Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1326 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by minjonja »

oko nosica ima kad ustane neke mrlje, kao zgrusanu krv.. ocistim joj to blaznicom i mlakom vodom, ali opet sutradan zamrljano. Jel' zna neko sta bi moglo da bude?
nema slike pa ne mogu znati oko tih mrlja... jel bas oko nosnih otvora, tamo gdje nema dlaka, ili je ovaj dlakavi dio na nosu? ako je ovo drugo, onda su krmelje. imala sam dvije macke koje su imala ovo prvo, znaci kao skorene sline, ali oni su imali upalu gornjih respiratornih puteva, pa su vjerovatno zbog toga to imali. nemoj se sekirati oko toga, sad ces kod veterinara jos malo pa ga pitaj, da ovdje sad ne nagadjamo.
poprilicno je nestasna (shvatam mace je) i tolerisem stosta, od zavjesa, cvijeca, rusenja figurica... ali me brinu dvije stvari: grize kablove koji su ukljuceni u uticnice i veze nemam kako da je oducim. Pokusavam sa sipkicom od novina da klepim blizu nje i da je zaruzim, mislim da je skuzila, pobjegne odmah, ali nakon pola sata je opet uhvatim u istom zijanu. Strah me da je ne udari struja... :sad:
to je zeznuto, imala sam i ja takvih. ja sam sve rjesavala prskalicom za vodu :D a takodjer sam i iskljucivala sve iz struje kad me nema, sve dok ih nije prosla ta faza.
Drugi problem je balkon - djelic sekunde moje nepaznje i ona je vec tamo, viri ispod ograde ptice, insekte... i ne znam koliko puta sam je vratila sa ruba... Nemojte mi samo predlagati da zagradim balkon, jer zaista nisam u mogucnosti.
mi smo to rijesili tako sto im jednostavno ne damo da izlaze na balkon, nema vise sanse. hugo je 2 puta zamalo zagino jer je izvodio neke akrobacije. oba puta sam ga u zadnji tren hvatala. kad moram izaci na balkon, onda ih zatvorimo u hodnik ili u drugu sobu. na prozore pored balkona smo stavili mrezu (metar mreze kosta 0,70 KM, a rajsingle 1 KM), pa na taj nacin izracimo sobu, ne preko balkona. oni su lovci i oni ce uvijek ganjati ptice i insekte sve da su kilo janjetine prije toga jeli. zato treba to skakanje sprijeciti.
da li taj kupovni pijesak za macke na dnu ostavlja lokvice? Ona ovaj pijesak sad izgrebe do samog dna, napravi rupu i tu se popiski... Koliko sam shvatila - pijesak za mace se grudva ODMAH kad na njega piski, ili?
postoje dva tipa pijeska: koji se grudva i koji se ne grudva. ja ti preporucujem, posto je macka mala i imas samo jednu, najbolji ti je friskies (oko 12KM) koji se ne grudva. kad sam imala samo senadu, pijesak je sasvim normalno trajao 5-6 sedmica, nije ni smrdio ni nista. taj radi na principu da oni kamencici upiju mokracu i mirise. oni koji se grudvaju formiraju grudve odmah nakon dodira sa vodom i ne treba dugo cekati da se formiraju. samo je bolje sacekati da se fino stvrdne kako bi se lakse izvadilo. ja sam jednom uzela neki pijesak od 3-4 KM koji je tako formirao lokve na dnu i odmah sam ga prestala koristiti jer to nije higijenski, a i smrdi.
Masha.sa
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 18:22

#1327 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Masha.sa »

jel bas oko nosnih otvora, tamo gdje nema dlaka, ili je ovaj dlakavi dio na nosu? nemoj se sekirati oko toga, sad ces kod veterinara jos malo pa ga pitaj, da ovdje sad ne nagadjamo.
na dijelu gdje nema dlaka, tacno kod nosnih rupica... djeluje kao zgrusana krv, takve je boje i na nosu i na blaznici kad obrisem. da, svakako cu pitati veta.
to je zeznuto, imala sam i ja takvih. ja sam sve rjesavala prskalicom za vodu :D a takodjer sam i iskljucivala sve iz struje kad me nema, sve dok ih nije prosla ta faza.
hmmm... imam na zidu onaj konvektor za grijanje, koji je direktno spojen sa zicama u zidu i nikako se ne moze iskljuciti... ima ona zastitna kutija umjesto uticnice, ali njoj je bas najinetersantniji taj kabal - vuce ga iz kutije i grize. :cry: jedina solucija je da je ostavljam u hodniku kad nema nikoga, ali to mi nekako djeluje poprilicno nehumano, obzirom da je hodnik mal? a mozda je bolje i da bude u malom prostoru, nego da zagine od struje? :-?
postoje dva tipa pijeska: koji se grudva i koji se ne grudva. ja ti preporucujem, posto je macka mala i imas samo jednu, najbolji ti je friskies (oko 12KM) koji se ne grudva. kad sam imala samo senadu, pijesak je sasvim normalno trajao 5-6 sedmica, nije ni smrdio ni nista. taj radi na principu da oni kamencici upiju mokracu i mirise. oni koji se grudvaju formiraju grudve odmah nakon dodira sa vodom i ne treba dugo cekati da se formiraju. samo je bolje sacekati da se fino stvrdne kako bi se lakse izvadilo. ja sam jednom uzela neki pijesak od 3-4 KM koji je tako formirao lokve na dnu i odmah sam ga prestala koristiti jer to nije higijenski, a i smrdi.
da, sad se prave lokve i zbog njih i pitam... i smrdi, a i sto kazes nije higijenski, jer ona dok sapicom zatrpa urin, umoci se u njega i onda par minuta ostavlja po kuci vlazne tragove. ali sad te nisam shvatila - jel' bolji taj koji se grudva odmah ili onaj koji se ne grudva? prave li se lokvice u tom "negrudvajucem" pijesku?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1328 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by minjonja »

u tom negrudvajucem se formiraju lokve kad je pijesak potrosen, tj. kad su kamencici upili maksimum tekucine i ne mogu vise da prime, pa se lokve formiraju. tad ga treba zamijeniti, odnosno treba sprijeciti da se to uopste desi :D osjetices kad ga treba mijenjati otprilike, ali sa tom jednom mackicom ce ti trajati bar mjesec dana. ja ti preporucujem ovaj friskies. ja bi ga najradije opet koristila, ali imam dvije macke, a jedan WC (u pravilu treba imati onoliko WC-ova koliko ima macaka, ali meni je mal stan i ne znam gdje bi stavila jos jedan). dok se oni izredaju, a jos je hugina mokracna besika od 5l, ne stigne ovaj pijesak sve upiti na vrijeme pa se usmrdi. zato sam presla onda na natusan koji se grudva. ima i vitakraft grudvajuci pijesak kojeg svi hvale, ali njega jos nisam isprobala kako treba. nisam jos naisla na njega.

sto se tice zivotinja, kod nas nema neki izbor, nicega... od ogrlica, preko hrane, pijeska, igracaka... sjecam se radnji za zivotinje u inostranstvu, pa to citavi supermarketi samo produkata za kucne ljubimce. kod nas je hrana za zivotinje ili ona najruznija od koje mi se povraca, ili je ona koju bi i ja jela. ali sta ces, nesto iskombinujes, ovo ono, samo nek su zivotinje zive i zdrave :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1329 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by LaCici »

Otkrila sam kod mace buhice, vjerovatno ih je dobila na balkonu. Uzela sam onu ogrlicu protiv buha medjutim ne smijem se usuditi staviti je, jer maca spava s nama u krevetu i penje se po jastucima, pa me strah da mi otrova sa ogrlice ne ostavi na mjestu gdje spavam i da ne udahnem. Ima li neko vec ima iskustva s tim? Ne znam kako da ih ukonim, uzela sam i sampon u apoteci koji je inace za ljuude ali rekla mi je teta da mogu i na mackama koristiti, pa sad ne znam sta je bolje, sampon ili ipak smijem staviti ogrlicu?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1330 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Cholina_Lokica »

LaCici wrote:Otkrila sam kod mace buhice, vjerovatno ih je dobila na balkonu. Uzela sam onu ogrlicu protiv buha medjutim ne smijem se usuditi staviti je, jer maca spava s nama u krevetu i penje se po jastucima, pa me strah da mi otrova sa ogrlice ne ostavi na mjestu gdje spavam i da ne udahnem. Ima li neko vec ima iskustva s tim? Ne znam kako da ih ukonim, uzela sam i sampon u apoteci koji je inace za ljuude ali rekla mi je teta da mogu i na mackama koristiti, pa sad ne znam sta je bolje, sampon ili ipak smijem staviti ogrlicu?
Ti malo paranoicna, a?
Sampon za ljude ne mozes koristiti na macki, zasto si uopce to uzimala, umjesto u pet shop pa uzmes sampon za macke protiv buha :-) Odnosno mozes ga koristiti, ubice buhe, ali vjerovatno i naskoditi macki
Last edited by Cholina_Lokica on 05/08/2011 18:41, edited 2 times in total.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#1331 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Duhovni Vođa »

LaCici wrote:Otkrila sam kod mace buhice, vjerovatno ih je dobila na balkonu. Uzela sam onu ogrlicu protiv buha medjutim ne smijem se usuditi staviti je, jer maca spava s nama u krevetu i penje se po jastucima, pa me strah da mi otrova sa ogrlice ne ostavi na mjestu gdje spavam i da ne udahnem. Ima li neko vec ima iskustva s tim? Ne znam kako da ih ukonim, uzela sam i sampon u apoteci koji je inace za ljuude ali rekla mi je teta da mogu i na mackama koristiti, pa sad ne znam sta je bolje, sampon ili ipak smijem staviti ogrlicu?

kupi frontline kapi - 100% učinkovito i sigurno
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1332 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by minjonja »

masha.sa, kako prodje veterinarski pregled? kako je maca, kako si ti? :D
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1333 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by maximilijana »

minjonja wrote:masha.sa, kako prodje veterinarski pregled? kako je maca, kako si ti? :D

da fkt kak sve prodje..? tako je i meni bilo kad me je moj macak nasao..te nemam vise punjaca za mobitele, nemam stolica citavih, prozore ne smijem otvarati..ugl nemam autoriteta stan je pun igracaka :))))
ali evo vec 2 mjeseca smo zajedno ... macak uziva ja malo luda :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1334 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by LaCici »

Evo uzela sam ampulu frontline pa cemo probati. Jasta sam nego paranoicna, pravo me je strah buha i tih otrova protiv istih. :sad:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1335 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Cholina_Lokica »

Pobogu si ides logikom, ako milioni macaka i pasa sirom svijeta nose ogrlice protiv parazita, i zive normalno sa vlasnicima, i nema otrovanih ni zivotinja ni ljudi, ti ces se ono bas otrovati, de ba :-)
Dalje da je fasovo buhe na balkonu ti bi imala kucu punu buha, tako da ih je fasovo tamo gdje si ga bila ostavila na selu, isto cista logika :-)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1336 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by teAMICA »

LaCici wrote:Evo uzela sam ampulu frontline pa cemo probati. Jasta sam nego paranoicna, pravo me je strah buha i tih otrova protiv istih. :sad:
Bit ce super s frontline, no sikiriki. I bas mi je drago sto ste opet skupa :-) nemoze s ecovjek te gamadi rijesiti tek tako :-D valjda preduboko pod kozu udju
Masha.sa
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 18:22

#1337 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Masha.sa »

Nismo se mogli juce usaglasiti oko vremena (vet i ja) tako da je odlazak na vakcinu prolongiran za ponedjeljak.
I ja sam njoj nabavila ogrlicu protiv buha i stavljam joj je SAMO kad smo na balkonu, a u kuci je bez nje...

Inace - dusa mi moja spava,svako jutro igra do 04h... momak je poceo da me ispituje jel' sve ok s nama, jer otkako je Masha tu otkazujem izlaske... Pravljenje rucka i kucni poslovi - muka prava! Dok se okrenem kopa zemlju iz saksija i to frca na sve strane. Preksinoc mi se uredno pokakila u jednu veliku saksiju i probudila me zatrpavajuci zemlju :lol: :roll:
Kupila sam joj pijesak (Natusan) i raznovrsnu hranu, pokusavam ustimati sta najbolje ide... Jel' mi se cini ili od suhog whiskasa poludi nacisto (k'o da se pukne necim)? Od whiskas vrecice dobije proliv... sad furamo onu Dien bestes iz dm-a (kutija od 1kg 3,80 KM). Prvo je nije htjela ni pomirisati, a onda je 2 porcije pojela na foru pola dm-pola whiskas... i sad ide ok...
Nego, u kojoj dobi se macici malo smire? Ono bar malo da nalikuju mackama iz filmova (uvijanje oko nogu, mjaukanje kad su gladne, prede kad kisi) :D

Zahvaljujuci ovih par otkucanih recenica - sad moram ici usisavati zemlju... :-)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1338 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by LaCici »

Cholina_Lokica wrote:Pobogu si ides logikom, ako milioni macaka i pasa sirom svijeta nose ogrlice protiv parazita, i zive normalno sa vlasnicima, i nema otrovanih ni zivotinja ni ljudi, ti ces se ono bas otrovati, de ba :-)
Dalje da je fasovo buhe na balkonu ti bi imala kucu punu buha, tako da ih je fasovo tamo gdje si ga bila ostavila na selu, isto cista logika :-)
A sto ti moras biti tako drska? Pitala sam jer nemam iskustva s tim, logicno zar ne!?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#1339 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by LaCici »

teAMICA wrote:
LaCici wrote:Evo uzela sam ampulu frontline pa cemo probati. Jasta sam nego paranoicna, pravo me je strah buha i tih otrova protiv istih. :sad:
Bit ce super s frontline, no sikiriki. I bas mi je drago sto ste opet skupa :-) nemoze s ecovjek te gamadi rijesiti tek tako :-D valjda preduboko pod kozu udju
Jasta :-D Zato je sad umiljata kao nikad, kako smo je vratili. Samo da se jos tih buhica rijesimo i bice sve ok. ;-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1340 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Cholina_Lokica »

Gugl iz jor frend i prije nego nabavis ljubimca bar za te osnovne stvari, cisto zbog toga... A ne kad ga drzis vec odredjeni vremenski period
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1341 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by teAMICA »

@Masha.sa to sa kablovima i strujom ce proci, samo faza. Nadji joj neku zabavu, malo deblji konac ili nesto slicno neka ga ganja po kuci. Mozda zbog nedostatka igre to radi. A s prskalicom na vodu uvijek upali. Ja moju pustam na balkon ali imam resetke i do pola dodatno gustu mrezu. I nikad nije sam na balkonu. Ako nisi u mogucnosti osigurati balkon (mada nikad nije dovoljno siguran posebno kad su sejtani mali), ne pustaj je da ne navikne, glavu ce ti poslije probiti. Sto se tice havarija i hiperaktivnosti i to je normalno kad su mali. Mog nisi pogledom mogla uhvatiti, a kamoli cim drugim :D Nakon kastriranja miran ko bubica, jes da ima sedam kila, al se da durat.
Masha.sa
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 18:22

#1342 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Masha.sa »

teAMICA wrote:@Masha.sa to sa kablovima i strujom ce proci, samo faza. Nadji joj neku zabavu, malo deblji konac ili nesto slicno neka ga ganja po kuci. Mozda zbog nedostatka igre to radi. A s prskalicom na vodu uvijek upali. Ja moju pustam na balkon ali imam resetke i do pola dodatno gustu mrezu. I nikad nije sam na balkonu. Ako nisi u mogucnosti osigurati balkon (mada nikad nije dovoljno siguran posebno kad su sejtani mali), ne pustaj je da ne navikne, glavu ce ti poslije probiti. Sto se tice havarija i hiperaktivnosti i to je normalno kad su mali. Mog nisi pogledom mogla uhvatiti, a kamoli cim drugim :D Nakon kastriranja miran ko bubica, jes da ima sedam kila, al se da durat.
Ima zabava raznoraznih... onaj gumeni privjesak srce (crveni - omiljena joj igracka...svezan na konac i ganja po stanju k'o sumanuta... ali joj se zavuce pod trosjed ili negdje odakle ne moze dohvatiti i onda samo predje na kablove, produzni itd)... Ima jos mnostvo nekih skula s kojima se igra, ali dusa joj se igrati s onim sto joj branim... Prskalicu nisam pokusala, ali ocito cu morati, jer nista drugo ne pali.

Na balkonu je samo pod strogim nazorom... uglavnom u krilu...
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#1343 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by luna09 »

Negdje sam napisala da hoću nazad svoju chupu prije kastriranja,kad je bila majmun nad majmune a sad maza nad maze.Znači period vragolija prođe .Jedno vrijeme sam je vodila u "šetnju" al od kad su mi zamalo trebali vatrogasci da je skinu s vrha drveta odustala sam od "šetnje".Bunila se jedno sedam dana i prestala.Istrči se po stanu i dosta joj
Masha.sa
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 18:22

#1344 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Masha.sa »

Od prije par minuta, saksije izgledaju ovako:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img][/url]

nadam se da ce pomoci bar do sutra predvece, kad planiram obici kakav potok i opskrbiti se tolikom kolicinom kamenja, da se zemlja ne vidi od njega...

Trenutno smo u fazi "ljuta ona na mene-ljuta ja na nju"... :lol:

Ne znam spomenuh li da imam kornjace i da im moram praviti krov za terarij sad... da maca ne bi ostala bez sapa, zbog svoje znatizelje... :shock:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1345 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by minjonja »

joj dobro si :lol:

ja sam sve svoje biljke morala baciti, a imala sam haman botanicki vrt... nisu samo zemlju kopali, nego su jeli biljke i to me je pravo nerviralo i sve sam bacila.

hugi je trebalo otprilike godinu i po da postane "normalna" macka (btw jucer mu je bio 4. rodjendan :D ), a ovim zenkama manje.

sto se tice ogrlice protiv buha, nema potrebe da je skidas kad u stan ulazi.

to sto igracke skriva pod trosjed, to oni tako rade :D zato sta god da se uzme, treba par komada. svaki put kad pomjerim kauc, nadjem ispod 10 miseva i 20 upaljaca :D
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1346 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by teAMICA »

Moj hajvan nije nikad zemlju kopao, stoji kako stoji. ALI :D otkad njega imam (4 god) svima smo razglasili da ne bacaju pare pa nikad vise nije uslo cvijece u moju kucu, za rodjendan svakako ponovo ljudima napomenem - ne kupujte cvijece :D Cito poludi kad vidi buket sarenila, jede sve redom, ukljucujuci i one ukrasne mreze :-)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1347 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by maximilijana »

moj naprosto ludi na ono tzv "cica maca" granje
Image

svuda po stanu sada ima hahah nista igracke koje sam nakupovala tu mo brzo dojadi..al ovo ko da se pukno necim :P
a masho.. spavanje..i budjenje..mene svako jutro u 6 macka probudi da se igra..scena je slijedeca ja jadna lezim na krevetu drzim misa ili cica macu i pokusavam da ne zaspem a on skakuce i hvata to haha i tako dok ne krenem na posao..

a danas mi je mama cak dosla u posjetu da vidi macku (inace zena ih bas ne voli..tacnije ne podnosi) i komentar je bio: bolje da si dijete rodila da se svi mozemo igrati sa njim hahahah al eto kupila mu je hrane ..mazila ga :)) napredaaak :)
Masha.sa
Posts: 54
Joined: 01/08/2011 18:22

#1348 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Masha.sa »

maximilijana wrote:moj naprosto ludi na ono tzv "cica maca" granje
Image

svuda po stanu sada ima hahah nista igracke koje sam nakupovala tu mo brzo dojadi..al ovo ko da se pukno necim :P
a masho.. spavanje..i budjenje..mene svako jutro u 6 macka probudi da se igra..scena je slijedeca ja jadna lezim na krevetu drzim misa ili cica macu i pokusavam da ne zaspem a on skakuce i hvata to haha i tako dok ne krenem na posao..

a danas mi je mama cak dosla u posjetu da vidi macku (inace zena ih bas ne voli..tacnije ne podnosi) i komentar je bio: bolje da si dijete rodila da se svi mozemo igrati sa njim hahahah al eto kupila mu je hrane ..mazila ga :)) napredaaak :)

hahahahahahahaha moja davi istim komentarima... samo sto zivi sa mnom (ili ja sa njom :lol: ) pa su davezi svakodnevni. :-)

@minjonja zato je i izbacivanje cvijeca nemoguca misija (zbog mame), nema sanse i da pomislim da ga eliminisem. ovo s folijom je upalilo sto se tice zemlje (kuc, kuc da ne ureknem)... a grickanje listova i dalje praktikuje cim sekundu ne gledam... sve se nadam prestat ce. i da, sretan hugi rodjendan :D

jel' sve macke tjeraju ovako inat, ili sam ja naisla na poseban paket? sve sto joj branim, ako sam je zbog neceg naruzila ide i namjerno radi... jos me gleda u oci!
i koristi li jos neko ovu suhu hranu iz dm-a? iskustva i to? jel' ok hrana?
zvijer trenutno spava... (tj. priprema mi nocno ludilo za veceras) :roll:
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1349 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by maximilijana »

za hranu mislim da je sve do macke :D
npr moj nece da jede wiskas konzerve, samo DM
nece royal canin (kak se vec zovu)
nece ribu iz konzerve.. hoce povrce..

dok drugarica ima macku sve jede sta god das..cevape, jaje, isl..
meni je za sad DM okay hrana :)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1350 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by maximilijana »

i sad mi je jasna ona:
PSI IMAJU GAZDE A MACKE IMAJU OSOBLJE :D :D :D :D
Post Reply