Lukomir

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#1 Lukomir

Post by photo »

Moze li mi iko objasniti nacin dolaska do sela Lukomir na Bjelasnici od hotela Marsal (sto je detaljnije moguce)? ako ima gdje neka mapa kako doci do tamo, bio bih zahvalan da mi nakacite link. takodje, neka mi neko kaze ima li bilo sta na sta treba obratiti paznju prilikom puta ili dok si gore.

znam da se ne isplati ici prije jula/avgusta, ali da budem bar spreman na vakat....
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#2

Post by Mahalac »

Ja ne znam :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#3

Post by debela »

kakvog bolan jula/avgusta, mozes ici kad hoces. produzis od marsala cestom do sela umoljani i onda uzbrdo, pjeske naravno. prati marku. obrati paznju na prelijepu prirodu svuda oko tebe, prekoputa ces vidjeti visocicu, izmedju kanjon rakitnice, u samom selu imas stecke, tako...mapu nemam. mozda je ipak najbolje da te odvede neko ko je vec bio.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4

Post by PipiDugaDevetka »

Javi se Centurionu. On preko čitave godine krstari od Villa Lukomira do Husremovca. Vidi i slike pod Turizam: http://www.bhserpe.com
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#5

Post by photo »

PipiDugaDevetka wrote:Javi se Centurionu. On preko čitave godine krstari od Villa Lukomira do Husremovca. Vidi i slike pod Turizam: http://www.bhserpe.com
centurion, imas li kakva upustva? ili bar mapu.....

a ne znam da li se moze ici zimi, koliko mi ljudi kazu, da je selo odsjeceno od svijeta zbog snijega....
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#6

Post by Stitch__ »

picis od marsala pravo duugo, spustis se sa planine, i nakon nekog vremena vidjet ces (u blizini sabica) sa desne strane putokaz za lukomir, tu skreces i imas dobrih 15 km makadama onda. ako imas dobro auto, IDI PJESKE :-)
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#7

Post by nebi »

Stitch__ wrote:picis od marsala pravo duugo, spustis se sa planine, i nakon nekog vremena vidjet ces (u blizini sabica) sa desne strane putokaz za lukomir, tu skreces i imas dobrih 15 km makadama onda. ako imas dobro auto, IDI PJESKE :-)
Oooo,koga to vidim!? :D
Prodaje li se Havaz?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#8

Post by Stitch__ »

oooo, otkad se nismo prepucavali :D


ma avaz uvijek ide prvi :D

nazalost, ja vise ne radim tamo pa nemam volje da se svadjam :D
LAV_SA
Posts: 57
Joined: 29/05/2004 10:41
Location: Sarajevo

#9

Post by LAV_SA »

Na Lukomir ti je najlakse doci, ako dodjes u selo Umoljani na Bjelasnici, i tu pitaj seljane, svako ce ti od njih objasniti kuda se ide. Ako si odlucan da idesh, samo naprijed, sigurno se ima sta vidjeti... to je neotkriveno blago turizma BiH. Zimi je nemoguce zbog snijega... eto tol'ko :)
adidas
Posts: 74
Joined: 27/01/2006 11:48

#10

Post by adidas »

ja sam bio '97-e, ne sjecam se bas tačnog redoslijeda sela kroz koje se prolazi, uglavno tad je put bio loš pravo, uglavnom pazi s kakvim autom ideš. Mi smo se spuštali iz Lukomira u kanjon Rakitnice, nezaboravna avantura...za tri dana dole nismo nikoga vidjeli....kupanje ribarenje, savršeno! U svakom slučaju preporucujem al' ljeti.
Ja planiram ovo ljeto ponovo ici, problem je naci ekipu jer slabo ko bi se upustio u takvu avanturu.
LAV_SA
Posts: 57
Joined: 29/05/2004 10:41
Location: Sarajevo

#11

Post by LAV_SA »

adidas wrote:ja sam bio '97-e, ne sjecam se bas tačnog redoslijeda sela kroz koje se prolazi, uglavno tad je put bio loš pravo, uglavnom pazi s kakvim autom ideš. Mi smo se spuštali iz Lukomira u kanjon Rakitnice, nezaboravna avantura...za tri dana dole nismo nikoga vidjeli....kupanje ribarenje, savršeno! U svakom slučaju preporucujem al' ljeti.
Ja planiram ovo ljeto ponovo ici, problem je naci ekipu jer slabo ko bi se upustio u takvu avanturu.
svakako, kanjon Rakitnice je nesto velicanstveno... to se moze smo doziviti, nikako ispricati... Naravno pristupacan je samo ljeti, i to mozda pocetkom ili sredinm avgusta, zavisno od temperatura, kad je mali nivo vode... ostalo je samoubistvo :)
adidas
Posts: 74
Joined: 27/01/2006 11:48

#12

Post by adidas »

LAV_SA wrote:
adidas wrote:ja sam bio '97-e, ne sjecam se bas tačnog redoslijeda sela kroz koje se prolazi, uglavno tad je put bio loš pravo, uglavnom pazi s kakvim autom ideš. Mi smo se spuštali iz Lukomira u kanjon Rakitnice, nezaboravna avantura...za tri dana dole nismo nikoga vidjeli....kupanje ribarenje, savršeno! U svakom slučaju preporucujem al' ljeti.
Ja planiram ovo ljeto ponovo ici, problem je naci ekipu jer slabo ko bi se upustio u takvu avanturu.
svakako, kanjon Rakitnice je nesto velicanstveno... to se moze smo doziviti, nikako ispricati... Naravno pristupacan je samo ljeti, i to mozda pocetkom ili sredinm avgusta, zavisno od temperatura, kad je mali nivo vode... ostalo je samoubistvo :)

Samo spuštanje niz kanjon traje sat oko sat vremena. A pogled je veličanstven. Malo sam u zabludi, gledam neke mape sad i nisam sigurn jesmo li se mi spuštali iz Bobovice ili Lukomira. Uglavnom selo ja na vrhu nekih 15-tak kamenih kuca...
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#13

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Ja sam bio 2002 i isao sa Ladom Nivom a prijatelj mi isao sa Hyundaiem nekim novijim.Prijatelj je naletio na kamen i puklo je kvacilo i kutija mjenjacka.Tim gore sto su auta bila sluzbena.Znaci nebih nikako preporucio da se ide vlastitim autom.Priroda je stvarno lijepa i ima puno lijepih stecaka. :-D
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#14

Post by rajvosa »

Molimo da ne bacate smece u prirodu..
Jednostvano ga ponesite sa sobom

Hvala
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#15

Post by pape »

Image
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#16

Post by rajvosa »

Molimo da ne bacate smece u prirodu..
Jednostvano ga ponesite sa sobom

Hvala
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#17 Re:

Post by Gray »

Kukuruz_Barbe-q wrote:Ja sam bio 2002 i isao sa Ladom Nivom a prijatelj mi isao sa Hyundaiem nekim novijim.Prijatelj je naletio na kamen i puklo je kvacilo i kutija mjenjacka.Tim gore sto su auta bila sluzbena.Znaci nebih nikako preporucio da se ide vlastitim autom.Priroda je stvarno lijepa i ima puno lijepih stecaka. :-D

Znam da je prošlo 12 godina ( :D ) od otvaranja teme, ali zna li iko kakvo je stanje danas kada se ide do Lukomira? Može li se otići običnim autom? Razmišljam da odem dok je još relativno dobro vrijeme.
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#18 Re: Re:

Post by holowey »

Gray wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Ja sam bio 2002 i isao sa Ladom Nivom a prijatelj mi isao sa Hyundaiem nekim novijim.Prijatelj je naletio na kamen i puklo je kvacilo i kutija mjenjacka.Tim gore sto su auta bila sluzbena.Znaci nebih nikako preporucio da se ide vlastitim autom.Priroda je stvarno lijepa i ima puno lijepih stecaka. :-D

Znam da je prošlo 12 godina ( :D ) od otvaranja teme, ali zna li iko kakvo je stanje danas kada se ide do Lukomira? Može li se otići običnim autom? Razmišljam da odem dok je još relativno dobro vrijeme.
ja sam se proslo ljeto iznenadio kada sam na lukomiru u selu vidio par novijih, luksuznih, automobila, doduse stranih registracija...bilo je na par mjesta dijelova gdje sam se pitao kako su prosli...

na pola puta, kod onog velikog izvora dok sam tocio vodu, pored su prozujali u pasatu lubenicaru kao da idu autocestom :-)

jednu vitaru sam zatekao u defektu, naletili na veci kamen i zapeli...

ja se svojim autom ne bih usudio, a i draze mi je biciklom...
User avatar
Truba
Posts: 81726
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Lukomir

Post by Truba »

mi smo išli corsom c
ima 7 godina
neš se ne sjećam
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#20 Re: Re:

Post by Gray »

holowey wrote:
Gray wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Ja sam bio 2002 i isao sa Ladom Nivom a prijatelj mi isao sa Hyundaiem nekim novijim.Prijatelj je naletio na kamen i puklo je kvacilo i kutija mjenjacka.Tim gore sto su auta bila sluzbena.Znaci nebih nikako preporucio da se ide vlastitim autom.Priroda je stvarno lijepa i ima puno lijepih stecaka. :-D

Znam da je prošlo 12 godina ( :D ) od otvaranja teme, ali zna li iko kakvo je stanje danas kada se ide do Lukomira? Može li se otići običnim autom? Razmišljam da odem dok je još relativno dobro vrijeme.
ja sam se proslo ljeto iznenadio kada sam na lukomiru u selu vidio par novijih, luksuznih, automobila, doduse stranih registracija...bilo je na par mjesta dijelova gdje sam se pitao kako su prosli...

na pola puta, kod onog velikog izvora dok sam tocio vodu, pored su prozujali u pasatu lubenicaru kao da idu autocestom :-)

jednu vitaru sam zatekao u defektu, naletili na veci kamen i zapeli...

ja se svojim autom ne bih usudio, a i draze mi je biciklom...

Ma i ja bih šetao, ali smo mislili ići familijarno, dvije familije sa djecom, tako da nije baš opcija pješačenje 10 kilometara :D
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#21 Re: Lukomir

Post by holowey »

onda bih ti preporucio rentacar :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#22 Re: Lukomir

Post by un1ted »

Bude auta, da li su slizbena ili ne, vidjao sam auta 2010 pa sve do 2017 godišta. Volvo, Golf, Passat, Skoda, Punto i sl. Nikakva terenska vozila.

To je bilo prije 7 dana.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#23 Re: Re:

Post by Tercius »

Gray wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Ja sam bio 2002 i isao sa Ladom Nivom a prijatelj mi isao sa Hyundaiem nekim novijim.Prijatelj je naletio na kamen i puklo je kvacilo i kutija mjenjacka.Tim gore sto su auta bila sluzbena.Znaci nebih nikako preporucio da se ide vlastitim autom.Priroda je stvarno lijepa i ima puno lijepih stecaka. :-D

Znam da je prošlo 12 godina ( :D ) od otvaranja teme, ali zna li iko kakvo je stanje danas kada se ide do Lukomira? Može li se otići običnim autom? Razmišljam da odem dok je još relativno dobro vrijeme.
Nije neki zahtjevan makadam, problem je sto je duga dionica za voznju takvim vozilom...iskreno meni bi bilo zao auta.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#24 Re: Lukomir

Post by Admir_1984 »

Brat bratu vikendom gore ode minimum 50 obični auta, nedavno bili biciklom i nema samo auta prolaze. Od onih krševa do ovih 10+ milja, al garant 80 posto takvih je rentano :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7777
Joined: 03/06/2016 16:31

#25 Re: Re:

Post by Dope_Man »

Gray wrote:Znam da je prošlo 12 godina ( :D ) od otvaranja teme, ali zna li iko kakvo je stanje danas kada se ide do Lukomira? Može li se otići običnim autom? Razmišljam da odem dok je još relativno dobro vrijeme.
Moze se otici bez problema autom. Imas nekih 12-13 km makadama koji nije los, uglavnom sitno kamenje i solidan, nema nekih kriticnih rupa i to. Krajolik prelijep. Jedino sto se dize dosta prasine pa racunaj na dobro pranje auta kad se vratis.
Post Reply