LP u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kawasaki
Posts: 3
Joined: 05/10/2009 14:24

#76 Re: LP u rukometu

Post by kawasaki »

sad su mi se i oni zgadili, pravo pomodarstvo, doveli su i oni Marjana Mijajlovica za koga mislim da je odlican, ali zar je moguce da je i on kao i automehanicari (samozvani) strucnjak za sve?
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#77 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

Bolje Marjan nego Emir, ja to vidim kao korak naprijed.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55670
Joined: 15/12/2008 16:53

#78 Re: LP u rukometu

Post by ultima_palabra »

E neka sam vidio da i jedna naša ekipa igra brz i moderan rukomet, sve nešto ne mogu da vjerujem :-)
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#79 Re: LP u rukometu

Post by lolo_lolo »

kako dobro igramo :shock:
grahovac brani :thumbup:
bosnu zaista vrijedi pratiti :bih:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#80 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Jos da Gorenje i u drugom poluvremenu ima 0 odbrana golmana, pa ce i biti dobar rezultat.

Ovi njihovi golmani ko da se nisu naspavali :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55670
Joined: 15/12/2008 16:53

#81 Re: LP u rukometu

Post by ultima_palabra »

Jbg, na kraju kao da je stigao umor (i pored silnih rotacija), i glave nisu bile bistre zadnjih 10tak minuta u napadu. Ipak Bosna :thumbup:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#82 Re: LP u rukometu

Post by KPNCTNJAH »

Harmandic :x
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#83 Re: LP u rukometu

Post by Van Halen »

Kako smo prošlu dobili,tako smo ovu zijanili.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#84 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

štet5a ovog poraza... u našoj grupi koja je maksimalno izjednačena svaki bod će dobro doći. Mislim da je Gorenje bilo dobra šansa za break na strani, oni osim Ćupića i Nateka nemaju igrača evropske klase. Nažalost, jučer se Harmandić dodatno napalio protiv bivšeg kluba i donio sitnu prevagu na njihovu stranu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55670
Joined: 15/12/2008 16:53

#85 Re: LP u rukometu

Post by ultima_palabra »

Baš ne kontam što je koeficijent na pobjedu Gorenja bio 1,10, nisu oni nikakva sila, što su juče i pokazali.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#86 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Gorenje nije slucajno proglaseno favoritom, ovo sto sada igraju je daleko ispod njihovog nivoa, nisu u dobroj formi kao prosle sezone recimo, njih potresaju skandali oko ugovora, tri igraca su im iskljucena, zatim Obrvan ima zabranu vodjenja utakmica u Sloveniji, sve to se ocito odrazilo na njihovu igru. Plus sto je Cupic jos uvijek u fazi oporavka od najteze moguce sportske ozljede, kriznih ligamenata. Jucer nije istrcao nijednu kontru, cini mi se, a to mu je inace najjace oruzje jer je brz ko munja kad je u pravoj formi. Mada mislim da oni kontri nisu ni imali, osim poneku, zato sto su igrali jako slabu odbranu.
Harmandic se napalio na Bosnu, ocito, on ovako poletno ne igra inace.

Kielce me iznandio, ocito su jaci nego sam mislio, kad neko Lowenu uzme bod i to u gostima i to gubi 2 razlike minutu do kraja pa izjednaci, ne moze biti slaba ekipa. Chambery je jucerasnjim porazom 10 razlike kod kuce od Fotexa pokazao da ove godine nemaju sta traziti u LP.

Kako sad to izgleda, Bosna ce se sa Gorenjem takmiciti za 4 mjesto, i vjerovatno Valladolid ili PIK u osmini finala.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#87 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

previsok poraz Bosne. Dobro, svi smo očekivali da izgubimo, svi realni poznavaoci rukometa barem, ali da onako skinemo gaće i pustimo da nas filuju bez ikakvog otpora... e to je bilo previše. Ne bih previše analizirao da ne ispadne nešto kao "čekao se poraz pa da se pametuje", ali za sada moram potcrtati jedno - lijevo krilo pod hitno treba. Neko ko će, ne samo mijenjati Kapisodu, nego ga istisnuti iz prvih 7, jer se dotični počeo previše nonšalantno ponašati svjestan nezamjenjivosti u ekipi trenutno. Time bismo dobili na širini igre koja nam je toliko nedostaja protiv švaba, jer kroz jablane u sredini se ne može, a krilo neće.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#88 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

šteta poraza, obzirom na situaciju na terenu. 26:28 6 minuta do kraja, i onda 34:30... taj dio smo izgubili 8:2 :shock:
treba još puno raditi sa ovom ekipom, ne bi bilo dobro da izgubimo direktan plasman u LP iduće sezone.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#89 Re: LP u rukometu

Post by Van Halen »

Imamo li više ikakvih šansi za prolaz dalje?
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#90 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Ima jos nade, ali nije dobar raspored, ide se u goste Lowenu, igraju se dvije sa Veszpremom koji je u fantasticnoj formi, ide se u goste francuzima.

Lowen inace previse kiksa, ali Bosnu je zgazio, ocito da njihov stil igre ne pase nasem prvaku. Steta.

Ali realno, Bosna nema pravi skauting za vece rezultate. Kupuju polovne igrace, a ispred nosa im se kupe svjetske klase. Gledam onog mostarca Marica iz Zagreba u subotu, 19 godina ima a Dinart ga ne moze cuvati vec sada. Cijelo ovo vrijeme mali igrao za Zrinjski, i niko da se sjeti bar ponuditi transfer sada vec i sluzbeno najboljem mladom pivotu svijeta.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#91 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

još jedan sramotan nastup. Jedna je stvar biti slabiji od protivnika, ali sasvim druga je izaći na teren bez ikakve želje za bilo kakvim otporom.
Ado88
Posts: 48
Joined: 09/10/2009 20:52

#92 Re: LP u rukometu

Post by Ado88 »

Bosna BH Gas 20-24 Veszprem, 21.11.2009 Download...
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#93 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

U prvoj u Madjarskoj ih zgazili, jucer imali milosti kao da ne brukaju domacina...

Ove utakmice sa Lowenom i Veszpremom najbolje govore koliko je Bosna daleko od evropskog nivoa. Nije mi zao, zbog ljudi koji vode klub. Zao mi zbog navijaca, ali navikli smo.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#94 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

šteta... i Gorenje i Chambery su se nudili žestoko, bili zreli za poraza i da izborimo plasman među 16, ali umjesto 4 boda mi osvojimo 1. Činjenica da nam sudije nisu išle na ruku, najblaže rečeno, ali ipak je prije svega do nas... realno, nema tu kvalitete, najlošija ekipa zadnmjih 4-5 godina. I iduće godine imamo direknto mjesto u LP i to nam je mislim zadnja šansa za neki proboj dalje. Još jedna ovakva sezona i letimo iz LP, stoga se dobro pripremiti za iduću sezonu, prije svega igrački.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55670
Joined: 15/12/2008 16:53

#95 Re: LP u rukometu

Post by ultima_palabra »

Haj na ovoj temi...jel iko vidio da je Karol Bielecki završio karijeru? Ostao bez oka u prijateljskoj sa Hrvatskom, Josip Valčić ga potrefio prstom u oko...nisu mogli spasiti oko :(
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#96 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

nisam vidio to, ali sam čuo za vijest... strašno... tako je prije par godina i Metličić skoro ostao bez oka, ali eto... opet se desi... i to još na prijateljskoj utakmici... :shock:
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#97 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

nego, evo grupe za Ligu prvaka iduće sezone...:

2010/11 Men's EHF Champions League, Group Phase

Group A
THW Kiel (GER)
HC Celje Pivovarna Lasko (SLO)
F.C. Barcelona Borges (ESP)
Chambery Savoie HB (FRA)
Wild Card Winner**
KS Vive Targi Kielce (POL)

Group B
MKB Veszprém KC (HUN)
Montpellier Agglomeration HB (FRA)
HSV Hamburg (GER)
KIF Kolding (DEN)
IK Sävehof (SWE)
Winner Qualification Group 1*

Group C
Chekhovskie Medvedi (RUS)
AaB Handball (DEN)
Pick Szeged (HUN)
Cuatro Rayas BM Valladolid (ESP)
Kadetten Schaffhausen (SUI)
Winner Qualification Group 2*

Group D
Renovalia Ciudad Real (ESP)
HC Croatia Osiguranje Zagreb (CRO)
St. Petersburg HC (RUS)
SG Flensburg-Handewitt (GER)
HC Bosna Sarajevo (BIH)
HCM Constanta (ROU)


šta reći... gadno...ali ako želimo da ostanemo blizu elite, valja se i u ovakvim grupama boriti.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#98 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

ovo je jedina tema o rukometu koju nađoh na prvoj stranici, pa evo vijest ovdje, a ako administracija nađe prikaldniju temu za to, nek je prebaci tamo: http://www.sarajevo-x.com/sport/rukomet ... /100812052
rukometni svijet je ostao bez Kljuna, bez velikog stručnjaka RIP
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#99 Re: LP u rukometu

Post by Josip »

van Basten wrote:ovo je jedina tema o rukometu koju nađoh na prvoj stranici, pa evo vijest ovdje, a ako administracija nađe prikaldniju temu za to, nek je prebaci tamo: http://www.sarajevo-x.com/sport/rukomet ... /100812052
rukometni svijet je ostao bez Kljuna, bez velikog stručnjaka RIP

Spokoj mu duši daruj Gospodine.
Dok sam bio mlađi samo sam u njega kao trenera vjerovao jer je sa Hrvatskom osvoio olimpijadu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#100 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Kljun, zbogom i hvala za lijepe trenutke.

Ivano Balic izabran za najboljeg rukometasa svih vremena :thumbup:
Post Reply