LP u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#1 LP u rukometu

Post by papacja »

Danas Bosna u 17:30 igra svoju prvu utakmicu u ovogodišnjoj ligi prvaka. Možemo li ove godine napraviti iskorak i proći u naredni krug ili je uspjeh 3. mjesto? Vaša razmišljanja o ovome, kao i o samom takmićenju, ko bi mogao osvojiti ovogodišnju ligu prvaka, te koliko uopšte pratite ovo takmićenje...
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#2 Re: LP u rukometu

Post by Van Halen »

Uspjeh je 3. mjesto. Sasvim sigurno. S obzirom na to da igramo u grupi sa Ciudad Realom (prvak europe), kao i sa uvijek zajebanim Dancima, 3. mjesto je realnost. Međutim, sa Grcima u bilo kojem sportu nikad nismo lahko izlazili na kraj. Opasni su, tako da i danas treba odigrati maksimalno ozbiljno za pobjedu.
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#3 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

Slažem se da je uspjeh i 3. mjesto. Danas idem da vidim kako je Cvijić uklopio pojačanja u svoju viziju igre Bosne. Samo mi puno igraća na lijevom krilu (Kapisoda, Buljugija i Čakić), baš me zanima kako će raspodijeliti minutažu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#4 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Moze neko napisati roster Bosne?

Sto se tice grupe, Ciudad je Ciudad, iako nisu u nekoj velikoj formi, prejaka je to ekipa za Bosnu.

Danci su zadnjih godina u klupskom rukometu jako napredovali, mislim da ce Bosna prije iznenaditi Ciudad nego Dance. Gledam im sastav ekipe, imaju jake pojedince, Kasper Nilsen bivsi pivot Flensburga, Snorri Gudjonson i Halgrimsson reprezentativci Islanda (posebno je jak ovaj prvi, na OI jedan od najboljih bekova na takmicenju), pa ovaj MAdsen isto danski reprezentativac, i jos gomila skandinavskih divova.

Trece mjesto, puna saka brade.

Sto se tice favorita LP, klasicno spanjolski i njemacki klubovi, mozda Zagreb uspije da se ubaci medju favorite mada su oni jos nepoznanica, jesi li uigrali ekipu i na sta ce to sve liciti. Imaju superjaku ekipu po imenima (Balic, ne treba komentarisati, Lazarov vec godinama najbolji golgeter LP-a, Tonci Valcic, Backovic, Dzomba, Vori, Skof), sa ovim Lowenom su vjerovatno i jedini favoriti iz sjene. Njihov danasnji medjusobni ogled dace odgovor na pitanje koja ekipa ce zaprijetiti najjacima (Kielu, Ciudadu, Barsi, HSV-u)

Lowen je posebno zanimljiv, pokriveni su na svakoj poziciji odlicno, Fritz i Szmal na golu, Bielecki, Harbok, Tkatzyk na bekovima, Schwarzer, Klimovets, Roggisch na crti, Jan Filip na desnom krilu, Gudjon Valur Sigurdsson na lijevom krilu. Sve su to ekstra igraci.

Inace, odigrani su i prvi mecevi, HSV ocekivano lako razbio Tatran, 32:20 (Flohr, Lackovic, Schroder po 5 golova, u Tatranu Tumidalsky 5) Portland dobio Steauu 38:30 (Ruesga 9, Vugrinec 7; Nadoveza i Sania po 7) Kiel pobijedio Metalurg 37:29 (Klein i Zeitz po 6, Mirkulovski 6)
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#5 Re: LP u rukometu

Post by gule_sa »

RK Bosna Sunce Osiguranje-A.S.E. Doukas 34:22 (18:13)

Dvorana "Mirza Delibašić" u Sarajevu. Gledalaca 2.500. Sudije: Sorin-Laurenciju Dinu i Konstantin Din (Rumunija). Delegat: Štefan Jug (Slovenija). Sedmerci: Bosna SO 6 (6), Dukas 3 (3). Isključenja: Bosna SO 2 minute, Dukas 4. Crveni karton: Lukašik (59). Rezultat: Bosna SO - A.S.E. Doukas 34:22 (18:13).
BOSNA SO: Šabanović (10 odbrana), Grahovac (5 odbrana), Čačić 6, Đurković 4, Pucelj 1, Stevanović 2, Jonovski, Brajković, Buljugija, Kajganić 6, Kapisoda, Golić 11 (6), Jahić, Melić 4. Trener: Gregor Cvijič;
A.S.E. DOUKAS: Kardatis 2, Tompros, Zalonis, Hatsaturijan 2, Stavrou, Kartokolis, Georgijadis, Živulović 8 (3), Gjanadis, Žujović 1, Kljajić (5 odbrana), Cimurtos, Lukašik 1, Tomla 3, Zampunis 5. Trener: Giorgios Kranakis;
Rukometni prvak BiH, tim Bosne Sunce osiguranja osvojio je prve bodove u ovogodišnjem izdanju Lige evropskh prvaka, savladavši u prvom kolu grčki Dukas sa uvjerljivih 34:22. Možda malo bojažljivo, ali svakako i vrlo oprezno ušli su Studenti u ovaj meč na kojem je prvi gol pao u petoj minuti kada je Živulović doveo goste u vodstvo. Poslije toga Bosna je za tri minute napravila seriju 3:0 golovima sa vanjskih pozicija (Golić dva puta i Kajganić), ali su Grci vrlo brzo uzvratili istom mjerom koristivši greške bh. prvaka u napadu te poentirajući lagano iz kontri. Period izjednačene igre prekinuo je Golić u 18. minuti, kada je pogodio za drugo vodstvo od dva razlike (11:9). Tada su Studenti zaigrali čvršće u odbrani, a kao plod toga imali su više prostora za lagane golove. Proigrali su zatim Melić i Đurković koji do tada nisu imali upotrebljiih lopti. Prednost Bosne konstano se uvećavala, a poluvrijeme je okončano sa solidnih 18:13. U drugo poluvrijeme naš prvak ušao je mnogo furioznije za razliku od prvog, igrači Dukasa nisu imali previše rješenja na dobro postavljenu odbranu, a da su Melić i Kapisoda bili sigurniji u gol šansama u 39. minuti bi razlika bila veća od 24:16. Bosna je postizala golove iz kontri, Golić je fantastično proigravao suigrače pa je prednost kontinuirano rasla. Ono što bi "Studenti" propustili ispravljao je Šabanović. Od 41. do 45. Bosna je zapala u realizacijsku krizu koju je prekinuo Stevanović. Iako je rezultat mogao biti veći, bh. prvak održavao je osam golova prednosti. Čačić je u 50. propustio dovesti svoj tim do dvocifrene razlike, potom je nastupio period bez golova na obje strane, Melić nije uspio realizirati pokušaj cepelina, a na drugoj strani nakon šest minuta poentirao je Živulović sa sedam metara. Ipak ono što nije uspio Čačić u 50. realizirao je Golić 58. (32:22), u 59. Đurković je sa crte pogodio za 33:22, a konačnih 34:22 postavio je Golić ležernim golom sa sedam metara nakon grubog faula Lukašika nad Kajganićem.
http://www.rkbosnasarajevo.ba
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#6 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

dobro je, rutinska pobjeda protiv slabije rangirane ekipe. Tako treba.
Treće mjesto u grupi je realan uspjeh, sve preko puna šaka brade. Ne dobija se svake godine grupa kao prošle pa da se nečemu nadamo. To što smo prošlu sezonu uprskali sa Jovicom, to je druga stvar.
Inače, mislim da ima još prostora za napredak u igri Bosne, malo više uigranosti, možda za mjesec dana bude još bolje, ovo što sam gledao ove sezone (tri utakmice , uključujući jučerašnju) imao sam dojam da se patimo na postavljenu odbranu
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#7 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

Svendborg - Ciudad 24:34 :-)
mislim, svjestan sam ja da je Ciudad jak, prvak Evrope je to, ali ipak, ovako rutinski odrati nominalno drugu ekipu u grupi... postavlja se pitanje da li je Ciudad prejak ili je Gudme u krizi nekoj, k'o Bosna prošle sezone...? :D
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#8 Re: LP u rukometu

Post by Chemist »

Bio sam juce na utakmici, steta sto nije bilo vise ljudi ipak je to u pitanju LP, i to treci put zaredom :). Dvojac Golic-Kajganic je bio presudan za utakmicu, kao i par odbrana Sabanovica...samo se bojim povreda jer bas nisam siguran u kvalitete i uigranost izmjena ...
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#9 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

Mislim da ima još prostora za napredak u igri, jer većina igraća prvi put skupa zajedno igra. Gledano pojedinačne kvalitete, mislim da smo bolji već lani. Golić je klasa, mislim to se i znalo, ali kako čovjek igra, to je drama. Kakav pregled igre ima, kako asistira, zabija, samo da ga zdravlje posluži. K'o što neko ranije reće, možda i ovakav Gudme nije nepobjediv... :bih:
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#10 Re: LP u rukometu

Post by nokia6170 »

Golic je klasa igrac u rangu Balica, ali nazalost njega su rano pocele da prate povrede. Nadam se samo da ga ista sudbina nece zadesiti i u Bosni, vec da ce ga pratiti sreca Petra Kapisode kojeg je Bosna digla iz pepela i naravno istovremeno profitirala i sportski i novcano na obostrano zadovoljstvo:)

Zanimljivo je da prividna sporost Golica nije posljedica starenja (mislim da je 77 godiste) vec njegovog nacina igre...i sa 17 godina je isti stil igre imao.

p.s. steta sto je Enid otisao, sa njim bi ova Bosna istinski parirala najvecim evr. klubovima
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#11 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

nokia6170 wrote:Golic je klasa igrac u rangu Balica, ali nazalost njega su rano pocele da prate povrede. Nadam se samo da ga ista sudbina nece zadesiti i u Bosni, vec da ce ga pratiti sreca Petra Kapisode kojeg je Bosna digla iz pepela i naravno istovremeno profitirala i sportski i novcano na obostrano zadovoljstvo:)

Zanimljivo je da prividna sporost Golica nije posljedica starenja (mislim da je 77 godiste) vec njegovog nacina igre...i sa 17 godina je isti stil igre imao.
p.s. steta sto je Enid otisao, sa njim bi ova Bosna istinski parirala najvecim evr. klubovima
Nego kada je on posljednji put nastupao za Srbiju? Ima li tri godine? Možda bi ga Halid mogao nagovoriti da igra za nas i onako je rođeni Banjalučanin :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: LP u rukometu

Post by cyprus »

Ovo se ne prati više? :D
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#13 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

cyprus wrote:Ovo se ne prati više? :D
Prati..., Nego šta reći nakon poraza? I pored sjajnog Grahovca dobiše nas s pola snage :run:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: LP u rukometu

Post by cyprus »

Pa eto pohvalit Ciudad kao stvarno jebenu ekipu :D
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#15 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

cyprus wrote:Pa eto pohvalit Ciudad kao stvarno jebenu ekipu :D
Pohvaljujem ih :thumbup:
A ja bi pohvalio i Bosnu, kao nešto manje jebenu ekipu :bih:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#16 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

cyprus wrote:Pa eto pohvalit Ciudad kao stvarno jebenu ekipu :D
stvarno su hebena ekipa :D
a još im petorica povrijeđena :-)
iskreno, već se radujem prazniku rukometa kada nam evropski prvak dođe na noge :bih:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#17 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Ciudad Real je ipak prejaka ekipa, za ovakvu Bosnu.

Da nije kako jeste, da Bosnom rukovode normalni ljudi, pa da su ostali Tahirovic, Toromanovic, Harmandic, to bi vec bila druga prica. I da se kupuju igraci sa nekim slifom, ako nista u okruzenju ima tih talenata na bacanje. Prije par godina sam jos pisao da treba kupiti ili bar probati kupiti nekog od ovih talentovanih klinaca iz Srbije i Hrvatske, Cupica, Sesuma, Pesica, Strleka, Nenadica, sve ce to biti veliki igraci za par godina. Da imas Tahirovica na golu, Toromanovica na crti, krilni par Strlek-Cupic, Nenadica i Sesuma na bekovima, Martinovica, Harmandica, imao bi ekipu koja puca od talenta i u konacnici znanja i kvaliteta. Ova ekipa bi, unatoc mladosti, bila dostojan protivnik i Ciudad Realu. A sve ove igrace Bosna je mogla kupiti unazad dvije-tri godine bez problema.
Ovako se kupuju neki poluanonimusi.

Koji crni Golic, on je nekad bio dobar igrac. Danas je dobar samo protiv nekih amaterskih ekipa, vidjeli smo kako su ga zaustavili spanci. Porediti njega sa Balicem je neozbiljno, ne postoji danas srednji bek koji ide u istu recenicu sa Balicem. Masip, Dujshebaev, Balic, to je posebna sorta igraca, takvi se radjaju jednom u deset godina.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#18 Re: LP u rukometu

Post by Admir_1984 »

U ovom sivilu od bh sporta rukomet je koliko toliko ok. Liga je dobra, igra se redovno evropa i postizu se zapazeni rez, igraci odlaze i jake lige, dolaze mladi igraci i slicno. RK Bosna za sada radi dobar posao, bar rezultati to pokazuju
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#19 Re: LP u rukometu

Post by papacja »

Admir_1984 wrote:U ovom sivilu od bh sporta rukomet je koliko toliko ok. Liga je dobra, igra se redovno evropa i postizu se zapazeni rez, igraci odlaze i jake lige, dolaze mladi igraci i slicno. RK Bosna za sada radi dobar posao, bar rezultati to pokazuju
Najvećim dijelom se slažem s tobom. A posebno ovaj dio o našoj ligi. Ako uporedimo s Hrvatskom ligom, jedino Zagreb bi se borio (ove sezone i osvojio) za titulu kod nas, ostali klubovi iz Hrvatske u našoj ligi ne bi mogli ni prismrditi Evropi, a o Srbijanskim klubovim da ne govorim. Mislim da je trenutno rukomet najjači klupski sport u BiH. :bih:
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#20 Re: LP u rukometu

Post by Timotije »

Bice valjda interesantno u nedjelju protiv Gog-a. Sala je kapaciteta 1800 mjesta, za nase su izdvojili dva krila sa oko 280 mjesta. Vec je prodato oko 1500 karata, bice dobra atmosfera. Bitno je da nas ne razvale totalno (kao Kolding prosle godine), pa pokusati stizati u revansu u Sarajevu.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#21 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Nakon (nepotpuna) tri kola, manje vise u svim grupama ocekivani ishodi.

A grupa, Celje vodece sa 4 boda ali sa utakmicom vise od pratilaca Hammarbya i Chamberya koji ce danas u direktnom ogledu odlucivati o putniku u dalji tok takmicenja, mada nije nemoguce da odu oba ako Celje ne nastavi sa dobrim rezultatima. Celjani poprilicno dobri, s obzirom na (ne)kvalitetu aktualne ekipe.

B grupa, Real suveren, danas odlucujuca utakmice Bosne, prije svega da vide gdje su u odnosu na dansku ekipu.

C grupa, Kiel i Barsa mislim da idu dalje bez vecih problema.

Grupa D, HSV i Handebold najvjerovatnije, Zvezda i Tatran ce se tuci za KPK.

U grupi E Portland je jucerasnjim porazom u Kopru sam sebi zagorcao zivot. Lose igraju, ostali su bez Balica i vidi se to i na igri i na rezultatima, imaju dosta ozljedjenih igraca, Saric nije u najboljoj formi. Osim Cehovskih medveda tu vise niko nije siguran u prolaz dalje.

Grupa F Flensburg i Veszprem, za sada gaze.

Grupa G, Ademar i Montpellier sigurno igraju i idu dalje.

Grupa H, jucerasnjom sigurnom pobjedom i sjajnom igrom u Segedu, Zagreb je prakticno rijesio pitanje dva putnika dalje, iz takozvane "grupe smrti". S obzirom da je PIK vec u proslom kolu porazen na svom terenu od Lowena, izgubili su gotovo sve sanse za prolaz dalje. Zagreb sve bolji, i bez Balica su razbili odlicni PIK, vodili i sa 10 razlike, Lazarov i Strlek po 9 golova. Ovaj mali Strlek ima tek 19 godina, a vec je veliki igrac. Spomenuh gore da je to (od strane Bosne) trebalo kupovati dok je jos bilo vremena, ali..
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#22 Re: LP u rukometu

Post by Meho Kodro »

Timotije wrote:Bice valjda interesantno u nedjelju protiv Gog-a. Sala je kapaciteta 1800 mjesta, za nase su izdvojili dva krila sa oko 280 mjesta. Vec je prodato oko 1500 karata, bice dobra atmosfera. Bitno je da nas ne razvale totalno (kao Kolding prosle godine), pa pokusati stizati u revansu u Sarajevu.
Odlicno navijanje i odlicna igra Bosne u 1. poluvremenu
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#23 Re: LP u rukometu

Post by Mikado »

GOG Svendborg 30:26 Bosna Sarajevo
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#24 Re: LP u rukometu

Post by van Basten »

nakon pogledane utakmice, ne mogu se oteti utisku da je Bosna mogla i pobijediti danas, samo da je bilo više mirnoće i manje elementarnih greški (dodavanje iz auta u koljeno i slično). Šteta.
Valjda u zadnjem kolu budemo pametniji
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#25 Re: LP u rukometu

Post by in33sa »

Inace volim Radoncica, dobar je komentator (u odnosu na ostale sjajan) ali poceo mi je ici na q sa svojim subjektivizmom.

"Ovakve golove samo mi mozemo primiti" a identican gol Rusi dobiju od Danaca u Pekingu, da stvar bude gora po njih prime ga u zadnjoj sekundi, pobjednicki gol Danaca, a tokom cijele utakmice Rusi vodili i po pet golova razlike.
Uostalom, ovakvim golom smo dobili Dance one godine kada ga je zabio Suman ili kako se vec zvase lik.

Dalje, svaka odbrana Grahovca je bravuroza (i kada mu sa penala lik puca u glavu) dok je svaka odbrana danskog golmana los sut, "u tijelo golmana", i slicno.

Onda ono njegovo drkanje na Balica. Razumijem da je Balic fenomen, ali daj malo, ne moras svrsavati kad ga spomenes.

Svaki drugi gol danaca po njemu je "mozda prestup", "ovo je moglo biti probijanje" i slicno, dok je svaki nas promasaj "bilo je pod prekrsajem ali sudije se nisu oglasile", "udarac u glavu... lakat, sudije se nisu oglasile" a prije utakmice je naglasio da su makedonski suci prednost za Bosnu :-)
Post Reply