LP u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
sarajlijica
Posts: 33
Joined: 18/07/2004 02:25

#51 Re: LP u rukometu

Post by sarajlijica »

papacja wrote:
alcho wrote:@sarajlijica
Ti u taj citat trebas gledati k'o u one 3D slike...gledaj, gledaj, gledaj...sve dok ti ne postane jasno sta je ustvari sa tim receno...
:lol:
Mlad je, sazreće dok odstoji :D . Možda je onako na prvu reagovao, nije pročitao post na koji si ti napisao komentar. :run:
Da, da...
3D slike.... alcho... ironija...sarkazam...papa cja... uvlakusha...

E, 'alcho', expertu za 3D slike, iskreno se izvinjajem za propust zbog kojeg i ti reagova na prvu. U pravu si 1/1, tj. u pravu si k'o papa/cja!
Grijesan sam jer umjesto 'cheb'-ovog citata zakacih se na tvoj visokoumni za koje treba umijece 'citanja' 3D slika... katastrofa, moja! Priznajem i molim za oprost Tebe, a i tvog vidovitog podrzavaca kojem obecajem da cu 'sazrijeti' mada mi treba pomoc (njegova) da saznam kako taj proces sprovesti retroaktivno!
Mashala budale, mene 'mladog' ( :thumbup: ) ....gdje se 'zakaci' za univerzalnog, super aktivnog, forumasa! :dance:

Volim Bosnu, i Hercegovinu... :bih:
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#52 Re: LP u rukometu

Post by alcho »

Sad ti je oprosteno...ali nemoj da se ponovi!

:lol:
User avatar
sarajlijica
Posts: 33
Joined: 18/07/2004 02:25

#53 Re: LP u rukometu

Post by sarajlijica »

alcho wrote:Sad ti je oprosteno...ali nemoj da se ponovi!

:lol:

Ooooo, Hvala ti Boze!
Nikad se vise nece ponoviti, obecajem....."chola" dragi ja sam plaho bojazljiv lik... :twisted:


Volim te Bosno, i Hercegovino..... :bih:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#54 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Zagreb 28 : 28 Kiel

E ovo je utakmica, svemirski rukomet, Magi je genijalac. Sta uradi od gubitnicke ekipe, sto je Zagreb bio prije samo mjesec ili dva..

Gledao na HRT, na kraju utakmice Senjanin se toliko napalio da je skoro uskocio u teren.

Zagreb odigrao odlicno, nisam jos vidio da je neko ovako parirao Kielu. Mozda Ciudad Real prosle godine, ali i to u revansu, kad je Kiel odigrao slabije zbog prethodne pobjede u gostima kod Reala. Uhvatili ih spanci na krivoj nozi.

Steta sto dva ovako jaka kluba igraju cetvrtfinale, ovo je trebalo biti finale.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#55 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Prve utakmice cetvrtfinala

Ciudad Real 29 : 24 Veszprem (Rutenka 6, Abalo 5, Kallman 5 ; Ivanscik 6, Vujin 5, Eklemovic 4)

CO Zagreb 28 : 28 THW Kiel (Vori 9, Valcic 6, Lazarov 3 ; Jicha 8, Ahlm 7, Kavticnik 6)

Flensburg 25 : 28 HSV Hamburg (Carlen 7, Boesen 5, Mogensen 4 ; Gille 5, Lijewski 5, Lindberg 5)

Chehovski medvedi 33 : 31 Rhein-Neckar Lowen (Igrupulo 10, Evdokimov 6, Dibirov 5 ; Jurasik 7, Sigurdsson 7, Bielecki 5)

Revanski se igraju iduceg vikenda.
User avatar
Josip
Posts: 547
Joined: 12/07/2008 22:04
Location: Mostar
Contact:

#56 Re: LP u rukometu

Post by Josip »

in33sa wrote:Prve utakmice cetvrtfinala

Ciudad Real 29 : 24 Veszprem (Rutenka 6, Abalo 5, Kallman 5 ; Ivanscik 6, Vujin 5, Eklemovic 4)

CO Zagreb 28 : 28 THW Kiel (Vori 9, Valcic 6, Lazarov 3 ; Jicha 8, Ahlm 7, Kavticnik 6)

Flensburg 25 : 28 HSV Hamburg (Carlen 7, Boesen 5, Mogensen 4 ; Gille 5, Lijewski 5, Lindberg 5)

Chehovski medvedi 33 : 31 Rhein-Neckar Lowen (Igrupulo 10, Evdokimov 6, Dibirov 5 ; Jurasik 7, Sigurdsson 7, Bielecki 5)

Revanski se igraju iduceg vikenda.

Da su babi muda .... ali moram reći. Da su recimo 4 razlike i da je Šešum u ekipi i da igram kladionicu odigrao bi na prolaz Veszprema. Kako sam vidio na Eurosportu ovo i jeste najveća razlika na meču. Sve do pred kraj je bio egal. Ovako moram dati veće šanse C.R. ali ni Veszprem nije bez šanse.

Što se tiče Zagreba da nije bilo onoliko tehničkih greški i da je barem pola zicera i sedmeraca iskorišteno bilo bi za njih barem 3 razlike i veće šanse u uzvratu. Ovako je Kiel u prednosti ali opet se ništa sa sigurnošću ne može reći.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#57 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Veszprem igra u transu, nakon one tragedije sa Kozmom, Pesicem i Sesumom, podiglo ih je to i preko njihovih mogucnosti.

Ali mislim da nemaju sanse sa Ciudad Realom, nemaju individualnu kvalitetu za dostici 5 razlike. Naravno, kako su poletili nakon tragedije, nebi me iznenadilo da doguraju do finala.

Mislim da i Zagreb ima male sanse, ipak je Kiel sad domacin. Mada je istina da Zagreb bolje igra u gostima, nego kuci. I da su promasili previse zicera, od pet penala tri promasili, prepali su se Omeyera, posebno Lazarov. Omeyer je zaista najbolji golman svijeta trenutno, njemu bas moras uputiti savrsen udarac, sve sto nije savrseno on brani.
Sa druge strane odlican je Skof, koja energija, covjek se baca po cijelom terenu za loptama.

Pretpostavljam da ce Kiel uraditi sve da osposobi Karabatica, jer ako je ozljeda ozbiljnija, padaju ima akcije. Zagreb je jak, nisam mislio da su ovako jaki, vecina rukometnih trenera ih stavlja u rang 4 najbolje ekipe na starom kontinentu (HSV, Kiel, Ciudad Real, Zagreb) u smislu da bi trebali igrati polufinale. Ali eto neko od ova dva nece u polufinale.
Ako Gobac zadrzi sponzore, dovede Cupica (najavljen transfer, mada ne vjerujem, Cupica love najjaci klubovi bundes i asobal lige) pojaca ekipu sa jos jednim pivotom, oporavi im se Strlek, sljedeca sezona je Zagrebova. Ako izgubi sponzore, gubi i Balica prvog, za njim i jos neke igrace. Balic vec sad ima ponude iz Bundeslige, samo da potpise.

Medvedi i Flensburg mislim da nemaju previse sanse za polufinale. Medvedi su imali sjajnu priliku, vodili su tokom uakmice i sa 6 razlike, ali na kraju su pustili nijemce na samo 2. Flensburg nije dorastao HSV-u, koji ima i viska kvalitetnih igraca.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#58 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Na kraju dodje i finale, ne znam zasto FTV nije prenosila prvi mec, mozda ce drugi.

Kiel ima prednost od 5 golova pred revans, vjerovatno ce to i odrzati.

Blizi se pauza i pripreme za novu sezonu, pa par informacija oko transfera. Terzic i Sulic otisli iz Celja i potpisali za Veszprem. Pajovic, Zorman i Vugrinec potpisali za Celje.
Karabatic i Kavticnik iz Kiela prelaze u francuski Montpellier. U Kiel dosao Ilic iz Gummera, najvjerovatnije Kiel kupuje Cupica iz Gorenja i Duvnjaka iz Zagreba, kao zamjene za Karabatica i Kavticnika. Mada je to jos u sferi spekulacija, Cupica zeli i Lowen, zeli ga i Zagreb, a ni Gorenje nije bas raspolozeno da ga pusti. Posebno jer je ozljedjen i vraca se tek za 4 mjeseca.
Duvnjaka zele Real, HSV i Barselona, ali Kiel nudi najvise para.
Vukasin Stojanovic potpisao za Aragon.
Balic najvjerovatnije ide u Lowen. Ide on ili Duvnjak, ne vjerujem da ce Zagreb obojicu prodati.
Nikola Prce potpisao za Ademar Leon.
Legenda Dzekson Richardson se vratio rukometu i potpisao za Lowen, ali samo do kraja ove sezone.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#59 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

vjerovatno joj nije termin odgovarao, nedjelja u 18.45, a dnevnik valja pustiti. Čak ni eurosport2 nije vršio prenos, nego dao snimak negdje oko 23h. Vrlo divlji termin za odigravanje finala... jedna od sitnica koje spriječavaju rukomet da se još više približi dunjaluku... ali da ne širimo priču na (ne)rad ehf i ihf-a...
utakmica prelomljena u zadnjih 5-6 minuta, inače... bilo 33:33 i onda serija 6:0... ne bih se složio da je sve gotovo, iako je Kiel značajno bliži tituli sada.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#60 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Da, zaboravio sam na termin, 18:45, jako glupo.

Srecom na Elobu imamo A2, oni prenose LP ove godine.

Real se zajebao sto je usao u run and gun sa Kielom, to je njihova igra i tako melju protivnika. Skoro 40 golova po utakmici kad ti zabiju, gotov si.
Sa njima se moze igrati samo onako kako je Zagreb uspio u prvoj (ne i drugoj) utakmici. S tim da Zagreb nije dovoljno kvalitetna ekipa da odigra dvije utakmice u tom ritmu. Ne znam ni ima li takva ekipa koja moze Kiel dva puta spustiti ispod 30 golova.
Odlazi im Nikola, dolazi Ilic, nista ne gube prakticno. Jos ako dovedu Cupica i Duvnjaka, a vjerujem da ce kupiti jos kojeg igraca, ne znam dolazi li naredne godine Dragicevic iz Danske ili tek za godinu dana. Rukometni dream team, a nisu mi dragi medjutim mora se priznati.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#61 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

uh, kakvo finale... Kiel imao +5 iz prve utakmice, i u 45. minuti revašna 20:16, znači ukupno +9 15 minuta do kraja i ne bude prvak Evrope :-) kako ih je Real samljeo zadnjih 15 minuta mislim da nikome nije jasno... briljantno je to bilo.
Čujem da od iduće sezone ide final four verzija završnice... to ne bi bilo loše... koliko god bila zanimljiva ova dvomeč finala, ipak to nije to.
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#62 Re: LP u rukometu

Post by gule_sa »

Izvuceni grupe za sezonu 2009/2010 Bosna je u grupi B

GROUP A

Chekhovskie Medvedi
Montpellier HB
Pick Szeged
Pevafersa Valladolid
HCM Constanta
tim iz kvalifikacija

GROUP B

MKB Veszprém KC
RK Gorenje
Chambery Savoie HB
Rhein-Neckar Löwen
HC Bosna Sunce Osiguranje
tim iz kvalifikacija

GROUP C
BM Ciudad Real
HC Croatia Osiguranje-Zagreb
HSV Hamburg
FCK Handbold A/S
Alingsas HK
tim iz kvalifikacija

GROUP D
THW Kiel
KIF Kolding
F.C. Barcelona Borges
tim iz kvalifikacija
GC Amicitia Zürich
tim iz kvalifikacija

detaljni pregled tabela i utakmica
http://www.ehfcl.com
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#63 Re: LP u rukometu

Post by El_comadante »

Bosna je dobila poprilično tešku grupu iz koje če se teško plasirati.
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#64 Re: LP u rukometu

Post by gule_sa »

Jest da je grupa teska ali iznenadjenja se desavaju,ne treba Bosnu odmah otpisati,sa nasom publikom i dobrim ulaganjem u ekipu Bosna moze svasta uraditi a to je pokazala u prethodnim takmicenjima.Padali su i veci.....
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#65 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

a ja se ubih tražeći na naslovnoj sa-x vijest o ždrijebu... nema toga kad su naši klubovi učesnici, izgleda :shock:
ugl, ne bih se složio da je teška grupa. Mislim jeste teška, jer bi nama svaka bila teška, realno, ali mislim da smo mogli i mnogo, mnogo gore proći, da smo završili u C ili D grupi.
Pitanje je ambicija kluba i sastava sa kojim ćemo raspolagati. Mislim da bismo mogli ganjati 4. mjesto eventualno, ako nam ono šta korisno donosi, ali ipak mislim da je najbitnije dva puta pobijediti kvalifikanta, ko god da to bude i na taj način učvrstiti petu jakosnu skupinu, a sve preko toga smatrati uspjehom.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#66 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Grupa C najteza, tri kluba koji mogu do polufinala po kvaliteti, HSV je sve jaci i jaci, zadnje sto su uradili je sto su oteli Vorija Zagrebu. Sad imaju duet pivota Vori-Gille. Dva ponajbolja pivota svijeta umaju u isto vrijeme u svojoj ekipi, strasno.
Plus sto ulazu jos novaca, vec su zakaparili Duvnjaka, inace se da primjetiti da Kiel polako pada (najprije na finansijskom planu, otisli Karabatic i Kavticnik, ne mogu izdvojiti veca sredstva za kupovinu igraca pa kupuju po njemackoj igrace slabije kvalitete)) a da ce sljedecih par godina njemackim rukometom vladati Lowen i HSV.

Plus ovi Danci, kojima iduce godine u ekipu dolazi Hvidt.
Zagreb izgubio Vorija, mozda i Duvnjaka vec od jeseni, jos mu je nepoznat status. Balic ostaje, Lazarov ostaje, Valcic ostaje, kupili su Lubeja iz Spanije i onog malog Marica ili kako se zove, iz Zrinjskog, veliki talenat. Sto sam ja gledao, njegove igre, bice igrac i pol. Cini mi se da je na proslom EP ili SP proglasen za najkvalitetnijeg juniora svijeta ili Evrope, na poziciji pivota.

Bosna moze proci, Lowen je vjerovatno prevelik zalogaj s obzirom na budzet i igrace koje kupuju i kupuju, Gorenje ce biti jako onoliko koliko im uprava bude sposobna, ako zadrze Cupica bice bar 30% jaci nego bez njega, govori se da mozda ide. Imaju Harmandica, imaju jos par igraca koji su dosta kvalitetni, pa nisu slucajno prvaci Slovenije, tamo se igra dobar rukomet. Veszprem ce iduce godine biti jaci nego ove, kupili su Terzica i Sulica, vec imaju dosta igraca svjetske klase, ne znam ostaje li Peric. Jaka ekipa.
Chambery je dobar koliko protivnik pusti Narcissea da zabija, on im je alfa i omega.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#67 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Domagoj Duvnjak potpisao za HSV i postao najskuplji rukometas na svijetu. Po Bildu, transfer ukupno (odsteta + plata) vrijedi 2,25 miliona eura.

Poceo i rukomet zivjeti u milionima, Kiel za Narcisa nudi 1,2 miliona, Karabatic i Kavticnik otisli u Montpelier za 1,5 miliona za obojicu, Rutenka u Barseloni za 1,1 milion, sad Duvnjak preko 2 miliona.
Danss
Posts: 485
Joined: 26/09/2008 00:04
Location: Bernabeu

#68 Re: LP u rukometu

Post by Danss »

Drzi se Bosna...samo da izdrze... :bih:
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#69 Re: LP u rukometu

Post by gule_sa »

24:23 to majstori :bih:
dobro je pocelo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#70 Re: LP u rukometu

Post by cyprus »

A zašto je ovako opao interes za naš rukomet? :sad:

Bravo za Bosnu :bih: , mada ne vjerujem da će proć grupu
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#71 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

cyprus wrote:A zašto je ovako opao interes za naš rukomet? :sad:

Bravo za Bosnu :bih: , mada ne vjerujem da će proć grupu
Bice tesko, onako na prvu konkurent za to cetvrto mjesto koje vodi dalje (ako sam dobro razumio zrijeb) je upravo ovaj Chambery, trebalo ih je tuci kuci sa sto vecom razlikom ali hajde sad, sta je tu je.

Recimo da su Poljaci autsajderi, trenutno kuci igraju sa Gorenjem i gube tri-cetiri gola razlike cijeli mec. Gorenje je od Bosne jaci klub, kao i Veszprem, o Lowenu ne vrijedi ni govoriti. Dakle ostaje tuca sa Francuzima za cetvrto mjesto, Chambery je nakon odlaska Narcissea izgubio pola ekipe. Nisu neka marka.

Vidjecemo koliko Bosna moze protiv ovih jacih ekipa, posebno kuci. Mozda se nekoga i iznenadi.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#72 Re: LP u rukometu

Post by karanana »

zasto se ne igra na skenderiji?

hvala lijepo na odgovoru.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#73 Re: LP u rukometu

Post by lolo_lolo »

karanana wrote:zasto se ne igra na skenderiji?

hvala lijepo na odgovoru.
ja mislim da je isti razlog kao i sa kkbosnom
skupo im,pa presli gore
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#74 Re: LP u rukometu

Post by samo malo »

Poljaci na kraju dobili Gorenje, definitivno sam ih podcijenio, imaju onog Jurasika taj je igrao u Lowenu tri sezone i sjajan je igrac, poljski reprezentativac, pa imaju sjajnog Knudsena, pa bivseg igraca sad vec ekonomski propalog Nordhorna Stojanovica, zatim citavu masu poljaka logicno :D igraju dobar rukomet, bundesligaska skola (Poljaci u rukometu kopiraju bundelisgu, i trenere dovode od tamo, najbolji igraci idu u Njemacku igrati, vide se i prvi rezultati zadnjih godina)
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#75 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

definitivno ima šlifa u ovoj ekipi. Može to i bolje, ali obzirom da je riječ o prvoj ozbiljnoj utakmici u sezoni, treba se biti zadovoljan pobjedom. Ja, inače, stanje u našoj grupi vidim ovako:
1.-2. Rhein, Vezsprem
3.-6. (abecedno) Bosna, Chambery, Gorenje, Vive
Znači, možemo biti i 3 i 6. u grupi, dosta izjednačena grupa.
Post Reply