m:tel

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#326 Re: m:tel

Post by Burkoff »

escobar__ wrote: 07/02/2020 07:56 Rekoh iznad da sam mišljenja kako m:tel Federaciju pokriva samo reda radi.

Probao, bacio karticu prvom prilikom jer je signal smeće. Preporučujem i tebi isto, uzmi Eronet ili BH Telekom i razrahati se.
Ja sam u Decembru 2018 presao nakon 15 i nesto godina sa BHT ultra na Snet+ paket sa potpisivanjem ugovora na 2 godine. Testirao sam 3g u Semizovcu, Visokom, Sarajevu.
Meni je u to vrijeme radio skoro pa kao wi-fi na yt dok je BHT znao malo-malo izbaciti buffering. Placam 17 KM za 100 min i neograniceno sms mislim, uz 20 GB interneta. Evo prvi Februar je prosao, u Semizovcu i Visokom nema 4g. Kad im se obratim i pitam imaju li sta u planu po tom pitanju odgovor je biti ce te obavijesteni. Ovo mi je lekcija. Nikada vise Mtel i nikada vise mobilni ugovor na 24 mjeseca. Jedva cekam za 10 mjeseci da se vratim na BHT. Ovi kao da su znali sta ce BHT napraviti pa su dali tako paket 17 km na 2 godine uz privlacnih 20 GB.
Sta je tu je. :-x
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#327 Re: m:tel

Post by toooka »

Potpuno se slažem i isto tako, jedva čekam da istekne ugovor da bacim karticu, osim naravno ako nešto iznenada ne preduzmu na poboljšanju
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#328 Re: m:tel

Post by tnt-tunja »

Burkoff wrote: 09/02/2020 22:12
escobar__ wrote: 07/02/2020 07:56 Rekoh iznad da sam mišljenja kako m:tel Federaciju pokriva samo reda radi.

Probao, bacio karticu prvom prilikom jer je signal smeće. Preporučujem i tebi isto, uzmi Eronet ili BH Telekom i razrahati se.
Ja sam u Decembru 2018 presao nakon 15 i nesto godina sa BHT ultra na Snet+ paket sa potpisivanjem ugovora na 2 godine. Testirao sam 3g u Semizovcu, Visokom, Sarajevu.
Meni je u to vrijeme radio skoro pa kao wi-fi na yt dok je BHT znao malo-malo izbaciti buffering. Placam 17 KM za 100 min i neograniceno sms mislim, uz 20 GB interneta. Evo prvi Februar je prosao, u Semizovcu i Visokom nema 4g. Kad im se obratim i pitam imaju li sta u planu po tom pitanju odgovor je biti ce te obavijesteni. Ovo mi je lekcija. Nikada vise Mtel i nikada vise mobilni ugovor na 24 mjeseca. Jedva cekam za 10 mjeseci da se vratim na BHT. Ovi kao da su znali sta ce BHT napraviti pa su dali tako paket 17 km na 2 godine uz privlacnih 20 GB.
Sta je tu je. :-x
Je li taj paket vezan za 2godine po toj cijeni, ili je nakon 12 mjeseci druga cijena?
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#329 Re: m:tel

Post by diablobih »

Bilo je 24 mjeseca 17 markica, kasnije im je toliko dobro islo da su stavili 12 mjeseci, pa ostalih 12 mjeseci puna cijena, tako je ja mislim i ostalo. Oni koji su uhvatili tu ponudu sa pocetka kao ja i burkoff su dobro prosli pravo.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#330 Re: m:tel

Post by tnt-tunja »

Realno ponuda je top ukoliko je ista cijena tokom pretplatnickog perioda.
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#331 Re: m:tel

Post by HardCore »

Kod ukcs 4g+


Image
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#332 Re: m:tel

Post by Burkoff »

tnt-tunja wrote: 20/02/2020 13:02
Burkoff wrote: 09/02/2020 22:12
escobar__ wrote: 07/02/2020 07:56 Rekoh iznad da sam mišljenja kako m:tel Federaciju pokriva samo reda radi.

Probao, bacio karticu prvom prilikom jer je signal smeće. Preporučujem i tebi isto, uzmi Eronet ili BH Telekom i razrahati se.
Ja sam u Decembru 2018 presao nakon 15 i nesto godina sa BHT ultra na Snet+ paket sa potpisivanjem ugovora na 2 godine. Testirao sam 3g u Semizovcu, Visokom, Sarajevu.
Meni je u to vrijeme radio skoro pa kao wi-fi na yt dok je BHT znao malo-malo izbaciti buffering. Placam 17 KM za 100 min i neograniceno sms mislim, uz 20 GB interneta. Evo prvi Februar je prosao, u Semizovcu i Visokom nema 4g. Kad im se obratim i pitam imaju li sta u planu po tom pitanju odgovor je biti ce te obavijesteni. Ovo mi je lekcija. Nikada vise Mtel i nikada vise mobilni ugovor na 24 mjeseca. Jedva cekam za 10 mjeseci da se vratim na BHT. Ovi kao da su znali sta ce BHT napraviti pa su dali tako paket 17 km na 2 godine uz privlacnih 20 GB.
Sta je tu je. :-x
Je li taj paket vezan za 2godine po toj cijeni, ili je nakon 12 mjeseci druga cijena?
Pozdrav

Tek sam sad dosao na forum da vidim poruke. Cijena je ista evo i nakon nove godine tako da ce biti ista kroz sva 24 mjeseca trajanja ugovora.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#333 Re: m:tel

Post by Burkoff »

diablobih wrote: 20/02/2020 13:24 Bilo je 24 mjeseca 17 markica, kasnije im je toliko dobro islo da su stavili 12 mjeseci, pa ostalih 12 mjeseci puna cijena, tako je ja mislim i ostalo. Oni koji su uhvatili tu ponudu sa pocetka kao ja i burkoff su dobro prosli pravo.
Ja sam jos imao problema jer sam dolazio sa BHT ultre na pretplatu mtel pa su u pola frke rekli ne mozes ti kod nas na pretplatu i da preneses broj.
Kad sam rekao da nema govora da cu ugovor bez prenosenja broja ipak su prihvatili da prenesem i dobijem 24 x 17 ugovor. :D
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#334 Re: m:tel

Post by diablobih »

Burkoff wrote: 22/03/2020 18:19
diablobih wrote: 20/02/2020 13:24 Bilo je 24 mjeseca 17 markica, kasnije im je toliko dobro islo da su stavili 12 mjeseci, pa ostalih 12 mjeseci puna cijena, tako je ja mislim i ostalo. Oni koji su uhvatili tu ponudu sa pocetka kao ja i burkoff su dobro prosli pravo.
Ja sam jos imao problema jer sam dolazio sa BHT ultre na pretplatu mtel pa su u pola frke rekli ne mozes ti kod nas na pretplatu i da preneses broj.
Kad sam rekao da nema govora da cu ugovor bez prenosenja broja ipak su prihvatili da prenesem i dobijem 24 x 17 ugovor. :D
Lijepo je pisalo da moze i tako :D Ja imao student paket stari, ali nije spadao ni pod prepaid, niti pod postpaid. Bruku problema imao dok mi nisu dali iz BHT da predjem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58452
Joined: 03/08/2010 19:04

#335 Re: m:tel

Post by kakavdanakneiskustvu »

koliko košta kartica,broj,bez pretplate u m telu,i jos jedno pitanje,moze li se prebacivati kredit s broja na broj?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23020
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#336 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Poslao ovaj svoj rad Mtelu. Vidjeti cemo sta ce i hoce li prihvatiti ga.
Poboljsanje Mtel ponude ‎četvrtak, ‎13. ‎juni ‎2019

Poboljsanje Mtel ponude tako da uvedu da se dokupljeni internet i tarifna opcija mogu produziti i to za 0,5 ili 1 km po danu tako da bi tarifna opcija Mtel-a, 30 Gb, 3 dana primjerice kostala 5 km da se produzi na 7 dana ili 7 km zavisno koliko Mtel htjedne i odluci koliko ce kostati produzenje po danu te opcije da li 0,5 ili 1 km ili cak vise.

Mogu ovo i drugi telekomi da urade isto tako.

Mogli bi korisnici da kupe jednom opciju i samo da je produzavaju tako da bi primjerice ovu od 30 Gb opciju mogli za 15 km produziti na mjesec dana. Tako da dobiju korisnici 30 Gb za mjesec dana za 18 km jer opcija kosta 3 km da se dokupi i 15 km kosta produzenje opcije.

‎utorak, ‎18. ‎juni ‎2019

Moze da ponuda Mtel-a i drugih telekoma da samo produzivanje interneta se placa mozda a ne sam internet tj., dokup interneta, tako da mjesec dana 30 Gb ponuda internata kosta ili 15 ili 30 km zavisno koliko bi 1 Gb kostao da li 0,5 ili 1 km.

‎ponedjeljak, ‎4. ‎maj ‎2020
18:03:27

Da uvedu opet opciju sedmicne ponude interneta od 2 km za koje bi se dobilo 4 Gb internet potkovanog prometa, i sedmicnu ponudu interneta od 5 km za koje bi se dobilo 10 Gb ili 15 Gb internet potkovanog prometa.

Ovo sto sam pisao u vezi produzenja dokupljenog interneta najbolje bi bilo da je 0,5 km po danu tako bi najbolje se izaslo u susret korisnicima, najpostenija bi bila ta ponuda i isplatilo bi se korisnicima da produze validnost dokupljenog interneta a i konkurentna bi bila ta ponuda naspram drugih telekoma i njihovih ponuda a mozda bi se Mtelu i isplatilo i vjerovatno bi se Mtelu isplatilo da daje ovu ponudu produzenja dokupljenog interneta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23020
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#337 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

-1 za M:tel u vezi bonus interneta na dopunama. Vrse fakticki diskriminaciju ostalih korisnika. Na nacin da samo se moze preko IPTV-a i bankovnim karticama tj., preko interneta, elektronskim nacinom dopunjavanja kredita, dobiti taj bonus. Vrse diskriminaciju svih ostalih korisnika koji uzimaju i dopunjuju putem drugih dopuna i drugim nacinima dopuna.

U drzavi gdje je dosta ljudi nepismeno sto se tice i obrazovanja i informatike ili polupismeno sto se tice toga, sto dosta ljudi radi na crno ili nema stabilna primanja, sto je dosta ljudi po nekim drugim osnovama hendikepirano u vezi ovakvog nacina dopunjavanja dopuna se ovo ne bi trebalo da se desava i diskriminacija je tih ostalih ljudi a nije ih malo.
viewtopic.php?f=21&t=136438&p=16523852#p16523852
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#338 Re: m:tel

Post by escobar__ »

Baci tu karticu i uzmi broj kod normalnog operatera (BH Telekom ili HT).
User avatar
Sanjarko
Posts: 23020
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#339 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

escobar__ wrote: 22/05/2020 11:25 Baci tu karticu i uzmi broj kod normalnog operatera (BH Telekom ili HT).
Vjerovatno cu uzet Eronet ako Haloo nepronadzem. Ali stvarno ovo se ne bi trebalo da se desava. Toliko nezaposlenih, nepismenih, polupismenih, starih itd. Nismo Svedska i slicne razvijenije i bolje drzave finansijski od nas gdje gotovine fakticki skoro ni nema, nego samo debitne kartice i slicni nacini placanja.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#340 Re: m:tel

Post by Mirzareli »

Sanjarko wrote: 22/05/2020 18:42
escobar__ wrote: 22/05/2020 11:25 Baci tu karticu i uzmi broj kod normalnog operatera (BH Telekom ili HT).
Vjerovatno cu uzet Eronet ako Haloo nepronadzem. Ali stvarno ovo se ne bi trebalo da se desava. Toliko nezaposlenih, nepismenih, polupismenih, starih itd. Nismo Svedska i slicne razvijenije i bolje drzave finansijski od nas gdje gotovine fakticki skoro ni nema, nego samo debitne kartice i slicni nacini placanja.
BH Telecom zakon.. M.tel u Zenici nula bodova..Hajd u gradu inekako ,jel malo izadjes van grada mrtav signal.Eronet ima losu ponudu po meni nema nekog izbora.. Ako hoces preplatu posebno,BHT sad ima najbolje i najace opcije.4G barem u Zenici doslovno letiii :-D
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#341 Re: m:tel

Post by escobar__ »

Mirzareli wrote: 22/05/2020 18:54
Sanjarko wrote: 22/05/2020 18:42
escobar__ wrote: 22/05/2020 11:25 Baci tu karticu i uzmi broj kod normalnog operatera (BH Telekom ili HT).
Vjerovatno cu uzet Eronet ako Haloo nepronadzem. Ali stvarno ovo se ne bi trebalo da se desava. Toliko nezaposlenih, nepismenih, polupismenih, starih itd. Nismo Svedska i slicne razvijenije i bolje drzave finansijski od nas gdje gotovine fakticki skoro ni nema, nego samo debitne kartice i slicni nacini placanja.
BH Telecom zakon.. M.tel u Zenici nula bodova..Hajd u gradu inekako ,jel malo izadjes van grada mrtav signal.Eronet ima losu ponudu po meni nema nekog izbora.. Ako hoces preplatu posebno,BHT sad ima najbolje i najace opcije.4G barem u Zenici doslovno letiii :-D
Eronet je imao Smart Net tarifu koja je imala malo više saobraćaja od Ekstra Net tarife na Telekomu, a bila 5 KM jeftinija. Čini se da su je ukinuli pa tako da Telekom trenutno ima najbolju ponudu kad uzmeš u obzir cijenu i uključeni saobraćaj.

Što se m:tel mreže tiče, meni je smiješno kad vidim da je neko njihov korisnik, barem u većem entitetu. Ne znam zašto ljudi sebi žele probleme? 😁
User avatar
Mirzareli
Posts: 1019
Joined: 18/03/2013 20:34

#342 Re: m:tel

Post by Mirzareli »

Trenutno je BH Telecom najbolji po pitanju ponude mobilne telefonije i interneta. :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23020
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#343 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

Mirzareli wrote: 22/05/2020 18:54
Sanjarko wrote: 22/05/2020 18:42
escobar__ wrote: 22/05/2020 11:25 Baci tu karticu i uzmi broj kod normalnog operatera (BH Telekom ili HT).
Vjerovatno cu uzet Eronet ako Haloo nepronadzem. Ali stvarno ovo se ne bi trebalo da se desava. Toliko nezaposlenih, nepismenih, polupismenih, starih itd. Nismo Svedska i slicne razvijenije i bolje drzave finansijski od nas gdje gotovine fakticki skoro ni nema, nego samo debitne kartice i slicni nacini placanja.
BH Telecom zakon.. M.tel u Zenici nula bodova..Hajd u gradu inekako ,jel malo izadjes van grada mrtav signal.Eronet ima losu ponudu po meni nema nekog izbora.. Ako hoces preplatu posebno,BHT sad ima najbolje i najace opcije.4G barem u Zenici doslovno letiii :-D
Gledao sam ponudu od BHTa imaju sad OK ponudu ali obavezati se nemogu. Jedino dokup da probam onu Pro tarifu od 15 Gb, sa neznam može li se kombinirati ona sa vikend tarifom. Pošto većinom trošim više vikendom.

Imaju i one ponude data potkovanog interneta oba telekoma i Eronet i BHTcom. Ali neznam kako ide od Eroneta ta ponuda. Ako sam dobro shvatio za 18 km se dobije dokupom interneta 60 Gb prometa ali se mora uzeti pretplata. Ja kontam uzeti najmanju moguću, pa dokupljivati ovih 60 giga.

BHTcom daje dosta ali na ugovornu obavezu od 2 godine.

Kontam to nešto uzet. Možda i stik modem 4G pošto spor mi je na ovom mobitelu izgleda internet. Možda nemože brži da bude.

Pogledam sve pa vidim šta ću, kako itd.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#344 Re: m:tel

Post by diablobih »

Ja sam na mtelu, jer je bila akcija ona 17 KM 2 godine, a 20 GB, 100 minuta i beskonacno poruka. Vec je bruku proslo i sasvim sam zadovoljan, da ne kazem prezadovoljan.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#345 Re: m:tel

Post by Cupko_ »

escobar__ wrote: 22/05/2020 19:58
Eronet je imao Smart Net tarifu koja je imala malo više saobraćaja od Ekstra Net tarife na Telekomu, a bila 5 KM jeftinija. Čini se da su je ukinuli pa tako da Telekom trenutno ima najbolju ponudu kad uzmeš u obzir cijenu i uključeni saobraćaj.
Smart Net tarifa je još uvijek u ponudi za nove i postojeće korisnike.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#346 Re: m:tel

Post by escobar__ »

Cupko_ wrote: 23/05/2020 22:19
escobar__ wrote: 22/05/2020 19:58
Eronet je imao Smart Net tarifu koja je imala malo više saobraćaja od Ekstra Net tarife na Telekomu, a bila 5 KM jeftinija. Čini se da su je ukinuli pa tako da Telekom trenutno ima najbolju ponudu kad uzmeš u obzir cijenu i uključeni saobraćaj.
Smart Net tarifa je još uvijek u ponudi za nove i postojeće korisnike.
:thumbup:

Još bolje, mislio sam da su je ukinuli jer je nema nigdje na sajtu.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#347 Re: m:tel

Post by sasagrbic »

Mtel je tu ponudu sa bonus gigabajtima dao zbog Korona virusa kako bi se narod podstakao da što manje ide u prodavnice i kioske dopunjavati brojeve. Što se tiče mreže, tu su Mtel i Bh telekom dobri. Kada je u pitanju ponuda, e tu su HT Eronet i BHT dobri. Eronet samo da poradi na mreži i biće fenomenalni.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23020
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#348 Re: m:tel

Post by Sanjarko »

sasagrbic wrote: 24/05/2020 00:13 Mtel je tu ponudu sa bonus gigabajtima dao zbog Korona virusa kako bi se narod podstakao da što manje ide u prodavnice i kioske dopunjavati brojeve. Što se tiče mreže, tu su Mtel i Bh telekom dobri. Kada je u pitanju ponuda, e tu su HT Eronet i BHT dobri. Eronet samo da poradi na mreži i biće fenomenalni.
Ma pretpostavio sam da je dao akciju radi toga ali ipak nismo Svedska i druge drzave gdje imaju vecinom takav nacin placanja. Mora se uzet u obzir ono sto sam sve naveo. Posteno je to. Ovako neposteni ispadose.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#349 Re: m:tel

Post by drndalo »

escobar__ wrote: 22/05/2020 19:58
Mirzareli wrote: 22/05/2020 18:54
Sanjarko wrote: 22/05/2020 18:42

Vjerovatno cu uzet Eronet ako Haloo nepronadzem. Ali stvarno ovo se ne bi trebalo da se desava. Toliko nezaposlenih, nepismenih, polupismenih, starih itd. Nismo Svedska i slicne razvijenije i bolje drzave finansijski od nas gdje gotovine fakticki skoro ni nema, nego samo debitne kartice i slicni nacini placanja.
BH Telecom zakon.. M.tel u Zenici nula bodova..Hajd u gradu inekako ,jel malo izadjes van grada mrtav signal.Eronet ima losu ponudu po meni nema nekog izbora.. Ako hoces preplatu posebno,BHT sad ima najbolje i najace opcije.4G barem u Zenici doslovno letiii :-D
Eronet je imao Smart Net tarifu koja je imala malo više saobraćaja od Ekstra Net tarife na Telekomu, a bila 5 KM jeftinija. Čini se da su je ukinuli pa tako da Telekom trenutno ima najbolju ponudu kad uzmeš u obzir cijenu i uključeni saobraćaj.

Što se m:tel mreže tiče, meni je smiješno kad vidim da je neko njihov korisnik, barem u većem entitetu. Ne znam zašto ljudi sebi žele probleme? 😁
Da prostis, ja dobih ozbiljno vise prometa za slicnu cijenu kad prenesoh broj u Mtel... U BH Tekecomu sam imao 500 MB interneta u 17.55 KM pretplate... u Mtelu imam 20 GB za slicne pare, cak i bogdu nizu cijenu. U BH telecomu sam bio pretplatnik 20+ godina, i od prednosti sam imao... Nista. Bolje uslove su davali novim pretplatnicima iz npr. Mtela da dodju njima. Slicno je imao i Mtel, pa kad je tako, svake 2 godine cu mijenjati operatora u krug... Dosta je vise sranja po glavi...
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#350 Re: m:tel

Post by escobar__ »

Ne sumnjam da je ponuda dobra ali pokrivenost. :-)

Prošle godine kad sam htio prenijeti broj prije toga uzimao prepaid brojeve drugih mreža kako bih provjerio kakva je pokrivenost i skužim da je m:tel tuta najobičnija čim izađem iz urbane sredine, barem tamo gdje se ja najviše krećem.

Iskreno ne bih se zajebavao s tim taman da dadnu i hiljadu gigabajta, džaba ako ću dio vremena bit spojen na EDGE.
Post Reply