Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5476 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

u petak ih odveo kod veterinara na bocu, to je ona godisnje sto se primi za zastitu... Micka je tolko plakala u trasportnom kavezu u autu da me je srce zabolilo, Tiki je bio miran i oboje su bili kod veterinara super, napokon sam saznao Tikijevu tezinu 8,5kg :shock: a Micka 4,2kg... MASHALLAH.
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#5477 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zikamu »

Image
classic poetry by dogs

Danas smo se vozili u cugu 770 km. i moj Lutak je bio ko bubica u svojoj mrezastoj korpi cijelo vrijeme... Kad smo stigli kuci poludio je od srece i cijelu kucu je iznjusio i provjerio je li sve kako treba.
Slikano neposredno pred put. :)
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#5480 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by jelleMania »

Uginu mi macak za dan ipo bukvalno ... U nedelju normalan razigran , u pon kad sam dosao s posla vec zalego i nije htio jest ...aj kontam sutra cu ga odvest veterinaru posto je vec bilo kasno da ga taj dan odvedem ...u utorak izasao ranije s posla da ga odvedem on vec ugino ...e sad me interesuje sta bi moglo biti da ga tako brzo ubije ...ja sumnjam na otrov al opet kako se otrovao ...posto jede samo kod mene ... I da bolio ga je stomak na dodir ... Sta vi mislite ?
I da napomenem nije bio cisto kucni macak ... pustim ga preko dana da hoda oko kuce i po mahali

Bumbo moj 😭
Image
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5481 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

jelleMania wrote: 18/11/2020 07:49 Uginu mi macak za dan ipo bukvalno ... U nedelju normalan razigran , u pon kad sam dosao s posla vec zalego i nije htio jest ...aj kontam sutra cu ga odvest veterinaru posto je vec bilo kasno da ga taj dan odvedem ...u utorak izasao ranije s posla da ga odvedem on vec ugino ...e sad me interesuje sta bi moglo biti da ga tako brzo ubije ...ja sumnjam na otrov al opet kako se otrovao ...posto jede samo kod mene ... I da bolio ga je stomak na dodir ... Sta vi mislite ?
I da napomenem nije bio cisto kucni macak ... pustim ga preko dana da hoda oko kuce i po mahali

Bumbo moj 😭
Image
Žao mi je. tuga je to. Zato sam ja uvijek protiv puštanja van, nikad ne znaš... :sad:
Mačak moje svekrve je tako kroz vikend uginuo, ispostavilo se bubrezi. Inače zdrav, prav. Samo odjenom bezvoljan i 2 dana poslije uginuo.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5482 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by BadSanta »

Hello,

Neki savjet kako da napravim neku 'kućicu' za macu lutalicu koja mi se vec para dana mota oko kuce?
Trenutno spava na dekici koju sam joj iznijela vani, ali bi voljela da joj napravim ili kupim nešto s više zaštite.

Tnx
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#5483 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by bandit_mo »

BadSanta wrote: 21/11/2020 16:24 Hello,

Neki savjet kako da napravim neku 'kućicu' za macu lutalicu koja mi se vec para dana mota oko kuce?
Trenutno spava na dekici koju sam joj iznijela vani, ali bi voljela da joj napravim ili kupim nešto s više zaštite.

Tnx
Po mom iskustvu, mace nisu ljubitelji kuća i unaprijed formiranih spavališta :)
No možda ti je najlakše kupiti malu kućicu za pse, ili one "kutije*" za prijevoz životinja.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5484 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

kupis aman zaman korpu/kucicu/jastuk a ona se uvali u kutiju od usisivaca...mace imaju svoj rezon koji mi ne kontamo, samo nagadjamo, pa ponekad ubodemo...
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5485 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Uzmes kutiju ili gajbu i ususkas je sijenom i dekicom...milina za macosa

Meni jedna mala garava pokusava da se uvali :| mada mislim da je od komsijine mace stalno dolazi kod mene...najgore je sto je medenaaaaa :place1:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4771
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#5486 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ljudi, imam kucnu macu, ima joj nesto jace od godine dana.
Medjutim, u zadnje vrijeme je pocela kada zeli da pije vodu, da drma posudicu i da vodu prospe (i zatim pije sa parketa ono prosuto :lol: )

helem, kako sada je natjerati da prestane sa prosipanjem vode i da pije normalno? :-)

pokusali smo sa premjestanjem posudice za vodu na drugo mjesto, medjutim isto se ponasa

ima li neko slicnog iskustva?
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5487 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 09/12/2020 11:20 ljudi, imam kucnu macu, ima joj nesto jace od godine dana.
Medjutim, u zadnje vrijeme je pocela kada zeli da pije vodu, da drma posudicu i da vodu prospe (i zatim pije sa parketa ono prosuto :lol: )

helem, kako sada je natjerati da prestane sa prosipanjem vode i da pije normalno? :-)

pokusali smo sa premjestanjem posudice za vodu na drugo mjesto, medjutim isto se ponasa

ima li neko slicnog iskustva?
promjeni posudicu sa vodom ili u vecu plasticnu casu... tiki pije iz zdjele, micka nece nego se popne na sto i trazi casu da joj se naspe sa svjezom vodom :shock: mačkosi su tipicni robovlasnici, sto im vise ugadjas postanu bezobrazniji... :maca:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#5488 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

pici wrote: 09/12/2020 17:16
ja sam kupovao one jeftine virsle u hošetu i jedno vrijeme su jele ove ulicne ove moje kucne ni da pomirisu... naprave onu facu isto koda im smrdi... pocele i ulicne to odbacivati, nece da jedu, a jebote reko sto su gospoda.
Iskuham virsle i hajd da i ja probam... ljudi moji tri dana sam povracao... salame, virsle, kobasice, to je sve otrov, svasta melju i prodaju... mačke inače su probirljive i mogu osjetiti i namirisati neke pokvarene i otrovne stvari... ono sto mačka neče slobodno bacajte u smetlje.
pici jesi li im davao brojler piletinu, kako reaguju?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5489 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 09/12/2020 11:20 ljudi, imam kucnu macu, ima joj nesto jace od godine dana.
Medjutim, u zadnje vrijeme je pocela kada zeli da pije vodu, da drma posudicu i da vodu prospe (i zatim pije sa parketa ono prosuto :lol: )

helem, kako sada je natjerati da prestane sa prosipanjem vode i da pije normalno? :-)

pokusali smo sa premjestanjem posudice za vodu na drugo mjesto, medjutim isto se ponasa

ima li neko slicnog iskustva?
Moja ponekad vadi hranu i jede je tek kada izvadi. :mrgreen:

internet ka'e ovo

https://littlemisscat.com/why-does-my-c ... -the-bowl/
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5490 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

zijancer wrote: 09/12/2020 18:22
pici wrote: 09/12/2020 17:16 tiki pije iz zdjele, micka nece nego se popne na sto i trazi casu da joj se naspe sa svjezom vodom :shock: mačkosi su tipicni robovlasnici, sto im vise ugadjas postanu bezobrazniji... :maca:
pici jesi li im davao brojler piletinu, kako reaguju?
brojler pilece vratove time hranim ulicne mace to obozavaju a jeftino... tiki i micka su na nivou :mrgreen: oni jedu kraljevsku hranu, Royal Cannin suho i Kit Kat kesice... Micka princeza samo Royal Cannin jede dok Tiki jede Kit Kat kesice i povremeno meso (fasirano, pilece, junece itd) vratove samo pomirisu i sa gnusanjem odbace :shock:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#5491 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

ma pitam zbog sebe, da znam koju vrstu da kupujem :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4771
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#5492 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Tvrtko II Kotromanić »

hvala raja na savjetima

jasta neg su robovlasnici, al zavuce ti se pod kozu
ono kad ti se umiljava da je nahranis, nema nista sladje
sreca zena mi u mene strozija pa je hranimo kako treba, inace bi bila deblja od Garfilda :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5493 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

zijancer wrote: 09/12/2020 19:08 ma pitam zbog sebe, da znam koju vrstu da kupujem :D
:lol: :lol: :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#5494 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

:P zamalo ti sad nisam odgovorila na ćirilici na to keslanje
(učinilo mi se da piše sherbett)
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#5495 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

Samo pisi, al bilo je za keslanje :mrgreen:
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#5496 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by neki »

Je li neko ostavljao mačku u neki pet Hotel u Sarajevu??
Koji bi preporučili? Koje su cijene?
User avatar
ortodont
Posts: 1808
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#5497 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ortodont »

-Chesterfield- wrote: 15/11/2020 11:21
Spoiler
Show
Image
Šta je ovo ovako slatko? :kiselavoda:
Je li neka posebna vrsta ili? Liči mi na ragdoll, ali nema plave oči. Oduvijek sam htio imati ovakvu. :)
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#5498 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by -Chesterfield- »

ortodont wrote: 16/12/2020 16:44
-Chesterfield- wrote: 15/11/2020 11:21
Spoiler
Show
Image
Šta je ovo ovako slatko? :kiselavoda:
Je li neka posebna vrsta ili? Liči mi na ragdoll, ali nema plave oči. Oduvijek sam htio imati ovakvu. :)
Ne znam tačno? Mislim da je britisch longhair? Tako nešto. Sestra se pohvalila da je kćerki kupila. :D
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#5499 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by TDK-90 »

zikamu wrote: 15/11/2020 03:36 Image
classic poetry by dogs

Danas smo se vozili u cugu 770 km. i moj Lutak je bio ko bubica u svojoj mrezastoj korpi cijelo vrijeme... Kad smo stigli kuci poludio je od srece i cijelu kucu je iznjusio i provjerio je li sve kako treba.
Slikano neposredno pred put. :)
Dze zivi ova macketina :D nesto mi ova soba ne lici na nase balnakske :-D
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#5500 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zikamu »

Slikano u Austriji pred sami put, a moj dika, ponos i sve na svijetu je sarajlija :lol:
Post Reply