Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4776 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Velkoski wrote:probaj :D samo budi spremna da trčiš za njim :mrgreen:
:lol: :lol:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4777 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Danas smo bili u basti :) Kad smo tek stigli, onjusi se s micikom i odmah u razgledanje, kontam sjetio se gdje je, kad se podje tuci s mici, ne izlazi iz garaze, zavlaci se...reko belaj. Malo je falilo da ga spakujem i kuci...a opet kontam hajd malo dok se privikne. Kad stvarno mic po mic smiri se situacija, podjose se igrati, stuhati okolo...bi mi ga zao kuci dovesti :mrgreen: Tek sam sad u dilemi da li ga ostaviti u basti ili samo po malo izvoditi...pravio bi i drustvo miciki i imao drustvo, bio na zraku...ne znam koliko bi mu moj krevet falio :lol: . Bili smo jedno 4-5 sati i otkako smo dosli dohvatio se fotelje i hrce :mrgreen:
Mici ukrala nosiljku
Image
Malo fajta
Image
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#4778 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by LiP again »

Pozdrav raja, kakav pijesak za macu koristite?
Trenutno kupujem Sanicat active, odlicno grudvanje, miris i dobro se ponasa, no i dalje maca iznosi sitne kamencice i zna se prasina dici kada cistim.

Da li neko koristi ovaj Sanicat silikonski, kakav je i isplati li se preci? Cijena mi nije vazna, samo da radi svoj posao sto je bolje moguce. :D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4779 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

LiP again wrote:Pozdrav raja, kakav pijesak za macu koristite?
Trenutno kupujem Sanicat active, odlicno grudvanje, miris i dobro se ponasa, no i dalje maca iznosi sitne kamencice i zna se prasina dici kada cistim.

Da li neko koristi ovaj Sanicat silikonski, kakav je i isplati li se preci? Cijena mi nije vazna, samo da radi svoj posao sto je bolje moguce. :D
Friend ti je najbolji ako neces prasinu i hoces da dobro betonira...provjereno...probao sam sve vjeruj...silikonski su najvece sranje, ne bacaj novac...!
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4780 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

shmizlica wrote:
Velkoski wrote:probaj :D samo budi spremna da trčiš za njim :mrgreen:
:lol: :lol:

ko macku ufaci kad krene bjezat ja ga vodim u dubaji :mrgreen:

Image
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4781 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Nema hvatanja, nit si brži, nit spretniji od mačke. Sve i da si brži gdje mačka može skočiti i gdje se može zavući tu ljudsko biće ne može :D
Čitao sam da mačka iz mjesta može skočiti u zrak 4 puta svoju visinu. To je više od pola metra iz mjesta, a iz zaleta bi trebalo biti i više.
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4782 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

muHu u letu ufati ko s poslom, svojim sam ocima gledao... jos kucna a ove ulicne sa zemlje na vrh zove dje golubovi jedu zrele zovine bobice se popne u djelicu sekunde... nevjerovatna brzina... jedina mana im je brz zamor i šok kad ih nesta prepadne onda se gube, recimo kola, idu direkt na njih zato ih cesto udare kolima... to im je jedna zestoka mana.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#4783 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Analiticarr »

Image
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4784 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

drago mi je sto su macke napokon u sarajevu dobile svoj status, prije su po mahalama imali golubarnike i bukvalno macka je bila stetocina, to po starim mahalcima, kerove je kako ko drzao al i oni su bili rijetkost... zato su problemi bili sa misevima, svaki granap je imao misolovke i otrove za miseve, po podrumima zgrada se stavljao misomor i znam ko djeca da su nas upozoravali da ne idemo u supe i podrume i ne diramo cinije s prahom... macka je bila rijetkost pogotovo crna pa pljuni tri put ako ti predje preko ulice itd... zaista zatucanost dozla boga... ja pa stare nene i babe kao ne prilazi im iskopat ce ti oci il svaki ker je bjesan i ujest ce te... jooojjj zatucanosti, a golubarnici se drzali, puni govana i smrada, misevi se kotili i zivili ko u raju, cak smo imali i najezde zmija, zaba, skakavaca, stakora i u picku materinu bas selendra bili... mace, cuke :kiss:


p.s. samo da ovi na iglama s duksericama se dovedu u red su svojim pit bulovima...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4785 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

Kaligrafija wrote:
LiP again wrote:Pozdrav raja, kakav pijesak za macu koristite?
Trenutno kupujem Sanicat active, odlicno grudvanje, miris i dobro se ponasa, no i dalje maca iznosi sitne kamencice i zna se prasina dici kada cistim.

Da li neko koristi ovaj Sanicat silikonski, kakav je i isplati li se preci? Cijena mi nije vazna, samo da radi svoj posao sto je bolje moguce. :D
Friend ti je najbolji ako neces prasinu i hoces da dobro betonira...provjereno...probao sam sve vjeruj...silikonski su najvece sranje, ne bacaj novac...!
ma vala nako ovaj Friend :/ barem meni

sto se grudvanja tice tu je dobar ali mislim da ga maca najvise na nogama iznosi, nekako je sitan. I imam osjecaj da bas ne kupi mirise...

ja jos nisam nasla idealan pijesak :D

nego imam pitanje u vezi sterilizacije... gdje i kako?
vidim ova Ketti veterinarska ima neku akciju, 70km. kakva su iskustva?

drugo, rjesava li povremeno kupanje problem opadajucih dlaka? moja zvijerka ne voli bas ono cetkanje gumenom rukavicom... malo se umiri kad po ledjima skidam ali cim krenem po nogama il ne daj boze stomaku, odmah izvlaci kandze :lol:
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#4786 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Mi macama kupujemo DM novi pijesak, u zutoj je kutiji. Bijeli pijesak sa aktivnim ugljem. Odlicno se grudva, kupi mirise, ali je sitan i raznosi se. Nama ne smeta jer nase mace svaki pijesak raznose. Mi smo macora i macku sterilisali u Veterinarskoj ambulanti My Vet, veterinari Dejan i Mirela. Odlicni su veterinari i sve je proslo u najboljem redu. Maca 50 KM, macor 30/40 KM (ne sjecam se tacno)
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4787 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Ja jednom kupila taj bijeli, jedva cekala da ga se rijesim, svuda ga po kuci bilo :-)
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#4788 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Probaj onu pilotu (piljevinu) :-D Kao da je pilana u kuci :lol:
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4789 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ne koritim pijesak nego najlon kesice... smotam u najlon kesicu, govno i mokraca u smetlje a wc ide u wc na brisanje, jest da to radim cetri do pet puta na dan imam dvije mace ali je sve cisto i ne smrdi... jedna teta nam rekla iz zoo centra :mrgreen:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4790 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

pici wrote:ne koritim pijesak nego najlon kesice... smotam u najlon kesicu, govno i mokraca u smetlje a wc ide u wc na brisanje, jest da to radim cetri do pet puta na dan imam dvije mace ali je sve cisto i ne smrdi... jedna teta nam rekla iz zoo centra :mrgreen:
:-) :-)

Nesto mi to i nije higijenski...sta znam... :shock:
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4791 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kaligrafija wrote:
pici wrote:ne koritim pijesak nego najlon kesice... smotam u najlon kesicu, govno i mokraca u smetlje a wc ide u wc na brisanje, jest da to radim cetri do pet puta na dan imam dvije mace ali je sve cisto i ne smrdi... jedna teta nam rekla iz zoo centra :mrgreen:
:-) :-)

Nesto mi to i nije higijenski...sta znam... :shock:

kako nije, kesice od smeca u wc, maca se pokaki u jednu i posere u drugu, to se sakupi i baci u vrecicu za kontejnere, wc se odnese u kupatilo opere i posusi i vrati... pjesak razbacan upisan usran, po parketu i zidovima, nemas uvida dali je cisto dovoljno i maca se pokaki i posere negdje drugdje... ovo je sedmogodisnje iskustvo... pazi s dvije mace ne jednom...

Image

Image
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4792 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

pici wrote:
Kaligrafija wrote:
pici wrote:ne koritim pijesak nego najlon kesice... smotam u najlon kesicu, govno i mokraca u smetlje a wc ide u wc na brisanje, jest da to radim cetri do pet puta na dan imam dvije mace ali je sve cisto i ne smrdi... jedna teta nam rekla iz zoo centra :mrgreen:
:-) :-)

Nesto mi to i nije higijenski...sta znam... :shock:

kako nije, kesice od smeca u wc, maca se pokaki u jednu i posere u drugu, to se sakupi i baci u vrecicu za kontejnere, wc se odnese u kupatilo opere i posusi i vrati... pjesak razbacan upisan usran, po parketu i zidovima, nemas uvida dali je cisto dovoljno i maca se pokaki i posere negdje drugdje... ovo je sedmogodisnje iskustvo... pazi s dvije mace ne jednom...

Image

Image
Ma hajde za sranje, za pisanje mi nije nesto...ali ako tebi stima....moje dvije macke godinama u jednoj kadici sa pijeskom, nemam nikakvog pijeska nigdje, piske zgrudva se, kake zatrpaju svaka, ocistim za njima isto par puta dnevno, nikakvih problema...doduse moje je kupatilo bas veliko, pa nemam problema, i moje dame ne zatrpavaju da izbacuju agresivno pijesak ko neke macke, one to lagano...! :lol: :lol:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4793 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rudy81 »

sigicalo wrote:Mi macama kupujemo DM novi pijesak, u zutoj je kutiji. Bijeli pijesak sa aktivnim ugljem. Odlicno se grudva, kupi mirise, ali je sitan i raznosi se. Nama ne smeta jer nase mace svaki pijesak raznose. Mi smo macora i macku sterilisali u Veterinarskoj ambulanti My Vet, veterinari Dejan i Mirela. Odlicni su veterinari i sve je proslo u najboljem redu. Maca 50 KM, macor 30/40 KM (ne sjecam se tacno)
e super hvala ti puno, nazvacu danas odmah da narucim macketinu na “tretman” :-)
nadam se da nema veze sto je vec imala tjeranje, ja sam mislila da ce to prolaziti dosta neprimjetnije pa sam zato i odgadjala sterilizaciju, medjutim.... :roll:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4794 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Kako da transportujem u svom autu skotnu macu. Prijatelj oko svoje kuce ima tri mace i sve skotne . Htjela sam uzeti jednu sebi..niko nema transporter.
Ne bih da maca bas dozivi sok..kaze da je poprilicno divlja i zivi samo oko kuce, sto bi meni i odgovaralo.
Mislim da bi bas ta skotna maca, kada se omaci tu i ostala. Sta vi mislite. Radi se o vikendici.
Imala sam macu koju sam zvala samoodrzivom :D , skoro pet godina. Ove zime ubila ju je lisica koja se pojavila u selu. Nedostaje mi.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4795 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

Kupi transporter, nekad ce ti opet zatrebati sigurno.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4796 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Vec sam jedno mace tako vozila..bilo je pitomo i vecinu vremena mirno provelo u mom krilu, bez frke, ali to je bas jedan flegman macak. Ova poludivlja skotna maca me brine. Kontala sam je staviti u jednu korpu.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4797 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Iskočit će iz korpe sigurno. Mačke ne mogu smirom.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4798 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by realna do boli »

Ma znam..stavila bih je u poklopljenu korpu sa poklopcem. Gore je ceka kucica u supi, hrana , voda..Roki :D . Jos jedan flegman, ali pas. Tu znam sta me ceka. Dovoljno mu je reci NE, ostavi macu i on je ok.
Nadam se da cu imati macu i da ce sve proci ok.
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4799 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

poludivlje su nepredvidljive, moze da bude mirna i da odjednom joj pridodje i skoci... nisu toliko osjetljive na kada vide nesta koliko na zvuk, ako nesta lupne tu ce doci do trzaja sto posto... zenka je puno privrzenija domu od muzijaka, ako je hranis tu ce ostati cijeli svoj zivot, muzjaci ako nema zenke idu u potragu za njima i tako nestanu... zakon prirode :mrgreen:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4800 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

realna do boli wrote:Ma znam..stavila bih je u poklopljenu korpu sa poklopcem.
u većoj kartonskoj kutiji sa par probušenih rupica :cry:
Post Reply