Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4526 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Ode i maca u njem. :lol: sretnooo
@filter ....maca je preeeeswatka :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4527 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

Moja je dobila pasoš odmah s vakcinom i nije bilo nikakvih posebnih uslova.
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#4528 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Xeox2 »

splinter wrote: odakle tipkaš, jel iz Sa?
SBK
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#4529 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Xeox2 »

vjesticanametli wrote:Ode i maca u njem. :lol: sretnooo
@filter ....maca je preeeeswatka :)
haha da, hvala :)

Velkoski wrote:Moja je dobila pasoš odmah s vakcinom i nije bilo nikakvih posebnih uslova.
Je li ikako prelazila EU granicu?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4530 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

E to već nije, al' ne vidim razlog da imaš problema s pasošem...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4531 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Uslikaj macu pls na granici....ono ceka da ide molim te :) :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4532 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

vjesticanametli wrote:Uslikaj macu pls na granici....ono ceka da ide molim te :) :mrgreen:
:lol:
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#4533 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

Velkoski wrote:Moja je dobila pasoš odmah s vakcinom i nije bilo nikakvih posebnih uslova.
¸Jedno je "pasoš" a drugo je obrazac koji ti izdaje Ured za veterinarstvo kad psi a mislim i mačke idu u EU. Prije se za taj obrazac uzimao uzorak krvi i slao u SLoveniju jer je to bila najbliža referentna laboratorija. Sad je doduše i Hrvatska u EU, al ne znam više koja je procedura. Zato treba što prije otići do nadležne veterinarske stanice ili ambulante i zaganjati papire. Zna seo dužiti taj proces.
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#4534 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Xeox2 »

vjesticanametli wrote:Uslikaj macu pls na granici....ono ceka da ide molim te :) :mrgreen:
Nadam se da ću sve moći riješiti, tako da će biti slika sa granice :)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4535 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by klixoris »

vjesticanametli wrote:Uslikaj macu pls na granici....ono ceka da ide molim te :) :mrgreen:
:lol:
U šapi joj pasoš i karta u jednom pravcu, za reverom značka FK Saraj'va :mrgreen:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4536 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

Evo da se i ja tuspasim :D Uzeli smo mackicaaa malog :D Dobit cemo ga za dvije sedmice dok jos malo naraste :D Radi se o britanskoj kratkodlakoj..
Ima li neko neki savjet za pocetak kada bude dosao? Kako da ga naucimo na mazenje, spavanje, hranu i tako to? Gledao sam na netu oko namjestaja i maca, i pravo me strah za kauc haha.. Ima li neko tu nekih savjeta? Kupili smo vec sve moguce stvari za macu sto treba i pripremili smo sve, ali eto ako imate nekih savjeta, bio bih zahvalan :D

A evo i slikica da ga vidite :D

Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4537 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

halali se s kaučem :lol: grebanje i čupkanje im je u krvi, mislim da tu nema pomoći :mrgreen:

a vidjećeš kad dođe, to se sve složi samo od sebe, pokažeš gdje je hapica, pijesak, a on će već sam skontat gdje mu je najljepše za pajkit :mrgreen:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4538 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

Ajoj.. nemoj mi kauc samo molim te haha :D

Tek smo se preselili i uzeli sve nove stvari haha :D

Evo maloprije sam nasao nekakav kao tape na amazonu sto je ljepljivo sa obje strane, pa to mace ne vole valjda, ali mi smijesno za selotejp providni koji je sa obje strane ljepljiv da dam skoro 20 EUR xd sa dostavom..

Moze li se malog nauciti da ne grebe po odredjenim stvarima? Tipa kad zagrebe prvi put da ga stavim u crnu kesu da zna da je to kazna haha :D (salim se, ali eto mozda ima neki nacin?)..


A sto se tice wc-a, kako da ga odmah naucimo gdje mu je wc da ne bi pisnuo negdje u stanu odmah kad dodje haha :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4539 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

staviš ga na pijesak, skonta on...možda dok je mali na više mjesta da ne mu ne bude daleko da doleti kad prigusti :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4540 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Kupi mu grebalicu i nadaj se da će grebat samo po njoj a ne po namještaju :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4541 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

nada umire posljednja :lol:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4542 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by casanova123 »

Uzeli smo ono drvo da grebe i plus jos nekakav karton da grebe po tome.. Ima vala da grebe slijedecih 5 godina, samo nek ne dira kauc :D

Btw, koliko ga se moze ostaviti dugo da bude sam u stanu bez da iko dolazi? Kontao sam da uzmem i ono automatsko sto izbacuje hranu i vodu kada budemo negdje trebali da idemo, pa da moze da bude sam kuci bez problema..
Hoce li pobudaliti od dosade?
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4543 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

shmizlica wrote:nada umire posljednja :lol:
a prije toga strada kauc, zastori, zavjese, stolice... jos ako ima sta da prevrne dok ganja muhe :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4544 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

moja je burazu cijelu stolicu počupala, moju nije :mrgreen: i ima još jedan tabure kojeg čupa + balkonska vrata, to je sve :mrgreen:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4545 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Na kraju im moraš sve oprostiti jer su preslatki :D :D :D
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4546 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

macja posla :lol: :lol: kcerkina radna stolica za jednu vecer potpuno satrana, valjda se macanu svidjela eko koza
nisam ga jednom skinuo sa zastora u kuhinji, na vrh se popne i njise ko slijepi mis... najgore mi je bilo igranje tokom noci :-)
nadje upaljac, stik, sta bilo i suta po parketu, zvoni sve ko katedrala, mrtve budi. taman mu to uzmem nadje nesto drugo... i tako...
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4547 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

casanova123 wrote:Uzeli smo ono drvo da grebe i plus jos nekakav karton da grebe po tome.. Ima vala da grebe slijedecih 5 godina, samo nek ne dira kauc :D

Btw, koliko ga se moze ostaviti dugo da bude sam u stanu bez da iko dolazi? Kontao sam da uzmem i ono automatsko sto izbacuje hranu i vodu kada budemo negdje trebali da idemo, pa da moze da bude sam kuci bez problema..
Hoce li pobudaliti od dosade?


Macka moze ostati sama u stanu i nekoliko godina,kad se vratis provjeris jeli dobro suha ,ogulis i imas stelju za graha ako volis dlakavo nemoras ni gulit :D . Prijatelju,ili si dovoljno lud i uzmes zivotinju u kucu ili nisi i onda ne moras kontati hoce li ogrebati ili nece,NARAVNO da ce izgrebati i uprljati i slomiti itd. Ja sam lud od rodzenja i nema kakve mi zivuljke nisu prosle kroz kucu i sve su ostavile svoj trag narocito u srcu.Sretno!
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4548 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Sad ja mazim svoje mačiće po vratu i ovaj jedan mahnu šapom po glavi hahaha. Pametan način da mi kaže da ga mazim po glavi, dok drugi i dalje uživa. Inače oba su veliki ljubitelj maženja po vratu, to im je najdraže.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4549 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

bushido wrote:
casanova123 wrote:Uzeli smo ono drvo da grebe i plus jos nekakav karton da grebe po tome.. Ima vala da grebe slijedecih 5 godina, samo nek ne dira kauc :D

Btw, koliko ga se moze ostaviti dugo da bude sam u stanu bez da iko dolazi? Kontao sam da uzmem i ono automatsko sto izbacuje hranu i vodu kada budemo negdje trebali da idemo, pa da moze da bude sam kuci bez problema..
Hoce li pobudaliti od dosade?


Macka moze ostati sama u stanu i nekoliko godina,kad se vratis provjeris jeli dobro suha ,ogulis i imas stelju za graha ako volis dlakavo nemoras ni gulit :D . Prijatelju,ili si dovoljno lud i uzmes zivotinju u kucu ili nisi i onda ne moras kontati hoce li ogrebati ili nece,NARAVNO da ce izgrebati i uprljati i slomiti itd. Ja sam lud od rodzenja i nema kakve mi zivuljke nisu prosle kroz kucu i sve su ostavile svoj trag narocito u srcu.Sretno!
:thumbup:
Nazalost ja vec ovog macka vidim negdje da se udomljava, nadam se da samo nece zavrsiti negdje na ulici... :(
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#4550 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjecnikomentator »

Imam mačka već nekih 2g, odrastao kod nas, rođen i sve. Ali toliko me zamara sa mjaukanjem, jednostavno dosađuje, ne možeš jesti, a da on ne dođe i traži hranu. Jede čitav dan, kad god mu se ukaže prilika. Dobije nekad vaspitnu, ali opet smo jarani može se reći, jako dobri jarani, familija ba. :D

Kako da ga odviknem od toga? Neki savjet, neko? :bih:
Post Reply