Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4601 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

Nasem je isto tako 3 mjeseca i desilo se mozda tako prije jedno 2-3 sedmice da se na sredini dnevnog boravka pokakio haha :D
Naruzio sam ga i ostavio zatvorenim u wcu 2h pored pijeska.. Nije se vise desavalo, ali inace svaku noc pred spavanje mu ocistim pijesak i to je to.. Razmisljao sam mozda i jednom u 2 dana da ga naviknem dok je jos mali, ali onda pocne da smrdi kod nas u kuci haha, tako da je win-win kad se ocisti svaku noc pred spavanje :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4602 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Sta kaze kad si ga naruzio :mrgreen: :-D
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#4603 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by jasmind »

Koshpa wrote:Jedno pitanjce ako neko mozda zna,

Slucaj je sljedeci ; macic 2.5 mjeseca naviknut na pijesak je u toku noci izvrsio veliku nuzdu van pijeska. Da li neko zna, predpostavlja zbog cega je bio nestasan :-D

Hvala
Ili mu wc nije dovoljno cist (prema macijim standardima xD ili ste mu mozda pomjerili wc na neko drugo mjesto, moze biti i da mu je premal wc.

Nas macak jednom bio bolestan, wc mu inace u hodniku stoji, i posto je bio slab ja mi premjestim wc u dnevnu preko noci a hodnik bio zatvoren. I ja ustao u neka doba po noci da odem u wc, kad on dodje i mjauce mi nesto kod vrata od hodnika, ja tamo kad on se pokakio kod vrata od hodnika i mjauce, majke mi govori mi "halali bogati, ja znam da mi je vamo negdje inace, je se zbunio, sto si pomjerio, nisam znao dje mi je u mraku" hahahahahahah
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4604 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol: a jebo vas price samo gledam hocel bit slika hahahha
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#4605 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Koshpa »

vjesticanametli wrote::lol: :lol: :lol: a jebo vas price samo gledam hocel bit slika hahahha
Image

Evo slika da ne kukas :oops: :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4606 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Dankescheeen :-) :-D
nokee995
Posts: 15
Joined: 04/12/2018 15:43

#4607 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nokee995 »

Pozdrav dobri narode, ja sam novi na ovom forumu :bih:
Naime krajem ovog mjeseca cu dobiti jednog lijepog macica starog 2 mjeseca (radi se o ruskoj plavoj macki), pa me zanima da li treba jos nesto da mu nabavim unapred osim grebalice, wc-a i poneke igracke? I takodjer me zanima da li je bolje da je wc otvoren ili zatvoren? Budem stavio slike mace kada stigne :)
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4608 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

Cestitam na izboru rase,imao sam priliku da upoznam jednu zenku
ruske plave.Macke vole da se penju,sto visocije to bolje,evo ovdje mozes pronaci dosta ideja,sretno!

https://www.google.be/search?rlz=1C1GCE ... Ir3HdNQ7w4
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4609 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image

mogu komotno odselit iz stana... :mrgreen:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4610 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

nokee995 wrote:Pozdrav dobri narode, ja sam novi na ovom forumu :bih:
Naime krajem ovog mjeseca cu dobiti jednog lijepog macica starog 2 mjeseca (radi se o ruskoj plavoj macki), pa me zanima da li treba jos nesto da mu nabavim unapred osim grebalice, wc-a i poneke igracke? I takodjer me zanima da li je bolje da je wc otvoren ili zatvoren? Budem stavio slike mace kada stigne :)
nemoj zatvoreni wc niposto.. macke to nikako ne vole.. bolje ti je kupuj ako imas para bolji pijesak, koji nece ni smrditi niti ista, a realno, smrdi samo kada ostavis govna 3 dana, i to ne bi trebao da radis svakako(jednom dnevno je sasvim dovoljno za ciscenje)..

kupi mozda onu kantu posebno za macja govna, da ne bi morao da bacas smece svaki dan..

kupi rukavicu za dlaku da mozes da cistis iako ti necebiti potrebna prvih mjesec dana sigurno..
pripremi suhu u mokru hranu(u pocetku mu daji manje suhe, a vise mokre, i mijenjaj ono sto ne pojede, jer se ta mokra hrana usmrdi i pokvari nakon par sati sto stoji).. kasnije ces mu moci davati vise suhe hrane, jer ce mu zubi bolje izrasti pa ce mu biti lakse da to jede..
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4611 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ovo_malo_duse »

Prvo malo slicica za Vjestu

Omiljena disciplina spavanje na kaucu . Lavica sama izabrala gdje voli spavati i mi joj dodali dekicu.

Image
Image

Takodje za ne povjreovati je koliko su pamentne. Ima dvije stvari koje radi samo sa kcerkom. Gleda Ipad , gotovo uvjek dodje uvuce se ispod ruke i kuzi sta se desava i isto tako ima igru sa njom gdje jedna drugu ganjaju, maca smugne pod krevet i mala sjedi na krevetu , nagne se dole pod krevet i kaze buuuu i povuce se nazad onda maca kao napada i opet povalcenje pod krevet i tako u krug.
Svi ostali smo pokusavi igrati sa njom isto niko nije uspio jednostavno sas ignorise a cim kcerka ode u svoju sobu na krevet maca odmah za njom.
Image
nokee995 wrote:
Pozdrav dobri narode, ja sam novi na ovom forumu :bih:
Naime krajem ovog mjeseca cu dobiti jednog lijepog macica starog 2 mjeseca (radi se o ruskoj plavoj macki), pa me zanima da li treba jos nesto da mu nabavim unapred osim grebalice, wc-a i poneke igracke? I takodjer me zanima da li je bolje da je wc otvoren ili zatvoren? Budem stavio slike mace kada stigne :)
Mi smo promjenuli 3 razlicite wc posude. I vjerujmi da zavisi od mace, nasa ima zatvorenu sa filterom i koristi je bez problema nikad nije promasila, par puta vrata od hodnika bila zatvorena i ona cuci pored vrata i mjauce da joj se otvori. I posto je vasa maca tek 2 mjeseca ja ti takodje savjetujem da krenes sa otvorenom dok se ne navikne gdje je WC kasnije mozes zamjeniti i maca ce bez problema koristiti drugu.

Bitna stvar je da je dovoljno duboka( da ima dovoljno pijeska) i da se cisti svaki dan i da mjenjas pjesak bar jednom u 15 dana i nema problema
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4612 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ja stavim najlon kesu u wc posudu i bez problema piske i kake u nju, samo mora biti cista... imam tri posude za dvije mace i redovno cistimo, ako nije cisto onda je belaj
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#4613 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

pici wrote:ja stavim najlon kesu u wc posudu i bez problema piske i kake u nju, samo mora biti cista... imam tri posude za dvije mace i redovno cistimo, ako nije cisto onda je belaj
Bez pijeska??
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4614 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

zubi wrote:
pici wrote:ja stavim najlon kesu u wc posudu i bez problema piske i kake u nju, samo mora biti cista... imam tri posude za dvije mace i redovno cistimo, ako nije cisto onda je belaj
Bez pijeska??
bez pijeska, obicna najlon kesica bilo kakva


uzmem misisljave maramice obrisem im sapice i guzu, wc smotam najlon i bacim u vrecu za smetlje, wc saperem i posusim toalet papirom... dva stavite wc za mace i mirni ste citav dan... skoro :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4615 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

@ovo malo duse :) :-D hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa preslatka maca
joj parim ochi na vase mace :-D :lol: predivne su
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#4616 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anonimus03 »

Jedno pitanjce, ako neko zna provjereno. Kad se ide na onu godisnju revakcinaciju one 3u1 vakcine, jel mora biti tacno nakon godinu ili se moze fuliti, pa npr mjesec kasnije da primi?
Hvala i maz maz svima macama :kiselavoda: :maca:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4617 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by MarlboroGold »

Image
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4618 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
U mene je posuda za hranu na ovaj fazon, samo što je u mene jednobojna, i ja naspem u obje suhu hranu, krene jesti iz one jedne i onda se prebaci na drugu i nastavi jesti, a sve isto, ista hrana, čista je na obje strane, ali opet ima to nešto što mi ljudi ne možemo razumiti hahaha. Drugu koristim za vodu jer sam čitao da voda treba biti malo odmaknuta od hrane iako bi mogao staviti hranu u jedan kraj, vodu u drugi.

Image
Last edited by Mehemed on 21/12/2018 15:58, edited 2 times in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4619 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

https://imgur.com/u2mZTRO

maca će morat' dobiti druga zbog ovih klipova :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4620 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by MarlboroGold »

:lol: dobar
Last edited by MarlboroGold on 23/12/2018 17:08, edited 1 time in total.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#4621 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Boemica »

MarlboroGold wrote::lol: dobar

Maloprije sam pročitao da je neki youtuber ubio svoju mačku tako što ju je udarao i gazio nogama dok nije slomio kičmu i unutrašnje organe, sve snimio i postavio na youtube... a nakon toga je nabavio dva nova mačića i odmah snimio kako jednog stavlja u wc šolju. Valjda je uhapšen zbog nasilja nad životinjama. Kakvih sve bolesnika ima. Želudac mi se okrenuo nakon čitanja.
Ne kvari ovu predivnu temu sa tim ružnim slučajevima. :oops:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4622 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Baš vala, izbrišite te postove svega vam.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4623 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Samo da kazem da na proljece i ja nabavljam prinovu macu i vec smo poceli namjestaj da joj kupujemo...muz je popustio :lol: pa cu i ja stavljat slike a ne samo molit vas da pikazete macke :mrgreen: e vidjecete vi onda :lol:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4624 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Ljudi, gdje drzite pijesak za mace? Mislim lokacija u stanu :mrgreen: Kad tek kakne utuka bome pa nek prica sta god ko hoce :mrgreen:
Zuco mi je izgubio zadnju nogicu i sad ce da bude stacioniran u stanu pa pokusavam da nas organizujem. Skoro citav zivot imam mjaute al mi nikad nisu bile u kuci :mrgreen:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#4625 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

shmizlica wrote:Ljudi, gdje drzite pijesak za mace? Mislim lokacija u stanu :mrgreen: Kad tek kakne utuka bome pa nek prica sta god ko hoce :mrgreen:
Zuco mi je izgubio zadnju nogicu i sad ce da bude stacioniran u stanu pa pokusavam da nas organizujem. Skoro citav zivot imam mjaute al mi nikad nisu bile u kuci :mrgreen:
Eeeeeeeee, nije svaki pijesak isti... neki smrdi samo tako, a neki se i ne osjeti... vazi ona stara koliko para, toliko muzike :D
Post Reply