Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1 Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Post by mO k3 »

Temu samo otvorio potaknut iskustvom kroz koje je prosla nasa dobra prijateljica.
Odma da kazem da ne zelim ovom temom da odma u startu osudim , nego cisto informativno

Post od 05.04

iskustva-sa-koronavirusom-t158326s4250.html#p17265481

Podijelim sta se desilo od jedne prijateljice ocu koji je nazalost preselio
Prijedor, on njemacki penzioner obolio od korone u petak prije dvije sedmice je dosao u bolnicu gdje je primljen. Kiseonik mu je pao bio na 50% gdje ga nisu intubirali nego su ga nekkao vratili u zivot. Na poziv prijateljice sta se desava javili su kao da je sve u redu i da nemaju nikoga na respiratorima. Dva dana kasnije covjek umire, porodica dolazi u bolnicu po njegove stvari oni njemu vracaju novacnik , supruga zna sta je bilo u novcaniku imao je njemacka kartice od banke , zdravstvo 100 euro i jos bosanskih para . Supruga dobija novcanik u novcaniku nema nista , sve su pokrali, otisli su u prijedor u policiju i prijavili slucaj.
Policija je rekla da daju "ultimatum" bolnici od 14 dana da im se vrati stvari i tak onda ako ne budu dobili ce oni da se ukljuce .....

Mrtvom covjeku pokrasti sve....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2 Re: Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Post by Sanjarko »

Nije prvi put. Krade se na razne nacine i od zivih i mrtvih i bolesnih. Ovo samo naocigledna kradza. Mog rahmetli starog nisu mozda ni hranili, niti mu vode dali na postelji. Otiso ko zna kako. A naplatili 450 km za oko 10-tak dana koliko je smjesten bio u ovdasnjoj jednoj ustanovi.

Stara i sestra je malo falilo da se zakace sa upraviteljicom koja je haman rekla staroj da pripazi jer i stara moze zavrsit u toj istoj ustanovi. Mi nismo mogli platit tu ustanovu, niti ukop i dzenazu starog. Sreca grad platio sve.

Kazem ja na nekim temama, nista se ovdje i u svijetu nece promjenit dok se opet smrtna kazna neuvede za razna zlodjela. A haman skoro pola ovih s pozicija raznih bi trebalo da visi ili bude streljano zbog sto sta, sta rade.

Dok tako nebude ostrih kazni i dok bude ovakav sistem gledaj sebe, cuvaj svoju g*zicu, i jedi ili budi pojeden, nece se nazalost nista mozda promjenit.
markopd
Posts: 868
Joined: 01/12/2019 23:08

#3 Re: Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Post by markopd »

Pošto sam iz Prijedora,mogu da kažem da ne iznenađuje uopšte ovakav postupak zaposlenih u bolnici.Inače,prijedorska bolnica je na jako "lošem glasu" već godinama.Skoro je dobila novog direktora,ali njegov prethodnik je prosto "dotukao" ovu ustanovu moralno,vizuelno i finansijski do neshvatljivih granica za normalnog čovjeka.Pojedini djelovi bolnice gdje leže pacijenti izgleda gore nego 95% napuštenih i zapostavljenih objekata širom države.

Tamo gdje imamo ovakve uslove za rad i boravak,nije realno očekivati ljubazno,požrtvovano i etično osoblje.Dovoljno je reći da većina zaposlenih sa SSS su prekvalifikovani ljudi koji su završili zanat i priučeni za godinu dana da postanu zdravstveni radnici.Na svu sreću,prekvalifikacija je ukinuta prošle godine.Zbog toga svaki odlazak doktoru plaćam privatno,jer me lično strah od "stručnosti" osoblja koje tamo radi,a nisam jedini koji tako misli nažalost.

Koliko je osoblje "brižno" i brine za zdravlje i sigurnost svakog pacijenta(kako bi trebalo barem biti),da je prilikom Petrinjskog potresa koji je jako dobro zatresao i Krajinu,istrčalo ispred bolnice i ostavio pacijente bez ikakvog nadzora.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4 Re: Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Post by mO k3 »

Sanjarko wrote: 10/04/2021 14:34 Nije prvi put. Krade se na razne nacine i od zivih i mrtvih i bolesnih. Ovo samo naocigledna kradza. Mog rahmetli starog nisu mozda ni hranili, niti mu vode dali na postelji. Otiso ko zna kako. A naplatili 450 km za oko 10-tak dana koliko je smjesten bio u ovdasnjoj jednoj ustanovi.

Stara i sestra je malo falilo da se zakace sa upraviteljicom koja je haman rekla staroj da pripazi jer i stara moze zavrsit u toj istoj ustanovi. Mi nismo mogli platit tu ustanovu, niti ukop i dzenazu starog. Sreca grad platio sve.

Kazem ja na nekim temama, nista se ovdje i u svijetu nece promjenit dok se opet smrtna kazna neuvede za razna zlodjela. A haman skoro pola ovih s pozicija raznih bi trebalo da visi ili bude streljano zbog sto sta, sta rade.

Dok tako nebude ostrih kazni i dok bude ovakav sistem gledaj sebe, cuvaj svoju g*zicu, i jedi ili budi pojeden, nece se nazalost nista mozda promjenit.
Upratio sam par postova od tebe i mogu zakljuciti da ti nije bas lako u zadnje vrijeme, stari sve najbolje
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Losa iskustva sa zdravstvenim institucijama u BiH

Post by Sanjarko »

mO k3 wrote: 10/04/2021 18:22
Sanjarko wrote: 10/04/2021 14:34 Nije prvi put. Krade se na razne nacine i od zivih i mrtvih i bolesnih. Ovo samo naocigledna kradza. Mog rahmetli starog nisu mozda ni hranili, niti mu vode dali na postelji. Otiso ko zna kako. A naplatili 450 km za oko 10-tak dana koliko je smjesten bio u ovdasnjoj jednoj ustanovi.

Stara i sestra je malo falilo da se zakace sa upraviteljicom koja je haman rekla staroj da pripazi jer i stara moze zavrsit u toj istoj ustanovi. Mi nismo mogli platit tu ustanovu, niti ukop i dzenazu starog. Sreca grad platio sve.

Kazem ja na nekim temama, nista se ovdje i u svijetu nece promjenit dok se opet smrtna kazna neuvede za razna zlodjela. A haman skoro pola ovih s pozicija raznih bi trebalo da visi ili bude streljano zbog sto sta, sta rade.

Dok tako nebude ostrih kazni i dok bude ovakav sistem gledaj sebe, cuvaj svoju g*zicu, i jedi ili budi pojeden, nece se nazalost nista mozda promjenit.
Upratio sam par postova od tebe i mogu zakljuciti da ti nije bas lako u zadnje vrijeme, stari sve najbolje
:kakoste:
Locked