Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#5026 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by VenomousV »

pici wrote:koga bude interesovalo od Izeta Kulenovica broj posaljem na pp... fin mladi doktor vidi se da s ljubavlju pristupa poslu, znaci pregled, vakcine za dvije mace i knjizica tj karton za tikija 80KM (s dolaskom na adresu)... objasnio mi potanko sve pogotovo za micku kojoj opada dlaka i ima tu alergicnost od buha... u apoteci za ljude uzme se Biotin, izmrvi se najbolje uzme se salveta i preklopi tableta i kasikicom izmrvi....+ onda se kupi zdenka sir il bilo koji drugi za namaz ja sam uzeo vajkrem i tableta se pomjesa s odredjenom kolicinom sira otprilike se vidi i onda se utrlja na macine sape odozgo ne odozdo jer ce otpast kad se namaze... utrlja se da to bude cvrsto na njezinim sapicama i hop ona skoci malo trese al ako ste dobro utrljali ona to odmah ode da lize tj da se cisti i tako proguta svu izmrvljrnu tabletu plus malo to zasladi namazom :mrgreen: odlican trik i probao sam i funkcionise, znaci od sad sve tablete radim na taj nacin :thumbup:
isto tako je izet pokazao mojoj mami kako da nasoj tersusi da tabletu. mama presretna :D tersusa i ne bas :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5027 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Danas mi stigao frontline. Nakapao sam macku na vrat, i evo sada ga pustih u kucu sa balkona. Mogu napokon reci ovo cudo radi. Nasao sam ih mnogo na njemu sto crknute, sto crkavaju. Hvala svima na savjetima. :thumbup:
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#5028 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ortodont »

Imam 2 'dvorisne' mace, nazalost nisam na vrijeme sterilisao i sada 6 mačića doslo na svijet. Ne mozemo se brinuti o toliko. Stari su desetak dana. Znam da moraju biti uz mamu sada, ali ako neko ima zelju da udomi bar jednu kada budu dovoljno jake neka se javi. 4 su crne s bijelim flekicama, 1 zelena i 1 siva.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5029 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Ductus Holedocus wrote:@ kakav nered hvala na iscrpnom odgovoru.

Nije mi cilj da bude ruska maca, nego da je onako sive boje. :D Vidjela sam skoro u gradu i guglajuci samo su mi ruske izlazile, zbog toga sam i pitala moze li onako siva biti i domaća maca :-D

Ako ovaj @zubi nadje malu macu tamno sivu,neka mi javi udomicu je :-D
Evo je siva :-D
ortodont wrote:Imam 2 'dvorisne' mace, nazalost nisam na vrijeme sterilisao i sada 6 mačića doslo na svijet. Ne mozemo se brinuti o toliko. Stari su desetak dana. Znam da moraju biti uz mamu sada, ali ako neko ima zelju da udomi bar jednu kada budu dovoljno jake neka se javi. 4 su crne s bijelim flekicama, 1 zelena i 1 siva.
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#5030 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Sta ovo uradiste jadnoj zeni,ona postavi pitanje a vi drvlje i kamenje .Mislim da ne samo da nece usvojiti macku nego joj ni hrcak vise nece na um pasti.
Isto kao da na temi o autima pitas za mercedesa a oni ti odgovore;sta ce ti mercedes imas tako lijepih fiata.Cak i u sjevernoj koreji ljudi imaju bar to pravo da sebi izaberu macku pa cak (vjrovali ili ne) i boju macke ali ne i na klixu.Znaci ako ja imam rasnu macku automatski sam nehuman,vakav-nakav i nekad kritike idu do neslucenih razmjera.Necete vjerovati ali ja obozavam moju rasnu macku i pored nje imam i jednu NErasnu i isto toliko je volim.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5031 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

bushido wrote:Sta ovo uradiste jadnoj zeni,ona postavi pitanje a vi drvlje i kamenje .Mislim da ne samo da nece usvojiti macku nego joj ni hrcak vise nece na um pasti.
Isto kao da na temi o autima pitas za mercedesa a oni ti odgovore;sta ce ti mercedes imas tako lijepih fiata.Cak i u sjevernoj koreji ljudi imaju bar to pravo da sebi izaberu macku pa cak (vjrovali ili ne) i boju macke ali ne i na klixu.Znaci ako ja imam rasnu macku automatski sam nehuman,vakav-nakav i nekad kritike idu do neslucenih razmjera.Necete vjerovati ali ja obozavam moju rasnu macku i pored nje imam i jednu NErasnu i isto toliko je volim.
Bushido znamo da imas rasne macke i da si veliki mackoljubac... Ali bojim se da nisi shvatio poentu njenog upita... Zbog njenog nadmenog odgovora kad je neko upitao, zasto nebi usvojila neku macu, ona je rekla bezobrazno, nisam trazila savjet te vrste...! Tu je nastao kursluz... Znaci nema iskustva sa mackama, trazi od nas savjet i kad neko dobronamjerno pita, zasto ne usvojis neku macu, ona onako prepotentno odgovori nama mackoljupcima...! Da je rekla, ok, razmislicu i slicno, makar i reda radi, nebi dobila takav odgovor siguran sam... Druga stvar, mi koji smo po grupama za zastitu zivotinja, uvjerili smo se u 90% slucajeva, kad neko trazi izricito neku boju macke, ne rasu, nego boju, da se sa tom mackom poigra mjesec, dva i da te mace zavrse na ulici...!! Znam licno primjera koliko hoces! Vjerovatno smo zato i stvorili predrasude na takva pitanja... Mozda svi grijesimo, ali jednostavno je tako... I trece, molim te ne uporedjuj zivo bice, sa predmetima, stvarima... Macke su sve lijepe, bitno je da ti kao osoba kliknes karakterno sa zivotinjom, a jel sarena, crna, zelena, to je najmanji problem, bar moje subjektivno misljenje... I nemoj se pronalaziti u ovom tekstu sto je pisano, samo zato sto imas rasne mace, to nema veze sa tobom, ni sa rasnim mackama, stvar je kao sto sam objasnio upita i nastupa, a kad je nastup bezobrazan, onda mozes pretpostaviti i daljnju sudbinu zivotinje...!
Pozz i nabaci nam koju sliku svojih lavova, nemoj biti skrt...! :D I da li si pravio nesto novo za mace, neki novi autoban po zidovima...!? :-D
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#5032 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Tacno je da je pitanje bilo malo 'zbrckano' ali odgovor kakav bi ja dao je upravo odgovor kakav je dala cjenjena forumasica'kakav nered ,odlicno objasnjeno sa savrseno doziranim upozorenjem i vrlo kulturno,na sta je doticna forumasica (Ductus- nesta) i reagovala vrlo pozitivno,medzutim odgovor ;sta ce ti to,bolje ti je ovo; i zasluzuje odgovor kakav je dobio i na to sam i ja reagovao.

@kakav nered :kiss:

(imam par slikica ,mozda veceras)
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#5033 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

bushido wrote:Tacno je da je pitanje bilo malo 'zbrckano' ali odgovor kakav bi ja dao je upravo odgovor kakav je dala cjenjena forumasica'kakav nered ,odlicno objasnjeno sa savrseno doziranim upozorenjem i vrlo kulturno,na sta je doticna forumasica (Ductus- nesta) i reagovala vrlo pozitivno,medzutim odgovor ;sta ce ti to,bolje ti je ovo; i zasluzuje odgovor kakav je dobio i na to sam i ja reagovao.

@kakav nered :kiss:

(imam par slikica ,mozda veceras)
Mislim da nisi upravu... @zubi je dobronamjerno rekao, zasto kupovati, kad se moze udomiti neka ulicna maca... (btw i ja sam pobornik istog...) Na sta je uslijedio bezobrazan odgovor, nisam trazila savjet te vrste...! Zbog cega su i uslijedili komentari kakvi jesu...! Vidim da pronalazis sebe jos uvijek, mislim da grijesis... Ali hajde de...
Last edited by Kaligrafija on 05/09/2019 15:41, edited 1 time in total.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5034 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

bushido wrote:Tacno je da je pitanje bilo malo 'zbrckano' ali odgovor kakav bi ja dao je upravo odgovor kakav je dala cjenjena forumasica'kakav nered ,odlicno objasnjeno sa savrseno doziranim upozorenjem i vrlo kulturno,na sta je doticna forumasica (Ductus- nesta) i reagovala vrlo pozitivno,medzutim odgovor ;sta ce ti to,bolje ti je ovo; i zasluzuje odgovor kakav je dobio i na to sam i ja reagovao.

@kakav nered :kiss:

(imam par slikica ,mozda veceras)


hvalaaaa @bushido :kiss: :kiss:

dugo me nije bilo na forumu ali dobro se sjećam tvog žutog maine coona <3 to prekrasno stvorenje... mada je i ženkica (koja liči na moju Viki) isto preslatka :) ali on je baš lafac :)
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5035 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Sve su mace divne, i rasne i domaće avlijanerke... kad bi svi udomili uličnu onda bi sve te divne rase nestale... zar to ne bi bila šteta??
grozno je što nisu svi odgovorini vlasnici i ne steriliziraju/kastriraju svoje pa ih imamo sad more na ulicama :(

Osobno, rado imala Cornish rex macu... zbog karaktera... to su mačiji klovnovi, preslatka stvorenja... moja tiha želja <3

Ja sam samo protiv onih koji životinje gledaju kao predmete pa uzmu neku jer je lijepa i sl i uskoro te mace završe na ulici... zato uvijek naglašavam sve "negativno" vezano za njih... ako netko nije spreman na to bolje je da ne udomi... neka nekad pričuva nekom prijatelju, izgušta se i to je to... mace zaslužuju odgovorne vlasnike i puno ljubavi <3
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5036 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Baš su ukusi različiti, meni se Cornish rex baš nikako ne sviđa i nikako je nebi volio imati, ima jedna rasa pasa koja liče na tu rasu mačke. Najdraže su mi ove obične domaće. Perzijske mi nisu loše, također bengalske i britanke, ali nekako su mi domaće najdraže i najljepše, a ima ih u raznim bojama, crna, bijela, žuta/narandžasta, siva...
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5037 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Mehemed wrote:Baš su ukusi različiti, meni se Cornish rex baš nikako ne sviđa i nikako je nebi volio imati, ima jedna rasa pasa koja liče na tu rasu mačke. Najdraže su mi ove obične domaće. Perzijske mi nisu loše, također bengalske i britanke, ali nekako su mi domaće najdraže i najljepše, a ima ih u raznim bojama, crna, bijela, žuta/narandžasta, siva...

Domace su i meni najdraze :) imam poluperzijsku koja i izgleda i ima krakter perzijske i iako se njom svi oduseve kad je vide, meni je ova druga, domaca sarena puuuno ljepsa i puno bolji karakter ima... imala sam i crnog domaceg macora i on je bio jedno svrsenstvo koje nikad necu preboliti... takav krakter, kao da te covjek gleda...

Cornish rex je od rasnih koje bih voljela imati... ima jos rasa, maine coon, bengalska,... ali Cornishi su mi bas nesto posebno <3
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5038 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

A domaće su bukvalno besplatne, dok rasne u 99% slučajeva moraš platiti, nemoguća misija je dobiti rasnu na poklon.
Domaće se poklanjaju na sve strane, izbor je ogroman, biraš kakvu ćeš boju :D
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5039 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Mehemed wrote:A domaće su bukvalno besplatne, dok rasne u 99% slučajeva moraš platiti, nemoguća misija je dobiti rasnu na poklon.
Domaće se poklanjaju na sve strane, izbor je ogroman, biraš kakvu ćeš boju :D

Ja sam svoju čupavicu dobila besplatno... prijateljicina perzijska maca se okotila i ona me zamolila da joj pomognem da ih udomi (maca je tada i sterilizirana) i kako sam imala samo mačka ostavim jedno mače sebi... svakako sam neko vrijeme razmišljala da uzmem drugu macu da on nije sam... ali sad da me pitaš nikad više ne bih dugodlaku macu :D domaća maca je puno lakša za održavanje... a i karakter domaće mi više paše... perzijske su za mene previše mirne... I sad bih radije udomila stariju macu nego mače...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5040 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

To jeste, dugodlake mačke se moraju više češljati, treba im posvetiti više pažnje, i to je jedan od razloga zašto su mi domaće najdraže.
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5041 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Mehemed wrote:To jeste, dugodlake mačke se moraju više češljati, treba im posvetiti više pažnje, i to je jedan od razloga zašto su mi domaće najdraže.
Daaa, češljanje... a ne voli to pa je patnja i meni i njoj... zato je ošišam jednom godišnje, na proljeće, da se ne patimo :D
I dlaka je puno puno više... ali hajde, to se usisa... mada, ne bi ni češljanje bilo problem da voli...

ma domaće mice su zakon <3
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#5042 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by kakav nered »

Ductus Holedocus wrote:@ kakav nered hvala na iscrpnom odgovoru.

Nije mi cilj da bude ruska maca, nego da je onako sive boje. :D Vidjela sam skoro u gradu i guglajuci samo su mi ruske izlazile, zbog toga sam i pitala moze li onako siva biti i domaća maca :-D

Ako ovaj @zubi nadje malu macu tamno sivu,neka mi javi udomicu je :-D
Evo je ❤️ siva maca ❤️

https://www.facebook.com/24983612904199 ... 56?sfns=mo
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5043 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

micka mi se oporavlja... Biotin djeluje, dlaka raste i presijava se... hrana royal hair and skin polako djeluje i jede je ko luda... skupa jest al djeluje... bube vozdra...
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#5044 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Mashala :thumbup:
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#5045 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Arslan_11 »

Drustvo gdje u Sarajevu i okolini odvesti macka na sisanje?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#5046 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Vec sam pisala oko problema prevoza mace...e pa maca zbrisala sa vikendice. Kako je bila " vanjska " i lovica, a bome je i lijepa..mozda je nasla neki drugi dom.
E sada sam nabavila mace iz sela, tu je kuci dva dana. Sasvim je ok, jede, koristi pijesak..pitanje..kako je navici na grebalicu, jer, zelim je ponijeti u stan.
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#5047 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Darh Wader »

Image

:razz:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#5048 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Preslatka je (kutijska macka :D ).
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5049 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image

:shock: :kiss: :maca:

sjecam se da su stare nene u mahali vazda govorile, ubit ce te teksirat ako mački naudiš...
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#5050 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

realna do boli wrote:Vec sam pisala oko problema prevoza mace...e pa maca zbrisala sa vikendice. Kako je bila " vanjska " i lovica, a bome je i lijepa..mozda je nasla neki drugi dom.
E sada sam nabavila mace iz sela, tu je kuci dva dana. Sasvim je ok, jede, koristi pijesak..pitanje..kako je navici na grebalicu, jer, zelim je ponijeti u stan.
Nikako :P

Koristice ona i grebalicu (pospi malo catnipa - macije trave - po grebalici da joj zamirise i zainteresuje je). ali koristice bez razlike i sav raspolozivi namjestaj... :-D
Last edited by zubi on 16/09/2019 09:25, edited 1 time in total.
Post Reply