Mađarska

Post Reply
User avatar
video
Posts: 6848
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#226 Re: Mađarska

Post by video »

istra_hr wrote: 07/04/2022 07:19
SamoVasGledam wrote: 06/04/2022 19:23 Orban na udaru jer nije poslušna pudlica baš po svakom pitanju. Nadam se skorijem raspadu EU.
8)
a, ko si ti da se nadaš raspadu EU ?

EU nije idealna - ali je nešto najbolje što je Europa napravila nakon WWII

Nadaš se raspadu EU ... TI i tvoji ionako neće tak skoro u EU; možda i nikad.
Kompleksi, frustracije, kmečanje ?
Tvoje mišljenje i želje možda zanimaju Ruse jedino
Cuj ko je :?
Pa ko nas bre zavadi, tko bi drugi bio.
Mada ima i onih kamenjaraca koji ovako razmisljaju a gotovo pa svi su vezani za tu istu EU
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#227 Re: Mađarska

Post by zilog »

SamoVasGledam wrote: 06/04/2022 19:23 Orban na udaru jer nije poslušna pudlica baš po svakom pitanju. Nadam se skorijem raspadu EU.
Ne sumnjam. :roll:

Nadate se vi raspadu ne samo EU, nego i NATO, svega sto velikosrpskim zeljama stoji na putu... :mrgreen:

Sa druge strane, u zvijezde ukivate, makar bili i najgori olos, sve one koji vas podrzavaju u destabilizaciji BiH, zlocinima pocinjenim devedesetih, koji negiraju presude haskog tribunala i Genocid...

Orbana ste podrzavali zbog toga sto je stitio Dodika od EU sankcija, a sada pogotovo, jer se svrstao uz Putlera. Nadate se izbijanju Rusije na madjarsku granicu, nakon cega - mokri snovi do Jadrana...
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#228 Re: Mađarska

Post by sinuhe »

Prva Ukrajina koristi ruski gas. Svaka zemlja moze i sama prestati sa uvozom, ali Orban je laka meta.
Last edited by sinuhe on 07/04/2022 12:07, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#229 Re: Mađarska

Post by sumirprimus »

kako ce bolan udar tektonski svim ovim pro (eu/nato) raspad, biti poraz majcice rusije u ukrajini.
:bih:
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#230 Re: Mađarska

Post by SamoVasGledam »

zilog wrote: 07/04/2022 11:30 Ne sumnjam. :roll:

Nadate se vi raspadu ne samo EU, nego i NATO, svega sto velikosrpskim zeljama stoji na putu... :mrgreen:

Sa druge strane, u zvijezde ukivate, makar bili i najgori olos, sve one koji vas podrzavaju u destabilizaciji BiH, zlocinima pocinjenim devedesetih, koji negiraju presude haskog tribunala i Genocid...

Orbana ste podrzavali zbog toga sto je stitio Dodika od EU sankcija, a sada pogotovo, jer se svrstao uz Putlera. Nadate se izbijanju Rusije na madjarsku granicu, nakon cega - mokri snovi do Jadrana...
Nema potrebe da spamuješ i generalizuješ. Pisao sam o Orbanu i EU. Orbana gotivim zatšo što je pravi lider i ima kičmu. Nije poslušna marioneta. Uostalom mađarski narod je pre koji dan rekao šta misli o njemu.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#231 Re: Mađarska

Post by sumirprimus »

pravi lider jaran sa vucicem i putinom, nadamo se da ce sva trojica zavrsiti u kanalizaciji evropske istorije! a sa njima i svi vlazni snovi istocnoevrpskih nacija!
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#232 Re: Mađarska

Post by sehohari »

SamoVasGledam wrote: 07/04/2022 12:17
zilog wrote: 07/04/2022 11:30 Ne sumnjam. :roll:

Nadate se vi raspadu ne samo EU, nego i NATO, svega sto velikosrpskim zeljama stoji na putu... :mrgreen:

Sa druge strane, u zvijezde ukivate, makar bili i najgori olos, sve one koji vas podrzavaju u destabilizaciji BiH, zlocinima pocinjenim devedesetih, koji negiraju presude haskog tribunala i Genocid...

Orbana ste podrzavali zbog toga sto je stitio Dodika od EU sankcija, a sada pogotovo, jer se svrstao uz Putlera. Nadate se izbijanju Rusije na madjarsku granicu, nakon cega - mokri snovi do Jadrana...
Nema potrebe da spamuješ i generalizuješ. Pisao sam o Orbanu i EU. Orbana gotivim zatšo što je pravi lider i ima kičmu. Nije poslušna marioneta. Uostalom mađarski narod je pre koji dan rekao šta misli o njemu.
To govori više o mađarskom narodu nego o Orbanu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#233 Re: Mađarska

Post by Grean »

sinuhe wrote: 07/04/2022 12:02 Prva Ukrajina koristi ruski gas. Svaka zemlja moze i sama prestati sa uvozom, ali Orban je laka meta.
Orban nije laka vec legitimna meta...


...sem naravno onim koji se ugledaju na njega u HR i SR te pristalicama takve politike u nasoj zemlji a znamo da si i ti jedan od njih.
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#234 Re: Mađarska

Post by sinuhe »

Grean wrote: 07/04/2022 12:24
sinuhe wrote: 07/04/2022 12:02 Prva Ukrajina koristi ruski gas. Svaka zemlja moze i sama prestati sa uvozom, ali Orban je laka meta.
Orban nije laka vec legitimna meta...


...sem naravno onim koji se ugledaju na njega u HR i SR te pristalicama takve politike u nasoj zemlji a znamo da si i ti jedan od njih.
Neko ti je sigurno zabranio da trazis zabranu uvoza ruskog gasa u BiH. Nigdje protesta.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#235 Re: Mađarska

Post by dulekrele »

SamoVasGledam wrote: 07/04/2022 12:17
zilog wrote: 07/04/2022 11:30 Ne sumnjam. :roll:

Nadate se vi raspadu ne samo EU, nego i NATO, svega sto velikosrpskim zeljama stoji na putu... :mrgreen:

Sa druge strane, u zvijezde ukivate, makar bili i najgori olos, sve one koji vas podrzavaju u destabilizaciji BiH, zlocinima pocinjenim devedesetih, koji negiraju presude haskog tribunala i Genocid...

Orbana ste podrzavali zbog toga sto je stitio Dodika od EU sankcija, a sada pogotovo, jer se svrstao uz Putlera. Nadate se izbijanju Rusije na madjarsku granicu, nakon cega - mokri snovi do Jadrana...
Nema potrebe da spamuješ i generalizuješ. Pisao sam o Orbanu i EU. Orbana gotivim zatšo što je pravi lider i ima kičmu. Nije poslušna marioneta. Uostalom mađarski narod je pre koji dan rekao šta misli o njemu.
Kako nije poslusnik. :? Izgleda da kada si poslusnik naciste Putina onda nisi poslusnik jer onda si pravi lider i imas kicmu. Samo si poslusnik ako pratis politiku zapada i EU koje si clan. Koga ti ovde zahebavas.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#236 Re: Mađarska

Post by Grean »

sinuhe wrote: 07/04/2022 12:31
Grean wrote: 07/04/2022 12:24

Orban nije laka vec legitimna meta...


...sem naravno onim koji se ugledaju na njega u HR i SR te pristalicama takve politike u nasoj zemlji a znamo da si i ti jedan od njih.
Neko ti je sigurno zabranio da trazis zabranu uvoza ruskog gasa u BiH. Nigdje protesta.
Ne, samo sam za zabranu uvoza neonacista i sovinista tipa Orban, Dodik, Covic, Milanovic, Vucic, Putin, Cirilica, Visegradska grupa....bratija.

Plin nam treba.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#237 Re: Mađarska

Post by SamoVasGledam »

dulekrele wrote: 07/04/2022 12:34 Kako nije poslusnik. :? Izgleda da kada si poslusnik naciste Putina onda nisi poslusnik jer onda si pravi lider i imas kicmu. Samo si poslusnik ako pratis politiku zapada i EU koje si clan. Koga ti ovde zahebavas.
Čovek je osudio napad Rusije više puta. Šta više treba da učini? Da ignoriše činjenicu da Mađari resursno zavise od Rusa i da se im se inati?
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#238 Re: Mađarska

Post by dulekrele »

SamoVasGledam wrote: 07/04/2022 12:42
dulekrele wrote: 07/04/2022 12:34 Kako nije poslusnik. :? Izgleda da kada si poslusnik naciste Putina onda nisi poslusnik jer onda si pravi lider i imas kicmu. Samo si poslusnik ako pratis politiku zapada i EU koje si clan. Koga ti ovde zahebavas.
Čovek je osudio napad Rusije više puta. Šta više treba da učini? Da ignoriše činjenicu da Mađari resursno zavise od Rusa i da se im se inati?
I Vucic je osudio, a znamo sta misli on i njegov jaran fasista Orban. Ne izvrci istinu jer je Orban najobicni fasista i putinova pudlica. Nikakvu on kicmu nema jer da ima stao bi na stranu Ukrajine i njenog naroda.

A da sad tek vidim da si poceo post sa Čovek. Sad je jasna tvoja prica.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#239 Re: Mađarska

Post by HarTar »

"Ako Mađarska doista želi okončati ovaj rat, evo što treba učiniti: prestati potkopavati jedinstvo Europske unije, treba podržati nove sankcije protiv Rusije i vojno pomoći Ukrajini", a "ne stvarati dodatne izvore financiranja za ruski ratni stroj."

Image

https://www.geopolitika.news/vijesti/ma ... iz-rusije/
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#240 Re: Mađarska

Post by Loki2k9 »

SamoVasGledam wrote: 06/04/2022 19:23 Orban na udaru jer nije poslušna pudlica baš po svakom pitanju. Nadam se skorijem raspadu EU.
I ruskim gubernijama na Balkanu i u srednjoj Evropi?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#241 Re: Mađarska

Post by SamoVasGledam »

dulekrele wrote: 07/04/2022 13:46
I Vucic je osudio, a znamo sta misli on i njegov jaran fasista Orban. Ne izvrci istinu jer je Orban najobicni fasista i putinova pudlica. Nikakvu on kicmu nema jer da ima stao bi na stranu Ukrajine i njenog naroda.

A da sad tek vidim da si poceo post sa Čovek. Sad je jasna tvoja prica.
Poštedi me ''znamo ovo, znamo ono''. U politici su bitna dela, ne pretpostavke, a delo je da je Srbija primila i pomogla na hiljade ukrajinskih izbeglica do sada. Da se sve svodi samo na pretpostavke (kao kod tebe) ratova i stradanja bi bilo mnogo više u svetu.
Mađarska i Srbija nisu bogate zemlje, kao ni narod koji živi u tim zemljama. Njihovi politički lideri nemaju luksuz da se inate i sukobe sa Rusima kao recimo Nemci ili Britanci. Oni misle pre svega na svoj narod, a onda na narod Ukrajine i na želje Zapada. Ne trpe svi u ovim sukobima i podelama podjednako.
Opet pitam: ako Rusi povećaju cenu ili zavrnu slavinu ko će mađarskom narodu obezbediti gas i plin? Ozbiljni političari se vode razumom, a ne emocijama.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#242 Re: Mađarska

Post by SamoVasGledam »

Loki2k9 wrote: 07/04/2022 14:03 I ruskim gubernijama na Balkanu i u srednjoj Evropi?
Šta sam mislio to sam napisao. Loš pokušaj provokacije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#243 Re: Mađarska

Post by jeza u ledja »

SamoVasGledam wrote: 07/04/2022 14:23
dulekrele wrote: 07/04/2022 13:46
I Vucic je osudio, a znamo sta misli on i njegov jaran fasista Orban. Ne izvrci istinu jer je Orban najobicni fasista i putinova pudlica. Nikakvu on kicmu nema jer da ima stao bi na stranu Ukrajine i njenog naroda.

A da sad tek vidim da si poceo post sa Čovek. Sad je jasna tvoja prica.
Poštedi me ''znamo ovo, znamo ono''. U politici su bitna dela, ne pretpostavke, a delo je da je Srbija primila i pomogla na hiljade ukrajinskih izbeglica do sada. Da se sve svodi samo na pretpostavke (kao kod tebe) ratova i stradanja bi bilo mnogo više u svetu.
Mađarska i Srbija nisu bogate zemlje, kao ni narod koji živi u tim zemljama. Njihovi politički lideri nemaju luksuz da se inate i sukobe sa Rusima kao recimo Nemci ili Britanci. Oni misle pre svega na svoj narod, a onda na narod Ukrajine i na želje Zapada. Ne trpe svi u ovim sukobima i podelama podjednako.
Opet pitam: ako Rusi povećaju cenu ili zavrnu slavinu ko će mađarskom narodu obezbediti gas i plin? Ozbiljni političari se vode razumom, a ne emocijama.
Nego de ti nama reci nesto - ko nas bre zavadi? :(
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#244 Re: Mađarska

Post by AliceInChains »

jeza u ledja wrote: 07/04/2022 06:55
AliceInChains wrote: 06/04/2022 22:07

Sankcioniranje isključivo Mađarske, jer ne stavljaju zakonodavstvo Evropskog suda iznad domaćeg, dok se Poljacima za isti slučaj gleda kroz prste, za tebe nema nikakvog potencijala za animozitete između država u EU?
Cekaj da vidim jesam li shvatio dobro - ti se plasis sankcionisanja iskljucivo Madjarske, a ne i Poljske?
Uz to i animozitet izmedju drzava EU.
To je ono sto tebe plasi?
Tačno. Ako se ti sa mnom ne slažeš, onda ja naravno nisam upravu :mrgreen:

Hoćeš li mi usput šapnuti brojke za Euromilione? Samo pitam, posto mi se čini da si fenomenalno nadaren i predviđaš budućnost.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#245 Re: Mađarska

Post by AliceInChains »

I idemo:

https://www.eureporter.co/energy/2022/0 ... n-roubles/


Slijedit ce blokade i onesposobit ce zajedničke odluke
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#246 Re: Mađarska

Post by JohnnyS »

Šteta. Sreća da Poljska nije takva. Slava Ukrajini
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#247 Re: Mađarska

Post by sinuhe »

Poljacima mrznja prema Rusiji viri iz ociju. Ovo je njima party time, najradije bi da NATO objavi rat Rusiji.
Macron je poljskog premijera Mateuša Moravjeckog, koji ga je kritikovao zbog razgovora s Putinom, nazvao "desničarskim ekstremističkim antisemitom".
Orban je bezazlen lik a u odnosu na Poljake i simpatican.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#248 Re: Mađarska

Post by Truba »

možda zbog Katinske šume
a možda zbog svega po malo
User avatar
istra_hr
Posts: 1514
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#249 Re: Mađarska

Post by istra_hr »

sinuhe wrote: 08/04/2022 12:46 Poljacima mrznja prema Rusiji viri iz ociju. Ovo je njima party time, najradije bi da NATO objavi rat Rusiji.
Black swan wrote: 08/04/2022 14:30 možda zbog Katinske šume
a možda zbog svega po malo
8)
o ima puno razloga:
- Curzonova linija razgraničenja, nakon I svj.rata
- istovremena invazija Rusije i Njemačke te komadanje Poljske, na početku II svj.rata
- Katinska šuma
- 1944. Varšavski ustanak ... Staljinovo namjerno NE pomaganje, iako su Sovjeti bili na ulasku u grad
- unatoč dogovoru sa Jalte za Poljsku, Rusi ignorirali slobodne demokratske izbore - i nametnuli svoju vlast
... i još puno takvih ruskih "oslobodilačkih" pikanterija
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#250 Re: Mađarska

Post by jeza u ledja »

AliceInChains wrote: 07/04/2022 19:04
jeza u ledja wrote: 07/04/2022 06:55

Cekaj da vidim jesam li shvatio dobro - ti se plasis sankcionisanja iskljucivo Madjarske, a ne i Poljske?
Uz to i animozitet izmedju drzava EU.
To je ono sto tebe plasi?
Tačno. Ako se ti sa mnom ne slažeš, onda ja naravno nisam upravu :mrgreen:

Hoćeš li mi usput šapnuti brojke za Euromilione? Samo pitam, posto mi se čini da si fenomenalno nadaren i predviđaš budućnost.
Ne slazem? Kako mislis ne slazem? Ti kazes da te strah nekog sankcionisanja Madjarske. Nije pitanje neslaganja.

Nisam siguran o kakvom mom predvidjanju buducnosti govoris? Cime sam ja to predvidjao buducnost?

Tvojih zadnjih par komentara na moje upise na dvije razlicite teme kao da nekim drugim jezikom pricaju. Nepovezano totalno sa onim sto sam ja napisao. Ili ne razumijes Bosanski ili prije ce biti namjerno izbjegavas postavljena pitanja.

Da probam na drugi nacin - zasto te strah sto bi EU eventualno sankcionisala Madjarsku, a ne Poljsku?
Post Reply