirana (zjenice ogromne, do 2h ujutro je 'skakutala'; hiperaktivna; bas ono vidi se da nije svoja.... ma oborila me od umora jer sam je morala svake sekunde kontrolisati da ne skoci na nesto pa ne padne i ne povrijedi se, a u isto vrijeme i macka da je ne napada jer ni njemu nije bilo jasno sta se desava pa se popne na stolicu i ceka da ona prodje da joj skoci na ledja ili da je sapicom mlatne...a kako ej mlada i zilava to je nevjerovatno...kako se jos nije navikla da je bez ruke gubi ravnotezu, ali nista ona....trci za mackom i samo se prevrne, ali ne posustaje....
samo da se ne svadjaju i da budu u dobrim odnosima....to me bas brine.....
Post Reply