Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4451 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:D bas je lijepa :-D moras je pokazivati forumskom puku :thumbup:
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#4452 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by benjamin1992 »

Zaboravih vam reci... Sva ona frka oko mace je koštala 400 KM :shock: Dobili nekakav popust od veta, pa je bilo 300. Skupilo se preko fb raje, svi po 5-10-20 KM, uglavnom nismo ostali dužni vetu. :bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4453 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

:shock: ma sta kazes ....dobri ljudi neki .....uh nasu macu je vet uradio besplatno a nisam znala da toliko kosta....al priznaj isplatilo se :D
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#4454 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SHTEVELEC »

pici wrote:kupip sam onu rukavicu za cesljanje dlaka :thumbup:

Image
Tek sad ovo vidjeh - ne znam kako tebi funkcionise al' meni je odlicna, iscetkam obe macke u sekundi, bas dobro kupi
User avatar
pici
Posts: 43569
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4455 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

SHTEVELEC wrote:
pici wrote:kupip sam onu rukavicu za cesljanje dlaka :thumbup:

Image
Tek sad ovo vidjeh - ne znam kako tebi funkcionise al' meni je odlicna, iscetkam obe macke u sekundi, bas dobro kupi
cetke ne vole i nema sanse sa cetkom da ih iscesljam al sa ovim uzivaju i mirni su tako da hem kupi dlake hem im mazim :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4456 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Jesam se osevapio kad sam ovu rukavicu izreklamirao ovdje. :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4457 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

irac300 wrote:Jesam se osevapio kad sam ovu rukavicu izreklamirao ovdje. :D
jesi vala :D
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#4458 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Al ja ne skontah gdje se ima kupiti ova rukavica? I koliko je para?
User avatar
pici
Posts: 43569
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4459 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

zubi wrote:Al ja ne skontah gdje se ima kupiti ova rukavica? I koliko je para?
adazal... 15 KM
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#4460 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

pici wrote:
zubi wrote:Al ja ne skontah gdje se ima kupiti ova rukavica? I koliko je para?
adazal... 15 KM
Zahvaljujem.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4461 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Puf »

zubi wrote:
pici wrote:
zubi wrote:Al ja ne skontah gdje se ima kupiti ova rukavica? I koliko je para?
adazal... 15 KM
Zahvaljujem.
Ebay, 3-4KM. Uzeo ja sebi.
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#4462 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Puf wrote: Ebay, 3-4KM. Uzeo ja sebi.
Ako moze link... hvala :)
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4463 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Puf »

zubi wrote:
Puf wrote: Ebay, 3-4KM. Uzeo ja sebi.
Ako moze link... hvala :)
https://www.ebay.com/itm/Pet-Deshedding ... SwC19bCRCs
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#4464 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zubi »

Puf wrote:
zubi wrote:
Puf wrote: Ebay, 3-4KM. Uzeo ja sebi.
Ako moze link... hvala :)
https://www.ebay.com/itm/Pet-Deshedding ... SwC19bCRCs
:maca:

Hvala!
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#4465 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ami8 »

.
Last edited by ami8 on 26/06/2018 22:12, edited 1 time in total.
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#4466 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Leia_Organa »

Je li neko ima iskustva s mačićima? Mama im je uginula, pa brinemo o njima.
Bit će im dvije sedmice za dva dana. Već dva dana ne kake. Masiramo ih toplom krpom, stomačić i guzu, ali ništa. Piške, ali ne kake.
Imate li neki savjet?
User avatar
pici
Posts: 43569
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4467 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Leia_Organa wrote:Je li neko ima iskustva s mačićima? Mama im je uginula, pa brinemo o njima.
Bit će im dvije sedmice za dva dana. Već dva dana ne kake. Masiramo ih toplom krpom, stomačić i guzu, ali ništa. Piške, ali ne kake.
Imate li neki savjet?

veterinar je tu najbolji al probaj sa Parafinskim uljem, to kazu pomaze... nikako ih hraniti ovim obicnim mlijekom i cvrstom hranom nego bebi mlijekom... lagano trljanje po stomacima i cetvrtina tablete protiv parazita to sve ima nabaviti u pet shopovima i kod veterinara... preporuka: odvest veterinaru
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#4468 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Leia_Organa »

pici wrote:
Leia_Organa wrote:Je li neko ima iskustva s mačićima? Mama im je uginula, pa brinemo o njima.
Bit će im dvije sedmice za dva dana. Već dva dana ne kake. Masiramo ih toplom krpom, stomačić i guzu, ali ništa. Piške, ali ne kake.
Imate li neki savjet?

veterinar je tu najbolji al probaj sa Parafinskim uljem, to kazu pomaze... nikako ih hraniti ovim obicnim mlijekom i cvrstom hranom nego bebi mlijekom... lagano trljanje po stomacima i cetvrtina tablete protiv parazita to sve ima nabaviti u pet shopovima i kod veterinara... preporuka: odvest veterinaru
Samo im bebi mlijeko dajem. Nista drugo. Veterinar je savjetovao da im dam caj od kamilice, sto jesam, ali nije rijesilo problem. Probat cu s tim uljem. Hvala.
User avatar
pici
Posts: 43569
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4469 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Leia_Organa wrote:
pici wrote:
Leia_Organa wrote:Je li neko ima iskustva s mačićima? Mama im je uginula, pa brinemo o njima.
Bit će im dvije sedmice za dva dana. Već dva dana ne kake. Masiramo ih toplom krpom, stomačić i guzu, ali ništa. Piške, ali ne kake.
Imate li neki savjet?

veterinar je tu najbolji al probaj sa Parafinskim uljem, to kazu pomaze... nikako ih hraniti ovim obicnim mlijekom i cvrstom hranom nego bebi mlijekom... lagano trljanje po stomacima i cetvrtina tablete protiv parazita to sve ima nabaviti u pet shopovima i kod veterinara... preporuka: odvest veterinaru
Samo im bebi mlijeko dajem. Nista drugo. Veterinar je savjetovao da im dam caj od kamilice, sto jesam, ali nije rijesilo problem. Probat cu s tim uljem. Hvala.
Nemoj puno ulja jer su to mačići... kao zadnja opcija toplomjer u guzu. Namažeš uljem i polako, samo onaj srebrni dio (dalje od toga ti je tolomjer i ovako preširok pa nemaš straha da mačića ozlijediš) i polako lagano malo "zavrtiš" i to je to.Ako i ovo ne uspije, hitno veterinaru jer mogu uginuti.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4470 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Imao sam mačku sa 7 mačića koji su stari manje od dva mjeseca (okotila se 15.05.) i mačke od jučer ujutro nema što znači da je na žalost mrtva, ili je auto zgazilo ili su je psi lutalice uništili jer nikada ne ode na duže od par sati. Mačići su sada ostali sami i ne znam da li im mogu ikako pomoći osim da ih hranim i da im obezbijedim čistu vodu. Kupujem Whiskas i Friend mačiju hranu i to im inače dajem, mada sam jučer morao kupiti Friend konzervu za odrasle mačke jer nije bilo za mačiće, bolje i to nego da ne jedu ništa.

Image

Ovo je od prije dvije sedmice.
Image

Preslatki su, pokušajem da ih odhranim i da sebi ostavim dva(jedno muško i jedno žensko) a ostale da poklonim, samo ne znam da li ih je naučila sve što je trebalo da nauče. Mama im je bila prava lovica, niti jedan miš joj nije mogao uteći.
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#4471 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

Baš slatki mačići. Šteta. mada ne mora značiti da je mrtva, možda je povrijeđena ili iz nekog razloga spriječana da se vrati. Kako god sreća u nesreći je dase to desilo sad a ne prije mjesec dana dok su bili puno manji. Sad mačići već prelaze sa mlijeka na hranu i možeš im davati manje više vu hranu sa oznakom junior. Skontaćeš i sam šta najviše vole da jedu. Al opet svaka mačka je karakter za sebe. Kako god puno si sevapa zaradio s ovim.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4472 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Jedu oni ko veliki, a mačka se kod mene kotila tri puta, prvi put 5, pa 6 i sada 7 okotila.
Jedino ne mogu da upratim koliko koji pojede već ja istresem cijelu konzervu pa oni to pojedu za par sati.
Još nisam vidio tijelo, možda je i zakopana već negdje, objavio sam jučer na facebook da je nije ko vidio od komšiluka, ali ništa.
Da je namjerno otišla i ostavila mačiće nije sigurno, niti jedne nije ostavila, nebi ni njih a ni mene ostavila, previše smo se zbližili.
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#4473 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

Pa ako je nema morat ćeš ti preuzeti ulogu hranitelja. Ma samo ih hrani otprilike u istim vremenskim intervalima a ne ono ofrlje kad stigneš. Onda će se i oni vremenom disciplinovati, biće ti lakše upratit jesu li jeli i šta i kako. Puno sreće!
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4474 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mehemed »

Evo šta sam pročitao, tako da za sada nisam pogriješio s tim što uvijek imaju dostupnu hranu i vodu pa da jedu kada hoće.
Planirao sam do 3 mjeseca da ih držim i onda ću ih 5 poklonuti a ostaviti sebi dva.
Stručnjaci predlažu da mačetu dajete da jede koliko želi u početku, odnosno da mu je hrana uvijek dostupna. Tako ćete sprečiti prejedanje, ali i osnažiti mačke koje su premršave.
Kada mače navrši između četiri i šest mjeseci počnite da ga hranite uvijek u isto vrijeme.
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#4475 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sigicalo »

Pozz. Prije 15 dana smo udomili mace staro 2 mjeseca. Problem je sto maca nece da pije vodu niti da jede suhu hranu. Kupovali smo joj raznu suhu hranu za njen uzrast i nijednu nece. Pokusali smo skvasiti, umijesati u hranu iz kesice, samljeti i pomijesati...nece. Kada sameljemo krekercice i pomijesamo sa vlaznom hranom, nece da je pojede. Vodu samo njusne i nece ni da lizne. Mace inace jede svaku vlaznu hranu iz kesice i konzerve koju joj dam. I da, nece ni one slatkise za mace, ni mekane ni one tvrdje. Sad za vikend smo joj davali onu hrskavicu sa pilecih kostiju (skuhanu u neslanoj vodi) i pojela je. Skontali smo da nisu zubi u pitanju i da moze jesti tvrdje. Svi koji imaju macu mi kazu da mace mora jesti suhu hranu i piti vodu. Kako da je nagovorim / natjeram / prevarim?
Hvala :-D
Post Reply