Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Oumajgad
Posts: 17
Joined: 08/05/2010 22:51

#5451 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Oumajgad »

Kada kastrirati macka? Moj ima oko 2 mj, udomili smo ga prije nesto vise od 7 dana i nakon veeelikih muka oko pijeska, gospodin konacno ide sam. Ali, mislim da je vise provodio vremena oko cuka, nego oko maca jer kad se igra zvuci mi kao Cardi B, a ne macka 🤣

Kako zvuci to zavijanje da znamo da je u tjeranju?

I, ako neko ima savjet kako smanjiti linjanje jer je zuti, svijetli macor i vec je poceo da se linja. Neko mi je rekao da vitamini smanjuju linjanje, pa ako znate o kojim vitaminima je rijec i kako se daju, please help :)
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5452 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

Oumajgad wrote: 16/10/2020 09:37 Kada kastrirati macka? Moj ima oko 2 mj, udomili smo ga prije nesto vise od 7 dana i nakon veeelikih muka oko pijeska, gospodin konacno ide sam. Ali, mislim da je vise provodio vremena oko cuka, nego oko maca jer kad se igra zvuci mi kao Cardi B, a ne macka 🤣

Kako zvuci to zavijanje da znamo da je u tjeranju?

I, ako neko ima savjet kako smanjiti linjanje jer je zuti, svijetli macor i vec je poceo da se linja. Neko mi je rekao da vitamini smanjuju linjanje, pa ako znate o kojim vitaminima je rijec i kako se daju, please help :)
Mislim da većina veterinara i za mužjake i ženke preporučuje kastrirnje nakon prvog tjeranja. Ne znam kako zatvoreni mačci zvuče (ni Cradi B) , no ovi vanka gdje namirišu ženku imaju dubok, hrapav mijauk ( seksi :lol: ) Moguće da će ti i doma "štrcati" urin po namještaju kad bude u tjeranju.
Oumajgad
Posts: 17
Joined: 08/05/2010 22:51

#5453 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Oumajgad »

bandit_mo wrote: 16/10/2020 09:46
Oumajgad wrote: 16/10/2020 09:37 Kada kastrirati macka? Moj ima oko 2 mj, udomili smo ga prije nesto vise od 7 dana i nakon veeelikih muka oko pijeska, gospodin konacno ide sam. Ali, mislim da je vise provodio vremena oko cuka, nego oko maca jer kad se igra zvuci mi kao Cardi B, a ne macka 🤣

Kako zvuci to zavijanje da znamo da je u tjeranju?

I, ako neko ima savjet kako smanjiti linjanje jer je zuti, svijetli macor i vec je poceo da se linja. Neko mi je rekao da vitamini smanjuju linjanje, pa ako znate o kojim vitaminima je rijec i kako se daju, please help :)
Mislim da većina veterinara i za mužjake i ženke preporučuje kastrirnje nakon prvog tjeranja. Ne znam kako zatvoreni mačci zvuče (ni Cradi B) , no ovi vanka gdje namirišu ženku imaju dubok, hrapav mijauk ( seksi :lol: ) Moguće da će ti i doma "štrcati" urin po namještaju kad bude u tjeranju.

Zamisli visi ton 'pfrrk' i tako cim vidi lopticu, ili sjenu ili bilo sta da visi, s cim se moze igrati :D Mislim da je to izraz zadovoljstva, a posebno je izrazen kad uspije smugnuti u spavacu jer je to jedina prostorija kojoj nema pristup 🤣 Voljela bih izbjeci da ukrasavanje namjestaja, jer sam cula da uzasno smrdi i da je tesko isprati :( Mislim da je jos mali za tjeranja, ali ceka nas to sigurno za mjesec/dva
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5454 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

Oumajgad wrote: 16/10/2020 09:58
bandit_mo wrote: 16/10/2020 09:46
Oumajgad wrote: 16/10/2020 09:37 Kada kastrirati macka? Moj ima oko 2 mj, udomili smo ga prije nesto vise od 7 dana i nakon veeelikih muka oko pijeska, gospodin konacno ide sam. Ali, mislim da je vise provodio vremena oko cuka, nego oko maca jer kad se igra zvuci mi kao Cardi B, a ne macka 🤣

Kako zvuci to zavijanje da znamo da je u tjeranju?

I, ako neko ima savjet kako smanjiti linjanje jer je zuti, svijetli macor i vec je poceo da se linja. Neko mi je rekao da vitamini smanjuju linjanje, pa ako znate o kojim vitaminima je rijec i kako se daju, please help :)
Mislim da većina veterinara i za mužjake i ženke preporučuje kastrirnje nakon prvog tjeranja. Ne znam kako zatvoreni mačci zvuče (ni Cradi B) , no ovi vanka gdje namirišu ženku imaju dubok, hrapav mijauk ( seksi :lol: ) Moguće da će ti i doma "štrcati" urin po namještaju kad bude u tjeranju.

Zamisli visi ton 'pfrrk' i tako cim vidi lopticu, ili sjenu ili bilo sta da visi, s cim se moze igrati :D Mislim da je to izraz zadovoljstva, a posebno je izrazen kad uspije smugnuti u spavacu jer je to jedina prostorija kojoj nema pristup 🤣 Voljela bih izbjeci da ukrasavanje namjestaja, jer sam cula da uzasno smrdi i da je tesko isprati :( Mislim da je jos mali za tjeranja, ali ceka nas to sigurno za mjesec/dva
Ženka mi se sa 6 mjeseci počela tjerati, mužjaka se zbilja ne sjećam.
U dvorištu imam 2 mačeta mužjaka okoćena negdje početkom ljeta, možda 6 mjesec, još nisu u tjeranju. MIris ištrcanog jeste intenzivan i prodoran :-D
Yummi
Posts: 8
Joined: 18/09/2020 22:46

#5455 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Yummi »

Kada kastrirati macka? Moj ima oko 2 mj, udomili smo ga prije nesto vise od 7 dana i nakon veeelikih muka oko pijeska, gospodin konacno ide sam. Ali, mislim da je vise provodio vremena oko cuka, nego oko maca jer kad se igra zvuci mi kao Cardi B, a ne macka 🤣

Kako zvuci to zavijanje da znamo da je u tjeranju?

I, ako neko ima savjet kako smanjiti linjanje jer je zuti, svijetli macor i vec je poceo da se linja. Neko mi je rekao da vitamini smanjuju linjanje, pa ako znate o kojim vitaminima je rijec i kako se daju, please help :)


Vecinom u 6.mjesecu se to obavlja, s tim da obavezno provjerite imunitet macka i ako nije ok prvo mu ojacajte imunitet i tek onda kastracija. Nakon što to uradite obratite pažnju na njegovu ishranu, higijenu i toplinu mjesta gdje boravi. Ja vam preporučujem posto je mužjak da samo trazite da podveze, valjda shvatate, na šta mislim 😂

Imate posebnu ishranu prema tipu dlake... dlaka zavisi od zdravlja, ishrane i godisnjeg doba. A vitamin se svakako preporučuje i naravno omega. Najlakse ti je ubaciti u hranu i prevariti ga 😂 Imaš u bingu cetku za mace koja je kao rukavica,stavis je na ruku i samo se pravis da je mazis 😂 odlicno uklanja dlake ,a odlicno skida i sa namjestaja dlake.
Ako možeš nabaviti dodatak ishrani 'animal strath' obavezno ga imaj u kuci... meni je i psa i macku iz mrtvih podiga
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5456 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

zikamu wrote: 15/10/2020 16:32
esawyer wrote: 15/10/2020 15:20 To je nasa velika maza :D

Image
Onog mog srecu mozes mazit', milovat' i gnjavit' kol'ko hoces, ali kad je u ovoj pozi, samo jesi li prisao rukom prema stomaku, svaki put me odere, izgrebe i izujeda… :D
isto ko Tiki umene, cim prema stomaku krenes odmah kandze i zubi krenu, neda... Micku zovnem samo kazem masaža i eto je legne uz moj lijevi bok i rasiri noge i ceskaj po trbuhu... cak mi zna sama dodje i sapom me bocka da se okrenem i da legne na masažu...
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5457 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Čime vi tretirate rane kod maca? Imam jednog što mi se privalio, dolazi na hranjenje, mota se tu, da se i mazukati, ali čim je nešto napeto, nepoznato, neko strani dođe, zbriše. Pokušala ga safatati da vodim veterinaru al mi se otrgne i zbriše i onda me sumnjičavo gleda pa neće ni da priđe :D
Elem, neki dan vidim ne oslanja se na prednju šapu i kao otečena je, mislila da je iščašio ili slomio baš me bedak safatao (a ne mogu da ga spakujem da vodim vetu :cry: ) Poslije par dana vidim soči mu tu al nije krv i počeo da se oslanja i skače (kad se prope uz drvo i ono zagreba prednjim šapama, mene sunce obasja) ali sad mu vidim ima rana i liže stalno, nekako veliko pa kontam da se ne inficira....mogu li ja nečim namazat? a da se ne otruje jer liže? Il da pustim da priroda odradi svoje :?
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#5458 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by aribes »

shmizlica wrote: 28/10/2020 10:48 Čime vi tretirate rane kod maca? Imam jednog što mi se privalio, dolazi na hranjenje, mota se tu, da se i mazukati, ali čim je nešto napeto, nepoznato, neko strani dođe, zbriše. Pokušala ga safatati da vodim veterinaru al mi se otrgne i zbriše i onda me sumnjičavo gleda pa neće ni da priđe :D
Elem, neki dan vidim ne oslanja se na prednju šapu i kao otečena je, mislila da je iščašio ili slomio baš me bedak safatao (a ne mogu da ga spakujem da vodim vetu :cry: ) Poslije par dana vidim soči mu tu al nije krv i počeo da se oslanja i skače (kad se prope uz drvo i ono zagreba prednjim šapama, mene sunce obasja) ali sad mu vidim ima rana i liže stalno, nekako veliko pa kontam da se ne inficira....mogu li ja nečim namazat? a da se ne otruje jer liže? Il da pustim da priroda odradi svoje :?
Ja sam prosle godine nasla macu u podrumu zgrade u kojoj zivim, imala je infekciju na glavi, pa sam je vodila veterinaru, pa je onda lizala sapu toliko da je dlaka otpala i da se rana otvorila, pa kaze veterinar gljivicno oboljenje, pa mazi tom nekom kremom nista, samo gore, do mesa je lizala sve, i nevenova krema ju je spasila, jer nevenova krema je jestiva, i fakat joj je proslo za nekih mjesec dana. Sada nema ni traga da je ikad ista bilo. BTW udomila sam macu, evo je kod mene godinu dana :-D :-D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5459 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

shmizlica wrote: 28/10/2020 10:48 Čime vi tretirate rane kod maca? Imam jednog što mi se privalio, dolazi na hranjenje, mota se tu, da se i mazukati, ali čim je nešto napeto, nepoznato, neko strani dođe, zbriše. Pokušala ga safatati da vodim veterinaru al mi se otrgne i zbriše i onda me sumnjičavo gleda pa neće ni da priđe :D
Elem, neki dan vidim ne oslanja se na prednju šapu i kao otečena je, mislila da je iščašio ili slomio baš me bedak safatao (a ne mogu da ga spakujem da vodim vetu :cry: ) Poslije par dana vidim soči mu tu al nije krv i počeo da se oslanja i skače (kad se prope uz drvo i ono zagreba prednjim šapama, mene sunce obasja) ali sad mu vidim ima rana i liže stalno, nekako veliko pa kontam da se ne inficira....mogu li ja nečim namazat? a da se ne otruje jer liže? Il da pustim da priroda odradi svoje :?
Ja te random mace, koje ne mogu voditi vetu, uvijek sprejam Octeniseptom. Ako je u pitanju obična rana vulgaris, baš potakne brzo zarastanje. Od lizanja istog mu ne može ništa biti.
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5460 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

:thumbup: bude dobar šugi, nisam mu ništa ekstra radila, malo čistila...u principu meni je nagore kad ne jedu :lol:
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#5461 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by aribes »

Pitanjce... Imam mačka starog 3.5 godine... sve je redovno išau u kutiju sa pjeskom da vrši nuždu, međutim sinoć je mokrio na ćilimu. Prvi put.
Imam i drugu macu koju sam udomila prije godinu dana, malo se bunio ali istu kutiju za pjesak koriste, svaki dan čistim, a svaki 3-4 dan skroz mjenjam pjesak i perem kutiju.

Ne znam šta bi moglo biti...KOntam da se nije prehladio, jer ih kad sam kući u toku dana pustim na tarasu dok je sunčano.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#5462 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bunk »

aribes wrote: 03/11/2020 13:26 Pitanjce... Imam mačka starog 3.5 godine... sve je redovno išau u kutiju sa pjeskom da vrši nuždu, međutim sinoć je mokrio na ćilimu. Prvi put.
Imam i drugu macu koju sam udomila prije godinu dana, malo se bunio ali istu kutiju za pjesak koriste, svaki dan čistim, a svaki 3-4 dan skroz mjenjam pjesak i perem kutiju.

Ne znam šta bi moglo biti...KOntam da se nije prehladio, jer ih kad sam kući u toku dana pustim na tarasu dok je sunčano.
Moguce da je istovremeno taj drugi bio u kutiji i nije mogao..
ozdrlje_donje
Posts: 519
Joined: 01/02/2012 14:40

#5463 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ozdrlje_donje »

bunk wrote: 03/11/2020 17:18
aribes wrote: 03/11/2020 13:26 Pitanjce... Imam mačka starog 3.5 godine... sve je redovno išau u kutiju sa pjeskom da vrši nuždu, međutim sinoć je mokrio na ćilimu. Prvi put.
Imam i drugu macu koju sam udomila prije godinu dana, malo se bunio ali istu kutiju za pjesak koriste, svaki dan čistim, a svaki 3-4 dan skroz mjenjam pjesak i perem kutiju.

Ne znam šta bi moglo biti...KOntam da se nije prehladio, jer ih kad sam kući u toku dana pustim na tarasu dok je sunčano.
Moguce da je istovremeno taj drugi bio u kutiji i nije mogao..
To se meni desilo, jedna krenula da vrsi nuzdu medjutim druga je vec okupirala kutiju i ova pisne ispred.
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#5464 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by aribes »

ozdrlje_donje wrote: 04/11/2020 10:37
bunk wrote: 03/11/2020 17:18
aribes wrote: 03/11/2020 13:26 Pitanjce... Imam mačka starog 3.5 godine... sve je redovno išau u kutiju sa pjeskom da vrši nuždu, međutim sinoć je mokrio na ćilimu. Prvi put.
Imam i drugu macu koju sam udomila prije godinu dana, malo se bunio ali istu kutiju za pjesak koriste, svaki dan čistim, a svaki 3-4 dan skroz mjenjam pjesak i perem kutiju.

Ne znam šta bi moglo biti...KOntam da se nije prehladio, jer ih kad sam kući u toku dana pustim na tarasu dok je sunčano.
Moguce da je istovremeno taj drugi bio u kutiji i nije mogao..
To se meni desilo, jedna krenula da vrsi nuzdu medjutim druga je vec okupirala kutiju i ova pisne ispred.
Druga macka vrzmala se po stanu, dok je ovaj po ćilimu piškio.... fakat ne znam sta je, garant neki protest zbog nečega.... pokušala sam s njim razgovarati ali nista :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
bushido
Posts: 1061
Joined: 27/07/2008 20:27

#5465 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bushido »

aribes wrote: 04/11/2020 11:49
Druga macka vrzmala se po stanu, dok je ovaj po ćilimu piškio.... fakat ne znam sta je, garant neki protest zbog nečega.... pokušala sam s njim razgovarati ali nista :lol: :lol: :lol: :lol:
po svim pravilima,za dvije macke,treba imati dvije posude sa pjeskom(pa cak i tri).Ja imam dvije macke i jednu kutiju ali veliku 75 x35 i za sada nisam imao problema(ciscenje svako jutro).
To je bio njegov nacin da ti kaze da mu nesto smeta a sad je do tebe :-D .
ozdrlje_donje
Posts: 519
Joined: 01/02/2012 14:40

#5466 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ozdrlje_donje »

bushido wrote: 04/11/2020 16:09
aribes wrote: 04/11/2020 11:49
Druga macka vrzmala se po stanu, dok je ovaj po ćilimu piškio.... fakat ne znam sta je, garant neki protest zbog nečega.... pokušala sam s njim razgovarati ali nista :lol: :lol: :lol: :lol:
po svim pravilima,za dvije macke,treba imati dvije posude sa pjeskom(pa cak i tri).Ja imam dvije macke i jednu kutiju ali veliku 75 x35 i za sada nisam imao problema(ciscenje svako jutro).
To je bio njegov nacin da ti kaze da mu nesto smeta a sad je do tebe :-D .
Ma imam dvije kutije, doduse jedna u prizemlju a druga na spratu i redovno ih cistim, ujutru prije nego odem i navece kada se vratim s posla i mijenjam pijesak komplet svake dvije do tri sedmice.
Oumajgad
Posts: 17
Joined: 08/05/2010 22:51

#5467 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Oumajgad »

Zasto mace odbija mokru hranu? Do prije 7 dana je jeo sve nenormalno, meo sta god se stavilo pred njega, doslovno polize zdjelicu. A, evo vec 7 dana mokru hranu ponjusi, i odmakne se. Suhu jede i pije vode. Probala sam promijeniti hranu. Ugl sam ga hranila piletinom, sad mu uzimam i govedinu i ribu, ali i dalje nece. Zdrav je, vodila ga veterinaru neki dan, dobio tabl protiv parazita. Ne znam vise sta da radim :(
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#5468 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

Oumajgad wrote: 09/11/2020 08:10 Zasto mace odbija mokru hranu? Do prije 7 dana je jeo sve nenormalno, meo sta god se stavilo pred njega, doslovno polize zdjelicu. A, evo vec 7 dana mokru hranu ponjusi, i odmakne se. Suhu jede i pije vode. Probala sam promijeniti hranu. Ugl sam ga hranila piletinom, sad mu uzimam i govedinu i ribu, ali i dalje nece. Zdrav je, vodila ga veterinaru neki dan, dobio tabl protiv parazita. Ne znam vise sta da radim :(
Što ti jedan dan jedeš supu a drugi burek? tako i mački dopiči jest sve isto, just relax, mace znaju šta im organizam trazi, ako je to trenutno suha hrana, onda let it be :-) :-) :D
Oumajgad
Posts: 17
Joined: 08/05/2010 22:51

#5469 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Oumajgad »

:D ima i ta mjesta. Vise se brinem da mu bubrezi ne odu od suhe hrane :D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5470 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

Oumajgad wrote: 10/11/2020 11:10 :D ima i ta mjesta. Vise se brinem da mu bubrezi ne odu od suhe hrane :D
Onda biraj onu suhu sa što manjim udjelom žitarica. Trebali bi biti ok, možda je samo faza, kao s djecom :-D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#5471 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by espn »

Prati li ko ovog macka Buttersa?



Macka mi je uvijek draga, mogu je stalno gledati / maziti ali prosla je uginula tako da ne bih vise nikad imao nikakvog kucnog ljubimca.
pici wrote: 12/09/2020 15:10 ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.
Kakve virsle, kad je mene nekoliko puta zabolio stomak od virsli, kako je tek onda macki? Nemoj to davat mackama. Ni ono sto ima kancerogene konzervanse, virsle ih imaju.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#5472 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by moon_walker_90 »

Image

Cico :srce: :srce: :srce:
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#5473 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Better Man »

espn wrote: 14/11/2020 14:02 Prati li ko ovog macka Buttersa?



Macka mi je uvijek draga, mogu je stalno gledati / maziti ali prosla je uginula tako da ne bih vise nikad imao nikakvog kucnog ljubimca.
pici wrote: 12/09/2020 15:10 ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.
Kakve virsle, kad je mene nekoliko puta zabolio stomak od virsli, kako je tek onda macki? Nemoj to davat mackama. Ni ono sto ima kancerogene konzervanse, virsle ih imaju.
Ako već želiš jesti viršle, onda kupuj najbolje,a ne jeftino smeće.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#5474 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by espn »

Better Man wrote: 14/11/2020 21:00
espn wrote: 14/11/2020 14:02 Prati li ko ovog macka Buttersa?



Macka mi je uvijek draga, mogu je stalno gledati / maziti ali prosla je uginula tako da ne bih vise nikad imao nikakvog kucnog ljubimca.
pici wrote: 12/09/2020 15:10 ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.
Kakve virsle, kad je mene nekoliko puta zabolio stomak od virsli, kako je tek onda macki? Nemoj to davat mackama. Ni ono sto ima kancerogene konzervanse, virsle ih imaju.
Ako već želiš jesti viršle, onda kupuj najbolje,a ne jeftino smeće.
Koje su najbolje?
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#5475 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Better Man »

espn wrote: 14/11/2020 21:01
Better Man wrote: 14/11/2020 21:00
espn wrote: 14/11/2020 14:02 Prati li ko ovog macka Buttersa?



Macka mi je uvijek draga, mogu je stalno gledati / maziti ali prosla je uginula tako da ne bih vise nikad imao nikakvog kucnog ljubimca.



Kakve virsle, kad je mene nekoliko puta zabolio stomak od virsli, kako je tek onda macki? Nemoj to davat mackama. Ni ono sto ima kancerogene konzervanse, virsle ih imaju.
Ako već želiš jesti viršle, onda kupuj najbolje,a ne jeftino smeće.
Koje su najbolje?
To je sad čisto subjektivno mišljenje, ali barem gledajte provjerene proizvođače. Npr. Vindija. i nije problem jednom sedmično pojesti dvije hrenovke i jaje na to. Prroblem bi bio jesti ih svaki dan.
Post Reply