Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5076 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by O'zone »

Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5077 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ovo_malo_duse »

O'zone wrote:Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:
Dobar. Kao da ga je nasa ciganka okotila, isti. Postavicu slike sutra na poslu kad se docepam laptopa. Imam kamaru na telefonu ali ovo uploadovanje slika preko hosta mi ne ide od ruke na telefonu.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5078 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

O'zone wrote:Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:
:thumbup: sto ne dodje u mene u ulicu ima ih petnest... ququ mene moja majko... mačor je bilo 30KM al to prije pet godina... ne vjerujem da je vise od 50KM sto je bilo za zenke nekad... uzmi jos jedan wc da imas dva nekad se zna zaboraviti ocistiti pa ide istovar na druhom mjestu... sretno.. cakanini je :kiss: :maca:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18705
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#5079 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

Pravi mali lopov medeni. :bih:
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5080 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

O'zone wrote:Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:

DM pijesak u zutoj kartonskoj kutiji. Ja svoje mace vodim kod Dejana i Mirele u Lukavicu (Veterinarska ambulanta "My Vet"). Prezadovoljna sam. Sad im je neka akcija pa je kastracija macora 35 KM
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5081 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

mene mici ne popusta od cetvrka... imam bolove u ledjima i stomaku i temperaturu... non stop je uz mene... vecinom na meni... zenka je to :mrgreen:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#5082 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ovo_malo_duse »

Evo ciganke

Image

Image

Image

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18705
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#5083 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

Mac,mac. :srce:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#5084 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

sigicalo wrote:
O'zone wrote:Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:

DM pijesak u zutoj kartonskoj kutiji. Ja svoje mace vodim kod Dejana i Mirele u Lukavicu (Veterinarska ambulanta "My Vet"). Prezadovoljna sam. Sad im je neka akcija pa je kastracija macora 35 KM
potpis.
ja sam isprobala 5-6 razlicitih vrsta pijeska i ovaj se bas pokazao kao dobar omjer cijene i kvaliteta. malo se raznosi jer je sitan al mozes staviti ispred wca komad neke prostirke, najbolja je ona umjetna trava tako da uglavnom sve ispane iz kandzi cim izadju :D
I preporuka za Dejana i Mirelu pogotovo za ove vece stvari kastracija, vakcinacija... :thumbup:
s hranom je uglavnom lutrija, nema pravila koja maca koju hranu voli... dok su male uglavnom jedu sve, poslije godine postanu probirljive :roll:
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#5085 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Sto se hrane tice, DM je odlican zbog omjera cijene i kvalitete. Moje jedu njihovu hranu i Purinu (Felix i Gourmet) i naravno kuhano meso. Od suhe Husse i Farmina N&D (Agricom). One skupe hrane Royal i Hills ni da liznu.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#5086 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

Oj mene kastracija ovdje u austriji kostala 170 eura haha :D

A sto se tice hrane: jede suhu bilo kakvu, samo mu je treba istovariti i on ce da pojede kad tad, a mokra hrana je totalno ludilo sa njim.. kupili smo svaku vrstu i napunili ormar i svaki dan mu mijenjamo.. citao sam da to ne valja, jer macka nece nesto jesti, ali tako smo kupili malo shebe pa mu se svidjelo, pa smo kupili vise, pa onda prestane da jede, pa isto tako presaltamo na svaku pojedinacno marku i na kraju smo skontali da se nece nista bacati vec eto mu neka jede i nek mu stoji pa nek vidi sta ce :D i tako je poceo da jede naizmjenicno mokru hranu i uvijek sve oblize sto mu damo..

Sto se tice veterinara i vakcina, dali smo mu sve osim za bjesnilo, jer je to malo poskupo ovdje u austriji, a treba samo ako izlazi vani ili ako planiramo da idemo sa njim van zemlje i jos se tada treba platiti dodatno za EU "pasos", tako da nista od toga..

Nedavno mu je bilo godinu dana otkad je sa nama i udomacio se pravo :D spava na nama, ujutro mjauce da ga se pomazi, navecer prije spavanja dodje pored glave i gleda i ceka da ga se pomazi, kad se vratim sa posla dodje do nogu pa sjedne i ceka mazenje, pije vodu sa cesme dok peremo zube (onu iz posudice nece ni da takne iako je mijenjamo svaki dan) :D

uglavnom dobar je i slusa :D

Od dodataka za male mace preporucio bih onu igracku sto je na baterije i sto se vrti kao leptir nekakav.. to je super i nece popustiti prvih par dana, a onda dosadi svaka igracka realno :D
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5087 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

casanova123 wrote: Od dodataka za male mace preporucio bih onu igracku sto je na baterije i sto se vrti kao leptir nekakav.. to je super i nece popustiti prvih par dana, a onda dosadi svaka igracka realno :D
Mozel slika igracke? Zvuci zanimljivo...
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#5088 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

...
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#5089 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

zubi wrote:
casanova123 wrote: Od dodataka za male mace preporucio bih onu igracku sto je na baterije i sto se vrti kao leptir nekakav.. to je super i nece popustiti prvih par dana, a onda dosadi svaka igracka realno :D
Mozel slika igracke? Zvuci zanimljivo...
https://shop-cdn-m.shpp.ext.zooplus.io/ ... __79_6.jpg
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5090 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

casanova123 wrote:
zubi wrote:
casanova123 wrote: Od dodataka za male mace preporucio bih onu igracku sto je na baterije i sto se vrti kao leptir nekakav.. to je super i nece popustiti prvih par dana, a onda dosadi svaka igracka realno :D
Mozel slika igracke? Zvuci zanimljivo...
https://shop-cdn-m.shpp.ext.zooplus.io/ ... __79_6.jpg
Zahvaljujem.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5091 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

dnaske bio veterinar Izet dao im drugu turu inekcija i idu sljedece za godinu dana... mace zdrave zivahne, najmanje smo o njima pricali, uglavnom ocisceni su od buha i parazita za micku i dalje bioten tablete radi dlake itd
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5092 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

rudy81 wrote:
splinter wrote:
rudy81 wrote:zna li neko za neki hotel motel hostel za mace a da nije onaj kod Vlakova? nesto u gradu....
:skoljka:
Jesi našao išta??
nasla :D nisam... izgleda da ce ipak u Gladno polje u pansion. Prilicno je daleko al sta je tu je...
Pet Viva vise ne prima mace, ima i jedan smjestaj u gradu al su popunjeni
Ja imam više preporuka za ovu ženu:
https://www.facebook.com/CuvanjeljubimacaSarajevo/

čuva ih u stanu i životinje nisu same, imaju cijeli stan na raspolaganju. Meni se čini kao puno bolja opcija od hostela.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5093 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

rudy81 wrote:
sigicalo wrote:
O'zone wrote:Image

Jučer ga pokupili sa ulice. Cca 3-4-5 mjeseci :mrgreen: nema pojma.

Zna koristiti posudu sa pjeskom čim smo mo mu pokazali. Okupali ga, aplicirali Advocate za buhe i parazite e sad će nam trebati veterinar.

Koji veterinar konta mačke u Sa?
Koliko košta kastriranje mačora :mrgreen:
Koji pjesak uzimate? Mi jučer uzeli u zoo centru 6 KM vreća izgleda ko mješavina za beton (cimenta i pjesak) konto sam kad se popiša da će se zabetonirati :lol:

DM pijesak u zutoj kartonskoj kutiji. Ja svoje mace vodim kod Dejana i Mirele u Lukavicu (Veterinarska ambulanta "My Vet"). Prezadovoljna sam. Sad im je neka akcija pa je kastracija macora 35 KM
potpis.
ja sam isprobala 5-6 razlicitih vrsta pijeska i ovaj se bas pokazao kao dobar omjer cijene i kvaliteta. malo se raznosi jer je sitan al mozes staviti ispred wca komad neke prostirke, najbolja je ona umjetna trava tako da uglavnom sve ispane iz kandzi cim izadju :D
I preporuka za Dejana i Mirelu pogotovo za ove vece stvari kastracija, vakcinacija... :thumbup:
s hranom je uglavnom lutrija, nema pravila koja maca koju hranu voli... dok su male uglavnom jedu sve, poslije godine postanu probirljive :roll:
i meni je ovaj DM pijesak u kutiji najbolji... super se grudva a jeftin... samo je sitan pa ga raznesu po stanu... vidiš razmišljala sam o umjetnoj travi :) moram je nabaviti :)

Moja preporuka za veterinara je Haris, City Vet... ja svoje mace samo njemu vodim... kod sterilizacije je ožiljak minimalan, bukvalno 1 cm i maca se baš brzo oporavi... ali pošto tebi treba kastracija to je manje više svejedno, možeš kod najjeftinijeg... nije prava operacija...

Od hrane ja izbjegavam Whiskas, Friskies i sl. Tu je Feliks od jeftinijih najbolji... moje ga jedu... i Gourmet vrećice... od suhe moje jedu Royal Canin... pokušala sa Taste of Wild, Husse, Orien i neće da ih jedu... Nekad je bilo uzeti u DM-u suhu hranu koja je bila super a jeftina... sad nema... ok je i njihova mokra... samo moje neće da je jedu... ali one su baš izbirljive... jedu jako malo... podijelim im jednu vrećicu i ni to ne pojedu do kraja... suhe imaju uvijek i pomalo grickaju... velika vrećica suhe hrane im bude nekad i 2 mjeseca... tako da mi nije žao kupiti skupu... bar da kvalitetno jedu kad već malo jedu... uglavnom tu je svaka maca posebna i nema nekog savjeta...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#5094 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

kakav nered wrote: ... jedu jako malo... podijelim im jednu vrećicu i ni to ne pojedu do kraja... suhe imaju uvijek i pomalo grickaju... velika vrećica suhe hrane im bude nekad i 2 mjeseca... tako da mi nije žao kupiti skupu... bar da kvalitetno jedu kad već malo jedu... uglavnom tu je svaka maca posebna i nema nekog savjeta...
Ja jos ne upoznah macku da malo jede, po mom iskustvu UVIJEK su gladne, cak i kad su upravo jele mogle bi opet :D
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5095 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

zubi wrote:
kakav nered wrote: ... jedu jako malo... podijelim im jednu vrećicu i ni to ne pojedu do kraja... suhe imaju uvijek i pomalo grickaju... velika vrećica suhe hrane im bude nekad i 2 mjeseca... tako da mi nije žao kupiti skupu... bar da kvalitetno jedu kad već malo jedu... uglavnom tu je svaka maca posebna i nema nekog savjeta...
Ja jos ne upoznah macku da malo jede, po mom iskustvu UVIJEK su gladne, cak i kad su upravo jele mogle bi opet :D
vjeruj mi muku mučim s njima... tj. s jednom jer druga ima ok kilažu... ima 4 god, aktivna je, skače po cijeli dan i možeš joj sva rebra napipati :( jer eto ne pojede ni pola vrećice, suhu gricka po malo cijeli dan a kad joj dam nešto svoje najčešće neće... rijetko kad uzme ljudsku hranu... pokušavala sam sa skupom suhom, da je bar kvalitetnije to što pojede, uzela Orijen i Taste of Wild i Orijen su jele prve dvije vrećice, treću sam dala uličnim macama i vranama... Taste of wild nisu ni pipnule... Husse isto nikako... tako da smo na Royalu, nju jedu... i eto zajedno njih dvije pojedu vrećicu od 1,8kg za 2 mjeseca otprilike... s tim da jedu samo po pola vrećice suhe dnevno... a kažem ti i to ne pojedu odjednom... jedino što vole su DM štapići, ali ne mogu ih time hraniti :D

Starija jede više jer hoće moju hranu pa nije baš premršava... ali eto ni ona ne pojede pola vrećice kad stavim ujutro...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5096 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by O'zone »

Pa eto par dana je sa nama i isto kao da je tu godinama.. utrpao nam se u krevet....probudi me u pola noći guranjem u lice jer se namješta kraj moje glave da legne.

Kad je vrijeme za igru rasturi sve...ujeo me sinoć za mali prst na nozi, slučajno, htio je čopiti kesu al promašio...oštri zubi kao igle krvario sam na dva mjesta gdje je baš probio....

Suhu hranu gricka onako s vremena na vrijeme, pojede i ovu "ljudsku" kad mu se da ali onda je dobio Felix junior piletinu i poludio....ganjao me po kući jer nije mogao dočekati da mu je istresem u zdjelicu. Sljedeća kesica je Losos pa ćemo vidjeti kako bude reagirao na to.....

Sad evo opet drinca

Image

Meni samo problem što sam izgleda negdje u nekom periodu dobio alergiju na mačke :shock: nije ništa ozbiljno ali je neugodno....žarenje u dnu nosa pri grlu i prilično burna reakcija kože na ogrebotine....
Doduše zadnji put sam mačke ( 4) imao 93-96 i nije bilo problema ali očigledno kako čovjek stari stvari se mjenjaju...kontam popustiti će
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5097 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

U Bingo je stigla suha hrana i kesice mokre hrane, poznatog lanca trgovina Tesco... Hrana je proizvedena u Holandiji... Kupio sam mojim da probam krekere piletina, jedu, svidja im se... A dao sam im kesicu mokre losos u zeleu i nisu bas odusevljene... Imaju pakovanja kombinacija kesica 3x4=12 kesica, cijena 8,95 KM, sto je povoljno, ali nisam te probao, one su u saftu...! Krekeri kilogram 5 i nesto, ne znam sad tacno, te sam ja kupio, da imaju grickat pored Purine krekera, posto moje te najvise vole... I ima vreca krekera losos od 3 kg, 9,85 KM cini mi se, to je bas povoljno ako vase macke to zele jesti, ni to nismo isprobali... :lol:
Pa ko voli, neka izvoli...! :D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5098 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

O'zone wrote:Pa eto par dana je sa nama i isto kao da je tu godinama.. utrpao nam se u krevet....probudi me u pola noći guranjem u lice jer se namješta kraj moje glave da legne.

Kad je vrijeme za igru rasturi sve...ujeo me sinoć za mali prst na nozi, slučajno, htio je čopiti kesu al promašio...oštri zubi kao igle krvario sam na dva mjesta gdje je baš probio....

Suhu hranu gricka onako s vremena na vrijeme, pojede i ovu "ljudsku" kad mu se da ali onda je dobio Felix junior piletinu i poludio....ganjao me po kući jer nije mogao dočekati da mu je istresem u zdjelicu. Sljedeća kesica je Losos pa ćemo vidjeti kako bude reagirao na to.....

Sad evo opet drinca

Image

Meni samo problem što sam izgleda negdje u nekom periodu dobio alergiju na mačke :shock: nije ništa ozbiljno ali je neugodno....žarenje u dnu nosa pri grlu i prilično burna reakcija kože na ogrebotine....
Doduše zadnji put sam mačke ( 4) imao 93-96 i nije bilo problema ali očigledno kako čovjek stari stvari se mjenjaju...kontam popustiti će
Dobro nam dosao u klub... :D Supruga i ja smo jedno vrijeme bili ko s fronta, izgrebani i izujedani, zajebani su kad su mali, nemaju osjecaja kad se igraju... Moje dvije su i sad grube, ali jedna prema drugoj, u igri se potuku, lete dlake na sve strane, pa moram da prekinem cesto tu igru...! A otidji testiraj se, da znas jel alergija na njih, to ti je jedno 20 do 30 KM, da se testiras samo na macke...! Ako jesi, onda zatvaraj sobu gdje spavas, nedaj da tamo ulaze, da nebi spavao u dlakama... Neka ti je makar tamo cisto...! Probaj promijeniti pijesak, mozda si alergican na prasinu... Nikad se ne zna... Takodje kazes da imas reakciju na ogrebotine, provjeri da macka ne nosi neke parazite, pa da ti to izaziva reakciju...!?
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5099 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

joooj imaju tri macica ko medice su... neka rasa izgleda da je neka od zenki pokupila nekog macora rasnog... stavim slike ako ih uspijem uslikati... cupavi, kratke nogice i samo im njuskica i oci vire... ma slatki su ko med...
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#5100 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by miki27A »

Vodim te: moja je sad kastrirana (Sept 20) ovdje u USA i doslo me je $250 i dodatnih $49 za chipovanje ( i jos $15 za registraciju cipa)
Prije toga kad sam bila u Bosni odvela 2 macka i jednu macku na kastriranje kod Amara, to me je doslo total 195KM (macka je 75, macak 60 KM), odvela macke u 9, dosla po njih u 13h, jesu bili high, ali macke ciste, suhe, nakon par sati im sve OK bilo.
Moju jadnicu ovdje odvela u 7:30 ujutro, po nju u 16:30 otisla (oni te nazovu oko podne i kazu da je proslo ok, i kad da dodjem po nju), kad sam dosla cujem k'o neka macka iz pakla da zavija, kaze Smokey nije voljela da se probudi, bila agresivna? Dali mi stari veliki peskir (bio kavez prekriven, ko da je smiri), kazu vratite se za 7-10 dana da vadimo konce.
Dosla kuci, reko pusticu je pa ce ona spavati kao one macke u Bosni na krevet i spavanjac, jok ba, izleti mi macka, sva je ona mokra od pola nadolje, i ima neki cudan miris, komirana, a mjauce ko da je kolju. Sve po kuci mokro sad (sreca pa je parket), strpam je u WC i sjednem i ja sa njom. Kako bi se pomakla tako bi to jako zamjaukala. Sjedila sam 5 sati sa njom. U tih 5 sati je uspjela tako high otici do wc (pijesak je takodje u WC) i onako mokra se jos uvaljati u pijesak nakon sto je obavila svoje. Jela tek sutradan ujutro. E ono sto me najvise naljutilo je sto sam tek kad sam kuci dosla skontala da su koristili midline rez (ne flank, onaj poprecni) i sto su umjesto absorb-able stitches koristili jebene kopce! 7 kopci su oni fino stavili, i jos kazu pazite da ne skace dok ne zaraste (halo ba, macka je, sta trebam bolovanje uzeti sad da gledam da ona ne skoci). Imam one tabuere, pa sam joj to stavila (voli sjediti na prozoru, pa da se ne pati). U 8 dana uspjela je izvaditi sama sebi jednu kopcu, tako da sam je vodila da izvadi 6 proslu pretproslu subotu.
Bjesnilo je vakcina obavezna, i jos markica svake godine kao dokaz da je dobila tu vakcinu. Distemper je isto dobila (3 ture) i to je to od vakcina. Oko $250 total za vakcine.

casanova123 wrote:Oj mene kastracija ovdje u austriji kostala 170 eura haha :D D
Post Reply