LUKA DONČIĆ

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#776 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote: 24/08/2020 10:09
kakavdanakneiskustvu wrote: 24/08/2020 10:07 ja opet ponavljam,jedem laptop ako postoji relevantan,oziljan izbor u kojem je neko drugi osim nowitzkog proglašen najboljim evropljaninom svih vremena,sve ostalo,ŠBB KBB su šuplje priče,tlapnje,nagađanja


Lenovo,spreman za ručak,ozbiljan sam,samo da vidim koga ozbiljni strucnjaci smatraju boljim od nowitzkog
Da bi Luka, Giannis ušli u tu priču treba da odigraju svoje.
:thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#777 Re: LUKA DONČIĆ

Post by JThomas »

džaba, neki su ovisni o mitologiji i kad je stvarnost spektakularna.

ja vjerujem da puno ljudi na ovom svijetu ne pamti dirka. samo to nisu ljudi koje zanima košarkaška igra.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#778 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

JThomas wrote: 24/08/2020 10:16 džaba, neki su ovisni o mitologiji i kad je stvarnost spektakularna.

ja vjerujem da puno ljudi na ovom svijetu ne pamti dirka. samo to nisu ljudi koje zanima košarkaška igra.
Ne znam kako onda neko može reći da je, recimo, Luka bolji od Dirka (šta god to značilo)?

Nije baš tako davno bilo to finale 2011, znači imamo posla sa golobradim mladićimoa :mrgreen:
c_g
Posts: 1151
Joined: 29/09/2016 01:52

#779 Re: LUKA DONČIĆ

Post by c_g »

Dončič jos puno treba da radi da stigne Dirka, ali Dončić što radi u ovim svojim godinama, to su možda dva igrača u cijeloj kosarkaškoj historiji radili, momak ako ga posluži zdravlje top 5 svih vremena, bez ikakve dileme. Dončić je po meni najbolji mladi igrač svih vremena. Nikad niko u njegovim godinama nije bio zreo kao on, prosto nevjerovatno s kakvom lakoćom pod pritiskom igra i ne boji se apsolutno ničega.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#780 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

vec sam spomenuo,ako je dončić za nekog bolji igrač od nowitzkog,ili ima bolju karijeru od nowitzkog,onda je dončić u minimalno top 20 košarkaša svih vremena i bolji od pola od ovih koje ću spomenuti,jer su oni u tim izborima obično u top 20,ewing,m. malone ,stockton,k. malone,bryant,barkley,garnett,i.thomas,curry,durant,drexler,erving,pippen,robertson,payton,wade,da ne spominjem one koji su u tim izbborima obično u top 10
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#781 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

c_g wrote: 24/08/2020 10:21 Dončič jos puno treba da radi da stigne Dirka, ali Dončić što radi u ovim svojim godinama, to su možda dva igrača u cijeloj kosarkaškoj historiji radili, momak ako ga posluži zdravlje top 5 svih vremena, bez ikakve dileme. Dončić je po meni najbolji mladi igrač svih vremena. Nikad niko u njegovim godinama nije bio zreo kao on, prosto nevjerovatno s kakvom lakoćom pod pritiskom igra i ne boji se apsolutno ničega.
ja mislim da sa 21 godinom niko ovako nije igrao u nba jer je malo ko u tim godina uopće zavrsavao drugu sezonu u nba,i sama cinjenica da ce biti u prvoj ili najgore drugoj petorci lige govori da je malo reći fantastičan,ali ,ali to su dvije fantastične sezone,ja ne znam ni da neko smatra hardena nakon zadnjih nekoliko fantastičnih sezona igračem koji je bar ravan bryantu,nowitzki je 6. strijelac lige svih vremena,bio mvp lige,bio mvp finala,bio najbolji igrač nba prvaka,jebemliga to jedan k. malone nije uspio,barkley,akop je dončić ispred nowitzkog,onda je u top 15 svih vremena minimalno
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#782 Re: LUKA DONČIĆ

Post by bingov buraz »

Realna prijetnja MJ za titulu najvećeg ikad.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#783 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

bingov buraz wrote: 24/08/2020 10:35 Realna prijetnja MJ za titulu najvećeg ikad.
rano je za takve prognoze,ali jbg igra bolje u drugoj sezoni nego james,tako da ,da i to je moguće vrlo lako
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#784 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Džaba pričate i trošite papir. Volio sam i ja Dražena i bio njegov veliki fan. Šteta što nije dobio pravu priliku i tek kad je počeo igrati u Netsima, pogide. Ali uopšte ne dvoumim da kada gledam i vidim Luku da je ovaj bolji od Dražena u Draženovim najboljim godinama. Tako je i sa Dirkom.

Ja se ne bavim statistikama, nego gledam svojim očima šta se dešava na terenu. A statistički, momak mete NBA ikone. Kakav bolan Dirk. Dirk who?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#785 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dirk bio mvp pored bryanta,o neala,duncana,nasha,iversona,garnetta,jamesa,wadea,paula,mcgardya,malo li je
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#786 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://www.klix.ba/sport/kosarka/shaqu ... /200824065

ja imam godina kao i shaq i ne znam na koga misli kad kaze da je ovo sto radi doncic vidjao i ranije,bas me zanima na koga misli
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#787 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

Diwan wrote: 24/08/2020 10:42 Džaba pričate i trošite papir. Volio sam i ja Dražena i bio njegov veliki fan. Šteta što nije dobio pravu priliku i tek kad je počeo igrati u Netsima, pogide. Ali uopšte ne dvoumim da kada gledam i vidim Luku da je ovaj bolji od Dražena u Draženovim najboljim godinama. Tako je i sa Dirkom.

Ja se ne bavim statistikama, nego gledam svojim očima šta se dešava na terenu. A statistički, momak mete NBA ikone. Kakav bolan Dirk. Dirk who?
Čuj kakav Dirk...pomakni se s mjesta.
Kad već pričaš o gledanju svojim očima, nikad ne bi napisao to Dirk who da je tako. Možda nisi gledao, nemam drugog objašnjenja.
Onaj Dirk koji je živa legenda franšize.
Koji je crtao po terenu.
Karakterističnog šuta, ulaza. Trica sa nemogućim lukom.
Znaš li da čovjek ima svoj šut? Onaj s jedne noge?
Bolan, sramota je tako nešto pričati...ne može te niko shvatiti ozbiljno.
Mete...prvi playoff, prvi krug...polahko...strašnu je utakmicu odigrao, game winner, sve super....ali pomalo s tim bolji, najbolji.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#788 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote: 24/08/2020 14:35
Diwan wrote: 24/08/2020 10:42 Džaba pričate i trošite papir. Volio sam i ja Dražena i bio njegov veliki fan. Šteta što nije dobio pravu priliku i tek kad je počeo igrati u Netsima, pogide. Ali uopšte ne dvoumim da kada gledam i vidim Luku da je ovaj bolji od Dražena u Draženovim najboljim godinama. Tako je i sa Dirkom.

Ja se ne bavim statistikama, nego gledam svojim očima šta se dešava na terenu. A statistički, momak mete NBA ikone. Kakav bolan Dirk. Dirk who?
Čuj kakav Dirk...pomakni se s mjesta.
Kad već pričaš o gledanju svojim očima, nikad ne bi napisao to Dirk who da je tako. Možda nisi gledao, nemam drugog objašnjenja.
Onaj Dirk koji je živa legenda franšize.
Koji je crtao po terenu.
Karakterističnog šuta, ulaza. Trica sa nemogućim lukom.
Znaš li da čovjek ima svoj šut? Onaj s jedne noge?
Bolan, sramota je tako nešto pričati...ne može te niko shvatiti ozbiljno.
Mete...prvi playoff, prvi krug...polahko...strašnu je utakmicu odigrao, game winner, sve super....ali pomalo s tim bolji, najbolji.
pa da je dončić već sad najbolji europljanin svih vremena,onda bi automatski bio smatran u minimalno top 20 igrača svih vremena,jer je nowitzki u svim mogućim izborima najboljih kosarkasa svih vremena medju 20 najboljih,pa bih volio da nam kolega @Diwan kaže je li stvarno po njemu dončič u 20 najboljih ikad?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#789 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

Ma bezze krečimo nije relevantno još uvijek za bilo kakva poređenja i bilo kakav top.
Da vidimo šta će momak uraditi, meni je drago da se ovakav wunderkind pojavio, dosta više drvosječa koji manjak košarkaške inteligencije nadoknađuju fizikalijama.
Mislim respect koji sam vidio sinoć od Kawhija dok ga čuvao, to je ono gdje se zarađuje legacy, a mi možemo ovdje bacati šuplju koliko hoćemo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#790 Re: LUKA DONČIĆ

Post by 90minut »

Diwanu Doncic jeste vec sad među najboljim i meni je po igri koju pruža, al' je fazon što se uvijek moze desiti povreda i samo cemo pricati šta je moglo biti.

Lik se u momentu loži iako ne zna ni objasniti šta hoce da kaze, al' ponavljamo može Doncic oboriti i Jamesov rekord u poenima sve ok ne osvaja ligu ne može Dirku patike cistiti.
PeppermintSA
Posts: 1908
Joined: 05/08/2010 20:00

#791 Re: LUKA DONČIĆ

Post by PeppermintSA »

Luka, ako ga posluzi zdravlje, će završiti karijeru kao najbolji neamericki košarkaš svih vremena. I tome se radujem, jer činjenica da su Nijemac (Nowitzki), Francuz (Parker), Argentinac (Ginobili) i Grk (Giannis) u konkurenciji me iritira. Ex-Yu igrač mora biti taj.
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#792 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Rob_Atl »

30 for 30 what if...

Image
E moji Hawksi :D :run:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#793 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

PeppermintSA wrote: 24/08/2020 16:04 Luka, ako ga posluzi zdravlje, će završiti karijeru kao najbolji neamericki košarkaš svih vremena. I tome se radujem, jer činjenica da su Nijemac (Nowitzki), Francuz (Parker), Argentinac (Ginobili) i Grk (Giannis) u konkurenciji me iritira. Ex-Yu igrač mora biti taj.
nasha si zaboravio
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#794 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Johnny_x »

PeppermintSA wrote: 24/08/2020 16:04 Luka, ako ga posluzi zdravlje, će završiti karijeru kao najbolji neamericki košarkaš svih vremena. I tome se radujem, jer činjenica da su Nijemac (Nowitzki), Francuz (Parker), Argentinac (Ginobili) i Grk (Giannis) u konkurenciji me iritira. Ex-Yu igrač mora biti taj.
Sad zasad tu titulu drzi Hakeem, on je najbolji neamericki kosarkas ikad.
User avatar
Better Man
Posts: 16685
Joined: 01/10/2006 20:10

#795 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Better Man »

90minut wrote: 24/08/2020 15:41 Diwanu Doncic jeste vec sad među najboljim i meni je po igri koju pruža, al' je fazon što se uvijek moze desiti povreda i samo cemo pricati šta je moglo biti.

Lik se u momentu loži iako ne zna ni objasniti šta hoce da kaze, al' ponavljamo može Doncic oboriti i Jamesov rekord u poenima sve ok ne osvaja ligu ne može Dirku patike cistiti.
Ako ćemo gledati tako, onda Dirk ne može patike čistiti jednom Toniju Kukoču, koji je u karijeri osvojio sve što može osvojiti jedan košarkaš. Jedino zlato koje Kukoč nema je olimpijsko. Ima dva srebra.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#796 Re: LUKA DONČIĆ

Post by 90minut »

Better Man wrote: 24/08/2020 23:54
90minut wrote: 24/08/2020 15:41 Diwanu Doncic jeste vec sad među najboljim i meni je po igri koju pruža, al' je fazon što se uvijek moze desiti povreda i samo cemo pricati šta je moglo biti.

Lik se u momentu loži iako ne zna ni objasniti šta hoce da kaze, al' ponavljamo može Doncic oboriti i Jamesov rekord u poenima sve ok ne osvaja ligu ne može Dirku patike cistiti.
Ako ćemo gledati tako, onda Dirk ne može patike čistiti jednom Toniju Kukoču, koji je u karijeri osvojio sve što može osvojiti jedan košarkaš. Jedino zlato koje Kukoč nema je olimpijsko. Ima dva srebra.
Toni je bio koja 3, 4 opcija u NBA?
User avatar
Better Man
Posts: 16685
Joined: 01/10/2006 20:10

#797 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Better Man »

90minut wrote: 25/08/2020 00:15
Better Man wrote: 24/08/2020 23:54
90minut wrote: 24/08/2020 15:41 Diwanu Doncic jeste vec sad među najboljim i meni je po igri koju pruža, al' je fazon što se uvijek moze desiti povreda i samo cemo pricati šta je moglo biti.

Lik se u momentu loži iako ne zna ni objasniti šta hoce da kaze, al' ponavljamo može Doncic oboriti i Jamesov rekord u poenima sve ok ne osvaja ligu ne može Dirku patike cistiti.
Ako ćemo gledati tako, onda Dirk ne može patike čistiti jednom Toniju Kukoču, koji je u karijeri osvojio sve što može osvojiti jedan košarkaš. Jedino zlato koje Kukoč nema je olimpijsko. Ima dva srebra.
Toni je bio koja 3, 4 opcija u NBA?
Reci ti meni koliko trofeja ima Dirk? Jedan prsten i jednu broncu ili srebro s repkom. S druge strane Toni ima sve. Sam si rekao da da Luka dok ne osvoji prsten ne može Dirku patike čistit, a onda je logično da ja kaže, da on Ne može Kukoču patike čistit, jer nema ni blizu trofeja kao Kukoč. Kukoč je otišao u NBA kad u Evropi više nije imao šta osvojiti u klupskoj košarci. u NBA je osvojio 3 prstena. Iako nije bio prva petorka, bio je ključan kotačić u sva 3 NBA prstena koja je osvojio. Plus s repkom bivše države je osvojio sve. Jedino je bio srebrni na OI i isto je naOI bio srebreni sa Hrvatskom i ima Evropsku i Svjetsku broncu sa Hrvatskom.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#798 Re: LUKA DONČIĆ

Post by 90minut »

Pod broj 1 pricam o NBA samo pod broj 2 Toni je 3, 4 opcija koji nije igrao prvu petorku uopšte.

Ne mogu se porediti PONAVLJAM pricam o NBA.

Ponavljam i po 3 put u vezi toga da je Lebron bolji u skoro svakom aspektu igre od Jordana, al' nece nikad biti veci dok se bar ne priblizi na 1 prsten manje od istog uz ostala finala koje je igrao i s koliko godina to ce ga sigurno prebaciti dosta ispred MJ-a.

Nešto slicno je Doncic protiv Dirka, bolji je kao igrac i to je neupitno samo nije bitno koliko ce rekorda oboriti sve dok ne osvoji 1 prsten s Dallasom Dirk ce u ocima svih navijaca Dallasa i ostalih koji gledaju košarku uvijek biti ispred Luke i to je cinjenica.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#799 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Diwan »

Luka Doncic is the first player in #NBAPlayoffs history to record 43 PTS, 17 REB, 13 AST or better in a game. He also joins Oscar Robertson and Charles Barkley as the only players in postseason history to tally 40p/15r/10a.
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#800 Re: LUKA DONČIĆ

Post by RJ57 »

Johnny_x wrote: 24/08/2020 18:31
PeppermintSA wrote: 24/08/2020 16:04 Luka, ako ga posluzi zdravlje, će završiti karijeru kao najbolji neamericki košarkaš svih vremena. I tome se radujem, jer činjenica da su Nijemac (Nowitzki), Francuz (Parker), Argentinac (Ginobili) i Grk (Giannis) u konkurenciji me iritira. Ex-Yu igrač mora biti taj.
Sad zasad tu titulu drzi Hakeem, on je najbolji neamericki kosarkas ikad.
najbolji neamerički košarkaši ikada su dražen i sabonis. hakeem, toni, parker, dirk, manu itd su bili uspješniji u NBA, fenomenalni su igrači ali nisu bolji od ove dvojice.

luka ima šansu da ih sve zasjeni, ali tek mu je 21. o tome možemo realno tek za desetak godina!
Post Reply