Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5051 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Arslan_11 wrote:Drustvo gdje u Sarajevu i okolini odvesti macka na sisanje?
Ja sam svoju vodila u Ketty na Pofalićima.. bila je jedna djevojka koja je šišala mačke, ostali svi su za pse...
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5052 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

zubi wrote:
realna do boli wrote:Vec sam pisala oko problema prevoza mace...e pa maca zbrisala sa vikendice. Kako je bila " vanjska " i lovica, a bome je i lijepa..mozda je nasla neki drugi dom.
E sada sam nabavila mace iz sela, tu je kuci dva dana. Sasvim je ok, jede, koristi pijesak..pitanje..kako je navici na grebalicu, jer, zelim je ponijeti u stan.
Nikako :P

Koristice ona i grebalicu (pospi malo catnipa - macije trave - po grebalici da joj zamirise i zainteresuje). ali koristice bez razlike i sav raspolozivi namjestaj... :-D
Da, ne nadaj se da neće dirati namještaj ako imaš grebalicu... reži joj nokte redovno i grebalicu stavi na neko istaknuto mjesto... ako je u nekom ćošku neće im biti zanimljiva... ja sad pravim ormar u hodniku i tražila sam da mi sa strane ugradi grebalicu koju ću sama napraviti... da izgleda lijepo a da je njima baš na prometnom mjestu... ovu što imam koristi jedna, drugoj nije zanimljiva... a na sred je otvorenih vrata u maloj ostavi u kojoj im je i hrana... znači baš da prolaze kraj nje kad god idu jesti...
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#5053 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bezVolana »

ovo je bas long shot ali ...
mami u basti se pojavilo malo malo mace, cini se da je tek rodjeno, nije otvorilo oci jos ne zna da pije da jede itd.. i sad mama se brine o njemu koliko moze, hrani ga (obicnim mlijekom, ne zna da glodje jos nekako mu daje iz ruke), masirala mu je guzu da piski/kaki, ali i njoj je bas tesko sve to stici
ja nisam u bosni i ne mogu puno pomoci osim istraziti sta kako..
najbolje bi bilo ako bi bila maca koja je tek/nedavno rodila i da ga probamo dati da ga usvoji barem dok ne prohoda i imalo se osamostali. on samo mjauce, citavu noc je sinoc mjaukao :(

imate li ideju gdje sta kako potraziti mamu macu i pokusati ga usvojiti, ima li ovdje mozda neko?
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5054 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

bezVolana wrote:ovo je bas long shot ali ...
mami u basti se pojavilo malo malo mace, cini se da je tek rodjeno, nije otvorilo oci jos ne zna da pije da jede itd.. i sad mama se brine o njemu koliko moze, hrani ga (obicnim mlijekom, ne zna da glodje jos nekako mu daje iz ruke), masirala mu je guzu da piski/kaki, ali i njoj je bas tesko sve to stici
ja nisam u bosni i ne mogu puno pomoci osim istraziti sta kako..
najbolje bi bilo ako bi bila maca koja je tek/nedavno rodila i da ga probamo dati da ga usvoji barem dok ne prohoda i imalo se osamostali. on samo mjauce, citavu noc je sinoc mjaukao :(

imate li ideju gdje sta kako potraziti mamu macu i pokusati ga usvojiti, ima li ovdje mozda neko?
Mama maca bi bila najbolja, nadam se da ces je uspjeti pronaci, potrazi pomoc na fb, imas vise grupa koje pomazu napustenim zivotinjama.... nadjoh ovo

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-v ... -6513.html

Za mlijeko se preporuča koristiti komercijalna zamjenska mačja mlijeka (Dr. Clauders, Ebi-vet, Beaphar i Gimborn zamjenska mačkja mlijeka). Ukoliko nemate mogućnosti nabaviti zamjensko mačje mlijeko, možete ga napraviti kod kuće od mlijeka u prahu, vode i šećera, no bolji izbor bilo bi bilo koje humano adaptirano mlijeko za bebe (Hipp, Laktovit, Humana, Bebimil jedinica koje se napravi malo jače...)
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#5055 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bezVolana »

zubi wrote: Mama maca bi bila najbolja, nadam se da ces je uspjeti pronaci, potrazi pomoc na fb, imas vise grupa koje pomazu napustenim zivotinjama.... nadjoh ovo

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-v ... -6513.html

Za mlijeko se preporuča koristiti komercijalna zamjenska mačja mlijeka (Dr. Clauders, Ebi-vet, Beaphar i Gimborn zamjenska mačkja mlijeka). Ukoliko nemate mogućnosti nabaviti zamjensko mačje mlijeko, možete ga napraviti kod kuće od mlijeka u prahu, vode i šećera, no bolji izbor bilo bi bilo koje humano adaptirano mlijeko za bebe (Hipp, Laktovit, Humana, Bebimil jedinica koje se napravi malo jače...)
hvala ..
evo upravo pokusavam organizovati brata da barem kupi mlijeko da se mace ne muci sa ovim.. postala sam na jednu organizaciju na fejs, zove se Carobne sapice, potrazicu jos (ako imate preporuka javite)
i ja se nadam da cu naci mamu macu, to bi def bilo najbolje, ovako se moja mama bas napati a ne zna sta kako...
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5056 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

bezVolana wrote:
zubi wrote: Mama maca bi bila najbolja, nadam se da ces je uspjeti pronaci, potrazi pomoc na fb, imas vise grupa koje pomazu napustenim zivotinjama.... nadjoh ovo

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-v ... -6513.html

Za mlijeko se preporuča koristiti komercijalna zamjenska mačja mlijeka (Dr. Clauders, Ebi-vet, Beaphar i Gimborn zamjenska mačkja mlijeka). Ukoliko nemate mogućnosti nabaviti zamjensko mačje mlijeko, možete ga napraviti kod kuće od mlijeka u prahu, vode i šećera, no bolji izbor bilo bi bilo koje humano adaptirano mlijeko za bebe (Hipp, Laktovit, Humana, Bebimil jedinica koje se napravi malo jače...)
hvala ..
evo upravo pokusavam organizovati brata da barem kupi mlijeko da se mace ne muci sa ovim.. postala sam na jednu organizaciju na fejs, zove se Carobne sapice, potrazicu jos (ako imate preporuka javite)
i ja se nadam da cu naci mamu macu, to bi def bilo najbolje, ovako se moja mama bas napati a ne zna sta kako...
znam jos, pa pitaj tamo za pomoc

https://www.facebook.com/groups/491352987567676/
https://www.facebook.com/groups/643199729168181/
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#5057 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bezVolana »

hvala opet, prikljucila sam se u grupe pa cu pitati i tamo
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#5058 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Pryda »

Forumasi sa iskustvom pomagajte situacija je sljedeća :D

Mama mačka na vikendici još početkom juna rodila četvero macica. Čitavo ljeto je tu neko pazi oko njih, hrani ih sve zajedno.. Eh sad troje je u ekstra stanju, love skaču igraju se a ova jedna je bas zaostala. Ima neke čudne pokrete glave kad hoda, kad im se otvori konzerva svi trče a ona kao i da ne zna sta se dešava moram je uzet u ruke i odnijet do hrane da skonta da treba jest. Nikad ništa ne lovi i uvijek je po strani nekakva prepadnuta :(

Mislim i da je gluha jer ne odaziva se na Mac Mac.. Kad se vrata od kuc otvore ujutro svi skoče jer znaju ide konzerva a nju moram drmat par puta isto insana samo da je propudim.

Meni je ta mačka prirasla srcu i bas bi mi bilo zao da umre a sve su prilike da hoće jer je najslabija nema šanse da izbori sa ostalim mačkama.

Kako da je usvojim i dovedem u stan??
Prvo kako da je prevezem, mogu li u kutiji nekoj hoće li se sva isprepadat?
Gdje da je vodim veterinaru, koliko to sve košta? Dakle neka ful veterinarska usluga i sve moguće vakcine i po mogućnosti neki vid kupanja jer su odrasli vani da ne unesem u stan kakvu bolestinu?
Koja je još oprema potrebna osim grebalice pjeska i cetke?

Hvala punoo
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5059 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

za početak je odnesi veterinaru da vidi šta je s njom, a njega možeš pitati i za te dodatne stvari, kupanje, vakcinacija, čišćenje....i možeš je u kutiji prebaciti, u principu će se isprepadat u čemu god je nosiš jer nije navikla, bitno je da ti ne pobjegne
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5060 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Pryda wrote:Forumasi sa iskustvom pomagajte situacija je sljedeća :D

Mama mačka na vikendici još početkom juna rodila četvero macica. Čitavo ljeto je tu neko pazi oko njih, hrani ih sve zajedno.. Eh sad troje je u ekstra stanju, love skaču igraju se a ova jedna je bas zaostala. Ima neke čudne pokrete glave kad hoda, kad im se otvori konzerva svi trče a ona kao i da ne zna sta se dešava moram je uzet u ruke i odnijet do hrane da skonta da treba jest. Nikad ništa ne lovi i uvijek je po strani nekakva prepadnuta :(

Mislim i da je gluha jer ne odaziva se na Mac Mac.. Kad se vrata od kuc otvore ujutro svi skoče jer znaju ide konzerva a nju moram drmat par puta isto insana samo da je propudim.

Meni je ta mačka prirasla srcu i bas bi mi bilo zao da umre a sve su prilike da hoće jer je najslabija nema šanse da izbori sa ostalim mačkama.

Kako da je usvojim i dovedem u stan??
Prvo kako da je prevezem, mogu li u kutiji nekoj hoće li se sva isprepadat?
Gdje da je vodim veterinaru, koliko to sve košta? Dakle neka ful veterinarska usluga i sve moguće vakcine i po mogućnosti neki vid kupanja jer su odrasli vani da ne unesem u stan kakvu bolestinu?
Koja je još oprema potrebna osim grebalice pjeska i cetke?

Hvala punoo
Nisam veterinar, ali po gore opisanom, ta maca ima cerebralnu hipoplaziju, znam iz iskustva, jer imam takvu macku... Moja nije rodjena sa tim, to joj se desilo sa par mjeseci, mace su bile bolesne i ona je postala takva, klimanje glave, izvijanje tijela kad hoda, cudni skokovi... Kod moje mace je to u nesto blazem obliku, cak je tesko to i primjetit.. Imam nju i njenu mamu, obje su sterilisane i odlicnog zdravlja... Posto je mama maca rodila 4 macica, prije sterilizacije i znalo se da ce svaki ici u jednu kucu sa 6 mjeseci, na udomljavanje, ja sam rekao da ovu macu nedam nikome, da je ona samo za mene... I znas sta, nisam se pokajao... Sve radi kao i ova, gdje nije mogla skociti ko obicna macka, ona je skocila, veliki su borci, kad sam je vodio vani na vikendici, zatrci se ko luda i u neznanju se popne na drvo... :lol: Mada to prije nije nikad mogla... Veliki su borci, a umiljate su i privrzene vlasniku poput pasa, mene moja prati i u wc, neda mi vrata da zatvorim... :lol:
Veliku stvar bi ucinila kad bi odabrala bas nju da usvojis... Njima treba siguran dom... Zive kao i ostale mace, zivotni vijek im je isti... A super su, izvode vratolomije, kakve nikad neces vidjeti...

Obavezno odvedi vetu, da je vakcinise i da joj da koju inekciju sa vitaminima... Da joj se digne imunitet...

Vise o temi:
http://www.helpanimals.org.rs/index.php ... ipoplazija

Lijep pozdrav.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5061 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kaligrafija wrote:
Pryda wrote:Forumasi sa iskustvom pomagajte situacija je sljedeća :D

Mama mačka na vikendici još početkom juna rodila četvero macica. Čitavo ljeto je tu neko pazi oko njih, hrani ih sve zajedno.. Eh sad troje je u ekstra stanju, love skaču igraju se a ova jedna je bas zaostala. Ima neke čudne pokrete glave kad hoda, kad im se otvori konzerva svi trče a ona kao i da ne zna sta se dešava moram je uzet u ruke i odnijet do hrane da skonta da treba jest. Nikad ništa ne lovi i uvijek je po strani nekakva prepadnuta :(

Mislim i da je gluha jer ne odaziva se na Mac Mac.. Kad se vrata od kuc otvore ujutro svi skoče jer znaju ide konzerva a nju moram drmat par puta isto insana samo da je propudim.

Meni je ta mačka prirasla srcu i bas bi mi bilo zao da umre a sve su prilike da hoće jer je najslabija nema šanse da izbori sa ostalim mačkama.

Kako da je usvojim i dovedem u stan??
Prvo kako da je prevezem, mogu li u kutiji nekoj hoće li se sva isprepadat?
Gdje da je vodim veterinaru, koliko to sve košta? Dakle neka ful veterinarska usluga i sve moguće vakcine i po mogućnosti neki vid kupanja jer su odrasli vani da ne unesem u stan kakvu bolestinu?
Koja je još oprema potrebna osim grebalice pjeska i cetke?

Hvala punoo
Nisam veterinar, ali po gore opisanom, ta maca ima cerebralnu hipoplaziju, znam iz iskustva, jer imam takvu macku... Moja nije rodjena sa tim, to joj se desilo sa par mjeseci, mace su bile bolesne i ona je postala takva, klimanje glave, izvijanje tijela kad hoda, cudni skokovi... Kod moje mace je to u nesto blazem obliku, cak je tesko to i primjetit.. Imam nju i njenu mamu, obje su sterilisane i odlicnog zdravlja... Posto je mama maca rodila 4 macica, prije sterilizacije i znalo se da ce svaki ici u jednu kucu sa 6 mjeseci, na udomljavanje, ja sam rekao da ovu macu nedam nikome, da je ona samo za mene... I znas sta, nisam se pokajao... Sve radi kao i ova, gdje nije mogla skociti ko obicna macka, ona je skocila, veliki su borci, kad sam je vodio vani na vikendici, zatrci se ko luda i u neznanju se popne na drvo... :lol: Mada to prije nije nikad mogla... Veliki su borci, a umiljate su i privrzene vlasniku poput pasa, mene moja prati i u wc, neda mi vrata da zatvorim... :lol:
Veliku stvar bi ucinila kad bi odabrala bas nju da usvojis... Njima treba siguran dom... Zive kao i ostale mace, zivotni vijek im je isti... A super su, izvode vratolomije, kakve nikad neces vidjeti...

Obavezno odvedi vetu, da je vakcinise i da joj da koju inekciju sa vitaminima... Da joj se digne imunitet...

Vise o temi:
http://www.helpanimals.org.rs/index.php ... ipoplazija

Lijep pozdrav.
:thumbup: :maca:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5062 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

bezVolana wrote:
hvala opet, prikljucila sam se u grupe pa cu pitati i tamo
Sta bi sa macom? Jeste nasli mamu macu?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#5063 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Macu odvela veterinaru prije nego sto smo stigli u stan. Dobilo vakcinu, gel protiv parazita, tecnost protiv buha.....
Stigli u stan. Mace sve skontalo, gdje je wc, hrana, slusa, dobrica...ali..ja cu bankrotirati kod pjeska za wc....svaki cas ide.,srat, da prostite....i vuce guzu po podu. Za par dana idemo opet na vikendicu i opet je vodim veterinaru na revakcinaciju...
Koliko puta vasa maca ide na wc..ova moja je pretjerala..pravo..jede viskas bobice za juniore..hrana joj je uvijek dostupna, ali obozava vodu iz odvoda iz tus kabine, pa sam joj u tu rupu stavila casu sa cistom vodom..luda..a pametna..ima oko 4 mjeseca.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5064 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

realna do boli wrote:Macu odvela veterinaru prije nego sto smo stigli u stan. Dobilo vakcinu, gel protiv parazita, tecnost protiv buha.....
Stigli u stan. Mace sve skontalo, gdje je wc, hrana, slusa, dobrica...ali..ja cu bankrotirati kod pjeska za wc....svaki cas ide.,srat, da prostite....i vuce guzu po podu. Za par dana idemo opet na vikendicu i opet je vodim veterinaru na revakcinaciju...
Koliko puta vasa maca ide na wc..ova moja je pretjerala..pravo..jede viskas bobice za juniore..hrana joj je uvijek dostupna, ali obozava vodu iz odvoda iz tus kabine, pa sam joj u tu rupu stavila casu sa cistom vodom..luda..a pametna..ima oko 4 mjeseca.
Macke imaju brz metabolizam, pogotovo macici... Neka te to ne brine, one kad ne bi otisle na wc 24 ili 48 sati, to bi te trebalo zabrinut... Moje soraju po 5-6 puta u 24 sata i kenjaju 2-3 puta... Ode mi nekih 4-5 vreca pjeska, posto su dvije, da je sama dosta bi bilo dvije, tri... I moje su jedno vrijeme trazile samo da piju vodu iz umivaonika, mada imaju uvijek zdjelice sa dostupnom vodu, koju mi manijaci mijenjamo svako malo... Sad ih je to proslo, piju samo iz zdjelice... A to sto vuce guzu po podu, moze biti kako se sad rjesava parazita, da je svrbi... Pa se cese... :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#5065 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

ali..gel protiv parazita dobila je prije 15 dana..idem za njom i brise joj

guzu :mrgreen:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5066 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

realna do boli wrote:ali..gel protiv parazita dobila je prije 15 dana..idem za njom i brise joj

guzu :mrgreen:
Polako naviknut ces se... Mi smo njihovi robovi i batleri... Macka nije pas, ona sto zamisli to i ostvari, ti si tu samo da ispunjavas zelje... Dobro nam dosla u drustvo...! :lol:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5067 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kaligrafija wrote:
realna do boli wrote:ali..gel protiv parazita dobila je prije 15 dana..idem za njom i brise joj

guzu :mrgreen:
Polako naviknut ces se... Mi smo njihovi robovi i batleri... Macka nije pas, ona sto zamisli to i ostvari, ti si tu samo da ispunjavas zelje... Dobro nam dosla u drustvo...! :lol:

dobro dosla u roblje :mrgreen: koji su to egoisticni genijalci to je nevjerovatno... nema sile da zaspim navece a da micku prije toga ne iscesem po stomaku, ujutro tiki hop na prsa i cesi robu... osjecam se ko pas njihov :mrgreen:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#5068 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

zna li neko za neki hotel motel hostel za mace a da nije onaj kod Vlakova? nesto u gradu....
:skoljka:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5069 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

pici wrote:
Kaligrafija wrote:
realna do boli wrote:ali..gel protiv parazita dobila je prije 15 dana..idem za njom i brise joj

guzu :mrgreen:
Polako naviknut ces se... Mi smo njihovi robovi i batleri... Macka nije pas, ona sto zamisli to i ostvari, ti si tu samo da ispunjavas zelje... Dobro nam dosla u drustvo...! :lol:

dobro dosla u roblje :mrgreen: koji su to egoisticni genijalci to je nevjerovatno... nema sile da zaspim navece a da micku prije toga ne iscesem po stomaku, ujutro tiki hop na prsa i cesi robu... osjecam se ko pas njihov :mrgreen:
Hahaha sto bi njoj bilo bolje, nego nama... Fino smo je primamili, sad neka robuje, malim Azraelima... :lol:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5070 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

VEROVALI ILI NE
Mačka je pravi lek za čoveka: 7 bolesti koje samo maca može da izleči!
Ljubitelji mačaka, ovo je tekst za vas

Mačka je prirodni lek koji smanjuje anksioznost i stres, rizik od srčanih bolesti i šloga, kao i još mnogo toga.



Da li ste znali da je mačka dobra za ljudsko zdravlje?



7 naučnih činjenica dokazuje da su mačke jedinstvene životinje!



Poznato je da posedovanje mačke dobro za moral i niko to ne zna bolje od onih koji ih imaju kod kuće. Zvuk njihovog predenja, mekoća njihovog krzna smiruje, zbog čega se osećamo dobro.



Ali kako mačke doprinose vašem dobrom zdravlju?



1. Posedovanje mačke je dobro za srce: Jer mačka umiruje nerve, smanjuje stres i anksioznost. To će smanjiti rizik od kardiovaskularnih bolesti. Naučna studija kaže da ako imate mačku za kućnog ljubimca, za 30% ste smanjili rizik od srčanih bolesti, uključujući i moždani udar.

2. Mačje predenje pomaže pri zaceljivanju kostiju, tetiva i mišića: Možda zvuči neverovatno, ali predenje se godinama koristi u terapeutske svrhe i to za ublažavanje bolova u kostima i mišićima. Predenje može da stvori vibraciju na frekfenciji između 20 i 140 Hz. Pored toga, istraživanja pokazuju da frekfencija između 18 i 35 Hz može poboljšati pokretljivost zglobova nakon povrede.



3. Vlasnici mačaka bolje spavaju: Ako vam nedostaje ljubav, uvek možete računati na mačku. Studije sprovedene u Velikoj Britaniji pokazuju da žene više vole da spavaju sa mačkom nego sa partnerom. U stvari, oni ljudi koji imaju mačku znaju da je ona emocionalno ekvivalentna romantičnom partneru. Istraživanja sprovedena na klinici Mejo je potvrdila da ljudi bolje spavaju ako pored sebe imaju mačku.

4. Muškarac je privlačniji ako ima mačku za kućnog ljubimca: Čak 95 % žena je izjavilo da im se više sviđaju muškarci koji za kućnog ljubimca imaju mačku. One smatraju da su ti muškarci ljubazniji i obzirniji od svih drugih.



5. Mačka smanjuje stres i anksioznost: Maženje mačke će vam pomoći da se oslobodite negativnosti i stresa. Terapeut iz Čikaga je navao da "jednostavna činjenica da vas kod kuće neko čeka, je dovoljna da se nivo stresa smanji na normalan i podnošljiv nivo."



6. Neke mačke štite svoje vlasnike od alergije: Deca koja su ranije bila izložena prisustvu mačke imaju manje sklonosti ka alergijama. Maršal Plaut, šef odeljenja za alergijske bolesti na Nacionalnom institutu za alergije, rekao je: "Izgleda da velika izloženost naše dece životinjama štiti od više vrsta alergija i zaraznih bolesti."

7. Gledanje videa sa mačkama povećava našu energiju: Jedna studija pokazuje da ljudi koji gledaju video u kojima je glavni akter mačka, imaju više energije i optimizma od onih koji ne gledaju takve videe.
znam ja sta pali kod wumen... :per:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#5071 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

rudy81 wrote:zna li neko za neki hotel motel hostel za mace a da nije onaj kod Vlakova? nesto u gradu....
:skoljka:
Jesi našao išta??
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#5072 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

splinter wrote:
rudy81 wrote:zna li neko za neki hotel motel hostel za mace a da nije onaj kod Vlakova? nesto u gradu....
:skoljka:
Jesi našao išta??
nasla :D nisam... izgleda da ce ipak u Gladno polje u pansion. Prilicno je daleko al sta je tu je...
Pet Viva vise ne prima mace, ima i jedan smjestaj u gradu al su popunjeni
Bijeli look
Posts: 106
Joined: 05/05/2016 13:30

#5073 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bijeli look »

I bolje da ne primaju. Ja sam macu nosio 3 puta kod njih. U prva dva navrata je sve bilo relativno ok, ali treći put je maca došla kući skroz istraumirana plus je imala neki čudan miris, odnosno smrad = bog zna gdje su je držali. :run: Tom prilikom sam ih prekrižio za sva vremena i ove godine sam macu nosio 2 puta u Gladno polje: nemam primjedbe, sve ok. Mislim da imaju i uslugu dolaska na adresu i prevoza mace, ako ti je mrsko ići tamo.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#5074 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

Bijeli look wrote:I bolje da ne primaju. Ja sam macu nosio 3 puta kod njih. U prva dva navrata je sve bilo relativno ok, ali treći put je maca došla kući skroz istraumirana plus je imala neki čudan miris, odnosno smrad = bog zna gdje su je držali. :run: Tom prilikom sam ih prekrižio za sva vremena i ove godine sam macu nosio 2 puta u Gladno polje: nemam primjedbe, sve ok. Mislim da imaju i uslugu dolaska na adresu i prevoza mace, ako ti je mrsko ići tamo.
i ja sam je vec jednom nosila tamo i stvarno je sve bilo ok... vidjelo se da su macu cak i redovno cesljali, danima nije dlake ostavljala po stanu... samo mi je pegla bilo to sto su daleko, a vidjecu ovaj put vjerovatno taj prevoz.
ta Viva je nedavno imala slucaj odbjeglog macka, valjda su zato odustali od maca generalno
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#5075 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

Molio bih da makar jednom u dvije sedmice dodate sliku vaših fluffy kućnih ljubimaca. :D
Post Reply