Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#6051 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

Pici, ti si pravi ljubitelj macaka. Ne znam dal sma srela nekog ko toliko voli macke :bih:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6052 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

suad-sarajevo wrote: 28/12/2023 14:12 @pici Mi smo se odlučili za advocate ampule jer su nam kod veta rekli da ove imaju duplu zaštitu, i protiv buha i protiv unutrašnjih parazita. Jedino ne štite protiv krpelja. Vaše ampule su daleko skuplje i vjerovatno su i kvalitetnije. Kako se tačno zovu ako nije problem da njih aktiviramo od narednog mjeseca.
Ne znam jeste li se rijesili buha, vidjeh tvoje slike, bukvalno istu sam situaciju imao prije par godina. Zaprasivao stan, prskao jadnog macka nekim sredstvima. Noge su mi bile u gorem stanju od tvojih. :D Na kraju sa e-baya narucio Frontline ampulu. (iz nekog razloga tada je nisam mogao naci kod nas) Bukvalno odmah poslije kapanja buhe pobudalile, a macak jurcao po stanu kao bolid formule 1, valjda od njihovog komesanja u krznu. Sutradan sam sa macka iscesljao na desetine mrtvih koje samo spadaju. Za par dana, sve su nestale iz stana.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3047
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#6053 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by suad-sarajevo »

Situacija je nešto bolja. Maca se skoro nikako ne češka ali mi i dalje imamo uboda po nogama, doduše daleko manje nego što je bilo. Mi sada koristino advocate cat ampule i čini se da daju dobre rezultate.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#6054 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by laserShow »

ne mogu da vjerujem koliko je psihopata na ovim avmau grupama koji proseci za pomoc kao za mace, finansiraju sebe. Nevjerovatna kolicina postova heljp heljp heljp.

Tako ti ja uradim jednu analizu. Za jednu intervenciju ponudim se da platim, ide odmah kontakt privatno, gdje se navodi ziro racun. Kazem da cu platiti samo direktno na racun veterinarske stanice, gdje mi kazu da ce biti veci iznos. Pristanem i na to, samo da mi posalju racun. Nakon toga salju kao privatni racun veterinara, jebo im on mater u supak. Kada sam rekao da cu uplatiti samo i jedino direktno na racun pravnog lica, vise se nisu javljali.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6055 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

sedma_7 wrote: 06/01/2024 08:17 Pici, ti si pravi ljubitelj macaka. Ne znam dal sma srela nekog ko toliko voli macke :bih:
A volim ja sve zivotinje, bio sam prije par godina nasao malog cuku i htjeo ga udomiti, medjutim nije se slagao sa macama i rezao na njih tako da sam ga morao udomiti kod prijatelja, bas mi ga bilo žao, šljadak i dobar psić. Ovoga ugursuza je žena nasla na ulici, pokislog i gladnog tako da smo prvo ono isli da ga ugrijemo i nahranimo i pustimo, medjutim, toliko se pokazao pametnim da je odma skontao maciji wc i sta treba a sta ne. Sad je totalni ludjakos, Tikiju skace na ledja i jase ga, Micku izludi ganjajuci se sa njom, nama bukvalno skace po glavi. Hiperaktivan je i za djecu i igru sa njima dušu dao. Samo da mu se igrati, skakati, valjati itd. Uglavnom postao je clan od femiliju i sad valja ga dovest u red. Tikiju i Micki prepustamo sve da ga vaspitaju. Mora znati gdje mu je mjesto.
Vaspitanje maceta je uhhhh tezak posao.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#6056 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ljubicasti limun »

Image

od kad je bila beba zovemo je Mala maca. i tako je i ostalo :-D
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6057 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Uhhh Jojo mi je hasta, najedamput juce ujutro, klonuo, nece ni da jede ni da pije, piskio jedva i samo u san. Zvali veterinara, kaze hitno ga dovedite. Temperatura 40, uzeli mu krvi, ona Ok, zarazne boleste isto Ok tj negativno, Rengen Ok. Mozda malo raspiratorni sistem i zljezde upaljene. Nema šuma na plucima itd. Dobio inekciju i antibiotik. Spavao juce citavo popodne i noć i jutros ko malo živnu, uzeo dva puta vode i malo jela, uglavnom mu izmrvio one slastice stapice koje obozavaju. Sad u 14h ide kontrola pa cemo da vidimo sta dalje. Bas mi je tesko ga gledat onakog sklupcanog a sav bio razigran, veseo, vragolast.

Image
:kiss: :maca:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6058 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Jojo dobar, upala uha, dobio kapi evo ga jutros opet šejtana. :evil:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#6059 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

pici wrote: 10/01/2024 11:27 Jojo dobar, upala uha, dobio kapi evo ga jutros opet šejtana. :evil:
:thumbup:

vala nasekiraju kad se tako odjednom odlože :-)
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6060 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

A skontali smo da kad smo ga kupali da je izgleda navukao upalu usiju i to ga oborilo sa temperaturom. Uglavnom otisli u ketty i tamo mu povadili sve nalaze. Dobio dvoje kapi za usi jedne za ispiranje i druge za upalu kao i antibiotik. Sad u 14h ide na kontrolu i nadam se da je to zadnja kontrola, jer je vec digao se i šejtana. Kupili mu dva mišića sa zvukom, jooojjj probi mi glOvu, jutros cujem nesta zvrcka a on ti je usao u kucaru izvadio mišiće i igra se, rasturio je citavu sobu, valjda da nadoknadi šejtanluke. :evil:
saraxy
Posts: 97
Joined: 08/01/2017 21:00

#6061 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by saraxy »

Pozdrav;

Zanima me koji GPS chip koristiti za psa/mačku.
Imam mačka koji više boravi vani naučio se takvim životom, a zimi kad je hladno boravi na balkonu i u kući.
Voljela bih mu kupiti GPS čisti da znam gdje je...
Pa ako neko ima iskustvo sa tim stvarčicama da mi preporuči koji je dobar...
Hvala ✌️
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#6062 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Hame_ »

esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#6063 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esso_sa »

saraxy wrote: 11/01/2024 23:33 Pozdrav;

Zanima me koji GPS chip koristiti za psa/mačku.
Imam mačka koji više boravi vani naučio se takvim životom, a zimi kad je hladno boravi na balkonu i u kući.
Voljela bih mu kupiti GPS čisti da znam gdje je...
Pa ako neko ima iskustvo sa tim stvarčicama da mi preporuči koji je dobar...
Hvala ✌️
Razmisli o Apple Airtag-u. Nije GPS nego radi preko Apple Find My sistema. Uredjaj je velicine kovanice od 2 KM pa se komotno moze ljubimcu zakaciti na ogrlicu. Sto se tice locuranja, dovoljno je da bilo ko sa Iphone telefonom bude ili prodje 10-15m od AirTaga i lokacija ce se automatski azurirati. Baterija traje u prosjeku godinu dana
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#6064 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anex »

esso_sa wrote: 15/01/2024 14:17
saraxy wrote: 11/01/2024 23:33 Pozdrav;

Zanima me koji GPS chip koristiti za psa/mačku.
Imam mačka koji više boravi vani naučio se takvim životom, a zimi kad je hladno boravi na balkonu i u kući.
Voljela bih mu kupiti GPS čisti da znam gdje je...
Pa ako neko ima iskustvo sa tim stvarčicama da mi preporuči koji je dobar...
Hvala ✌️
Razmisli o Apple Airtag-u. Nije GPS nego radi preko Apple Find My sistema. Uredjaj je velicine kovanice od 2 KM pa se komotno moze ljubimcu zakaciti na ogrlicu. Sto se tice locuranja, dovoljno je da bilo ko sa Iphone telefonom bude ili prodje 10-15m od AirTaga i lokacija ce se automatski azurirati. Baterija traje u prosjeku godinu dana
Znaci mora se kupiti i Airtag kao i Iphone uređaj...fino, jeftino izađe sve zajedno...
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#6065 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by esso_sa »

anex wrote: 15/01/2024 22:16
esso_sa wrote: 15/01/2024 14:17
saraxy wrote: 11/01/2024 23:33 Pozdrav;

Zanima me koji GPS chip koristiti za psa/mačku.
Imam mačka koji više boravi vani naučio se takvim životom, a zimi kad je hladno boravi na balkonu i u kući.
Voljela bih mu kupiti GPS čisti da znam gdje je...
Pa ako neko ima iskustvo sa tim stvarčicama da mi preporuči koji je dobar...
Hvala ✌️
Razmisli o Apple Airtag-u. Nije GPS nego radi preko Apple Find My sistema. Uredjaj je velicine kovanice od 2 KM pa se komotno moze ljubimcu zakaciti na ogrlicu. Sto se tice locuranja, dovoljno je da bilo ko sa Iphone telefonom bude ili prodje 10-15m od AirTaga i lokacija ce se automatski azurirati. Baterija traje u prosjeku godinu dana
Znaci mora se kupiti i Airtag kao i Iphone uređaj...fino, jeftino izađe sve zajedno...
Dao sam samo prijedlog, nema potrebe za sarkazmom…
Ima i jeftinija opcija - Eufy Smart Track i mislim da on radi i sa Androidom…
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#6066 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ovo_malo_duse »

sedma_7 wrote: 06/01/2024 08:17 Pici, ti si pravi ljubitelj macaka. Ne znam dal sma srela nekog ko toliko voli macke :bih:
Macke su zakon, pogotovo ako se namjeris na pametnu. Mi smo par godina imali Bellu uzeli je kao mace i sve je odmah sama skontala, nikad nikakav problem u kuci nije napravila osim sto je nikad nismo mogli odbiti od jednog coska sofe koji je poderala do daske. Na kraju smo odustali jer je bila naucila da kad niko ne gleda ode i zapara ga. Penjanje na kuhinjski stol na primjer ja sam je samo jednom izgalamio i nikad vise se nije popela pogotovo u vrijeme jela ili slicno nije ni blizu dolazila...

Kad smo se preselili morali smo je udomit i pola godine smo odbijali razne ponude dok nije dosla prava gdje smo znali da ce joj biti kao i kod nas jer nam je bila kao clan porodice.
Mnoge stvari koje je radila mi smo uzimali za gotovo i nismo obracali paznju ali nedavno sam pricao sa covjekom koji mi je pricao sta sve macka znaci u porodici i pogledao sam neki stari album i uvjerio se u istinitost toga sto mi je covjek rekao.

Nasao sam 50_ak slika gdje moja kcerka (koja je u to vrijeme imala zdravstvenih problema) ide spavat i na svakoj slici je Bella lezi pored njenih nogu i onda sam se sjetio da kad bi je god stavljali da spava Bella bi se parkirala na njen krevet kod nogu i tu bi ostajala sat, 2 dok dijete ne utvrdi i onda bi izlazila i nastvljala izlezavanje na njenom mjestu ili ludorije po kuci. To je za ne povjerovati i mi fakat u to vrijeme nismo obracali paznju to nam bila normala. Nikad kod nas nije to uradila niti smo je trenirali da to radi.
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#6067 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by sedma_7 »

Sve znam...


Imala sam i ja macka 10 godina, ali se naglo razbolio i preminuo...
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6068 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zippoo87 »

pici wrote: 10/01/2024 11:27 Jojo dobar, upala uha, dobio kapi evo ga jutros opet šejtana. :evil:
Kod mene tako pocetkom jeseni...ja bio vani a mace sa mamom i govori mi ona da je jedna bolesna,ne jede nista,ne pije i tako hudi.Ja joj kazem kojem veterinaru da odvede,ona odvede drugom,jer joj je blize 300 m i ovaj joj da neku inekciju,vitamine koje je trebalo dati u misic,on istrese pod kozu na vratu i tu se otvori rana ,jer je macka to cesala,lizala i opala dlaka skroz,jedno 5cm rana.Nisu radili nikakva testiranja.
Ja se vratim izvana,vidim macka bukvalno na samrti,smrsala totalno,samo koza od nje ostala,nema snage ni da prohoda,samo lezi.
Ja je odmah odvedem ovom drugom veterinaru,urade odmah analizu krvi (60 KM kosta) i vide da ima upalu zuci.Dao joj nekoliko inekcija i 10ak tableta antibiotika i oporavi se.Evo je sada se udebljala,teska kao tuc,mete jede ...kada pojede svoje,samo se prebaci na tanjir drugih maca 🤣
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6069 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Jojo jos uvjek ima te neke bakterije u uhu. Promjenio kapi, isli u Ketty po narudjbi ih napravili, neke u boji i moramo paziti da ih duboko u uho unesemo i da ne strese glavom inace ce mo i mi i sve oko sebe ostati obojeni. On je super, šejtana do ludila nas sve dovodi.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#6070 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by insaneinthebrain »

Jel normalno da macke uzivaju na snijegu. Moje dvije lude se cijelo jutro ganjale po avliji i valjale u snijegu dok sam cistio auto i lopato. Onako se ni djeca ne znaju igrati :run:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6071 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Ja ovog malisana ubacio u snijeg, on ko malo dijete sav razigran i radostan. Prvi put se susrece direktno sa snijegom i to mu je zanimljivo.
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#6072 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

insaneinthebrain wrote: 20/01/2024 11:43 Jel normalno da macke uzivaju na snijegu. Moje dvije lude se cijelo jutro ganjale po avliji i valjale u snijegu dok sam cistio auto i lopato. Onako se ni djeca ne znaju igrati :run:
ma kao i djeca, neke vole, neke bas i ne. moj na primjer nije uvijek odusevljen kad mora po snijegu gacati, ali nema nikakav problem sa vodom. kupanje moze dok nema prskanja i potapanja po glavi i da je voda bas topla, isto kao dijete se ponasa, na susenju vec tersa :lol:
onda voli da pije vodu sa cesme na lavabou pa se pocne igrati, prskati okolo. sega ga gledati. blentavo jbga :-D
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#6073 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Hame_ »

Jel' ovo počelo? :-)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#6074 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by insaneinthebrain »

Macija veljaca uveliko
Vox_liberi
Posts: 203
Joined: 25/01/2022 14:39

#6075 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Vox_liberi »

Pozdrav svima, maci se prije nekog vremena na stomaku pojavile ove crne tačkice, je li se neko susretao do sada s tim i od čega je? Vodili smo veterinaru i kaže može bit alergija na hranu, buhe itd. Je li neko imao iskustva s time i je li se povuklo

Image

Image
Post Reply