Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4676 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

pici wrote:ja bi volio ove "pobornike moralisanja" da usvoje jedan par cuka i maca i da ih odrzavaju, hrane, ciste, njeguju itd itd... za dvije godine bi imali preko 30 kerova i jos plus toliko maca... za 4god. trostruko od tog broja... pa da vidim to moralisanje.
:thumbup: :thumbup:

Pusti njihovu suplju, izbacili bi i taj prvi par na ulicu, da im macka pocne ludo "pjevat" i cuguzit se svaki cas ili macak da im pocne zapisavat u tjeranju... :lol: A kad ti skace jedno 5-6 macaka po glavi non-stop i trke kroz kucu, zvali bi psihijatriju... :D
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4677 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kaligrafija wrote:
pici wrote:ja bi volio ove "pobornike moralisanja" da usvoje jedan par cuka i maca i da ih odrzavaju, hrane, ciste, njeguju itd itd... za dvije godine bi imali preko 30 kerova i jos plus toliko maca... za 4god. trostruko od tog broja... pa da vidim to moralisanje.
:thumbup: :thumbup:

Pusti njihovu suplju, izbacili bi i taj prvi par na ulicu, da im macka pocne ludo "pjevat" i cuguzit se svaki cas ili macak da im pocne zapisavat u tjeranju... :lol: A kad ti skace jedno 5-6 macaka po glavi non-stop i trke kroz kucu, zvali bi psihijatriju... :D
ja sam prije rata ima zenku macu i nismo je kastrirali... prve macice ja babica bio, sve divno krasno dok nisu odrasli ona se opet omacila a dvije zenke iz okota isto... za godinu dana sam imao sesnaest 16 macaka u kuci i oko kuce... to je bila ludnica, prvo odrzavati nemoguce, komsiluk jebavo mi sve itd itd... to ko nije dozivio ne konta nit moze da skonta... imaju slikovnice i nek citaju bajke.
User avatar
bushido
Posts: 1061
Joined: 27/07/2008 20:27

#4678 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Kao sto vec neko napisa, ne hranite trolove !

Image
nije svakom isaret dovoljan,nekad to treba "slikovito" prikazati.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4679 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kaligrafija wrote:
Ma da, ko u jednom selu, dva seljaka nabavila kuju, koju niko od njih nije hranio, nego drugi ljudi, nije imala ni dom, ni nista, samo za potrebe njihovih pasa da prostis, da nebi bili agresivni u vrijeme parenja, jadnica je dva puta godisnje radjala po 10 kucica, okotila je za nekoliko godina blizu 100 pasa, koji su baceni u gradove na ulicu, jer im smetaju oko kuca...nikad niko nije ni pomislio da je sterilise, niti su kome dali...Na kraju su rekli, previse se koti i odveli je u sumu i ubili, jer su lovci... a njeni psici su garant zavrsili kod sintora ili mrtvi...jel to ispravno, zar to nije ljudski cejf, zar ih ljudi nisu stvorili iz sebicnih razloga, bacili na ulicu iz sebicnih razloga i ubili iz sebicnih razloga!?? Nikad nije ni zalajala na nekog, nikad ujela, cista dobrota...!!! Jel zasluzila takav zivot-i smrt!?

Isto to ljudi rade sa macama lovicama, puste macku da se koti ako je dobra lovica, jer kao izgubice nagon i agresivnost i prestace da lovi i onda joj macice zafrljace negdje na ulicu, ako ne i u rijeku, jel to zivot!??

Macka se kao i pas "pripitomila" uz covjeka, prije deset hiljada godina ili vise, ljudi su njen svijet, ona je dobila besplatnu hranu, dom, nekog da je voli, covjek je dobio macku...! :D Ovaj smajli zato sto macku, ne mozes nikad pripitomiti, ona pripitomi tebe...! Divlje macke i pse, prvobitni ljudi nisu pripitomili, tako da su ih uzeli iz prirode i nasiiu pripitomljavali, vec su oni sami prisli covjeku, jer je covjek znacio besplatnu hranu i skloniste...! Macka je lovila sitnu gamad i pazila covjekovo skloniste, dok je pas cuvao dom, bio vjeran prijatelj i bla, bla...znaci simbioza covjeka i zivotinje...!

Sto se tice sterilizacije, ja sam pobornik i za ljude, jedni da imaju jedno ili dvoje djece, drugi da nemaju nikako, da bi se vremenom uradila dobrovoljna depopulacija planete i da covjek prestane biti virus koji crpi resurse i sve unistava...Bilo bi manje ljudi, vise sitih i napitih, manje ratova, manje problema i za ljude i za zivotinje, biljke, ribe i sav drugi zivi svijet...! Bez uvrede, moje razmisljanje je takvo...!
:thumbup: ovo je istina... mnogi budu u zabludi i misle macka je ko pas i moze se pripitomiti da bude ko cuko... donekle al vise ona tebe obrlati i pocnes igrati prema njezinim pravilima... ko zeli poslusnu zivotinju za njega je pas ko voli individualnu tvrdoglavu slatku neman onda macka... :mrgreen:
nokee995
Posts: 15
Joined: 04/12/2018 15:43

#4680 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nokee995 »

Jel ima neki nacin da popravim macin zadah? Nije sad skroz neugodan ali nije vala ni ugodan, cini mi se da je neko pisao da joj treba zube cetkati, sa kojom pastom i gdje se ima kupiti?

BTW: jel moja maca jedina koja nece da jede suhu hranu? :-) , neki dan sam maksuz isao u Zagreb da joj kupim kvalitetnu hranu, uzeo na kraju Orijen ima 80 ili 85% mesa cini mi se, 65 kn vrecica od 340g, ali kakvi samo pomirisi i zatrpa :roll: . Moram je prevariti pa kad joj pomjesam sa mokrom onda jede i suhu bez problema.
Last edited by nokee995 on 15/01/2019 12:35, edited 1 time in total.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4681 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Ja sam to baš gledao u jednoj epizodi emisije "Spasioci mačića", jednom mačiću četkali zube. Trebalo bi biti u pet shopu i četkica i pasta za mačke, a vjerovatno i u veterinara.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4682 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

probaj u pet shopovima al bolje odvedi veterinaru, moguce da je neka upala il karijes... ako ne moze tvrdu hranu onda obavezno samo veterinar
nokee995
Posts: 15
Joined: 04/12/2018 15:43

#4683 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nokee995 »

pici wrote:probaj u pet shopovima al bolje odvedi veterinaru, moguce da je neka upala il karijes... ako ne moze tvrdu hranu onda obavezno samo veterinar
Ma jede ona nju samo sto kad sam ja budan i u kuci nema sanse da je pipne, hoce mokru hranu i gotovo (iako ja njoj pomijesam sa suhom i sve potamani). Suhu jede samo ujutro jer ja spavam a izgleda puno ogladni preko noci i ja je krisom cujem kako je jede (jer samo joj suhu ostavim u zdjelici), lopov je to :lol:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4684 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image
Image
imali gdje uzet ove hrane u kesicama i konzervama... u amku vise nema :evil: macak samo ovo jede, one simba nece ni da pomirise... helpppppp
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4685 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Čini mi se da sam u Bingu viđao Kitekat proizvode.
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4686 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

@pici, jesi li probao sa DMovom hranom? ovaj moj gospodin macakbeg isto tako simbu preskoci kao da je nema... jos se naljuti, al ove iz DMa puca ko veliki... u stvari, sve osim ljubicaste :roll:
User avatar
shmizlica
Posts: 57849
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4687 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Filter wrote:@pici, jesi li probao sa DMovom hranom? ovaj moj gospodin macakbeg isto tako simbu preskoci kao da je nema... jos se naljuti, al ove iz DMa puca ko veliki... u stvari, sve osim ljubicaste :roll:
:lol: :lol: micika ne voli žute :mrgreen: najvoli crvene :)
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4688 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

shmizlica wrote:
Filter wrote:@pici, jesi li probao sa DMovom hranom? ovaj moj gospodin macakbeg isto tako simbu preskoci kao da je nema... jos se naljuti, al ove iz DMa puca ko veliki... u stvari, sve osim ljubicaste :roll:
:lol: :lol: micika ne voli žute :mrgreen: najvoli crvene :)
:lol: macja djubrad... a stas, mene stid reci da mu moram drzati konzerve zacepljene onim argetinim poklopcima za pastete, ako odstoji u frizideru nece supak da jede :roll: pa onda ritual, ako se ne pomazi prije hrane mjauce probi mozak i proganja nas po kuci... cirkus
User avatar
shmizlica
Posts: 57849
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4689 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

:lol: :lol: :lol:

i sve im se toleriše :-D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4690 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

:lol: :lol: :lol: Ni moj u većini slučajeva neće da jede dok se ne pomazi :D Nekad hoće, ali rijetko.
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#4691 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Gargi »

Planiram uskoro da udomim jedno malo mače, pa me interesuje par sigurnosnih aspekata. :D
Kako u kupatilu i kuhinji (predostavljam kao i većina) imam jednoručne baterije da li vam se ikada desilo da vam maca slučajno otvori vodu.
Ili u kuhinji, u kojoj je električna grijna ploča koja se pali dužim dodirom, slučajno upali kolo?
Ako jeste, na koji način ste to riješili?
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#4692 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Cesme ne diraju. U OBI-ju imas kupiti staklene ploce koje sluze za prekrivanje el.ploca. Shipak ce upaliti
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4693 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Filter wrote:@pici, jesi li probao sa DMovom hranom? ovaj moj gospodin macakbeg isto tako simbu preskoci kao da je nema... jos se naljuti, al ove iz DMa puca ko veliki... u stvari, sve osim ljubicaste :roll:

DM nisam probao al jede feliks...

Image
shmizlica wrote::lol: :lol: :lol:

i sve im se toleriše :-D
kadsu nas dresirali :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4694 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

oČamba me po ruci jebo on sebe :evil: pokunio se i sakrio kad me je prosla huja, zovnem ga i et ga skakuce od dragosti i lize me... pasce krvolocno ljuto :evil:
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#4695 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by DonieBrasco »

Image

:D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4696 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

:lol:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4697 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

:thumbup: :mrgreen:
User avatar
shmizlica
Posts: 57849
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4698 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

e, režete (skraćujete) li vi macama kandže? žućo slabo koristi grebalicu pa mu porasle poprilično :-? Ako da, s čim....obična noktarica ili?
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#4699 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Gargi »

sigicalo wrote:Cesme ne diraju. U OBI-ju imas kupiti staklene ploce koje sluze za prekrivanje el.ploca. Shipak ce upaliti
:thumbup:
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#4700 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by aribes »

Gargi wrote:Planiram uskoro da udomim jedno malo mače, pa me interesuje par sigurnosnih aspekata. :D
Kako u kupatilu i kuhinji (predostavljam kao i većina) imam jednoručne baterije da li vam se ikada desilo da vam maca slučajno otvori vodu.
Ili u kuhinji, u kojoj je električna grijna ploča koja se pali dužim dodirom, slučajno upali kolo?
Ako jeste, na koji način ste to riješili?

Moj pasa ne otvara slavine, a na elektricnu plocu je jednom stao dok je vrela bila, skocio, ispruzio se i opekao se, nije mu vise palo na pamet.... a ako se nekad i popne i ukljuci je, kad pocne da pisti nervira ga i ode
Post Reply