LUKA DONČIĆ

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#151 Re: LUKA DONČIĆ

Post by KB9 »

Diwan wrote:
JThomas wrote:mnogo, mnogo igrača je sa 18 godina bilo poznatije i izvikanije od dirka. ali zasad niko nije bolji...
i od mene glas za Dirka - jedino mislim da bi Dražen bio na njegovom mjestu da se nije desilo to što se desilo.
ako mene pitas ti bi mogo gledat u grah il kasike
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#152 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

KB9 wrote:
Diwan wrote:
JThomas wrote:mnogo, mnogo igrača je sa 18 godina bilo poznatije i izvikanije od dirka. ali zasad niko nije bolji...
i od mene glas za Dirka - jedino mislim da bi Dražen bio na njegovom mjestu da se nije desilo to što se desilo.
ako mene pitas ti bi mogo gledat u grah il kasike
Kako si samo duhovit i pametan
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#153 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Nije toliko stvar o pimplanju lopte, već više o ležernosti sa kojom dade ove dvije trice

https://twitter.com/twitter/statuses/964113736855375873
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#154 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Diwan wrote:
JThomas wrote:mnogo, mnogo igrača je sa 18 godina bilo poznatije i izvikanije od dirka. ali zasad niko nije bolji...
i od mene glas za Dirka - jedino mislim da bi Dražen bio na njegovom mjestu da se nije desilo to što se desilo.

gasol ima bolju karijeru,bar u nba jer u evropi skoro da nije ni igrao
Meni je Dirk bolji od Gasola, bez obzira što ovaj ima više titula.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#155 Re: LUKA DONČ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
JThomas wrote:mnogo, mnogo igrača je sa 18 godina bilo poznatije i izvikanije od dirka. ali zasad niko nije bolji...
i od mene glas za Dirka - jedino mislim da bi Dražen bio na njegovom mjestu da se nije desilo to što se desilo.

gasol ima bolju karijeru,bar u nba jer u evropi skoro da nije ni igrao
Meni je Dirk bolji od Gasola, bez obzira što ovaj ima više titula.[/quote]


pa da,ja sam spomenuo gasola zbog spominjanja petrovica,dirk,gasol pa onda svi ostali
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#156 Re: LUKA DONČ

Post by Diwan »

Dražen je s pravom spomenut - njegova karijera je tek krenula uzlaznom putanjom poslije neslavne epizode i grijanja klupe u Portlandu. To bi bilo isto kao kad bi netko uzeo na draftu Dončića i zakovo ga za klupu. Draženova vremena su mnogo teža bila za progres u NBA nego danas. U tamošnja vremena večina evropljana koji sada igraju ne bi bila ni na NBA mapi,a kamoli da igraju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#157 Re: LUKA DONČ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote:Dražen je s pravom spomenut - njegova karijera je tek krenula uzlaznom putanjom poslije neslavne epizode i grijanja klupe u Portlandu. To bi bilo isto kao kad bi netko uzeo na draftu Dončića i zakovo ga za klupu. Draženova vremena su mnogo teža bila za progres u NBA nego danas. U tamošnja vremena večina evropljana koji sada igraju ne bi bila ni na NBA mapi,a kamoli da igraju.

to sve stoji ali gledajucu karijere a ne SKK KBB svakom je jasnio ko je imao bolju karijeru i ko je bolji igrač
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#158 Re: LUKA DONČ

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Diwan wrote:Dražen je s pravom spomenut - njegova karijera je tek krenula uzlaznom putanjom poslije neslavne epizode i grijanja klupe u Portlandu. To bi bilo isto kao kad bi netko uzeo na draftu Dončića i zakovo ga za klupu. Draženova vremena su mnogo teža bila za progres u NBA nego danas. U tamošnja vremena večina evropljana koji sada igraju ne bi bila ni na NBA mapi,a kamoli da igraju.

to sve stoji ali gledajucu karijere a ne SKK KBB svakom je jasnio ko je imao bolju karijeru i ko je bolji igrač
Jel to imaš neku statistiku koju si sproveo pa daješ ovakve smjele ocjene. Tko je taj svako? Ja prvi ne mislim da je Dirk bolji igrač od Dražena i tu je kraj tvoje tvrdnje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#159 Re: LUKA DONČ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Diwan wrote:Dražen je s pravom spomenut - njegova karijera je tek krenula uzlaznom putanjom poslije neslavne epizode i grijanja klupe u Portlandu. To bi bilo isto kao kad bi netko uzeo na draftu Dončića i zakovo ga za klupu. Draženova vremena su mnogo teža bila za progres u NBA nego danas. U tamošnja vremena večina evropljana koji sada igraju ne bi bila ni na NBA mapi,a kamoli da igraju.

to sve stoji ali gledajucu karijere a ne SKK KBB svakom je jasnio ko je imao bolju karijeru i ko je bolji igrač
Jel to imaš neku statistiku koju si sproveo pa daješ ovakve smjele ocjene. Tko je taj svako? Ja prvi ne mislim da je Dirk bolji igrač od Dražena i tu je kraj tvoje tvrdnje.

nowitzki bio mvp nba,mvp finala nba,6. je strijelac nba svih vremena,4 puta u prvoj,5 puta u drugoj,3 puta u trecoj petorci nba,sa bezveznim saigracima bio drugi u evropi i treci na svijetu,petrovic nema te uspjehe u karijeri,ni blizu,tvrditi da je bolji od nowitzkog je ravno tvrdnji da je petrovic bolji od garnetta,drexlera,iversona,nasha,da je u top 30 kosarkasa svih vremena,jer je nowitzki u vecini ozbiljnih izbora,anketa u tih top 30 ikad
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#160 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

i opet tema ode u klinac
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#161 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote:i opet tema ode u klinac
Ne ide ništa u klinac - sam Luka vrlo podsjeća na Dražena što je i sam priznao, mislim na igru naravno.

Baš kad se spominje Dražen članak:

https://sportsport.ba/kosarka/netsi-na- ... icu/268222
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#162 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote:i opet tema ode u klinac
Ne ide ništa u klinac - sam Luka vrlo podsjeća na Dražena što je i sam priznao, mislim na igru naravno.

Baš kad se spominje Dražen, članak:

https://sportsport.ba/kosarka/netsi-na- ... icu/268222
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#163 Re: LUKA DONČIĆ

Post by KB9 »

al ljudi mogu smarat o drazenu i lupetat neka svoja nagadjanja sta bi se desilo, sto je najbolje od svega njihovo nagadjanje uzimaju ko jaci argument od neceg sto se stvarno desilo vezano za ostale igrace

kakve neznalice koje mrze logiku
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#164 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:al ljudi mogu smarat o drazenu i lupetat neka svoja nagadjanja sta bi se desilo, sto je najbolje od svega njihovo nagadjanje uzimaju ko jaci argument od neceg sto se stvarno desilo vezano za ostale igrace

kakve neznalice koje mrze logiku

da,bas tako
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#165 Re: LUKA DONČIĆ

Post by zlajapravaraja »

KB9 wrote:al ljudi mogu smarat o drazenu i lupetat neka svoja nagadjanja sta bi se desilo, sto je najbolje od svega njihovo nagadjanje uzimaju ko jaci argument od neceg sto se stvarno desilo vezano za ostale igrace

kakve neznalice koje mrze logiku
Ko bi reko da ćemo nešto ovakvo pročitati upravo od tebe :lol: :lol: :thumbup:

KB9 wrote:mozda nije pravo mjesto za pitanje ali hajde de, sta vi mislite koja je vjerovatnoca da bi sabonis bio u top 5 nba igraca svih vremena da je mogao tamo igrati kako i koliko treba?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#166 Re: LUKA DONČIĆ

Post by KB9 »

zlajapravaraja wrote:
KB9 wrote:al ljudi mogu smarat o drazenu i lupetat neka svoja nagadjanja sta bi se desilo, sto je najbolje od svega njihovo nagadjanje uzimaju ko jaci argument od neceg sto se stvarno desilo vezano za ostale igrace

kakve neznalice koje mrze logiku
Ko bi reko da ćemo nešto ovakvo pročitati upravo od tebe :lol: :lol: :thumbup:

KB9 wrote:mozda nije pravo mjesto za pitanje ali hajde de, sta vi mislite koja je vjerovatnoca da bi sabonis bio u top 5 nba igraca svih vremena da je mogao tamo igrati kako i koliko treba?
velika je razlika u tome sto je sabonisa ne branim slijepo nego postavljam pitanje za diskusiju, zaljubljenici brane drazena tim argumentom
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#168 Re: LUKA DONČIĆ

Post by hrasno38 »

Tanak Doncic veceras dosuse kao i citav Real
Rob_Atl
Posts: 5328
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#169 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Rob_Atl »

Espn je rankirao Luku kao #1 pick na draftu.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#170 Re: LUKA DONČIĆ

Post by nema me tamo »

Jeste vidjeli kako ga je zakucao na parket onaj poslije pobjede? :lol: :lol: :lol:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#171 Re: LUKA DONČIĆ

Post by zlajapravaraja »

nema me tamo wrote:Jeste vidjeli kako ga je zakucao na parket onaj poslije pobjede? :lol: :lol: :lol:
Ne. Daj nam da vidimo.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#173 Re: LUKA DONČIĆ

Post by zlajapravaraja »

:D

Nemoj pitati sljedeći put, slobodno postavi :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#175 Re: LUKA DONČIĆ

Post by JThomas »

ja ne mislim da će biti prvi pick. nije takva moda. bio bi recimo 2004. ili 2005. ali danas neće biti. zvuči glupo da kažem da su trendovi bitni u multimilijarderskoj industriji - ali bukvalno je tako. kad je tad skitišvili mogao biti peti pik, ili jaroslav korolev dvanaesti.

aytona neće niko propustiti jer je lik od 213 sa fizikalijama k'o david robinson. to može biti i pogrešno, kao oden - durant, kao što je jordan izabran poslije hakeema i još jednog centra kojeg se niko ne sjeća - ali to će biti tako. pored aytona, vrlo lako prije njega mogu i bagley i bamba i jackson. može i trae young otići, jer stepha prije stepha nije bilo, ali će se sad tražiti steph poslije stepha. išao bi i porter da se nije povrijedio ili imao baš neku katastrofalno razočaravajuću sezonu.
Post Reply