m:tel poslovnica Ilidza

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#26 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by EsadCo »

Pogledaj postpaid ponudu srbtela http://www.mtel.ba/menu/1948/tarifni_mo ... 71o56kpu17
a pogledaj Eroneta http://www.eronet.ba/privatni-korisnici ... ri/25-plus

Pa ćeš vidjeti ogranicenja kod srbtela.

Ipak mislim da je BHT za FBiH najbolji i logičan izbor zbog svega.
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#27 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by EsadCo »

hadžialagić wrote:
EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Kad odeš u prodavnicu gledaš li na svakom proizvodu gdje je napravljen? Niko ih tamo neće zaposliti, a opet većina kupuje tuđe proizvode. Ako ste dosljedni, onda budite skroz ili nikako, a ne samo u tuđem slučaju.
Nikada nisam niti cu ikada kupiti proizvod napravljen u manjem entitu, ili koristiti njihove usluge, planine i sl.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#28 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by psydelija »

ja mislim da je @zvek neko iz m:tel-a. :D
sta vam lik radi...pfff! :lol:
heartbeat100
Posts: 125
Joined: 15/02/2010 23:27

#29 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by heartbeat100 »

EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Daj mi pokazi konkurs za posao u BH Telecomu u posljednjih deset godina!!!!!!!! Nemas priliku ni konkurisati, a kamoli dobiti sansu za intervju!!! Ista stvar sa ERONET-om! Nemas pojma o cemu pricas!
Cheguevarax
Posts: 45
Joined: 04/10/2010 20:55

#30 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by Cheguevarax »

heartbeat100 wrote:
EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Daj mi pokazi konkurs za posao u BH Telecomu u posljednjih deset godina!!!!!!!! Nemas priliku ni konkurisati, a kamoli dobiti sansu za intervju!!! Ista stvar sa ERONET-om! Nemas pojma o cemu pricas!

Bude licitacija kod Bakira u sobi :lol:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#31 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by manki »

Zvek wrote:
leigh wrote:
heartbeat100 wrote:Isto! Imam faks, ali drustvenog usmjerenja i iskustvo, koje nema veze sa telekomunikacijama. A otkud ti podatak da je plata 700-800 KM? Moja frendica radi isti posao u ERONETU, a plata joj je 1.500 KM!

Eronet ima jako velike plate, veće od druga dva velika operatera
U BHT takođe za ovo radno mjesto daju 1500 KM sa toplim. TS je uvijek davao manje plate svojim radnicima. Dok radnici u Call centru BHT-a imaju 1600 KM sa toplim u TS ista pozicija donosi 800 KM + topli (ovako je makar bilo prije 2 godine).
Svašta, a koliko su oni iz m:telovog Call Centra ljubazniji od ovih iz BHtelecoma... Trebaju im zamijeniti plate! :x
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#32 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by Zvek »

psydelija wrote:ja mislim da je @zvek neko iz m:tel-a. :D
sta vam lik radi...pfff! :lol:
Svega mi nisam, da je dao Bog da radim u m:telu :) . Nego samo znam podatke o visinama plaće za ova mjesta.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#33 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

heartbeat100 wrote:
EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Daj mi pokazi konkurs za posao u BH Telecomu u posljednjih deset godina!!!!!!!! Nemas priliku ni konkurisati, a kamoli dobiti sansu za intervju!!! Ista stvar sa ERONET-om! Nemas pojma o cemu pricas!
A sta mislis da imas u MTEL-u???Opet je u tim poslovnicama primljen vejrovatno neki srbin ili dva od tri.Ruzno je sto se ovako govori i nikad me tome nisu ucili,ali brate cinjenice su cinjenice.....I nije narod slijep i sad da ja odem u mtel i njima pare ostavljam,nikad u zivotu...I tako je sa svakom firmom koja dolazi iz RS,koja ima svoja predstavnistva u FBIH-a...A neka radi ko hoce,niko im ne brani...
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#34 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

Zvek wrote: Prvo boldirano - da ovo je sada trend i dobro je da je tako.
Drugo - na moju žalost umjesto RI upisah TK, tako da mi je ozbiljno programiranje sada podaleko, i umjesto Oracle, upisah Cisco akademiju :-(
Probaj da koristiš svoja interesovanja, sklonosti, tehničko obrazovanje da se prilagodiš potrebama. Tehnika i tehnologije su takve da su dinamične i stalno moraš učiti. Ono što je danas, ne mora biti i sutra. Moraš držati korak sa vremenom. Prati literaturu, naoružaj se najnovijim e-knjigama iz oblasti u kojoj se vidiš. Oba ta usmjerenja imaju u doglednoj budućnosti izuzetnu perspektivu, pogotovo uzme li se u obzir da je sve manji broj visokoobrazovanih u oblasti tehnike, a dalje potrebe privrede i ljudi za razmjenom informacijama su sve veće. Radi na engleskom jeziku i terminologiji u okviru struke. Svima mladima će izgleda uskoro biti sudbina tražiti posao preko grane. Šta da se radi.
heartbeat100
Posts: 125
Joined: 15/02/2010 23:27

#35 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by heartbeat100 »

kone wrote:
heartbeat100 wrote:
EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Daj mi pokazi konkurs za posao u BH Telecomu u posljednjih deset godina!!!!!!!! Nemas priliku ni konkurisati, a kamoli dobiti sansu za intervju!!! Ista stvar sa ERONET-om! Nemas pojma o cemu pricas!
A sta mislis da imas u MTEL-u???Opet je u tim poslovnicama primljen vejrovatno neki srbin ili dva od tri.Ruzno je sto se ovako govori i nikad me tome nisu ucili,ali brate cinjenice su cinjenice.....I nije narod slijep i sad da ja odem u mtel i njima pare ostavljam,nikad u zivotu...I tako je sa svakom firmom koja dolazi iz RS,koja ima svoja predstavnistva u FBIH-a...A neka radi ko hoce,niko im ne brani...
Imam SANSU jer sam pozvana na intervju!! Sto je puno vise nego sto cu ikada dobiti od BH Telecoma! Da li neko vec primljen na te pozicije ne znam, ali mi logika govori da im se ne bi isplatilo sprovoditi konkursnu proceduru da su radna mjesta vec popunjena!!
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#36 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

Upravu si za bht..Tamo neces nikad ni dobiti poziv niti ces vidjeti konkurs da postoji.Glupani ne znaju ni smutiti...A eto tu si pozvana i od srca ti zelim da dobijes posao...Sve znas kako to ide,pa mozda se vec zna ko ce raditi,a mozda i ne...Uglavnom sve najbolje ti zelim...
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#37 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

EsadCo wrote:
Nikada nisam niti cu ikada kupiti proizvod napravljen u manjem entitu, ili koristiti njihove usluge, planine i sl.
Njihove planine? :( :roll: Kod tebe je Bosna par ulica oko tebe? Jesu li svi zastupnici firmi inostranih u tih par ulica? Nisu nažalost, upravo zahvaljujući visprenim kakav si i ti. Pogledaj malo ko su uvoznici pojedinih brandova koje koristiš i ko se sve o tebe okoristi. Ne provaljuj se. Pa čak i taj tvoj vrli BHTc koji hvališ uzima od tebe lovu, pa se putem nekakvih agencija i čudesa uplaćuje na račun RTRS. I koristi politiku ili neku drugu temu za ovo.
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#38 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by EsadCo »

kone wrote:
heartbeat100 wrote:
EsadCo wrote:Prvo trebate da pljunete na svaku m:tel poslovnicu, a drugo ni na pamet da vam ne padne da koristite njihove usluge, a kami li da se zapošljavate kod njih. Ako vam se BHT ne sviđa imate Eronet.
Daj mi pokazi konkurs za posao u BH Telecomu u posljednjih deset godina!!!!!!!! Nemas priliku ni konkurisati, a kamoli dobiti sansu za intervju!!! Ista stvar sa ERONET-om! Nemas pojma o cemu pricas!
A sta mislis da imas u MTEL-u???Opet je u tim poslovnicama primljen vejrovatno neki srbin ili dva od tri.Ruzno je sto se ovako govori i nikad me tome nisu ucili,ali brate cinjenice su cinjenice.....I nije narod slijep i sad da ja odem u mtel i njima pare ostavljam,nikad u zivotu...I tako je sa svakom firmom koja dolazi iz RS,koja ima svoja predstavnistva u FBIH-a...A neka radi ko hoce,niko im ne brani...
Upravo to, dovoljno je da pogledas koliko srba iz Lukavice svako jutro odlazi na posao u Sa. Prosle godine na ZEPSU od 5 predstavnika m:tel 4 nisu bila Bošnjaci. Isto važi i za srpske banke po Sarajevu, BIB, Bobar, Banjalučka, Komercijalna.
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#39 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by leigh »

kone wrote:Upravu si za bht..Tamo neces nikad ni dobiti poziv niti ces vidjeti konkurs da postoji.Glupani ne znaju ni smutiti...A eto tu si pozvana i od srca ti zelim da dobijes posao...Sve znas kako to ide,pa mozda se vec zna ko ce raditi,a mozda i ne...Uglavnom sve najbolje ti zelim...
http://fzzz.ba/public_site_oglasi/oglas ... oglas=6314
heartbeat100
Posts: 125
Joined: 15/02/2010 23:27

#40 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by heartbeat100 »

kone wrote:Upravu si za bht..Tamo neces nikad ni dobiti poziv niti ces vidjeti konkurs da postoji.Glupani ne znaju ni smutiti...A eto tu si pozvana i od srca ti zelim da dobijes posao...Sve znas kako to ide,pa mozda se vec zna ko ce raditi,a mozda i ne...Uglavnom sve najbolje ti zelim...
Hvala ti, ako je iskreno! A ovima sto ne bi nikad radili za kompanije iz drugog entiteta bih porucila da probaju godinu i pol (toliko trazim posao) "zivjeti" sa 200 KM mjesecno! Trenutno bih za posao poljubila i M. Dodika u dupe pa nek prica ko sta hoce!!
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#41 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

Prijatelju meni ne treba posao ;-) ...Samo pisem cinjenice...A zar ti mislis da ovdje vec neko nije primljen,a da je ovaj oglas tek onako reda radi :-? ...@esadco,znam ja to vrlo dobro i ja i mislim na zaposlenike mtela u Zenici.Ne sumnjam da je tako i u ostlaim BH gradovima samo sto to nas narod ne vidi...Nemam nista protiv njih,neka rade ali ne mogu shvatiti ovaj narod sto uzima njihove kartice i daje im pare i hrani ih....Ode ovo daleko,ne bih dalje :D
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#42 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

Na ovom oglasu - prva stvar koju vidiš je traženo radno iskustvo - 10 mjeseci radnog iskustva nakon sticanja stručne spreme. Što ne 12 mjeseci, ili 24 mjeseca? Ko je još vidio negdje, osim u namjenski pisanom oglasu nešto slično?

Druga stvar piše - VKV završena srednja tehnička škola(elektrosmjer) - V stepen stručne spreme. Nije jednoznačno. Ima različitih elektrotehničara.

Laički. Ako već nisi radio u telekomu, kako da znaš o kojim se terminalima radi ili je to sve isto?
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#43 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

heartbeat100 wrote:
kone wrote:Upravu si za bht..Tamo neces nikad ni dobiti poziv niti ces vidjeti konkurs da postoji.Glupani ne znaju ni smutiti...A eto tu si pozvana i od srca ti zelim da dobijes posao...Sve znas kako to ide,pa mozda se vec zna ko ce raditi,a mozda i ne...Uglavnom sve najbolje ti zelim...
Hvala ti, ako je iskreno! A ovima sto ne bi nikad radili za kompanije iz drugog entiteta bih porucila da probaju godinu i pol (toliko trazim posao) "zivjeti" sa 200 KM mjesecno! Trenutno bih za posao poljubila i M. Dodika u dupe pa nek prica ko sta hoce!!
Shvatam te i znam o cemu pricas,ali ja govorim o kupovini njihovih proizvoda i usluga.Ako mozes raditi,radi i zaradi :) .Ali ja ti samo kazem sta se moze ocekivati od takvih firmi i sta im je "prioritet"..
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#44 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

heartbeat100 wrote:
Hvala ti, ako je iskreno! A ovima sto ne bi nikad radili za kompanije iz drugog entiteta bih porucila da probaju godinu i pol (toliko trazim posao) "zivjeti" sa 200 KM mjesecno! Trenutno bih za posao poljubila i M. Dodika u dupe pa nek prica ko sta hoce!!
Gledaj sebe i svoj život, pusti lažne moraliste. To ti je kao da pričaš sa panjem. Da smo moralni kao što nismo, ne bi nijedan mladi čovjek čekao na posao nego bi ih molili da svježi sa fakulteta, puni energije i entuzijazma počnu raditi i doprinositi društvu.
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#45 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

hadžialagić wrote:Na ovom oglasu - prva stvar koju vidiš je traženo radno iskustvo - 10 mjeseci radnog iskustva nakon sticanja stručne spreme. Što ne 12 mjeseci, ili 24 mjeseca? Ko je još vidio negdje, osim u namjenski pisanom oglasu nešto slično?

Druga stvar piše - VKV završena srednja tehnička škola(elektrosmjer) - V stepen stručne spreme. Nije jednoznačno. Ima različitih elektrotehničara.

Laički. Ako već nisi radio u telekomu, kako da znaš o kojim se terminalima radi ili je to sve isto?
Ma to je nastimano samo za jednog covjeka.NA osnovu njegovog znanja je i napravljen ovaj konkurs.I moze se hiljadu ljudi javiti,samo on ce sve uslove zadovoljiti.Tako se radi u BHT,EP itd....
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#46 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

kone wrote: Shvatam te i znam o cemu pricas,ali ja govorim o kupovini njihovih proizvoda i usluga.Ako mozes raditi,radi i zaradi :) .Ali ja ti samo kazem sta se moze ocekivati od takvih firmi i sta im je "prioritet"..
A ako ne možeš crkni? Pomak sa - 200 KM na + 800 KM bio bi nekome veliki napredak. Pojedinima bih oduzeo status ljudi.
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#47 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by EsadCo »

hadžialagić wrote:Na ovom oglasu - prva stvar koju vidiš je traženo radno iskustvo - 10 mjeseci radnog iskustva nakon sticanja stručne spreme. Što ne 12 mjeseci, ili 24 mjeseca? Ko je još vidio negdje, osim u namjenski pisanom oglasu nešto slično?

Druga stvar piše - VKV završena srednja tehnička škola(elektrosmjer) - V stepen stručne spreme. Nije jednoznačno. Ima različitih elektrotehničara.

Laički. Ako već nisi radio u telekomu, kako da znaš o kojim se terminalima radi ili je to sve isto?
Možda je interni oglas, imaš masu takvih oglasa, gdje se traži kadar iz vlastite kompanije, kako bi se sa jednog mjesta premjestili na drugo. Ljudi znaju kako funkcioniše sistem, a trenutno radno mjesto možda više nije profitabilno.
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#48 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

kone wrote: Ma to je nastimano samo za jednog covjeka.NA osnovu njegovog znanja je i napravljen ovaj konkurs.I moze se hiljadu ljudi javiti,samo on ce sve uslove zadovoljiti.Tako se radi u BHT,EP itd....
I šta je alternativa? Da sjedi i kuka? Ako ništa mirnije će spavati jer je pokušala da nešto promjeni. Udure je. Ako nemaš šta na temu, da čovjeku na zagađujemo glupostima. Ne treba da se tako radi, jer im to nije babovina. To su i naše firme, isto kao što su i od ovih što ih muzu!
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#49 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by kone »

hadžialagić wrote:
kone wrote: Shvatam te i znam o cemu pricas,ali ja govorim o kupovini njihovih proizvoda i usluga.Ako mozes raditi,radi i zaradi :) .Ali ja ti samo kazem sta se moze ocekivati od takvih firmi i sta im je "prioritet"..
A ako ne možeš crkni? Pomak sa - 200 KM na + 800 KM bio bi nekome veliki napredak. Pojedinima bih oduzeo status ljudi.
Mislio sam na to da ako moze kod njih raditi,neka radi..Kazem samo da im ja ne bih nikad dinara dao.A bilo bi fino ako bi neko uspio saznati imena koja ce biti zaposlena na osnovu ovih konkursa....
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#50 Re: m:tel poslovnica Ilidza

Post by hadžialagić »

kone wrote:Prijatelju meni ne treba posao ;-) ...Samo pisem cinjenice...A zar ti mislis da ovdje vec neko nije primljen,a da je ovaj oglas tek onako reda radi :-? ...@esadco,znam ja to vrlo dobro i ja i mislim na zaposlenike mtela u Zenici.Ne sumnjam da je tako i u ostlaim BH gradovima samo sto to nas narod ne vidi...Nemam nista protiv njih,neka rade ali ne mogu shvatiti ovaj narod sto uzima njihove kartice i daje im pare i hrani ih....Ode ovo daleko,ne bih dalje :D
Imaš posao, stan, kuću, auto i ništa ne prodaješ - nego se samo hvališ? Shvatili smo.

Koji je to naš narod? Gladni ili siti?
Post Reply