LUKA DONČIĆ

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#376 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nemoj to »

pirmin wrote:Pravu vrijednost raDoncica ce pokazati treca i cetvrta sezona u ligi. Vidjecemo kako ce se nositi sa padom forme koji svakog kad-kad tad zakaci.
Tačnije ovo što on radi nije ništa posebno može on mnogo bolje da se mi razumijemo.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#377 Re: LUKA DONČIĆ

Post by °u° »

Prema dosadašnjoj karijeri ne vjerujem u neki duži pad forme, možda pokoja utakmica ispod prosjeka. Momak se ne uklapa u balkanski mentalitet odigravanja vrhunskih utakmica nakon kojih slijedi redovan pad. Zrelost i ostale vrline koju do sad pokazuje naspram svojih godina je vanserijska.



Kako zalijepi Younga :lol:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#378 Re: LUKA DONČIĆ

Post by °u° »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#379 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

nemoj to wrote:
pirmin wrote:Pravu vrijednost raDoncica ce pokazati treca i cetvrta sezona u ligi. Vidjecemo kako ce se nositi sa padom forme koji svakog kad-kad tad zakaci.
Tačnije ovo što on radi nije ništa posebno može on mnogo bolje da se mi razumijemo.
Kako nije posebna, rookie sezona, došao iz Evrope, igra ko da mu je bar 3. sezona.
Naravno da će biti bolji, ali definitivno ide prema ROY.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#380 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nemoj to »

Pa ako gledaš šta je uradio u euroligi, evropskom prvenstvu, španskoj regularnoj ligi ne cudi te ovo ni malo čak štaviše ocekivao si.

Što se tice ROY trenutno on pa 5 pozicija prazno, al' duga sezona.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#381 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

nemoj to wrote:Pa ako gledaš šta je uradio u euroligi, evropskom prvenstvu, španskoj regularnoj ligi ne cudi te ovo ni malo čak štaviše ocekivao si.

Što se tice ROY trenutno on pa 5 pozicija prazno, al' duga sezona.
Svakako, očekivano, ali opet i da se desio neki period kad nije kliknuo, period prilagodbe, ne bi bilo čudno da se i to desilo.
Uglavnom je opravdao očekivanja i ovi iz Atlante trebaju glavom u zid što ga trejdaše. Trae nije loš igrač, ali nije realno očekivati da će imati karijeru poput Dončića.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#382 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nemoj to »

Tomahawk11 wrote:
nemoj to wrote:Pa ako gledaš šta je uradio u euroligi, evropskom prvenstvu, španskoj regularnoj ligi ne cudi te ovo ni malo čak štaviše ocekivao si.

Što se tice ROY trenutno on pa 5 pozicija prazno, al' duga sezona.
Svakako, očekivano, ali opet i da se desio neki period kad nije kliknuo, period prilagodbe, ne bi bilo čudno da se i to desilo.
Uglavnom je opravdao očekivanja i ovi iz Atlante trebaju glavom u zid što ga trejdaše. Trae nije loš igrač, ali nije realno očekivati da će imati karijeru poput Dončića.
Bice Trae ako nastavi s radom budalasto dobar vec je sad toliko dobar da ga ubaciš u Real radio bi iste stvari kao Luka, al' nemoj me držati za rijec tako se cini bar u NBA..

Ma ovi ameri to sve gledaju s velikom dozom sumnje debili klasicni mislim lik koji je uradio sve što je uradio trejdovan jel ono 4?
To su nenormalne stvari, a konkurencija kojoj je to uradio je bolja od američke koledž košarke je ni manje ni više nego 5 puta.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#383 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

°u° wrote:
Trae :thumbup:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#384 Re: LUKA DONČIĆ

Post by °u° »

Diwan wrote:
Trae :thumbup:
Luka :thumbup: :thumbup:
:mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#385 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

jah
User avatar
Arminovski
Posts: 1234
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#386 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Arminovski »

Diwan wrote:jah
Luka.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#387 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#388 Re: LUKA DONČIĆ

Post by vryzas »

Nevjerovatna rutina...jos uvijek ne mogu da vjerujem da momak ima samo 19 god.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#389 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Ma šta će Jokić, šta on zna :-D :D ... baš kao što su Musa I Dončić kod bošnja bili bare-bare jedno vrijeme ili da Musa ima bolju perspektivu kad razvije tijelo, tako isto i dalje kod tih istih, a i nekih drugih Juka ima prednost pred Jokićem, hahahaha, Juka igra odbranu :D :lol: , pa će se priča okrenuti kod večine, pa će neki reći da je to (bilo ) jel'de poznato i ništa nije novo ....

Inače su sinoč igrali Mavsi i Nuggets. Mali je opet bio dobar.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#390 Re: LUKA DONČIĆ

Post by spree »

Jarane jesi naporan. Vratio opet staru plocu. Ko je ovdje spomenuo Musu, Jokica i Nurkica?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#391 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

spree wrote:Jarane jesi naporan. Vratio opet staru plocu. Ko je ovdje spomenuo Musu, Jokica i Nurkica?

Bole istine
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#392 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nemoj to »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#393 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

spree wrote:Jarane jesi naporan. Vratio opet staru plocu. Ko je ovdje spomenuo Musu, Jokica i Nurkica?
Ma to skočio iz sna, sanjao, pa da napiše dok nije zaboravio :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#394 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

na prvih 28 tekmi u karijeri,doncic ima vise od 200 minuta manje u igri nego james,27 poena vise,19 skokova vise,32 asista manje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#395 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#396 Re: LUKA DONČIĆ

Post by spree »

kakavdanakneiskustvu wrote:na prvih 28 tekmi u karijeri,doncic ima vise od 200 minuta manje u igri nego james,27 poena vise,19 skokova vise,32 asista manje
Zanimljiv podatak, ali potpuno irelevantan. Sigurno da ce imati vrhunsku karijeru, ali bas sa LeBron ga poredati :roll:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#397 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Vremenom taj hype oko Luke će se smanjivati – više neće biti rookie, neće imati 19 godina itd. Moglo se primjeititi na osnovu brojnih mojih postova da ga gotivim i cijenim, ali vremenom će sve to spasnuti oko njega, pa će imati manje senzacionalne odjeke kao što ima sada.

Još uvijek je jogunast, mlad, željan dokazivanja, grize kao što to neće možda nikada više, sve mu se posložilo .. kad je igrao u euroligi mnogi su ga vijeli i doživljavali kao da to radi već godinama, slično je sada u NBA.

Pitanje je koliko i šta on može više dati – hocu reći koliko tu još ima prostora za napredak, jer sudeći on je već sada gotov igrač. Ne mislim na popravljanje nedostataka pri tome, ali koliko on može dalje mimo ovoga. Iako svi tvrdimo da mu je tek 19 i šta će raditi za 5 godina, ja ne mislim da će se on nešto posebno dalje razvijati i unapređivati.

Mi imamo slične primjere iz prirode, gdje nešto za kratko vrijeme sazrije i ostvari svoj potencijal, dok drugo to ostvaruje manjim i smanjenim progresom i rastom i dugotrajnije. Hoću reći da ako imamo 2 identična igrača moguće je da jedan svoj puni potencijal dosegne u 22 godini, a drugi taj isti u 28.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#398 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:na prvih 28 tekmi u karijeri,doncic ima vise od 200 minuta manje u igri nego james,27 poena vise,19 skokova vise,32 asista manje
Zanimljiv podatak, ali potpuno irelevantan. Sigurno da ce imati vrhunsku karijeru, ali bas sa LeBron ga poredati :roll:

ni ne rekoh da ce biti ko james,samo navedoh ove podatke
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#399 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nemoj to »

Diwan wrote:Vremenom taj hype oko Luke će se smanjivati – više neće biti rookie, neće imati 19 godina itd. Moglo se primjeititi na osnovu brojnih mojih postova da ga gotivim i cijenim, ali vremenom će sve to spasnuti oko njega, pa će imati manje senzacionalne odjeke kao što ima sada.

Još uvijek je jogunast, mlad, željan dokazivanja, grize kao što to neće možda nikada više, sve mu se posložilo .. kad je igrao u euroligi mnogi su ga vijeli i doživljavali kao da to radi već godinama, slično je sada u NBA.

Pitanje je koliko i šta on može više dati – hocu reći koliko tu još ima prostora za napredak, jer sudeći on je već sada gotov igrač. Ne mislim na popravljanje nedostataka pri tome, ali koliko on može dalje mimo ovoga. Iako svi tvrdimo da mu je tek 19 i šta će raditi za 5 godina, ja ne mislim da će se on nešto posebno dalje razvijati i unapređivati.

Mi imamo slične primjere iz prirode, gdje nešto za kratko vrijeme sazrije i ostvari svoj potencijal, dok drugo to ostvaruje manjim i smanjenim progresom i rastom i dugotrajnije. Hoću reći da ako imamo 2 identična igrača moguće je da jedan svoj puni potencijal dosegne u 22 godini, a drugi taj isti u 28.
Jedino šut da popravi drasticno sve ostalo ce ostati isto slažem se..

Splasnuce i godine istina, al' sam uvjeren da ce on ove prosjeke imati cijelu karijeru..
Kako god okreneš u evropi je osvojio sve što se moglo osvojiti okrenuo se NBA i to je ok, ako nastavi ovako bice max ugovor i eto možda mu ubace neke zvijezde u tim za tih 5 godina mada teško..
I ovu jednu što su osvojili osvojili su jer se James usrao nisu je nikad ni trebali imati.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#400 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Diwan wrote:Vremenom taj hype oko Luke će se smanjivati – više neće biti rookie, neće imati 19 godina itd. Moglo se primjeititi na osnovu brojnih mojih postova da ga gotivim i cijenim, ali vremenom će sve to spasnuti oko njega, pa će imati manje senzacionalne odjeke kao što ima sada.

Još uvijek je jogunast, mlad, željan dokazivanja, grize kao što to neće možda nikada više, sve mu se posložilo .. kad je igrao u euroligi mnogi su ga vijeli i doživljavali kao da to radi već godinama, slično je sada u NBA.

Pitanje je koliko i šta on može više dati – hocu reći koliko tu još ima prostora za napredak, jer sudeći on je već sada gotov igrač. Ne mislim na popravljanje nedostataka pri tome, ali koliko on može dalje mimo ovoga. Iako svi tvrdimo da mu je tek 19 i šta će raditi za 5 godina, ja ne mislim da će se on nešto posebno dalje razvijati i unapređivati.

Mi imamo slične primjere iz prirode, gdje nešto za kratko vrijeme sazrije i ostvari svoj potencijal, dok drugo to ostvaruje manjim i smanjenim progresom i rastom i dugotrajnije. Hoću reći da ako imamo 2 identična igrača moguće je da jedan svoj puni potencijal dosegne u 22 godini, a drugi taj isti u 28.
Da se nadovežem na samog sebe . Jedan Juka ima više prostora za napredovanje i sazrijevanje od Luke. Juka nije završen i oformljen igrač. Još uvijek je u procesu obrade i ima tu dosta prostora za napredak. Ovo zaista mislim, ali isto mislim da nisam siguran da će se to desiti u onoj mjeri u kojoj bi moglo. Individualan rad sa nekim proslavljenjim igračem od kojeg bi mogao učiti ono što mu nedostaje bi recimo bio jedan iskorak naprijed. I on bi mogao biti primjer sportaša koji kasnije sazrijeva i ostvaruje puni potencijal.
Post Reply