m:tel

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#151 Re: m:tel

Post by febo_acm »

merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#152 Re: m:tel

Post by merkato »

Upoznat netko sa ovim Samsung j 5 u mtel pretplati? Što se reklamira danima na tv? Sta kako? Koliko?
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#153 Re: m:tel

Post by Running »

Da nije ovoga ne bih znao, slepci nista ne govore ako ne uzmes telefon da ti daju popust 20% na mjesecnu pretplatu. Kaka je MIA :izet: :D
Bojim se da ovo vazi samo uz novi ugovor. Meni je istekao sad u januaru, kontam bataliti postpaid, ako nema popusta. :izet:
http://www.mtel.ba/mia

Image
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#154 Re: m:tel

Post by CrniSA »

Je li M:Tel ima 4G opremu ali ne moze da pusti u rad zbog BHT-a i ostalih jer nemaju to?
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#155 Re: m:tel

Post by escobar__ »

:lol:

Jah, m:tel ima al' ne može zbog ostalih. I to da čujem, jedva 3G-om pokrili šta treba. :lol: :lol:

BH Telekom ima 4G bazne stanice ali nisu za širu upotrebu jer CRA još nije dodijelila dozvole za 4G mrežu, a neće ni za narednih godinu-dvije garant.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#156 Re: m:tel

Post by avaks »

Džaba BHTu i 5G kada im je 1GB prometa 13KM, neće to biti normalna ponuda barem još godinu-dvije garant :run:
Ne može ni početi raditi 4G kada koriste iste frekvencije kao analogija a kod nas je još mašala zastupljena, crna rupa Evrope i po ponudi i cijenama :bih:
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#157 Re: m:tel

Post by CrniSA »

avaks wrote:Džaba BHTu i 5G kada im je 1GB prometa 13KM, neće to biti normalna ponuda barem još godinu-dvije garant :run:
Ne može ni početi raditi 4G kada koriste iste frekvencije kao analogija a kod nas je još mašala zastupljena, crna rupa Evrope i po ponudi i cijenama :bih:
U Svici je 200mb neta 5 eura/franaka ako ti je za utjehu. A nema svako fakultet i platu od 5000. Nase prosjecne Bosnje 3500 fr u vrh glave. Pa da vidis ziske 5 fr na 200mb
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#158 Re: m:tel

Post by febo_acm »

Ja u Njemackoj 3gb placao 5€.
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#159 Re: m:tel

Post by CrniSA »

febo_acm wrote:Ja u Njemackoj 3gb placao 5€.
Njemacka je jeftinija. Svica je kurac, dobra je jedino ako volis zvjerlat u planine.

Preskup internet drama. U mene je Yallo.ch mreza a u BiH je mtel.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#160 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

febo_acm wrote:Ja u Njemackoj 3gb placao 5€.
Pa dobro. Znaci 1 Gb 3,30 km, ovdje u mtelu, meni 1 Gb 3 km skoro, 2,90.
2,5 Km bez pdv-a.

Al ovdje imam kur_c od primanja, u Njemackoj imaju barem nest.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#161 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
febo_acm wrote:Ja u Njemackoj 3gb placao 5€.
Pa dobro. Znaci 1 Gb 3,30 km, ovdje u mtelu, meni 1 Gb 3 km skoro, 2,90.
2,5 Km bez pdv-a.

Al ovdje imam kur_c od primanja, u Njemackoj imaju barem nest.
Sta je recimo 3,30 km na primanje od 1.000 km, al 2,90 km ovdje na nikakvo primanje skoro je ogroman trosak.
A nemam nikakvo primanje, da mi pratetak povremeno ne uleti sa nest ne bi imo nist.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#162 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
febo_acm wrote:Ja u Njemackoj 3gb placao 5€.
Pa dobro. Znaci 1 Gb 3,30 km, ovdje u mtelu, meni 1 Gb 3 km skoro, 2,90.
2,5 Km bez pdv-a.

Al ovdje imam kur_c od primanja, u Njemackoj imaju barem nest.
Sta je recimo 3,30 km na primanje od 1.000 km, al 2,90 km ovdje na nikakvo primanje skoro je ogroman trosak.
A nemam nikakvo primanje, da mi pratetak povremeno ne uleti sa nest ne bi imo nist.
Jedino imam bobe za smirenje po 1 km.
Smiruju me bobama, da im frku ne pravim.

I ne smiruju samo mene tako nego i druge, jer bi digli frku i mlatnuli bi ih sve odavno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#163 Imal sta za me?

Post by Sanjarko »

Nego imal kakav za mene uredzaj. Ja sam i pretplatnik vec 3 godine skoro. Na mnet-u 8 gb ako se ne varam tako se tarifa zove.
Ono samo net nista drugo, preko stika net.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#164 Re: Imal sta za me?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Nego imal kakav za mene uredzaj. Ja sam i pretplatnik vec 3 godine skoro. Na mnet-u 8 gb ako se ne varam tako se tarifa zove.
Ono samo net nista drugo, preko stika net.
Evo pogledo malo samo ovaj HP 250 al 1.000 km, jos 24 mjeseca ugovor. :shock:

Kad Laptopima ovolko skoci cijena. :shock:

Nego samo nadat se da mi neko od rodbine, itd. mozda uleti sa svojim starim uredzajima.
Al ne pitaju bas za mene puno, istina i ja sam za to kriv sam. Mozda, al sta cu takav sam, buckuris.
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#165 Re: m:tel

Post by MTV »

Jel se meni cini il ti pricas sam sa sobom?!
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#166 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

MTV wrote:Jel se meni cini il ti pricas sam sa sobom?!
Ja.

[Hocul se svakom forumasu morat pravdat. Da povezem postove i da ih ne editujem stalno. Jbg sta cu kad niste kreativni.]

PS. Da mi je znat ko ne prica sam sa sobom ponekad, podzahkad.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#167 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
MTV wrote:Jel se meni cini il ti pricas sam sa sobom?!
Ja.

[Hocul se svakom forumasu morat pravdat. Da povezem postove i da ih ne editujem stalno. Jbg sta cu kad niste kreativni.]

PS. Da mi je znat ko ne prica sam sa sobom ponekad, podzahkad.
http://e-zanimljivosti.weebly.com/zdrav ... amim-sobom

Samo ja skoro nikad ne pricam sam sa sobom naglas, nego u glavi, malo tako moj Ego, Id i Superego po koju prozbore. ;-)
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#168 Re: m:tel

Post by MTV »

Nisam te napao samo normalno pitao.

Malo na prvi pogled izgleda cudno, nista vise.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#169 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

MTV wrote:Nisam te napao samo normalno pitao.

Malo na prvi pogled izgleda cudno, nista vise.
Ma nisam ni mislio da si me napao. Izvini ako izgleda kao da mislim da si me napao. :mrgreen:
Znam cudan sam, al jbg sta cu. Nismo svi isti.

Ovo sam samo napisao sve da se vise ne pravdam svakom forumasu ponaosob.

Pozdrav.
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#170 Re: m:tel

Post by MTV »

Sve ok. Pozdrav i tebi :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#171 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Moze jedno pitanje. Kao dugogodisnji mtelov pretplatnik imam li neki nacin da uzmem kod njih neki uredzaj po povoljnim uslovima. Bilo mobitel ili tablet. Istina sa nekim sam na neodredzeno ugovorom obavezan. Sad ce bit mislim 3 godine kako sam pretplatnik, i nikada me niko nije iz mtela kontaktirao u vezi bilo koje ponude itd. Gledao sam na internetu imaju neki bodovi pa me zanima da li i ja kao pretplatnik mozda imam te bodove.
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#172 Re: m:tel

Post by dejang93 »

Vizionar 1985 wrote:Moze jedno pitanje. Kao dugogodisnji mtelov pretplatnik imam li neki nacin da uzmem kod njih neki uredzaj po povoljnim uslovima. Bilo mobitel ili tablet. Istina sa nekim sam na neodredzeno ugovorom obavezan. Sad ce bit mislim 3 godine kako sam pretplatnik, i nikada me niko nije iz mtela kontaktirao u vezi bilo koje ponude itd. Gledao sam na internetu imaju neki bodovi pa me zanima da li i ja kao pretplatnik mozda imam te bodove.
E da, nažalost kod naših telekom operatera još nije do detalja napravljena razlika glede novih i postojećih (vjernih) korisnika. Dok u regionu, postojeći korisnik ako obnavlja ugovornu obavezu, dobija brdo benefita (duplo interneta, popust na uređaje itd.) a kod nas operateri su usmjereni samo ka novim korisnicima.
Što se tiče tih bodova koje spominjete, to je jedino što od pogodnosti postojeći korisnici dobijaju. Da biste skupljali te bodove, morate na prodajnom mjestu mtel-a zatražiti LIB da vam daju. Sa tim LIB-om se registrujete na sajt mojmtel.ba. Potom morate imati m:klub karticu (koju vam mtel izdaje nakon što ste min 6 mjeseci njihov korisnik) i sa redovnom uplatom računa (do 20-og u mjesecu) skupljate m:bodove. Bodovi se dodjeljuju na način da se za svaku potrošenu 1KM dodjeljuje 0,6 (za clasic člana) ili 0,7 (za VIP člana) m:kluba. Takođe, bodovi se dodjeljuju i u skladu sa vremenom provedenim u m:tel mreži. Te bodove trošite na artikle iz Web Shopa sa njihovog sajta 2x godišnje.

U suštini, jako mizerno, prije svega što uslovljavaju da se moraju periodično (svakih 6 mjeseci) potrošiti ti skupljeni bodovi. A o tome kolike male bodove daju da i ne govorim, dakle čisto mazanje očiju "vjernim" korisnicima. Da bi skupili što više bodova, morate imati što veće mjesečne račune.

Od mene ukratko, evo i link Uslova korištenja m:klub-a http://www.mtel.ba/images/content/Uslov ... /mklub.pdf
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#173 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

dejang93 wrote: E da, nažalost kod naših telekom operatera još nije do detalja napravljena razlika glede novih i postojećih (vjernih) korisnika. Dok u regionu, postojeći korisnik ako obnavlja ugovornu obavezu, dobija brdo benefita (duplo interneta, popust na uređaje itd.) a kod nas operateri su usmjereni samo ka novim korisnicima.
Što se tiče tih bodova koje spominjete, to je jedino što od pogodnosti postojeći korisnici dobijaju. Da biste skupljali te bodove, morate na prodajnom mjestu mtel-a zatražiti LIB da vam daju. Sa tim LIB-om se registrujete na sajt mojmtel.ba. Potom morate imati m:klub karticu (koju vam mtel izdaje nakon što ste min 6 mjeseci njihov korisnik) i sa redovnom uplatom računa (do 20-og u mjesecu) skupljate m:bodove. Bodovi se dodjeljuju na način da se za svaku potrošenu 1KM dodjeljuje 0,6 (za clasic člana) ili 0,7 (za VIP člana) m:kluba. Takođe, bodovi se dodjeljuju i u skladu sa vremenom provedenim u m:tel mreži. Te bodove trošite na artikle iz Web Shopa sa njihovog sajta 2x godišnje.

U suštini, jako mizerno, prije svega što uslovljavaju da se moraju periodično (svakih 6 mjeseci) potrošiti ti skupljeni bodovi. A o tome kolike male bodove daju da i ne govorim, dakle čisto mazanje očiju "vjernim" korisnicima. Da bi skupili što više bodova, morate imati što veće mjesečne račune.

Od mene ukratko, evo i link Uslova korištenja m:klub-a http://www.mtel.ba/images/content/Uslov ... /mklub.pdf
Hvala. Tri godine pretplatnik i nista. Reko tablet da na otplatu uzmem barem. Al vidim nece ni od toga nista bit. Hvala na svemu.
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#174 Re: m:tel

Post by dejang93 »

Vizionar 1985 wrote:
dejang93 wrote:
Hvala. Tri godine pretplatnik i nista. Reko tablet da na otplatu uzmem barem. Al vidim nece ni od toga nista bit. Hvala na svemu.
Možete Vi uzeti tablet na rate prilikom produženja ugovorne obaveze ali je cijena ista kao i novim korisnicima. Tablet se može uzeti samo uz OPEN duo, Trio ili Quadro pakete, ne i uz pakete mobilne telefonije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23207
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#175 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

dejang93 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
dejang93 wrote:
Hvala. Tri godine pretplatnik i nista. Reko tablet da na otplatu uzmem barem. Al vidim nece ni od toga nista bit. Hvala na svemu.
Možete Vi uzeti tablet na rate prilikom produženja ugovorne obaveze ali je cijena ista kao i novim korisnicima. Tablet se može uzeti samo uz OPEN duo, Trio ili Quadro pakete, ne i uz pakete mobilne telefonije.
Ma nemam te pakete nego net preko Usb stika. Znaci nista od ovoga kako vidim. Da imaju barem nekako ko bht na rate nesto. Znaci nista od ovoga. Hvala jos jednom.
Post Reply