LUKA DONČIĆ

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#826 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Murat Sabanovic »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/08/2020 22:54
Murat Sabanovic wrote: 28/08/2020 16:45
90minut wrote: 25/08/2020 01:58 Pod broj 1 pricam o NBA samo pod broj 2 Toni je 3, 4 opcija koji nije igrao prvu petorku uopšte.

Ne mogu se porediti PONAVLJAM pricam o NBA.

Ponavljam i po 3 put u vezi toga da je Lebron bolji u skoro svakom aspektu igre od Jordana, al' nece nikad biti veci dok se bar ne priblizi na 1 prsten manje od istog uz ostala finala koje je igrao i s koliko godina to ce ga sigurno prebaciti dosta ispred MJ-a.

Nešto slicno je Doncic protiv Dirka, bolji je kao igrac i to je neupitno samo nije bitno koliko ce rekorda oboriti sve dok ne osvoji 1 prsten s Dallasom Dirk ce u ocima svih navijaca Dallasa i ostalih koji gledaju košarku uvijek biti ispred Luke i to je cinjenica.
porediti kukoca sa dirkom je smjesno. dosao covjek u dallas i tamo ga naucili da nakon jednog,dva dribliga opuca. nema on tu svestranost i kosarkasku inteligenciju kao kukoc.
jebiga,bio je mvp nba lige pored duncana,bryanta,nasha,iversona,jamesa,o neala,garnetta,kukoč bio najbolji igrač bullsa kad su bili najslabija ekipa lige,ne moze se porediti to dvoje
Kukoc nikad nije bio dovoljno cijenjen u Americi jer je bio u sjeni MJ i Pipena.Uostalom,u 90im.europski igraci jos uvijek nisu imali status kao sto su to imali od 2000te pa do danas.Novitzki da je dosao u ekipu u kojoj su bili Jordan,Pippen,Rodman,Kerr izgubio bi se kao abdest niti bi se mogao izgraditi u igraca u kakvog je postao.Kruna dirkove karijere je prsten i MVP,ali pogledaj koje igrace je imao u ekipi kada je to postigao.Dirk je isao korak po korak dok se je izgradio u igraca i klub je imao strpljnja sa njim,dok se je od Kukoca ocikavalo da odmah pokaze svoje kvalitete.
Po meni najbolja kosarka se je igrala od 85 pa do 97. Kukoc,Divac,Petrovic ,Marculionis su bili dio tog kosarkaskog perioda i uvjek cu ih gledati kao igrace koji su vise dali europskoj/svjetskoj kosarci nego Novitzki,Stojakovic,Parker.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#827 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote: 29/08/2020 00:10
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/08/2020 22:54
Murat Sabanovic wrote: 28/08/2020 16:45
porediti kukoca sa dirkom je smjesno. dosao covjek u dallas i tamo ga naucili da nakon jednog,dva dribliga opuca. nema on tu svestranost i kosarkasku inteligenciju kao kukoc.
jebiga,bio je mvp nba lige pored duncana,bryanta,nasha,iversona,jamesa,o neala,garnetta,kukoč bio najbolji igrač bullsa kad su bili najslabija ekipa lige,ne moze se porediti to dvoje
Dirk izvan NBA nije napravio ništa bitno, dok je Kukoč u NBA došao kad u Evropi nije imao više šta pokazati i osvojiti. I naravno NBA mu je bila kruna karijere, jer je osvojio 3 prstena. Sam Kukoč je jednom rekao da su Amerikanci počeli slati NBA igrače na OI i Svjetska prvenstva samo iz jednog razloga, a to je da ih konačno jednom pobjede, jer su ih ismijavali i nadigravali u svakom pogledu. Sječate li se SP-a za mlade na kojem je Kukoč bio glavna zvijezda? U finalu su pobjedili Amere, ali Kukoč nije u toj utakmici bio glavni i nije nešto specijalno odigrao, ali je zato u grupnoj fazi protiv Amera odigrao briljantno i doslovce se poigravao s njima i ismijavao ih. Doduše, mislim da su bila neka pravila da NBA igrači nisu mogli učestvovati na OI, pa su se kasnije ta pravila promjenila.
nowitzki izvan nba je sa bezveznim saigračima osvojio bronzu na svj. prvenstvu i srebro na evrop. prvenstvu,bio mvp svj. prvenstva,mvp evr. prvenstva,3 puta najbolji strijelac evr. prvenstvava,kukoč je osvajao medalje sa jednim petrovićem,divcem,rađom,danilovićem,komazecom,perasovićem,paspaljom,zdovcom,đorđevićem,sve i jedan su izmislili košarku za sve one koji su igrali sa nowitzkim za njemačku,osim donekle okulaje,nije kukoč sam osvajao te medalje jebemliga,nowitzki je u nba ddošao sa 20 godina,šta je mogao osvojiti kad je igrao u njemackoj drugoj ligi?


nowitzki je osvojio jednu titulu prvaka u nba,i to kao najbolji igrač nba prvaka,i najbolji igrač nba finala,prije toga i najbolji igrač najjače lige na svijetu,lige u kojoj kukoč nje nikad bio ni all star

kukoč je bio odličan igrač,nowitzki je bio fantastičan igrač,i to govori neko kome je kukoč najdraži igrač otkad gleda košarku
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#828 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote: 29/08/2020 01:12
Better Man wrote: 29/08/2020 00:10
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/08/2020 22:54

jebiga,bio je mvp nba lige pored duncana,bryanta,nasha,iversona,jamesa,o neala,garnetta,kukoč bio najbolji igrač bullsa kad su bili najslabija ekipa lige,ne moze se porediti to dvoje
Dirk izvan NBA nije napravio ništa bitno, dok je Kukoč u NBA došao kad u Evropi nije imao više šta pokazati i osvojiti. I naravno NBA mu je bila kruna karijere, jer je osvojio 3 prstena. Sam Kukoč je jednom rekao da su Amerikanci počeli slati NBA igrače na OI i Svjetska prvenstva samo iz jednog razloga, a to je da ih konačno jednom pobjede, jer su ih ismijavali i nadigravali u svakom pogledu. Sječate li se SP-a za mlade na kojem je Kukoč bio glavna zvijezda? U finalu su pobjedili Amere, ali Kukoč nije u toj utakmici bio glavni i nije nešto specijalno odigrao, ali je zato u grupnoj fazi protiv Amera odigrao briljantno i doslovce se poigravao s njima i ismijavao ih. Doduše, mislim da su bila neka pravila da NBA igrači nisu mogli učestvovati na OI, pa su se kasnije ta pravila promjenila.
u grupnoj fazi im je kukoc pucao trice 12-11. tu dvanestu je promasio pod faulom. u finalu su mu ameri prilijepili dva flastera, ali su im radja i divac utrpali 40 or so komada.
ja isto mislim da je dirk bukva. efikasan, i djelotvoran ali bukva. a toni, toni je nepatvoreni genije, mocart. ne drazen, nego toni.
kukoč jeste nešto što se rijetko vidilo i u nba,ali reći za nowitzkog da je bukva,hm,niđe veze vala,da ne budem grub,jebote biti najbolji igrač najjače lige na svijetu a biti bukva,smiješno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#829 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

deer_hunter wrote: 29/08/2020 09:01 Dirk je bolji igrac od Kukoca, u to nema sumnje. Ono sto mene bode u oci jesu pojedini komentari tipa `Kukoc je bio tek treca opcija u Bullsima`. Zar neko stvarno misli da bi Nowitzki u Bullsima bio nesto vise? Prvo ne bi imao minutazu istu, drugo ne bi mogao uzeti 20 i vise suteva po utakmici kao u Dallasu, jer jbg zna se kome ide lopta ( prvo tata da se namiri, pa onda mali Scottie :D ) , skokove bi pokupio Rodman. Znaci onu statistiku iz Dallasa mozete komotno prepoloviti u Jordanovim Bullsima. Kada to uradite onda ni Nowitzki ne izgleda kao najbolji evropski igrac svih vremena(imao bi vjerovatno malo bolje brojke od Kukoca)
nowitzki u primeu sigurno ne bi bio rezerva rodmanu kao što je to bio kukoč,a pitanje je bi li kukoč i jednu ekipu u nba mogao voditi do titule prvaka nba lige kao što je to uradio nowitzki,jer jbg i u najboljim godinama nije bio ni all star

odosmo mi od teme totalno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#830 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Murat Sabanovic wrote: 29/08/2020 10:00
kakavdanakneiskustvu wrote: 28/08/2020 22:54
Murat Sabanovic wrote: 28/08/2020 16:45
porediti kukoca sa dirkom je smjesno. dosao covjek u dallas i tamo ga naucili da nakon jednog,dva dribliga opuca. nema on tu svestranost i kosarkasku inteligenciju kao kukoc.
jebiga,bio je mvp nba lige pored duncana,bryanta,nasha,iversona,jamesa,o neala,garnetta,kukoč bio najbolji igrač bullsa kad su bili najslabija ekipa lige,ne moze se porediti to dvoje
Kukoc nikad nije bio dovoljno cijenjen u Americi jer je bio u sjeni MJ i Pipena.Uostalom,u 90im.europski igraci jos uvijek nisu imali status kao sto su to imali od 2000te pa do danas.Novitzki da je dosao u ekipu u kojoj su bili Jordan,Pippen,Rodman,Kerr izgubio bi se kao abdest niti bi se mogao izgraditi u igraca u kakvog je postao.Kruna dirkove karijere je prsten i MVP,ali pogledaj koje igrace je imao u ekipi kada je to postigao.Dirk je isao korak po korak dok se je izgradio u igraca i klub je imao strpljnja sa njim,dok se je od Kukoca ocikavalo da odmah pokaze svoje kvalitete.
Po meni najbolja kosarka se je igrala od 85 pa do 97. Kukoc,Divac,Petrovic ,Marculionis su bili dio tog kosarkaskog perioda i uvjek cu ih gledati kao igrace koji su vise dali europskoj/svjetskoj kosarci nego Novitzki,Stojakovic,Parker.
sve to stoji,da su petrović,kukoč.divac,marculionis,rađa probili put ostalim mladjim evropljanima u nba,ali jbg nije do nowitzkog to što npr. divac nije nikad bio u npr. 3 najbolja centra u nba a dirk jeste bio najbolji igrač najjace lige na svijetu

nowitzki u svom primeu ne bi bio rezerva u onim bullssima,kao što je bio kukoč u svom primeu
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#831 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Murat Sabanovic »

Kosarka iz devetestih nije ista i ne moze se porediti sa kosarkom poslije 2000te. Danas se kosarka svodi na pik i sut. I zbog toga Doncic izgleda fenomenalno.Sto se Dirka tice,isto tako...Drugo vrijeme,druga kosarka i zbog toga on djeluje impresivno.Dirk se je korak po korak celicio u Dalasu dok se nije izgradio u igracinu.Na njegov kosarkaski razvoj je mnogo uticao Steave Nash,po meni najbolji Maverik. Kukoc je odradio 4 kvalitetne sezone, a zatim gledao gdje ce vise love zaraditi. Meni ga je patnja bilo gledati s' Iversonom koji je skrivao lopte i od svojih suigraca.
Ponavljam ne porede se igraci iz razlicitih kosarkakih vremena,ali ako cemo ih porediti onda je Kukoc za Nowitzkog kosarku izmislio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#832 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa nije kukoč 40 godina stariji pa se njih dvojica ne mogu porediti

znači nije moguće porediti ray allena i npr. mitcha richmonda?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#833 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 11:51
Tempo wrote: 29/08/2020 01:12
Better Man wrote: 29/08/2020 00:10

Dirk izvan NBA nije napravio ništa bitno, dok je Kukoč u NBA došao kad u Evropi nije imao više šta pokazati i osvojiti. I naravno NBA mu je bila kruna karijere, jer je osvojio 3 prstena. Sam Kukoč je jednom rekao da su Amerikanci počeli slati NBA igrače na OI i Svjetska prvenstva samo iz jednog razloga, a to je da ih konačno jednom pobjede, jer su ih ismijavali i nadigravali u svakom pogledu. Sječate li se SP-a za mlade na kojem je Kukoč bio glavna zvijezda? U finalu su pobjedili Amere, ali Kukoč nije u toj utakmici bio glavni i nije nešto specijalno odigrao, ali je zato u grupnoj fazi protiv Amera odigrao briljantno i doslovce se poigravao s njima i ismijavao ih. Doduše, mislim da su bila neka pravila da NBA igrači nisu mogli učestvovati na OI, pa su se kasnije ta pravila promjenila.
u grupnoj fazi im je kukoc pucao trice 12-11. tu dvanestu je promasio pod faulom. u finalu su mu ameri prilijepili dva flastera, ali su im radja i divac utrpali 40 or so komada.
ja isto mislim da je dirk bukva. efikasan, i djelotvoran ali bukva. a toni, toni je nepatvoreni genije, mocart. ne drazen, nego toni.
kukoč jeste nešto što se rijetko vidilo i u nba,ali reći za nowitzkog da je bukva,hm,niđe veze vala,da ne budem grub,jebote biti najbolji igrač najjače lige na svijetu a biti bukva,smiješno
ja sam dosta subjektivan. jbg, volim kukoca, pa mozda gubim objektivnost, a i nisam neki aman zaman poznavalac kosarke da bih sudio o takvim stvariama.
however, njih dvojica su razliciti tipovi igraca koji su u razliciti epohama igrali za koncepcijski razlicite klubove. dirk ko dirk, jak, precizan, sa formacijskim mjestom vodje tima. uvjek na visini zadatka. postigao je to sto je postigao (puno manje od kukoca, ali ovdje ne brojimo medalje i titule, pa to i nije vazno). sa druge strane toni je dosao u bulse, dobio svoje formacijsko mjesto u klubu u kojem je sve podredjeno dzordanu. ne samo zato sto je majkl u to vrijeme bio najveci od svih, nego zato sto dzordan znaci novac. mogo je toni ili bilo ko drugi umjesto njega imati procenat suta 100% i imati 50 skokova po utakmici, ali i dalje bi sve lopte isle na dzordana. zato sto je dzordan lova. i tako.. toni je imao svoje formacijsko mjesto, uvjek na visini zadatka, uvjek i vise od toga i uvjek je uradio ono sto se od njega trazi. e sad taj subjektivni momenat. meni je dirk uvjek bio bukva. takvih ima pun kurac. pola covjek pola masina. jebes to. a toni... toni je neko ko igra inteligencijom. e to je to sto ga odvaja od dirka i to je ono sto ja volim. inace, toni je u evropi sa svojim, sa nasim, momcima jebo desetine takvih bedevija.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#834 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Murat Sabanovic »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 13:28 pa nije kukoč 40 godina stariji pa se njih dvojica ne mogu porediti

znači nije moguće porediti ray allena i npr. mitcha richmonda?
richmond igrao kad je NBA bila najjaca u svojoj istoriji,dok je allen igrao kad je NBA po kvalitetu slabija bila. jos uz to drugi nacin igranja kosarke...
i onda jos ako poredis njihove statistike....nekako to ne ide...

to ti dodje kao da poredis vrijednost 1dollara prije 20 godina i danas.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#835 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote: 29/08/2020 13:48
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 11:51
Tempo wrote: 29/08/2020 01:12

u grupnoj fazi im je kukoc pucao trice 12-11. tu dvanestu je promasio pod faulom. u finalu su mu ameri prilijepili dva flastera, ali su im radja i divac utrpali 40 or so komada.
ja isto mislim da je dirk bukva. efikasan, i djelotvoran ali bukva. a toni, toni je nepatvoreni genije, mocart. ne drazen, nego toni.
kukoč jeste nešto što se rijetko vidilo i u nba,ali reći za nowitzkog da je bukva,hm,niđe veze vala,da ne budem grub,jebote biti najbolji igrač najjače lige na svijetu a biti bukva,smiješno
ja sam dosta subjektivan. jbg, volim kukoca, pa mozda gubim objektivnost, a i nisam neki aman zaman poznavalac kosarke da bih sudio o takvim stvariama.
however, njih dvojica su razliciti tipovi igraca koji su u razliciti epohama igrali za koncepcijski razlicite klubove. dirk ko dirk, jak, precizan, sa formacijskim mjestom vodje tima. uvjek na visini zadatka. postigao je to sto je postigao (puno manje od kukoca, ali ovdje ne brojimo medalje i titule, pa to i nije vazno). sa druge strane toni je dosao u bulse, dobio svoje formacijsko mjesto u klubu u kojem je sve podredjeno dzordanu. ne samo zato sto je majkl u to vrijeme bio najveci od svih, nego zato sto dzordan znaci novac. mogo je toni ili bilo ko drugi umjesto njega imati procenat suta 100% i imati 50 skokova po utakmici, ali i dalje bi sve lopte isle na dzordana. zato sto je dzordan lova. i tako.. toni je imao svoje formacijsko mjesto, uvjek na visini zadatka, uvjek i vise od toga i uvjek je uradio ono sto se od njega trazi. e sad taj subjektivni momenat. meni je dirk uvjek bio bukva. takvih ima pun kurac. pola covjek pola masina. jebes to. a toni... toni je neko ko igra inteligencijom. e to je to sto ga odvaja od dirka i to je ono sto ja volim. inace, toni je u evropi sa svojim, sa nasim, momcima jebo desetine takvih bedevija.
ta bedevija je sa visinom centra jedan od najboljih šutera svih vremena,i bio najkorisniji igrač najjače lige na svijetu pored bryanta,garnetta,duncana,jamesa,wadea,iversona,nasha,o neala,tome kukoč nikad ni primirisao nije,i ponavljam,ovo piše neko kome je kukoč najdraži košarkaš ikad,neko ko je pratio sve kukočeve uspjehe,neko kp je navijao za jugoplastiku baš zbog kukoča
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#836 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Murat Sabanovic wrote: 29/08/2020 13:54
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 13:28 pa nije kukoč 40 godina stariji pa se njih dvojica ne mogu porediti

znači nije moguće porediti ray allena i npr. mitcha richmonda?
richmond igrao kad je NBA bila najjaca u svojoj istoriji,dok je allen igrao kad je NBA po kvalitetu slabija bila. jos uz to drugi nacin igranja kosarke...
i onda jos ako poredis njihove statistike....nekako to ne ide...

to ti dodje kao da poredis vrijednost 1dollara prije 20 godina i danas.
dobro,kako onda porediti,čime se voditi kad se prave izbori najboljih kosarkasa ikad,na tim izborima je nowitzki u top 25,ngdje u u top 20,kukoča nema u top 100,nema ni jednog divca,ni petrovića
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#837 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 14:08
Tempo wrote: 29/08/2020 13:48
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 11:51

kukoč jeste nešto što se rijetko vidilo i u nba,ali reći za nowitzkog da je bukva,hm,niđe veze vala,da ne budem grub,jebote biti najbolji igrač najjače lige na svijetu a biti bukva,smiješno
ja sam dosta subjektivan. jbg, volim kukoca, pa mozda gubim objektivnost, a i nisam neki aman zaman poznavalac kosarke da bih sudio o takvim stvariama.
however, njih dvojica su razliciti tipovi igraca koji su u razliciti epohama igrali za koncepcijski razlicite klubove. dirk ko dirk, jak, precizan, sa formacijskim mjestom vodje tima. uvjek na visini zadatka. postigao je to sto je postigao (puno manje od kukoca, ali ovdje ne brojimo medalje i titule, pa to i nije vazno). sa druge strane toni je dosao u bulse, dobio svoje formacijsko mjesto u klubu u kojem je sve podredjeno dzordanu. ne samo zato sto je majkl u to vrijeme bio najveci od svih, nego zato sto dzordan znaci novac. mogo je toni ili bilo ko drugi umjesto njega imati procenat suta 100% i imati 50 skokova po utakmici, ali i dalje bi sve lopte isle na dzordana. zato sto je dzordan lova. i tako.. toni je imao svoje formacijsko mjesto, uvjek na visini zadatka, uvjek i vise od toga i uvjek je uradio ono sto se od njega trazi. e sad taj subjektivni momenat. meni je dirk uvjek bio bukva. takvih ima pun kurac. pola covjek pola masina. jebes to. a toni... toni je neko ko igra inteligencijom. e to je to sto ga odvaja od dirka i to je ono sto ja volim. inace, toni je u evropi sa svojim, sa nasim, momcima jebo desetine takvih bedevija.
ta bedevija je sa visinom centra jedan od najboljih šutera svih vremena,i bio najkorisniji igrač najjače lige na svijetu pored bryanta,garnetta,duncana,jamesa,wadea,iversona,nasha,o neala,tome kukoč nikad ni primirisao nije,i ponavljam,ovo piše neko kome je kukoč najdraži košarkaš ikad,neko ko je pratio sve kukočeve uspjehe,neko kp je navijao za jugoplastiku baš zbog kukoča
pa eto, sam si sve rekao. novicki je robot i vise volis gledati kukoca nego njega :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#838 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tomahawk11 »

A Dirk nije igrao inteligencijom?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#839 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

više volim gledati kukočeve poteze nego jordanove ali to ne znači da je kukoč po meni bolji
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#840 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

i tema je dončić,da ne sjebemo temu ,možemo otvoriti posebnu o najboljem evroljaninu,neamerikancu,kako god
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#841 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/08/2020 14:22 i tema je dončić,da ne sjebemo temu ,možemo otvoriti posebnu o najboljem evroljaninu,neamerikancu,kako god
right.

doncic vise lici da tonija i dzordana nego na novickog i petrovica :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#842 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote: 29/08/2020 14:19 A Dirk nije igrao inteligencijom?
da,jebiga došao iz njemačke druge lige i postaop mvp,bio apsolutno nepoznat u evropi,nije ko giannis atletska zvijer
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#843 Re: LUKA DONČIĆ

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dončić is making his All-NBA Team debut in his second season. He is the first player selected to the All-NBA First Team in either his first or second season since Duncan in 1998-99. Dončić, 21, also becomes the sixth player named to the All-NBA First Team at age 21 or younger, joining Kevin Durant (2009-10), James (2005-06), Duncan (1997-98), Rick Barry (1965-66) and Max Zaslofsky (1946-47).
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#844 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Lao Ce »

Uz Jokića najbolji ex yu i evropski igrač koji je igrao u NBA. OBadvojica su mladi, a već sada su vođe u svojim klubovima.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#845 Re: LUKA DONČIĆ

Post by 90minut »

Lao Ce wrote: 01/02/2021 16:06 Uz Jokića najbolji ex yu i evropski igrač koji je igrao u NBA. OBadvojica su mladi, a već sada su vođe u svojim klubovima.
obojica obatrojica ubi luka nogama
mouton noir
Posts: 625
Joined: 18/04/2013 13:43
Location: selo

#846 Re: LUKA DONČIĆ

Post by mouton noir »

Luka ima potencijal da bude jedan od najboljih svih vremena. Samo da mu se hoce poslozit i tim oko njega pa da pocne osvajati prstenove, a to nezavisi bas od njega...

Lebronu sama liga pomaze da slaze timove kako bi mogao osvajati, ne znam bas da ce tako htjeti dati i Lukici
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#847 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Lao Ce »

mouton noir wrote: 01/02/2021 19:25 Luka ima potencijal da bude jedan od najboljih svih vremena. Samo da mu se hoce poslozit i tim oko njega pa da pocne osvajati prstenove, a to nezavisi bas od njega...

Lebronu sama liga pomaze da slaze timove kako bi mogao osvajati, ne znam bas da ce tako htjeti dati i Lukici
Musa i Luka su bili bare bare svojevremeno. U stvari, Musa je bio bolji od Luke kod našeg publikuma. Ali, eto, prognoze se nisu ostvarile i slovenac je pobjedio...
ketronsd1
Posts: 1393
Joined: 13/06/2006 15:29

#848 Re: LUKA DONČIĆ

Post by ketronsd1 »

Lao Ce wrote: 04/02/2021 11:17
mouton noir wrote: 01/02/2021 19:25 Luka ima potencijal da bude jedan od najboljih svih vremena. Samo da mu se hoce poslozit i tim oko njega pa da pocne osvajati prstenove, a to nezavisi bas od njega...

Lebronu sama liga pomaze da slaze timove kako bi mogao osvajati, ne znam bas da ce tako htjeti dati i Lukici
Musa i Luka su bili bare bare svojevremeno. U stvari, Musa je bio bolji od Luke kod našeg publikuma. Ali, eto, prognoze se nisu ostvarile i slovenac je pobjedio...
Bgm je tebe Musa nesto zestoko nagazio :lol: :lol:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#849 Re: LUKA DONČIĆ

Post by Lao Ce »

Istina. Luka je tek poludio u NBA.
Draymond Green: Dončić je dokazao da lakše postiže koševe u NBA nego u Europi

https://sportsport.ba/kosarka/draymond- ... opi/390496
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#850 Re: LUKA DONČIĆ

Post by drag_gost »

ketronsd1 wrote: 04/02/2021 13:51
Lao Ce wrote: 04/02/2021 11:17
mouton noir wrote: 01/02/2021 19:25 Luka ima potencijal da bude jedan od najboljih svih vremena. Samo da mu se hoce poslozit i tim oko njega pa da pocne osvajati prstenove, a to nezavisi bas od njega...

Lebronu sama liga pomaze da slaze timove kako bi mogao osvajati, ne znam bas da ce tako htjeti dati i Lukici
Musa i Luka su bili bare bare svojevremeno. U stvari, Musa je bio bolji od Luke kod našeg publikuma. Ali, eto, prognoze se nisu ostvarile i slovenac je pobjedio...
Bgm je tebe Musa nesto zestoko nagazio :lol: :lol
Sto je najgore nije, decko je samo obolio. Kako drugacije objasniti gluposti o cipovanju?
Post Reply