Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4426 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Bravoooo :thumbup: e super...javljaj pls dalje
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#4427 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Zaitsev »

benjamin1992 wrote:Sinoć nađem neku FB grupu, napišem nešto slično kao ovdje na forumu. Neke dvije djevojke (ovim putem, ukoliko čitaju forum, im se mnogo zahvaljujem) su došle po macu i uspjele su pronaći veterinara koji je sinoć operisao macu.
Milana sam zvao, niko se nije javljao, i jos par veterinara. Neki nisu htjeli ni da čuju kada sam rekao da je mačka ulična i da nisam spreman platiti za operativni zahvat.

Što se mace tiče, operisana je, mačiči, koliko sam ja shvatio preko viber poruka od veterinara su izvađeni carskim rezom, 6 ih je bilo i nažalost svi su uginuli. Dva su davala znakove života ali nisu uspjeli preživjeti. Kaže veterinar da se maca porađala dva dana minimum. Jedno mače je bilo, citiram "potpuno truhlo, raspadalo se pod rukom". Maca je na infuziji i jakim antibioticima. Ukoliko nije dobila trovanje/sepsu, preživjet će. Nadam se da će biti okej, planiram je preuzeti ako ozdravi. :)
Image
Ako te put kad nanese u Zenicu, javi se ljudino...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4428 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Benjo ima li novosti o maci :)
finansijska kriza
Posts: 185
Joined: 11/11/2008 09:04

#4429 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by finansijska kriza »

Pozdrav svima, prije osam dana u garaži mi je maca omacila četiri mačića, dva nisu dočekala jutro. Nemam nikakvo iskustvo sa mačkama, te je hranimo Felix hranom, dajemo vodu i mlijeko. Napominjem da je garaža zajednička i ograđena je armaturom i kartonom, te se maca smjestila u jedan ćošak moje garaže, da bi se nakon što su dva mačića uginula premjestila u drugi kraj garaže. Uginule mačiće sam uklonio nakon 24 sata . U garaži je mrli mrak, pa sam joj instalirao malu lampicu jučer čisto da nije u totalnom mraku. Preostala dva mačića napreduju, prisiljen sam auto parkirati navečer i izvesti ga ujutro, na to se očito navikla. E sad me poprilično strah da mališani ne počnu bauljati po garaži, da ih ne pregazim, šta da radim sa njima u kompletu. Mačka izađe vani nakratko, pa se vrati, garaža je zakatančena, ali se ona uvuče i brine o mačićima. Potreban mi je savjet, pogotovo oko malenih, ne bih želio da nastradaju. Udomljavanje dolazi u obzir svakako.
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#4430 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

finansijska kriza wrote:Pozdrav svima, prije osam dana u garaži mi je maca omacila četiri mačića, dva nisu dočekala jutro. Nemam nikakvo iskustvo sa mačkama, te je hranimo Felix hranom, dajemo vodu i mlijeko. Napominjem da je garaža zajednička i ograđena je armaturom i kartonom, te se maca smjestila u jedan ćošak moje garaže, da bi se nakon što su dva mačića uginula premjestila u drugi kraj garaže. Uginule mačiće sam uklonio nakon 24 sata . U garaži je mrli mrak, pa sam joj instalirao malu lampicu jučer čisto da nije u totalnom mraku. Preostala dva mačića napreduju, prisiljen sam auto parkirati navečer i izvesti ga ujutro, na to se očito navikla. E sad me poprilično strah da mališani ne počnu bauljati po garaži, da ih ne pregazim, šta da radim sa njima u kompletu. Mačka izađe vani nakratko, pa se vrati, garaža je zakatančena, ali se ona uvuče i brine o mačićima. Potreban mi je savjet, pogotovo oko malenih, ne bih želio da nastradaju. Udomljavanje dolazi u obzir svakako.
Izgubićeš mnogo živaca al zaradićeš dosta sevapa. Slićno nešto ko meni prošle godine. Ma moraš biti stpljiv. Mačići kad ojačaju hodaće svuda ali će se i navići na tvoj dolazak pa će reagovati čim uđeš u garažu. A možda ih ona i premjesti odatle, ko zna. kako god moraš biti oprezan kad pališ auto u smislu da provjeriš gdje su mačići.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4431 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

benjamin1992 wrote:Maca je bolje, tjelesna temperatura se vratila u normalu, i dalje je na terapiji. Jos uvijek ne moze da jede samostalno, ali veteriran kaze da se oporavlja. Mislim da ce se izvuci :)))
Imaaa li novosti hajde javi nam :-D
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#4432 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by benjamin1992 »

vjesticanametli wrote:
benjamin1992 wrote:Maca je bolje, tjelesna temperatura se vratila u normalu, i dalje je na terapiji. Jos uvijek ne moze da jede samostalno, ali veteriran kaze da se oporavlja. Mislim da ce se izvuci :)))
Imaaa li novosti hajde javi nam :-D
Ima, sorry na kasnjenju, imao nekih obaveza i zaboravim javiti... Maca je ziva, zdrava i kod mene je. Dosla je isrcpljena i mrsava, linjala se mnogo. Rana je sada zarasla fino, malkice se udebljala, prestala se linjati i dlaka opet raste. Happy end :bih: :-D
Evo tigrice :-D
Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#4433 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

:-D :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4434 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

A jest swatkaaaa bravo :-D :thumbup:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4435 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

BRAVO ! preslatka je ,puno srece oboma :kiss: :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4436 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

10 x sam otvarala sliku...preslatka je ko medo :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4437 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

benjamin1992 wrote:
vjesticanametli wrote:
benjamin1992 wrote:Maca je bolje, tjelesna temperatura se vratila u normalu, i dalje je na terapiji. Jos uvijek ne moze da jede samostalno, ali veteriran kaze da se oporavlja. Mislim da ce se izvuci :)))
Imaaa li novosti hajde javi nam :-D
Ima, sorry na kasnjenju, imao nekih obaveza i zaboravim javiti... Maca je ziva, zdrava i kod mene je. Dosla je isrcpljena i mrsava, linjala se mnogo. Rana je sada zarasla fino, malkice se udebljala, prestala se linjati i dlaka opet raste. Happy end :bih: :-D
Evo tigrice :-D
Image
Sto to zajebano izgleda. :mrgreen:
Btw da li koristi pijesak?
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#4438 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by benjamin1992 »

Bloo wrote: Sto to zajebano izgleda. :mrgreen:
Btw da li koristi pijesak?
Opasna maca pravo :mrgreen:
Koristi, skontala je jako brzo. Avlija je sad totalno zagrađena, nema joj izlaska na ulicu (fizički nemoguće), prije je bio jedan mali prolaz taman za nju (tako je i ušla kad je bio sav ovaj belaj)... Tako da ima pijesak na avliji, ima u kući, kad je lijepo vrijeme sama izađe, ostavim vrata otvorena da moze izaci i uci kad joj je cejf. Mislim da joj je lijepo :mrgreen: :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4439 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Hahahah sefica :mrgreen: extra Benjo svaka cast...jel u Sarajevu avlija....da doDZem na naselje maci na ljeto :mrgreen:
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#4440 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by benjamin1992 »

vjesticanametli wrote:Hahahah sefica :mrgreen: extra Benjo svaka cast...jel u Sarajevu avlija....da doDZem na naselje maci na ljeto :mrgreen:
Jeste, u Sa smo. Bujrum! :kiss:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4441 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Eh eto me julu pa nek sefica pece docekusu :-D bas lijepa cica maca stavi nam jos koju sliku cicijo :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4442 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

benjamin1992 wrote:
vjesticanametli wrote:
benjamin1992 wrote:Maca je bolje, tjelesna temperatura se vratila u normalu, i dalje je na terapiji. Jos uvijek ne moze da jede samostalno, ali veteriran kaze da se oporavlja. Mislim da ce se izvuci :)))
Imaaa li novosti hajde javi nam :-D
Ima, sorry na kasnjenju, imao nekih obaveza i zaboravim javiti... Maca je ziva, zdrava i kod mene je. Dosla je isrcpljena i mrsava, linjala se mnogo. Rana je sada zarasla fino, malkice se udebljala, prestala se linjati i dlaka opet raste. Happy end :bih: :-D
Evo tigrice :-D
Image
:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4443 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

kupip sam onu rukavicu za cesljanje dlaka :thumbup:

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4444 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

pici wrote:kupip sam onu rukavicu za cesljanje dlaka :thumbup:

Image
Jesi sebe pokusao ceskati? :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4445 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Bloo wrote:
pici wrote:kupip sam onu rukavicu za cesljanje dlaka :thumbup:

Image
Jesi sebe pokusao ceskati? :mrgreen:
jesam.. :mrgreen:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#4446 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by macchiato »

ma gdje nađete to? :(


ja sam kupila nešto slično u pet shopu, ali klincu ne valja.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4447 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Benjoooo daj sliku mace :mrgreen: kupicu joj rukavicu kao sto ima picijeva maca :-D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4448 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

macchiato wrote:ma gdje nađete to? :(


ja sam kupila nešto slično u pet shopu, ali klincu ne valja.
Ak ne moreš naći u svome mjestu imaš Pik ili Ebay.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#4449 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by miki27A »

https://www.dm.de/dein-bestes-snack-fue ... 221667.htmZna li iko da li ima u bilo kojem DM u Sarajevu ova Dein bestes pasta za macke (za hairball)? Ako ima, samo da mi javi lokaciju, odmah saljem sestru da kupi.
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#4450 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by benjamin1992 »

vjesticanametli wrote:Benjoooo daj sliku mace :mrgreen: kupicu joj rukavicu kao sto ima picijeva maca :-D
Last edited by benjamin1992 on 10/11/2020 21:44, edited 1 time in total.
Post Reply